+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    01 Feb 2017
    Mieszka w
    Parczew

    Czuæ topi±ce siê kable, instalacjê

    Witam, zwracam siê do was z powa¿nym problemem jaki mam.
    Ostatnio jad±c swoim autem Mondeo Mk3 2.0tdci polift, poczu³em zapach instalacji, czyli topi±cych, pal±cych siê przewodów.
    By³o czuæ bardzo wyra¼nie, zatrzyma³em siê, spojrza³em pod maskê, poniucha³em wszêdzie niby ok, wiêc wsiad³em i dojecha³em do domu, ale nadal by³o czuæ instalacjê.
    Dzisiaj jad±c znów poczu³em zapach kabli, nie wa¿ne czy na klimie czy bez, czy w³±czony nadmuch czy nie.
    Po lekturze w internecie, mam dwa tropy, czyli, kostka rezystora dmuchawy i jaka¶ wi±zka przewodów w konsoli.
    Wyj±³em schowek i widaæ ¿e przy dmuchawie wszystko w porz±dku.
    I tu moje pytanie, co siê mo¿e topiæ, paliæ? faktycznie jest jaka¶ wi±zka która siê przeciera?
    Je¿eli taka jest to gdzie szukaæ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Jasomit Zobacz posta
    Witam, zwracam siê do was z powa¿nym problemem jaki mam.
    Ostatnio jad±c swoim autem Mondeo Mk3 2.0tdci polift, poczu³em zapach instalacji, czyli topi±cych, pal±cych siê przewodów.
    By³o czuæ bardzo wyra¼nie, zatrzyma³em siê, spojrza³em pod maskê, poniucha³em wszêdzie niby ok, wiêc wsiad³em i dojecha³em do domu, ale nadal by³o czuæ instalacjê.
    Dzisiaj jad±c znów poczu³em zapach kabli, nie wa¿ne czy na klimie czy bez, czy w³±czony nadmuch czy nie.
    Po lekturze w internecie, mam dwa tropy, czyli, kostka rezystora dmuchawy i jaka¶ wi±zka przewodów w konsoli.
    Wyj±³em schowek i widaæ ¿e przy dmuchawie wszystko w porz±dku.
    I tu moje pytanie, co siê mo¿e topiæ, paliæ? faktycznie jest jaka¶ wi±zka która siê przeciera?
    Je¿eli taka jest to gdzie szukaæ?
    A mo¿e olej kapie na wydech? Wtedy te¿ tak ¶mierdzi jak by siê pali³o co¶. A czuæ tylko na postoju czy podczas jazdy te¿?

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  4. #3
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Sprawd¼ wiazke podgrzewanych spryskiwaczy szyby przedniej. Najczê¶ciej tam jest problem.

    Wytaptane z telefonu
    wypisujê siê z tego kraju...

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    01 Feb 2017
    Mieszka w
    Parczew
    Silnik czysty, znaczy nie ma wycieków w okolicy kolektora ani wydechu, podgrzewane spryskiwacze od³±czone .
    Dzisiaj siê przejecha³em do sklepu dwa kilometry i znów smrut.
    Nie jest to zapach spalenizny jak z silnika, oleju czy dymu. Tylko typowa woñ topi±cego siê tworzywa sztucznego.
    Jak wróci³em do domu, ponownie wyj±³em schowek ale tam nie czuæ tego, z nawiewów tez nic, ale tak jakby z okolic ¶rodkowej konsoli.
    Dorobiê dzi¶ klucze do radia to go wyjmê. Skoro tak ¶mierdzi to pewnie bêdzie co¶ wyra¼nie nadtopione.
    Swoj± drog± ciekawe co to, w koñcu gdyby jaki¶ kabel robi³ zwarcie to by spali³o bezpiecznik.

    Pod radiem wszystko ok.
    Tak sobie przypomnia³em, miesi±c temu mia³em przygodê, odpalam auto, zapalam ¶wiat³a a silnik w tym momencie ga¶nie, znów odpalam, zapalam ¶wiat³a a silnik znów ga¶nie. Rozebrane w³±cznik, ale wszystko ³adnie, czyli wtyk przewodów czysty, nie za¶niedzia³e, styki te¿ ³adne.
    Trzy dni temu jadê wieczorem a tu ¶wiat³a ciut nagle przygasly.
    My¶la³em ¿e to alternator szwankuje, ale mo¿e zwarcie, tylko gdzie? Rozebrane wiêkszo¶æ przodu i nic nie znalezione.
    Ostatnio edytowane przez Jasomit ; 02-05-2017 o 16:49

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar zbiban1967
    Imiê
    Zbigniew
    Model
    ALFA ROMEO 159
    Silnik
    zawsze benzyna
    Od
    28 Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Mia³em podobnie ,roz³adowywa³o aku ,bezpieczniki ca³e. Okaza³o siê ,¿e by³o zwarcie na lampce w baga¿niku.Stopi³o przewód od lampki do skrzynki bezpieczników. Ale to zajmuje trochê czasu by sprawdziæ ,który obwód szwankuje.
    Alfa Romeo 159
    ,BMW 325 ,Seat Ibiza. By³o Mondeo mk3

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    01 Feb 2017
    Mieszka w
    Parczew
    Akumulatora nie roz³adowuje, czuæ tylko w czasie pracy silnika/ w³±czonego zap³onu, lampka baga¿nika i przewody ok. za modu³em klimy i w ko³o kierownicy te¿, nie wiem ju¿, je¼dziæ a¿ siê zacznie paliæ czy co.

  8. #7
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Jasomit Zobacz posta
    nie wiem ju¿, je¼dziæ a¿ siê zacznie paliæ czy co.
    ¦rednio fajny pomys³, chyba ¿e Ci ¿ycie nie mi³e to pewnie je¼dzij a¿ siê spalisz. a mo¿e lepiej oddaæ do mechanika/elektryka niech siê martwi??


    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  9. #8
    Kursant Awatar pasiek78
    Imiê
    Miro
    Model
    MKIV
    Silnik
    222PS/494Nm by Heko
    Od
    19 Mar 2016
    Mieszka w
    Düren (Niemcy)
    Skoro chcesz nim je¼dziæ to kup sobie dodatkowo jak±¶ du¿± ga¶nice albo najlepiej dwie a tak na serio jed¼ na warsztat z jakim¶ dobrym elektromechanikiem.

    Wys³ane z mojego SM-G920F przy u¿yciu Tapatalka

  10. #9
    Poch³aniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Jasomit Zobacz posta
    podgrzewane spryskiwacze od³±czone
    a wtyczka do zasilania grzanych spryskiwaczy i idacy do niej kabel sie gdzies nie przetarl?

    mowiles ze wyjmujesz schowek zeby sprawdzic czy rezystor dmuchawy jest ok, a lampka schowka czasem ci sie nie pali caly czas? wylacznik od niej sprawny?

  11. #10
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Jasomit Zobacz posta
    podgrzewane spryskiwacze od³±czone

    To na pewno nie spryskiwacze


    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    01 Feb 2017
    Mieszka w
    Parczew
    No pewnie, trzeba jechaæ, do serwisu, najlepiej OEM forda, tam spojrz± i bêd± wiedzieæ, no nie róbcie sobie jaj, ju¿ mia³em historie z serwisami i je omija. Sam pó³ roku robi³em jako mechanik i to rzuci³em.
    Ale w tym aucie juz nie wiem, wybebeszona cala deska rozdzielcza i dalej nie wiem o co chodzi.

  13. #12
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Jasomit Zobacz posta
    No pewnie, trzeba jechaæ, do serwisu, najlepiej OEM forda, tam spojrz± i bêd± wiedzieæ, no nie róbcie sobie jaj, ju¿ mia³em historie z serwisami i je omija. Sam pó³ roku robi³em jako mechanik i to rzuci³em.
    Ale w tym aucie juz nie wiem, wybebeszona cala deska rozdzielcza i dalej nie wiem o co chodzi.
    Stary o co Ci chodzi?? Ludzie staraj± siê Tobie pomóc a ty sapiesz, nikt ci nie ka¿e jechaæ do Forda!. Nie wiesz o co chodzi a tu nikt z magicznej kuli czytaæ nie umie i na odleg³o¶æ Ci nie pomo¿e bo tego nie widzi to jedz do jakiego¶ kumatego mechanika nich zobaczy co to mo¿e byæ, nie musi naprawiaæ, niech tylko zobaczy. Nie masz na to kasy albo kozak mechanik jeste¶ to rób sobie sam a¿ sie spalisz, ale uszanuj czyj±¶ pomoc i ludzi na tym forum!

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  14. #13
    Kursant
    Imiê
    Micha³
    Model
    2.0 TDCI
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    MK III, MKIV
    Od
    08 Apr 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Mo¿e to ¶lepy traf, ale sprawd¼ czy Ci siê czasem nie rozsypuje t³umik drgañ na kole pasowym. Jaki¶ czas temu w aucie ¶mierdzia³o palon± gum±, jakby jaka¶ izolacja na kablach siê pali³a. Okaza³o siê, ¿e podczas jazdy rozsypuj±ce siê ko³o nagrzewa³o siê i plu³o palon± gum±, któr± czuæ by³o wewn±trz auta.
    MK III 2.0 TDCI

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    01 Feb 2017
    Mieszka w
    Parczew
    Dziêkujê wszystkim którzy po¶wiêcili swój czas i wsparli rad± (prócz rady jed¼ do warsztatu)
    Oraz nie sapiê, ale masz racjê, by³em nie mi³y i dosta³em s³uszny pstryczek w nos.
    Je¿eli chodzi o fina³ sprawy, to ku mojemu zdziwieniu nie by³a to jaka¶ typowa bol±czka tego modelu.
    Winê ponosi ingerencja osób trzecich, kto¶ prawdopodobnie zamontowa³ jaki¶ alarm a inna osoba nieumiejêtnie go wymontowa³a.
    Powodem zapachu by³ przewód/zworka w instalacji.
    Miêdzy konsol± a kierownic± mamy zielony przewód, zasilaj±cy ¶wiat³a i zdaje siê sterownik silnika. Kto¶ go przeci±³ i przed³u¿y³, nastêpnie zakoñczy³ gniazdem a potem, kto¶ uci±³ we wtyczce przewody oraz po³±czy³ jedynie je skrêcaj±c.
    Po czasie kable za¶niedzia³y i gorzej przewodzi³y pr±d, st±d ich grzanie siê.
    20170504_180433.jpg

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar boro1990
    Imiê
    Daniel
    Model
    mk2/E39
    Silnik
    2.5V6/2.2
    Opis
    By³o Mondeo mk2 2.5 V6 Jest E39 520
    Od
    11 Feb 2012
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Najwa¿niejsze ¿e znalaz³e¶ na czas

    Wys³ane z mojego SM-G388F przy u¿yciu Tapatalka
    "Gdyby Bóg lubi³ przedni napêd, chodziliby¶my na rêkach"

    "Mo¿esz mieæ ka¿de auto. BMW M5 i tak jest szybsze" - Jeremy Clarkson


  17. #16
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jasomit Zobacz posta
    Winê ponosi ingerencja osób trzecich, kto¶ prawdopodobnie zamontowa³ jaki¶ alarm a inna osoba nieumiejêtnie go wymontowa³a.
    Pozosta³o¶æ po alarmie AAC Clifford Chalenger NT. Wszystkie niepod³±czone wtyczki s± od tego alarmu.
    Jest to kostka wi±zki do odciêcia zap³onu (pompy). Alarm gdy by³ uzbrojony to przerywa³ obwód, a po jego rozbrojeniu zamyka³ obwód.
    Po wyciêciu alarmu te kable nale¿y zewrzeæ. No i tu jak sam zauwa¿y³e¶ tkwi³ problem.

    Mnie ta z³±czka (mam taki sam alarm) siê upali³a przez niekontakt.

    PS. Alarm ten by³ montowany "fabrycznie" w ASO Forda w PL. Nowych aut z PL salonów nie by³o chyba z fabrycznym alarmem.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 05-05-2017 o 16:21

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondek z 2005r.
    Od
    16 Jan 2016
    Mieszka w
    Bia³ystok
    Mam taki sam alarm jak wy¿ej na fotce. Czy mo¿na go dezaktywowaæ jakim¶ przyciskiem na tej kostce ,czy trzeba wycinaæ kable i lutowaæ na nowo

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    01 Feb 2017
    Mieszka w
    Parczew
    O widzisz RadkoR dobrze ze to dopisa³e¶, fakt, w³a¶nie siê g³owi³em od czego te wolne kable a zw³aszcza ta bia³a szeroka kostka, nie bêdê reszty alarmu wypruwa³ bo nie mam na to czasu.
    Moje auto jest krajowe i kupione dla przedstawicieli banku, wiec obecno¶æ alarmu raczej nie dziwi.
    Do ostatniego forumowicza, wygl±da na to ze jedyne odciêcie zap³onu to w³a¶nie zielony przewód, wiec wystarczy go z mostkowaæ, a reszta przewodów mimo ¿e jest ich du¿o to zasilanie i oczujnikowanie, ale mogê siê myliæ.

Podobne w±tki

  1. [MkII] czuæ gaz po...
    By jeremi1404 in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-02-2008, 16:05
  2. 1.8HE - nie czuæ mocy :(
    By jacekka in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-08-2006, 23:39
  3. [MkII] Jak wyczy¶ciæ instalacjê???
    By qulek in forum LPG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-05-2006, 02:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów