+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar swojtas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2.2TDCI
    Od
    10 Apr 2010
    Mieszka w
    Grudziądz

    brak wolnych obrotów po czyszczeniu krokowego MK1 - krokowy od innej pojemności

    Panowie, mam problem z brakiem wolnych obrotów w mk1. Szukam fora wzdłuż i wszerz i nie mogę znaleźć rozwiązania.
    Falowały obroty, potrafił zgasnąć na światłach. W końcu wziąłem się za czyszczenie, dokładnie usunąłem nagary delikatnie prysnąłem na sprężynkę i prowadnicę smar sylikonowy złożyłem do kupy i odpala po czym zaraz zgaśnie. Przed czyszczeniem membranka była ustawiona w pozycji otwartej a sprężynka była cała zalepiona nagarem i układ ten się w ogóle nie ruszał. Jak gaśnie to słychać pod przepustnicą świst powietrza. Szukałem czy nie łapie gdzieś lewego powietrza lecz nic nie znalazłem. Narazie brak możliwości podłączenia pod komputer z racji majówki a auto potrzebne. Można coś jeszcze sprawdzić domowym sposobem? czy odłączenie akumulatora na noc doprowadzi do resetu komputera?
    Co jeszcze może powodować brak wolnych obrotów że po odpaleniu bez pedału gazu od razu gaśnie?
    Ostatnio edytowane przez swojtas ; 15-05-2017 o 14:07

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Krokowy R. I. P. Podmien na inny i będziesz wiedział. Ale na 99% krokowy szlag trafił.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 20:35 ---------- Previous post was at 20:32 ----------

    A może uszkodziłes kable od krokowego gdzieś? Sprawdź te co do niego dochodzą. Jak będą okay to odlacz krokowy i zobacz czy będzie to samo jak tak to krokowy do zmiany.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar swojtas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2.2TDCI
    Od
    10 Apr 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    napięcie jest na przewodach, po włączeniu zapłonu słychać cykanie krokowca ale membrana ani drgnie ( sprawdzane na wyjętym krokowcu )

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Tak krokowca nie sprawdzisz bo nim steruje PCM. Odlacz wtyczkę i zobacz czy będą dalej takie objawy jak tak to krokowy do wymiany. Tylko nie kupuj tanich nowych lub używanych bo padnie niedługo. Polecam firmy Pierburg, są to oryginalne krokowce robione na pierwszy montaż tylko że o połowę tańsze.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar swojtas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2.2TDCI
    Od
    10 Apr 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Pierburga występują krokowce tylko do mk3, wygląd identyczny jak w mk1 pytanie tylko czy sterowanie to samo bo przerobić wtyczkę to nie problem. Oryginał forda na zamówienie do mk1 ponad 500zł... Aż ręce opadają...

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Jak chcesz mogę podrzucić Ci fotki krokowego z MK3 to sobie porównasz i jak będą takie same to powinno pasować. Wiem że różnica jest między zwyklymi i Tymi od 3.0 ale w 2.5 były chyba takie same, jestem prawie pewien że w mk2 miałem taki sam jak w MK3.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 08:40 ---------- Previous post was at 08:34 ----------

    Jednak są inne trochę te w MK2 ale tylko jeżeli chodzi o obudowę i wirnik ale wtyczka i miejsca w których są otwory od podcisnienia i mocujące wygląda tak samo. Musiał by się ktoś wypowiedzieć kto to robił, może pasuje.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 08:53 ---------- Previous post was at 08:40 ----------

    W MK1 i MK2 ( 1994-2000)były takie same, ale cena faktycznie powala bo dobre zamienniki lub oryginał w granicach 90-110€ masakra biorąc po uwagę że do MK3 oryginał (Pierburg) kosztuje około 65€.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Qornell ; 03-05-2017 o 09:58

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar swojtas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2.2TDCI
    Od
    10 Apr 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    @Qornell jesteś w stanie zmierzyć napięcie jakie występuje na kostce krokowego między dwoma pinami oraz każdego pinu względem masy na wolnych obrotach?

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Z tego co pamiętam było to około 5V(4,8v chyba ) bo ostatnio u siebie krokowy zmieniałem, ale spoko sprawdzę później i dam znać.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 09:52 ---------- Previous post was at 09:48 ----------

    Tylko nie wiem czy to Coś da bo jak pisałem już, krokowym steruje PCM i u mnie napiecie było okay, krokowy się trochę otwierał i zamykał po podpieciu zasilania zewnetrznego a i tak był do wymiany.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar swojtas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2.2TDCI
    Od
    10 Apr 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Na ford.sklep zawolali 600zł. Bede kombinować z krokowym od mk3. Sprawnym używanym. Jak to coś da to się z czasem kupi ten zamiennik co mi pisałeś.

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez swojtas Zobacz posta
    Na ford.sklep zawolali 600zł. Bede kombinować z krokowym od mk3. Sprawnym używanym. Jak to coś da to się z czasem kupi ten zamiennik co mi pisałeś.
    Jak będziesz miał go za grosze ( np. za 2 grosze to się opłaca bo pewnie długo nie podziała, ale jak masz za niego z 200 ( po tyle chodzą używane ) zapłacić to szkoda kasy moim zdaniem i lepiej dołożyć i kupić już nowy.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Cytat Zamieszczone przez swojtas Zobacz posta
    Na ford.sklep zawolali 600zł. Bede kombinować z krokowym od mk3. Sprawnym używanym. Jak to coś da to się z czasem kupi ten zamiennik co mi pisałeś.
    Daj nr ori albo win ( na priw) może uda się coś załatwić.
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar swojtas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2.2TDCI
    Od
    10 Apr 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    F53E-9F715-AB

    Finis 3909620
    Ostatnio edytowane przez swojtas ; 05-05-2017 o 13:25

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Najtańszy jaki znalazłem warty uwagi (Hitachi) jest za około 96€ zawsze 200 złotych taniej niż oryginał a jakościowo jak oryginał.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Najtańszy jaki znalazłem warty uwagi (Hitachi) jest za około 96€ zawsze 200 złotych taniej niż oryginał a jakościowo jak oryginał.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk
    Coś co jest niby jak oryginał nim nie jest, już miałem kilka takich podzespołów do porównania i nie jest to to samo.
    Ostatnio edytowane przez polciuxxx ; 07-05-2017 o 08:36
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    A Hitachi ( Hüco) nie produkowalo dla Ford w tamtych czasach? Bo gdzieś na foto widziałem że są numery zeszlifowane. Czyli według Ciebie tylko oryginały wchodzą w grę? A ten co ja sobie kupiłem firmy Pierburg to złom?

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    A Hitachi ( Hüco) nie produkowalo dla Ford w tamtych czasach? Bo gdzieś na foto widziałem że są numery zeszlifowane. Czyli według Ciebie tylko oryginały wchodzą w grę? A ten co ja sobie kupiłem firmy Pierburg to złom?

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk
    Tego nie mówie ale miele w ręce do porównania kilka takich podzespołów i nie są to te same produkty. A co do Hüco to miałem regulatory 2... Jeden nie działał od razu a drugi cały tydzień 😂
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    No to ciekawe, a miały zeszlifowane numery? Nie zgodzę się z Tobą do końca bo Firma Pierburg produkuje przecież dla Ford różne podzespoły to jak to zrobił mogą być różne produkty. Mój krokowy wygląda identycznie jak oryginalny i ma szeszlifowane numery to tani zamiennik to to nie jest a kosztował tylko 68€. Co do tanich zamienników to sprawa jest prosta nie opłaca się kupować i tyle, ale jeżeli kupujemy coś za pół ceny co produkuje ta sama firma tylko bez naklejki Ford to chyba można brać i się nie obawiać czy nie? W którymś temacie wrzucałem nawet fotki mojego starego krokowego a tego nowego i są identyczne. A jeżeli te Hüco to złom to ciekawe dlaczego tyle kasy kosztują, bo o ile kupujemy za 20€ zamiennik to nie ma co wymagać cudów ale przy około 100€ już chyba powinna ta część posłużyć wieki.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Nie ma sensu dyskutować bo do Ciebie żadne argumenty nie trafiają. Każdy ma swoje zdanie i nie ma co już zaśmiecać tematu.
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez polciuxxx Zobacz posta
    Nie ma sensu dyskutować bo do Ciebie żadne argumenty nie trafiają. Każdy ma swoje zdanie i nie ma co już zaśmiecać tematu.
    Do mnie? Dobre Firma Pierburg produkuje między innymi Krokowe do Forda na pierwszy montaż, wiem bo dzwoniłem i się dowiadywalem przed zakupem, to po co płacić za oryginalną cześć 600 zł jak można 400? Może dla ciebie 200 różnicy to nic, ale dla innych niekoniecznie. Tak samo z sondami lambda, po co kupować oryginał jak można taką samą bez znaczka Ford kupić 3 razy taniej? No chyba że według Ciebie Ford sam produkuje wszystkie części i jesteś wyznawca "oryginałów" to gratuluję A to co tu piszę jest na temat bo pokazuje koledze alternatywę bo widzę że nie wyda kasy na nowy oryginalny tylko chce kombinować z używanym co mija się z celem i szkoda na to kasy, ale pewnie zaraz napiszesz że tylko nowy oryginał lub lepiej używane ale oryginalne albo żadne.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Ostatnio dzwonilem do Lidla i powiedziano mi że mają zdrowe produkty. Oszczędz sobie tych wypracowań. Ja mam taki rabat w Fordzie że nie mam potrzeby kupowania "ori" ze zeszlifowanym numerem.
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

Podobne wątki

  1. [Duratec] Nie chcę zapalić po czyszczeniu Zaworu Bocznikowego (krokowego)
    By xeons in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-10-2016, 21:47
  2. Brak mocy i brak wolnych obrotów
    By bart2807 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 15:11
  3. [Duratec] brak mocy, duże spalanie, brak wolnych obrotów
    By tokarszczak in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 16:49
  4. Brak wolnych obrotów
    By TomekBB in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 07-07-2007, 19:13
  5. [MkII] Brak wolnych obrotów
    By rykier in forum LPG
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-06-2007, 07:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów