+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 90KM
    Od
    18 Feb 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra

    S³ychaæ "bicie" podczas jazdy, lecz ko³a s± wywa¿one

    Witam!

    Od tygodnia zmagam siê z cichym "biciem" podczas jazdy. By³em u mechanika, który mi wywa¿y³ ko³a (choæ niedawno zmienia³em opony i ca³o¶æ i tak by³a wywa¿ana). Znalaz³ on pewne nieprawid³owo¶ci. Ko³a zosta³y ponownie wywa¿one. Zerkn±³ te¿ na hamulce i amortyzatory, choæ tylko siê przyjrza³, a nie wg³êbia³ w temat.

    Podczas jazdy s³yszê to ciche "bicie" nadal. Na kierownicy nie czujê ¿adnych drgañ. Opony s± nowiu¶kie. Tarcze hamulcowe i klocki s± w porz±dku - nic nie ociera. Mechanik nie znalaz³ ¿adnych luzów na ko³ach.

    Jak my¶licie, gdzie mo¿e byæ problem? Wahacz, amortyzator, pó³o¶?

    Dodatkowo podam, ¿e owo "bicie" pojawi³o siê, gdy wzi±³em kogo¶ na naukê jazdy na plac. Je¼dzi³a sobie ta osoba na jedynce i po prostu skrêca³a kierownic±. ¯adnych fajerwerków podczas nauki.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    GHIA Habeta
    Od
    24 Nov 2015
    Mieszka w
    Pu³awy
    Jak wygl±da to bicie? Jaki d¼wiêk wydaje? Z której strony? W jakich okoliczno¶ciach najbardziej? Mo¿e po prostu s³yszysz jaki¶ d¼wiêk ocierania o co¶ (np przy skrêcie)? Wiêcej szczegó³ów

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 90KM
    Od
    18 Feb 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Cze¶æ! Wybacz, ¿e nie odpisywa³em d³ugo. Mia³em sporo zajêæ.

    Co do szczegó³ów. Bicie jest na prawym przednim kolej i wydaje siê byæ lekko przyt³umione, g³uche. By³em na "trzepaku", wysz³y leciutkie luzy na lewej koñcówce dr±¿ka kierowniczego i na prawym sworzniu - wszystko na przodzie. Na stacji diagnostycznej powiedziano mi, ¿e raczej to nie powoduje tego bicia, chocia¿... zawaha³ siê mechanik.

    By³em potem u innego mechanika, który powiedzia³: koñcówki, sworznie i przegub zewnêtrzny. Wyda³ tak± opiniê po przejechaniu siê autkiem. Nie wzi±³ go na podno¶nik. Zrobi³ te¿ test. Rozpêdzi³ autko i w czasie jazdy zgasi³ silnik, nas³uchiwa³ ³o¿ysko. Mówi, ¿e nic nie szura, ani nie ¶wiszczy. Wiêc tu problemu nie widzi.

    Pojecha³ dzisiaj jeszcze do innego mechanika. Podniós³ samochód na podno¶niku, spojrza³ w te sworznie i na koñcówki - mówi, ¿e takie luzy to jeszcze mog± byæ, one raczej nie powoduj± tego efektu. Przejecha³ siê ze mn± i nas³uchiwa³. Powiedzia³, ze jego zdaniem problemem mog± byæ same opony. A ¿e problem ten pojawi³ siê na prawy przednim kole, pojecha³em obok z pro¶b± o zamianê miejscami kó³ ty³-przód. Zrobili, wsiad³em, przejecha³em siê i dalej to samo. Mechanik sam ju¿ nie wie, co mo¿e byæ problematyczne. Powiedzia³, ¿e przegub jest sprawny, bo inaczej bym s³ysza³ metaliczne bicie.

    Ten ostatni mechanik zaproponowa³ mi jeszcze jedn± rzecz zanim zacznê wydawaæ pieni±dze, abym pojecha³ do jakiego¶ znajomego i zamieni³ siê z nim na chwilê ko³ami - mo¿e siê okazaæ, ¿e mi sprzedali wadliwe opony.

    Chocia¿ my¶lê, ¿e to raczej nie jest wina opon, bo to ciche bicie pojawia siê przy lekkim skrêcie w lewo. Nie ma tych objawów, gdy skrêcam w prawo lub jadê idealnie prosto. Jednak jakikolwiek ruch kierownic±, by skrêciæ w lewo oznacza pojawienie siê tego d¼wiêku.

    Dodam jeszcze, ¿e problem nie ust±pi³ po wymianie tarcz, klocków, t³oczków i uszczelniaczy na przedniej osi.

    Mi ju¿ brakuje pomys³ów, a nie chcê na darmo wymieniaæ sworzni, koñcówek i przegubu, je¶li to nie rozwi±¿e problemu. Mo¿e winna jest maglownica? Albo co¶ innego? Sam nie wiem...

    Czy tyle szczegó³ów wystarczy?
    Ostatnio edytowane przez Ludzior ; 31-05-2017 o 17:28

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar jawa196
    Imiê
    Marcin
    Model
    MKII & MKIV
    Silnik
    Endura DE i Duratec 2.0
    Opis
    White Kombi 97'& Silver Kombi 07
    Od
    06 Feb 2013
    Mieszka w
    Poddêbice
    £o¿ysko piasty i Mcphersona jeszcze sprawd¼.
    Podnie¶ auto z³ap za ko³o od góry i od do³u i zobacz czy nie ma luzu. Do Mcphersona to we dwie osoby jedna na odpalonym aucie krêci kierownic± a druga "maca" kielichy jak czuæ zgrzyty, trzaski i inne cudeñka to do wymiany.
    Ale bardziej stawia³bym na to ³o¿ysko w kole. Kiedy¶ za³o¿y³em nowe ³o¿ysko piasty MaxGeara zrobi³em z 500km i co¶ zaczê³o siê dziaæ jak u Ciebie, z czasem siê nasila³o i siê okaza³o ¿e ³o¿ysko dos³ownie pêk³o.
    "Nie ka¿da morda pasuje do Forda"
    Fordzis³aw Mondeusz TeDeusz Kombi '97 (dziadek)
    Srebrna Strza³a Duratec Kombi '07 (wnuczek)

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 90KM
    Od
    18 Feb 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Dziêki za odpowied¼. Jest weekend, wiêc nic z autkiem nie zrobiê. Ale dzisiaj zdarzy³o siê co¶ takiego: lekko cofn±³em autkiem, nie wyzerowa³em prêdko¶ci (nadal delikatnie siê toczy³em do ty³u), po czym wrzuci³em pierwszy bieg maj±c prawie na maksa ko³a skrêcone w lewo, a rusza³em pod górkê i us³ysza³em stukanie. My¶lê, ¿e to przegub. Tak, czy inaczej, wezmê twoje wskazówki pod uwagê, a jutro wymieniê u mechanika ten przegub i sworzeñ na prawym kole, gdzie mi co¶ stuka i lew± koñcówkê dr±¿ka. Powiem jakie to przynios³o efekty. Poproszê mechanika, ¿eby spojrza³ na ³o¿ysko i piastê.

    Czy Mcpherson to amortyzator? Je¶li tak, to mechanik mi amortyzator dobrze posprawdza³ i na podno¶niku i buja³ autkiem na wszystkie strony, a wtedy ¿adnym stuków nie by³o.

    Jeszcze siê odezwê!

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imiê
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    No to jak tak bêdziesz ruszac to sie pozbêdziesz i starych i nowych przegubów jak je za³o¿ysz. Zawsze ruszaj od 0km/h i nigdy ale to nigdy przy skreconych ko³ach! I tym prêdzej nie pod górkê...

    Wys³ane z mojego GT-I9506 przy u¿yciu Tapatalka

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 90KM
    Od
    18 Feb 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Dziêki, ¿e to mówisz. Pojêcia nie mia³em - tego na kursie nie ucz±. Od teraz bêdê siê stosowaæ do tego

    Wracaj±c do tematu - lewa koñcówka dr±¿ka zosta³a wymieniona, a po prawej stronie: sworzeñ i przegub. Rzeczywi¶cie, ju¿ mniej puka. teraz podczas jazdy, nadal z lekko skrêconymi ko³ami w lewo przy prêdko¶ci 60 - 80 km/h s³yszê "bicie", ale jest ono bardzo wyg³uszone i ciche. Takie samo, jakie by³o jaki¶ czas temu. Oczywi¶cie po wymianie wspomnianych czê¶ci pojecha³em na wykonanie zbie¿no¶ci kó³.

    Znajomy podpowiada, ¿e to wina opon. No, ale przecie¿ s± nowiutkie. Producent Paxaro. Wujek ma firmê i oko³o 100 samochodów - wszystkim wsadza te opony i jest z nich zadowolony.

    Có¿ to jeszcze mo¿e byæ? Mo¿e co¶ od kierownicy? Sam nie wiem...

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imiê
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Luzik. Czlowiek uczy sie dopiero jak dostanie prawo jazdy By³y juz tematy o oponach, ¿e niby nowe a jednak lipa. Wiec proponowa³bym Ci jednak je sprawdziæ. Ew podmieniæ na jakis komplet jak kto¶ ma takie same coby kasy nie tracic na przek³adki. Albo zimowki jak masz. Rób rób i dawaj sygna³a, kazdemu sie przyda

    Wys³ane z mojego GT-I9506 przy u¿yciu Tapatalka

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] Po wymianie opon co¶ "klapie" podczas jazdy.
    By Tomsob94 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-06-2016, 20:17
  2. [Duratec] Dziwne "szarpniêcia" podczas spokojnej jazdy
    By ryhub in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-06-2015, 10:29
  3. [TDCi MKIII] Dziwne "miauczenie" podczas jazdy
    By mpendzik in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-10-2013, 09:03
  4. [MkII] Dziwne "huczenie" z przodu podczas jazdy.
    By Tycak in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 29-10-2011, 13:21
  5. "myszkowanie" podczas jazdy
    By werc in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-09-2005, 16:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów