+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Zielony listek Awatar Kazz
    Imię
    Kuba
    Model
    ST200
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Opis
    TDI itp zjadam na śniadanie :-)
    Od
    13 Oct 2011
    Mieszka w
    Łódź

    Pompa paliwa-czy to już jej koniec?

    Czy fakt, że auto czasami nie chce odpalić i dopiero za którymś tam razem przy trzymaniu gazu odpala świadczy o tym, że pompa kwalifikuje się już do wymiany? Dodatkowo zauważyłem, że jak go ostrzej potraktuję przez dłuższy czas to już później nie jest taki żwawy. Mam takie uczucie, że jakby chciał jechać ale nie dostaje pić. Słychać buczenie od zasysania powietrza ale jakby nie dostawał tyle paliwa ile jest potrzebne.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Cytat Zamieszczone przez Kazz Zobacz posta
    Czy fakt, że auto czasami nie chce odpalić i dopiero za którymś tam razem przy trzymaniu gazu odpala świadczy o tym, że pompa kwalifikuje się już do wymiany? Dodatkowo zauważyłem, że jak go ostrzej potraktuję przez dłuższy czas to już później nie jest taki żwawy. Mam takie uczucie, że jakby chciał jechać ale nie dostaje pić. Słychać buczenie od zasysania powietrza ale jakby nie dostawał tyle paliwa ile jest potrzebne.
    Sprawdź jak wygląda siateczka na smoku pompy , a potem sprawdź ciśnienie
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    a może filtr trzebaby wymienić kolego na początek?

    ---------- Post added at 14:17 ---------- Previous post was at 14:13 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Kazz Zobacz posta
    Czy fakt, że auto czasami nie chce odpalić i dopiero za którymś tam razem przy trzymaniu gazu odpala świadczy o tym, że pompa kwalifikuje się już do wymiany?
    jeśli pompa nie wyrabia, to przed odpaleniem przekręć i cofnij kluczyk na zapłon kilka razy, tak aby 'podpompowała', jak odpali od strzała, to pewnie masz racje z pompą.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  5. #4
    Zielony listek Awatar Kazz
    Imię
    Kuba
    Model
    ST200
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Opis
    TDI itp zjadam na śniadanie :-)
    Od
    13 Oct 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Filtr paliwa wymieniam co 10 tys także to można wyeliminować. Wydaje mi się, że to pompa bo lubi stracić kondycję po ostrym deptaniu. A co sądzicie o wymianie samego wkładu bo to w sumie chyba on jest najistotniejszy?

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Cytat Zamieszczone przez Kazz Zobacz posta
    Filtr paliwa wymieniam co 10 tys także to można wyeliminować. Wydaje mi się, że to pompa bo lubi stracić kondycję po ostrym deptaniu. A co sądzicie o wymianie samego wkładu bo to w sumie chyba on jest najistotniejszy?
    Kiedyś to przerabiałem, brałem chyba z tego sklepu. http://www.pompapaliwa.pl/17-pompy-paliwa
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  7. #6
    Pieszy
    Imię
    Paweł
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    17 Oct 2016
    Mieszka w
    Płońsk
    Ja miałem na pompie 4.5 bara czyli wzorcowo, ale był problem z odpalaniem i przy prędkościach autostradowych na 4 i 5 biegu brakowało mocy powyżej 5 tys. obrotów. Po wymianie pompy wszystko ok.

  8. #7
    Kursant
    Model
    Mondeo 2005r
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam, piszę w tym wątku żeby nie tworzyć nowych. Od niedawna posiadam st220 2005r i powyżej 5-5,5tys obr/min silnik wyraźnie słabnie (na każdym biegu). Poprzedni właściciel wymieniał filtr paliwa w lutym 2017r (posiadam fakturę). Szarpania brak. Ostatnio jak miałem dosyć mało paliwa (komp pokazywał zasięg na 65km) silnik zagadał za trzecim razem- zachowywał sie tak jakby ciśnienie paliwa było słabe/pompa zassała jakiś syf. Czy mógłby ktoś polecić jakiś warsztat w Warszawie/okolicach który sprawdzi ciśnienie paliwa? Ewentualnie jakiś pomysł do czego można zajrzeć jeszcze? Teoretycznie wypadałoby sprawdzić czy filtr jest w dobrą stronę założony, bo znając "fachmanów" mogli to zrobić zle. Filtr powietrza czysty, Świece niedawno wymieniane (marzec?)
    I jeszcze pytanie- czy w MEBIE są klapki w kolektorze dolotowym?
    Edit: błędów brak, check sie nie swieci

    Z góry dzięki za pomoc
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Mihau ; 06-07-2017 o 15:16

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Sprawdź czy wydech nie jest przytkany.

  10. #9
    Kursant
    Model
    Mondeo 2005r
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Póki co temat nieaktualny- samochód zaczął normalnie jeździć. Wczoraj zrobiłem nim ok 100km i było wszystko ok. Podejrzewam, że jakiegoś syfu pompa zaciągnęła stąd był problem. Jak problem się powtórzy to zmierzę ciśnienie na listwie wtryskowej
    Pozdrawiam.

    Edit: problem pojawia się w momencie gdy samochód przejedzie kawałek na rezerwie- zostało mi 70km zasięgu (spokojna jazda), zatankowałem pod korek i znowu auto zaczęło tracić moc od 4,5tys obr/min. Problem był przez około 40-50km, po przejechaniu tego dystansu wszystko wróciło do normy. Widać, że jakiś syf w baku musi być, bądź jakiś filtr wstępny na pompie(?). Póki co nic z tym nie będę robić, jedynie będę unikać jazdy na rezerwie

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Mihau ; 19-07-2017 o 13:52

Podobne wątki

  1. [MkII] POMPA WSPOMAGANIA CZY TO KONIEC ?
    By discovery in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-03-2008, 13:59
  2. [MkI] pompa wspomagania - czy to koniec...?
    By jarrro in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-02-2007, 11:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów