+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Kursant
    Model
    Ghia
    Silnik
    2.2 tdci 175KM
    Od
    12 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa

    Kiepski prąd ładowania w gniazdach zapalniczek

    Witam,
    Bardzo dziwny problem i nie wiem jak się do tego zabrać.. w styczniu jechałem ponad 1000km mając wpięty telefon do ładowania do przedniego gniazda zapalniczki (przez interfejs usb), w telefonie odpalona nawigacja google, i ku mojemu ogromnemu zdzwieniu pod koniec podróży .. tel padł z powodu braku prądu (choć widział że jest podłączony do zasilania). To był stary tel, więc uznałem że ma kulawą baterię i olałem. Ale teraz mam nowy tel, i ten sam motyw! Gniazdo tylne - to samo - ujemny bilans mocy, powoli bo powoli ale w trakcie jazdy z nawigacją spada poziom naładowania baterii. Powtórzyłem test w dwóch innych autach (toyota i mondeo MK5)- korzystając fizycznie z tego samego kabla i interfejsu gniazdo zapalniczki->USB, i w obu samochodach bilans mocy był dodatni (mimo nawigacji tel się ładował). Sprawdzone na kilkuset km trasach by wykluczyć jakiś błąd metody.. Powrót do mojego MK4 i ..d..a, ujemny bilans mocy, tel świeci że podłączony do zasilania, ale powoli spada poziom baterii :/
    Zupełnie nie mam pojęcia o co chodzi.. nie sądzę by z definicji na gniazda zapalniczki była podana taka kiepska moc.. Ktoś zetknął się z podobnym problemem? Jak to ugryźć?
    Słąby prąd z alternatora? to by chyba szybciej na aku wyszło niż na ładowaniu telefonu...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    03 May 2017
    Mieszka w
    Krzeszowice
    W gnieździe zapalniczki nie masz prądu ładowania tylko napięcie. Twoja ładowarka dopiero w zależności od typu i mocy, ląduje odpowiednim prądem. Sprawdź miernikiem czy w gnieździe zapalniczki jest napięcie 12v.

  4. #3
    Kursant
    Model
    Ghia
    Silnik
    2.2 tdci 175KM
    Od
    12 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Oki zastosowaem pewien skrót myślowy - tam jest 12V, bo a) sprawdzałem, b) tel widzi że jest zasilany. Ale nie ma idealnego źródła napięciowego i każde ma pewną wydajność prądową która określa jaki maksymalnie prąd można pobrać. I podejrzewam że gdzieś tu jest problem - wydajność prądowa jest za mała z jakiegoś powodu. Pytanie tylko - z jakiego?

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RafalWawa Zobacz posta
    tel widzi że jest zasilany. Ale nie ma idealnego źródła napięciowego i każde ma pewną wydajność prądową która określa jaki maksymalnie prąd można pobrać
    bo 0,5-1,0A to za mało jak odpalona jest nawigacja. kup ładowarkę gdzie masz 2 gniazda USB 1z1A i 1x2A i podpinaj telefon jak używasz nawigacji pod wejście USB 2A wtedy prądu nie zabraknie
    np. https://hurtel.pl/product-pol-7603-R...-1A-biala.html

    ja tak miałem z dokładaną nawigacją, że po pewnym czasie (ok. 3 godzin) na zwykłej ładowarce do telefonu się rozładowywała. pomogła wymiana na "mocniejszą"

    często też są podwójne ładowarki i mają słabsze wejście oznaczone jako "telefon" a mocniejsze jako "tablet"
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 14-05-2017 o 22:08

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Przy ładowaniu na poziinie 2A to trochę ryzykowne. Musisz sprawdzić na swoich urządzeniach w jakim zakresie mogą być "ładowane" jeśli od 1A do 2A to wszystko ok. Jesli poniżej 2A to juz mogą byc problemy. Jak pisano wyżej, sprawdź pierw czy masz 12V na zlaczu zapalniczki. Jesli tak to zainwestuj w lepsza ładowarke po uprzednim sprawdzeniu czy sprzęt na to pozwala, jeśli nie to nic z tym nie zrobisz. Mam podobnie tylko, ze u mnie nie padnie w takim szybkim tempie ale jednak nie ładuje jak trzeba i nic z tym nie zrobie. Zastosuj sie do naszych porad i daj znać

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Musisz sprawdzić na swoich urządzeniach w jakim zakresie mogą być "ładowane"
    w zasadzie nie ma takich danych. do zestawu jest dodana ładowarka, na której są podane parametry i tyle. a wiadomo przecież, że są "szybkie" i "normalne" ładowarki do tego samego urządzenia dedykowane przez producentów np. telefonów. niektóre urządzenia (np. nokia 830 lumia) są na tyle inteligentne, że np wyświetlają po podłączeniu do ładowania, że ładowanie jest "wolne" czyli rozpoznają małe natężenie prądu. czy działa to też w drugą stronę nie sprawdzałem

  8. #7
    Zielony listek
    Imię
    Grzegorz
    Model
    2003 Kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 TDCI 130 Kombi 2003
    Od
    14 Jan 2012
    Mieszka w
    Góra Kalwaria
    Wszystkie nowe telefony mają wbudowana elektronikę odpowiedzialną za ładowanie baterii i bez względu na to o jakiej wydajności prądowej ładowarkę podłączywszy czyli 1A czy 2A telefon nie przekroczy maksymalnego prądu ładowania. Obecnie dostępne są już ładowarki które zamiast standardowych 5 V dają 9V tzw. Quick Charge i nawet do takiej ładowarki można podłączyć telefon który nie obsługuje formatu Quick Charge i wtedy będzie ona ładować napięciem 5V-więc kolego kup mocniejszą ładowarkę i problem rozwiązany

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RafalWawa Zobacz posta
    Oki zastosowaem pewien skrót myślowy - tam jest 12V, bo a) sprawdzałem,
    Przy odpalonym silniku powinno być minimum 13,6
    Sprawdź jakie masz napięcie na klemach akumulatora, bo może masz po prostu słabe ładowanie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    przecież napisał ze wsadzał ten sam zestaw do innego auta i ładuje normalnie.

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RafalWawa Zobacz posta
    każde ma pewną wydajność prądową która określa jaki maksymalnie prąd można pobrać
    bezpieczniki "ograniczają" jedynie poziom ale skoro się nie przepalił to wszystko jest ok. może zapalniczka jest używana w tym aucie i są przypalone styki w gnieździe zapalniczki i to zabrudzenie styków powoduje problemy z dobrym kontaktem styków ładowarki

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    przecież napisał ze wsadzał ten sam zestaw do innego auta i ładuje normalnie
    No i to by potwierdzało że ma za niskie napięcie u siebie, dlatego niech zmierzy jakie ma ładowanie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    bezpieczniki "ograniczają" jedynie poziom ale skoro się nie przepalił to wszystko jest ok. może zapalniczka jest używana w tym aucie i są przypalone styki w gnieździe zapalniczki i to zabrudzenie styków powoduje problemy z dobrym kontaktem styków ładowarki
    Tez w ta stronę bym szedł, może jest słaba masa i niby jest 12V ale pod obciążeniem leci na pysk.

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    15 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    12v w zapalniczce jest tylko jak auto nie jest odpalone. Po odpaleniu w mk4 ładowanie skacze pomiedzy 13,6-15V, był nawet watek o tym na forum

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    napięcie pracy ładowarki może być od 12-15V i to jest norma bo inaczej by się "spaliła" przy 15V gdyby była zaprojektowana tylko na 12V. dalej jest na 100% układ, który stabilizuje napięcie i transformator na 5V.
    w tym przypadku pisałem że może być słaby kontakt (za mała/zabrudzona powierzchnia) na styku ładowarka/gniazdo zapalniczki. często jest tak przy tego typu gniazdach, że w jednym aucie pasuje a w drugim innego producenta jest kłopot bo pomimo standaryzacji każdy producent to samo gniazdo wykonuje inaczej co widać np wkładając zapalniczkę powiedzmy z forda do vw. mała szansa na to żeby wtedy dobrze działała

    Cytat Zamieszczone przez RafalWawa Zobacz posta
    mając wpięty telefon do ładowania do przedniego gniazda zapalniczki (przez interfejs usb)
    teraz tak mi jeszcze przyszło na myśl, że w mk4 przy tylnej kanapie jest drugie gniazdo zapalniczki czy kolega próbował tam się podpiąć i sprawdzić czy wszystko jest ok?
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 16-05-2017 o 13:42

Podobne wątki

  1. [MkII] Czyżby kiepski gaz ?
    By grzeh2000 in forum LPG
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 18:42
  2. [MkI] Alternator - prąd ładowania
    By muzzik in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2008, 22:43
  3. [MkII] jaki prąd ładowania ?
    By numerek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-02-2006, 04:15
  4. [MkI] Jaki powinien być prąd ładowania?
    By insider in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-01-2006, 00:32
  5. Kiepski rozruch w TD 1.8
    By kjofolek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-11-2005, 21:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów