+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    04 Nov 2016
    Mieszka w
    Szczecin

    mk3 ZNOWU brak mocy, automat

    Cześć,

    Jestem posiadaczem mondeo mk3 z 2.5 v6 z automatyczną skrzynia trochę ponad pół roku. Po zakupie zamontowałem LPG staga 300.
    Borykam się z problemem braku mocy. Na początku myślałem że przyzwyczaiłem się już do mocy ale nie mogłem dogonić znajomego w daci z 1.5 dci to już wiedziałem że jest coś nie tak
    Do 100km/h rozpędza się w 20sekund. A dzisiaj jadąc na autostradzie była już załamka.
    Na filmie widać, pedał w podłodze, prosta droga i nie mogłem się więcej rozpędzić.


    Przeczytałem kilka tematów na temat braku mocy w V-kach.
    Pierwsza myśl IMRC. No ale wg mnie działa. Rozkręciłem nawet tą puszkę i elegancko silniczek się kręci. Nawet coś nagrałem:




    Także problem chyba nie dotyczy IMRC, ale nie mam czegoś takiego że jak jadę to przekraczając te obroty przy których powinno być "kopnięcie" od IMRC to u mnie tego nie czuć. Może jest tylko trochę głośniej.

    Z rzeczy które udało mi się również sprawdzić to TPS. Podłączyłem się przez BT i tylko ten czujnik był aktywny. Pokazywał przy pedale w podłodze 99% a przy puszczonym 0% także wszystko dobrze.
    W następnym tygodniu będę miał kabel już normalny że postaram się podpiąć pod ScanXL, zobaczymy co pokaże.
    Zrobiłem też autodiagnoze i nie pokazało to żadnych błędów.

    Następny w kolejce co do tego co nie działa jest katalizator. Pytanie czy można go jakoś sprawdzić bez wycinania go? Może lambda coś pokaże? Spaliny są bardzo gorące, tak że ręki na dłużej niż 5 sekund nie podstawisz pod wydech, ale spalin leci całkiem długo.

    Co do samego auta:
    -brak problemów z odpalaniem, obrót rozrusznika i działa
    -zużycie w oleju w normie, od wymiany zrobione 8000 i z maxa poziom zszedł w okolice połowy, ale raczej więcej niż pół
    - batory trochę hałasuje, ale nie mam problemów z wolnymi obrotami, ładnie trzymają się na poziomie ok 900 obrotów. Tylko jak przygazuję go do tych 4tys. to wtedy obroty spadną poniżej 900, ale stabilizują się po chwili. Czy zawór bocznikowy może mieć aż taki wpływ na moc (nie wydaje mi się, ale mogę się mylić )
    - Skrzynia automatyczna zmienia biegi dobrze, nie rwie, kickdown robi poprawnie. tylko na postoju przy wciśniętym hamulcu słychać jakby łożysko.

    Jak go kupiłem to wracając z Holandii na autostradzie te 170 jechałem bez jakiś większych problemów.
    Spalanie wg kompa miałem 12.5, ostatnimi czasy jak zrestartowałem kompa pokazuje mi 14.9.
    LPG po montażu palił koło 15 teraz kolo 18-19.

    Wg. mnie dużo wskazuję na kata, ewentualnie lambde, ale może coś innego Wam przychodzi do głowy.
    Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kisiello Zobacz posta
    Wg. mnie dużo wskazuję na kata, ewentualnie lambde,
    Lambda tak mocy nie odbiera, zakitowany kat jak najbardziej może, zrobiłbym jeszcze pomiar kompresji.
    Próbowałeś resetu i jazdy na samej benie?
    TPS nie powinien pokazywać 0 tylko coś z przedziału 16-21.
    Jak się kablem podłączysz to zrób screeny korekt paliwa i pracy lambd.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    04 Nov 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    TPS sprawdzałem tylko na tym chińskim obd także pomiar nie musi być do końca miarodajny.

    Reset wykonałem ostatnio jak czyściłam Batorego. Nic to nie dalo.

    Co do kompresji to nie zauważyłem jakiś objawów jej braku, ale sprawdzić nie zaszkodzi.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Sprawdź czy imrc działa jak silnik gorący.
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  6. #5
    Zielony listek Awatar kulas
    Imię
    Adrian
    Model
    Ford maverick xlt
    Silnik
    2.3 150 pb+lpg
    Od
    13 Jul 2013
    Mieszka w
    Poznań
    imrc by aż tak mocy nie odcinał

    ---------- Post added at 11:02 ---------- Previous post was at 11:02 ----------

    może sprzęgło skoro to automat?

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Cytat Zamieszczone przez kulas Zobacz posta
    imrc by aż tak mocy nie odcinał

    ---------- Post added at 11:02 ---------- Previous post was at 11:02 ----------

    może sprzęgło skoro to automat?
    może pod kompa podpiąć ...bo muł straszny.
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  8. #7
    Zielony listek Awatar kulas
    Imię
    Adrian
    Model
    Ford maverick xlt
    Silnik
    2.3 150 pb+lpg
    Od
    13 Jul 2013
    Mieszka w
    Poznań
    mój też szedł do 160 (na autostradzie) ładnie a później miałem kotwice z tyłu i rok mu zajmowało dojechanie do 180

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    04 Nov 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    I co było przyczyną?
    Ogólnie to do odcięcia się silnik kręci jak nie ma aż takiej prędkości rozwiniętej
    Pod kompa się podepne w następnym tygodniu dopiero bo teraz w delegacji jestem.

    Co do sprzęgła to też ciekawy trop...

  10. #9
    Zielony listek Awatar kulas
    Imię
    Adrian
    Model
    Ford maverick xlt
    Silnik
    2.3 150 pb+lpg
    Od
    13 Jul 2013
    Mieszka w
    Poznań
    nie wiem co było przyczyną bo sprzęgło regenerowałem i jak jechał tak jechał

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    04 Nov 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Tyle że przy padniętym sprzęgle hydrokinetycznym byly by jeszcze inne objawy których u mnie nie ma.
    Tak jak pisałem, na niższych biegach (i prędkościach) silnik kręci się do odcięcia chociaż trochę mu to zajmuje

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Brak otwierania się IMRC będzie wpływało odczuwalnie na osiągi.
    Natomiast sprzęgło w automacie no to nie za bardzo ma jakiś wpływa na Twój problem.
    Jak jest brak osiągów i na LPG i na PB to
    komprecha (może np zawór się wypalił i silnik będzie ładnie odpalał ale nie będzie ciągnął)
    układ wydechowy
    IMRC
    to podstawowe sprawy które na wstępie trza sprawdzić.
    No chyba że układ WN niedomaga,
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    04 Nov 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Przy ukladzie WN to by przerywał, nie równo chodził itp. U mnie to nie występuje. Co do kompresji to dla świętego spokoju ja sprawdzę, chociaż spalanie oleju nie pokazuje by miało jej nie być

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    czy na benzynie i gazie jest ten sam problem?
    Cytat Zamieszczone przez kisiello Zobacz posta
    Następny w kolejce co do tego co nie działa jest katalizator. Pytanie czy można go jakoś sprawdzić bez wycinania go?
    Vka chyba ma jeszcze prekaty
    najprościej chyba byłoby go rozpiąć przy kolektorze, ale na drogę raczej z tym nie wyjedziesz (do hałasu mogą się przyczepić )

    chyba że go postawisz na kobyłkach, i zobacz czy w ogóle się wkręca powyzej 5tys obrotow ze spiętym wydechem, jak nie, to rozpinasz i sprawdzasz bez wydechu (na podwórku/placu).
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    04 Nov 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Na pb i LPG ten sam problem

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kisiello Zobacz posta
    chociaż spalanie oleju nie pokazuje by miało jej nie być
    Upalony zawór nie wpływa na picie oleju
    A pomiar komprechy nie dość że można i samemu zrobić to dodatkowo masz pewność do kondycji silnika.

    No i ważne są też odczyty korekt paliwowych, lambd, MAF-a, bo po nich czasami można wywnioskować czy układ wydechowy nie jest zakitowany.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    04 Nov 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Zrobić samemu można tylko dostać się do tych 3 świec od grodzi to już nie tak łatwo
    Chociaż jak nie ma kompresji na jednym garze to na zimnym występują problemy z odpalaniem - przynajmniej tak wiem z doświadczenia ale ja to bardziej hobbista mechanik niż zawodowiec
    postaram się zrobić pomiar tej kompresji i do tego zobaczę co scanXL pokaże i się odezwę. Chyba że jest jakiś inny lepszy program do diagnostyki?
    Ostatnio edytowane przez kisiello ; 18-05-2017 o 16:27

  18. #17
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kisiello Zobacz posta
    Chyba że jest jakiś inny lepszy program do diagnostyki?
    Do podstawowych odczytów to każdy jeden, a czym niej rozbudowany to łatwiej wychwycić te podstawowe parametry a nie wgłębiać się w dziesiątki pidów które odnoszą się do totalnie nieistotnych rzeczy i tylko odwracają uwagę.
    Ja do podstawy preferuję ProScan, prosty, szybki, łatwy w obsłudze i ma ładne obrazowanie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    04 Nov 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Sytuacja sprzed 20 minut. Chciałem znowu go trochę przycisnąć i sprawdzić raz jeszcze co i jak.
    No i przy 110 strzał, i wywaliło LPG i nie chciał się załączyć ponownie. Jak się zatrzymałem zgasiłem auto i odpaliłem ponownie wtedy już na LPG się przełączył.
    Także układ WN też wypadało by sprawdzić...
    Chwila strachu jeszcze była bo otwieram maskę a tam jakiś dym leci... szukam, patrze gdzie źródło. Jak się okazało uszczelka miski mi puszcza od strony wydechu i trochę oleju było na wydechu. Ten się tak nagrzał że zaczął palić olej Czyli uszczelka miski do wymiany, chyba że tam z innego miejsca leci, ale to się zobaczy na kanale

    EDIT: jak się okazało, n agaz się nie chciał przełączyć bo się skończył, chociaż po zatankowaniu dalej nie działał LPG dopiero po ok 4 km się załączył. Podjadę do gazownia i niech mi zczyta błąd jaki się pojawił w tej sytuacji, to też może coś da
    Ostatnio edytowane przez kisiello ; 18-05-2017 o 21:28

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] 115km brak dymienia brak mocy silnik na niskich obrotach skacze
    By pnoch in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-01-2017, 11:31
  2. [Zetec] Mondeo mk2 1.8 16v 115KM automat- brak mocy
    By lpolulich in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-10-2014, 15:26
  3. [MkII] Znowu brak wstecznego 2.0 16V Blacktop (po maju 1998)
    By Tycak in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-10-2011, 13:18
  4. [Zetec]I znowu brak mocy
    By lobaner in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 164
    Ostatni post / autor: 28-07-2010, 14:53
  5. brak dostatecznej mocy MkII 2,5V6 automat
    By Guma1000 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2007, 17:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów