+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK4
    Od
    11 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa

    Warszawa pomoc - koło pasowe

    Czesc, nie moglem dostać się do żadnego mechanika na dziś ani na jutro a bardzo potrzebuje auto - przeprowadzka remont. Czy ktoś ma klucze do zdejmowania paska wielorowkowego? Muszę wymienić koło pasowe które już kupilem. Może ktoś mógłby pomóc w tej sprawie w sobotę o którejkolwiek godzinie gdziekolwiek w okolicach Warszawy? Mój telefon 782 100 352. Sam to zrobię chętnie swoimi rękami, tylko żebym miał narzędzia.. dzięki z góry.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar LukaszV6
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mk3 TDCI kombi
    Od
    13 May 2011
    Mieszka w
    Łuków/Siedlce
    Pasek zciagniesz i bez specjalnych kluczy, wystarczy sztywna waska rurka lub cos podobnego do podwazenia napinacza. Problem bedziesz mial wiekszy z wymiana kola pasowego poniewaz trzeba je zazwyczaj zblokowac zeby odkrecic sruby, a pozniej jeszcze sciagacz home made...

    Wysłane z mojego HUAWEI RIO-L01 przy użyciu Tapatalka

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK4
    Od
    11 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Z tego co tutaj wyczytałem to podobno można wrzucić v bieg i wal jest zablokowany. Muszę się dowiedzieć jak ten napinacz poluzować - wydaje mi się że to jest najważniejsza sprawa żeby pasek założyć z powrotem.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Klucz tak na szybko możesz sobie zrobić np. taki..luzujesz nim napinacz i pasek schodzi gładko

    https://www.youtube.com/watch?v=R1y8ZR9m-VQ

    samo wrzucenie biegu prawdopodobnie nie wystarczy u mnie trzeba było jeszcze wcisnąć hamulec nożny,a do tego przyda się druga osoba.potrzebne będą również 2 przedłużki na klucz nasadowy żeby wyjść poza nadkole i kawałek rurki jako przedłużenie ręki,mnie udało się wymienić koło bez większych problemów w 1h,a hamulec zablokowałem dociętym na odpowiednią długość kijem od szczotki ..powodzenia.

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar LukaszV6
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mk3 TDCI kombi
    Od
    13 May 2011
    Mieszka w
    Łuków/Siedlce
    Jak juz mowa o blokowaniu walu heblem to mozna gruby srubokret wlozyc z odpowiedniej strony zacisku w tarcze hamulcowa-efekt ten sam ale nie probowalbym takich blokad biegiem czy hamulcami w przypadku gdy cala sila idzie w odwrotnym kierunku niz praca silnika, w najleprzym z najgorszych przypadkow mozna sobie rozrzad przestawic a wtedy to juz wiadomo ile roboty sobie dolozysz

    Wysłane z mojego HUAWEI RIO-L01 przy użyciu Tapatalka

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez LukaszV6 Zobacz posta
    a pozniej jeszcze sciagacz home made...
    jeśli już odkręci się śruby koła pasowego (3 szt.) to nie jest później potrzebny ściągacz bo koło nie jest wciśnięte głęboko na wał. może ze 2mm więc nie powinno być żadnych problemów żeby je ściągnąć. w zasadzie po odkręceniu trzyma się jeśli już to na rdzy

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez LukaszV6 Zobacz posta
    Jak juz mowa o blokowaniu walu heblem to mozna gruby srubokret wlozyc z odpowiedniej strony zacisku w tarcze hamulcowa-efekt ten sam ale nie probowalbym takich blokad biegiem czy hamulcami w przypadku gdy cala sila idzie w odwrotnym kierunku niz praca silnika, w najleprzym z najgorszych przypadkow mozna sobie rozrzad przestawic a wtedy to juz wiadomo ile roboty sobie dolozysz
    chyba za dużo książek czytasza słyszałeś albo widziałeś kiedyś taki przypadek ? bo ja nie..teoria z praktyką nigdy nie szły w parze,a po drugie to wszystko należy robić z wyczuciem w ostateczności zawsze można podjechać gdzieś na warsztat i poprosić o poluzowanie śrub kluczem pneumatycznym,u mnie poszło poszło bez problemu.

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar LukaszV6
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mk3 TDCI kombi
    Od
    13 May 2011
    Mieszka w
    Łuków/Siedlce
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez LukaszV6 Zobacz posta
    a pozniej jeszcze sciagacz home made...
    jeśli już odkręci się śruby koła pasowego (3 szt.) to nie jest później potrzebny ściągacz bo koło nie jest wciśnięte głęboko na wał. może ze 2mm więc nie powinno być żadnych problemów żeby je ściągnąć. w zasadzie po odkręceniu trzyma się jeśli już to na rdzy
    Home made=dobry srubokret

    Wysłane z mojego HUAWEI RIO-L01 przy użyciu Tapatalka

    ---------- Post added at 17:47 ---------- Previous post was at 17:41 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Sebollo69 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez LukaszV6 Zobacz posta
    Jak juz mowa o blokowaniu walu heblem to mozna gruby srubokret wlozyc z odpowiedniej strony zacisku w tarcze hamulcowa-efekt ten sam ale nie probowalbym takich blokad biegiem czy hamulcami w przypadku gdy cala sila idzie w odwrotnym kierunku niz praca silnika, w najleprzym z najgorszych przypadkow mozna sobie rozrzad przestawic a wtedy to juz wiadomo ile roboty sobie dolozysz
    chyba za dużo książek czytasza słyszałeś albo widziałeś kiedyś taki przypadek ? bo ja nie..teoria z praktyką nigdy nie szły w parze,a po drugie to wszystko należy robić z wyczuciem w ostateczności zawsze można podjechać gdzieś na warsztat i poprosić o poluzowanie śrub kluczem pneumatycznym,u mnie poszło poszło bez problemu.
    Widzialem na wlasne oczy jak lancuch potrafi przeskoczyc gdy krecisz do tylu walem. Napinacze i slizgi inaczej wtedy spelniaja swoje funkcje..w szczegolnosci slizgi...moze i przypadek 1 na 100, ale sie zdarzyl

    Wysłane z mojego HUAWEI RIO-L01 przy użyciu Tapatalka

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    16 Mar 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Robiłem to kilka tygodni temu podstawowymi narzędziami (porządne klucze oczkowe) i zrobione śruby nie chciały puścić więc trochę WD40, godzinka czekania i poszło. Paska nie ściągałem, po prostu odkręciłem koło pasowe i nowym naciągnąłem pasek, nałożyłem na wał i przykręciłem. Trochę siły trzeba użyć ale da się. No i trzeba kogoś drugiego, kto na chwilę wciśnie hamulec, żeby się wał nie kręcił, ale to może być w zasadzie każda przypadkowa osoba

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Kamazzo Zobacz posta
    Robiłem to kilka tygodni temu podstawowymi narzędziami (porządne klucze oczkowe) i zrobione śruby nie chciały puścić więc trochę WD40, godzinka czekania i poszło. Paska nie ściągałem, po prostu odkręciłem koło pasowe i nowym naciągnąłem pasek, nałożyłem na wał i przykręciłem. Trochę siły trzeba użyć ale da się. No i trzeba kogoś drugiego, kto na chwilę wciśnie hamulec, żeby się wał nie kręcił, ale to może być w zasadzie każda przypadkowa osoba
    Właśnie o tym pisałem w czwartym poście ale kolega LukaszV6 ma chyba bardziej ,,lekarskie,, podejście do tematu

    Cytat Zamieszczone przez LukaszV6 Zobacz posta
    Widzialem na wlasne oczy jak lancuch potrafi przeskoczyc gdy krecisz do tylu walem. Napinacze i slizgi inaczej wtedy spelniaja swoje funkcje..w szczegolnosci slizgi...moze i przypadek 1 na 100, ale sie zdarzyl
    Raczej 1/1000..udało się wymienić to koło?

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez LukaszV6 Zobacz posta
    Home made=dobry srubokret
    tego nie znałem


    Cytat Zamieszczone przez Kamazzo Zobacz posta
    Paska nie ściągałem, po prostu odkręciłem koło pasowe i nowym naciągnąłem pasek, nałożyłem na wał i przykręciłem.
    nawet nie pisz takich rzeczy na forum bo to kiepska rada. sam robisz jak chcesz ale ne doradzaj tak innym bo możliwe jest zamontowanie w ten sposób koła pasowego z minimalnym mimośrodem a to skraca jego żywot.

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    16 Mar 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Kamazzo Zobacz posta
    Paska nie ściągałem, po prostu odkręciłem koło pasowe i nowym naciągnąłem pasek, nałożyłem na wał i przykręciłem.
    nawet nie pisz takich rzeczy na forum bo to kiepska rada. sam robisz jak chcesz ale ne doradzaj tak innym bo możliwe jest zamontowanie w ten sposób koła pasowego z minimalnym mimośrodem a to skraca jego żywot.
    hmm, manual taki znalazłem i wydawało mi się to logiczne, że jak wejdzie ciasno na wał i na śrubach złapie to będzie prosto.. Teraz mam zagwozdkę, chyba będę musiał zrzucić koło i zobaczyć jak ono się zachowuje..
    A jeszcze dopytam przed sprawdzeniem; jaki jest dopuszczalny "skok" koła pasowego na wale?
    Ostatnio edytowane przez Kamazzo ; 23-05-2017 o 11:30

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Koło pasowe awaria SZYBKA POMOC!!!
    By Cielak in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 23:33
  2. [TDDi MKIII] Rusza sie koło pasowe po wymianie dwu masy na koło zamachowe
    By Lukasz2.0 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-01-2014, 20:21
  3. [TDDi MKIII] koło pasowe
    By guli1988 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-01-2010, 23:31
  4. [MkII] Koło pasowe
    By Paolo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-05-2008, 10:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów