+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    23 Jun 2015
    Mieszka w
    olsztyn

    Jaki olej do tddi 2001.

    Wiem że temat był wałkowany ale jeszcze mam pytanie mam forda mk3 z silnikiem tddi 2001 ponad 300 000 przejechane
    zbliża się wymiana. wlewany był olej 5W30 dostałem olej ford formuła f ale też 5W30 każdy mi mówi że syntetyk pełny rozszczelni mi silnik, dajcie jakieś wątki.Pozdrawiam.Dziekuje.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 23-05-2017 o 12:05 Powód: Rozwinięcie tytułu.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar david93
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    2002
    Od
    25 Apr 2016
    Mieszka w
    Bytom
    Wlej Valvoline Maxlife 5w40 i nic nie rozszczelni Ci się, chyba że ten który Ci sprzedał auto wlał motodoktora, czy inne tego typu cudo -wałkowane wielokrotnie na forum to było

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Jak był motodoktor to obstawiam, że silnik kaput. Wlej to co mówi david93 i zobacz co sie bedzie dzialo, i oczywiście daj znać co i jak bo temat bez rozwiązania to nie temat

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    miałem ostatnio dużą styczność z olejami (w 3 autach wymiana) i muszę przyznać że jak rok temu zalałem do swojego takie cudeńko https://www.ucando.pl/p/olej-silniko...9J08TGVNS-3224 to spuściłem w takim samym kolorze. jeżeli Ci silnik nie puszcza nigdzie i nie podbiera oleju zalej sobie syntetyka i obserwuj czy faktycznie żaden motodoktor nie był wlany

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Już nie przesadzajcie przebieg niema znaczenia, lej tak jak producent zalecił 5w30 co do olei co koledzy polecają to 60% to podróbki. Ja mam 400kkm tyle wiem (w pamieci nie mam pojęcia) leje 5w30 teraz mam helixa za 14pln/litr z aso to zaleje taniej już nie znajde. Z tym olejem to już przesadzajcie jak ma norme i jest oryginalny to nic silnikowi nie bedzie. Macie na internecie na jakim oleju corsa jeździ i nie jest silnikowy.

    Jedyne co to żadne alegro tylko sklep i to stacjonarny + faktura nie kombinujcie.


    Cały czas do przodu

  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez mondziak60 Zobacz posta
    jak rok temu zalałem do swojego takie cudeńko https://www.ucando.pl/p/olej-silniko...9J08TGVNS-3224 to spuściłem w takim samym kolorze
    A to ciekawe - zalewałem i takim - przy wymianie był tak samo czarny jak inne LM,Castrol czy Formula F.
    No ale mam diesla.....może to różnica chociaż wątpię.
    Cytat Zamieszczone przez sokoleokoo2 Zobacz posta
    Jedyne co to żadne alegro tylko sklep i to stacjonarny + faktura nie kombinujcie
    Bez przesady - od 12 lat kupuj w necie......no - raz w sklepie stacjonarnym....nie widzę różnicy po za ceną i czasem.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  8. #7
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Feb 2017
    Mieszka w
    Lublin
    A w sklepie to już nie może być podroby? Już byście skończyli x tymi herezjami że na allegro nie kupuje się oleji. Ten sam sklep stacjonarny co sprzedaje w sklepie może mieć na allegro taniej

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Pany w każdym mieście dziś jest co najmniej jeden sklep z dobrymi cenami i jak stacjonarny ma sklep w necie nie ma problemu, gorzej jak macie sklep xy z kilkuset ok, super ceny ale stacjonarki nie ma. Wasz wybór pamiętajcie macie trochę filmów zresztą polskich na jakich wynalazkach auta jeżdżą.


    Cały czas do przodu

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Radom
    mam pytanie. posiadam mondeo 3, 2003, z silnkiem 2.0 benzyna 145km z przebiegiem 240 tyś. używam Valvoline 5W-40 https://www.olej-silnikowy24.pl/ Olej/Valvoline/MaxLife-Synthetic-5W-40-olej-silnikowy/p-OIL-443 mój mechanik poradził, ale potem zacząłem zauważać szarpanie na pierwszym biegu, czy to może być związane? przed tym wlałem 10w40

  11. #10
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Lepiej sprawdź zawór bocznikowy ("krokowca") - to nie olej....a na pewno nie Ten olej.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. olej corsa b-jaki olej
    By lukas330 in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-06-2014, 00:36
  2. [TD MkI] olej
    By bastek1713 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 00:34
  3. [Duratec]Olej, olej, olej... ale Tematu nie olej ;)
    By ssCow in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 18-01-2010, 22:29
  4. olej
    By daren4 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-11-2006, 11:24
  5. [MkI] Olej..
    By mesman in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 18-02-2006, 13:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów