+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    01 Mar 2017
    Mieszka w
    Warszawa

    Co sprawdzić przed wyjazdem na urlop?

    Witam serdecznie,
    wybieramy sie autem na urlop za granice, co należało by sprawdzić ewentualnie wymienić by nie było niespodzianek? Ostatnio robiony był kompletny rozrząd (1,8 TDCI), tulejki tył, klocki z tyłu i lewy tylny zacisk (zestaw naprawczy), serwis olejowy, wymieniony płyn wspomagania kierownicy. Na pewno bedzie zrobiony serwis klimy. Na co warto jeszcze zwrócić uwagę?
    Z góry dziekuję i pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Spanulek Zobacz posta
    Witam serdecznie,
    wybieramy sie autem na urlop za granice, co należało by sprawdzić ewentualnie wymienić by nie było niespodzianek? Ostatnio robiony był kompletny rozrząd (1,8 TDCI), tulejki tył, klocki z tyłu i lewy tylny zacisk (zestaw naprawczy), serwis olejowy, wymieniony płyn wspomagania kierownicy. Na pewno bedzie zrobiony serwis klimy. Na co warto jeszcze zwrócić uwagę?
    Z góry dziekuję i pozdrawiam
    Czy na pewno masz kamizelkę odblaskową

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    01 Mar 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie mam, pytałam o kwestie mechaniczne.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    No to lepiej sobie kup i sprawdź czy masz ważną apteczke, no chyba że masz kilkaset euro ( w zależności gdzie jedziesz) luzem to nie kupuj a ze spraw mechanicznych jak nic nie stuka, nie puka i auto jeździ normalni bez problemów i już coś tam zrobione było lub będzie to co się martwisz? Wsiadaj w auto i jedź, ewentualnie wykup sobie jak nie Masz jakieś "ADAC" na Europę , dużo nie zapłacisz a masz głowę lżejsza. Sprawdz stan opon czy nie są jakieś popekane, czy nie ma żadnych wyciakow z silnika lub podzespołów a jak są czy są jakieś groźne czy tylko zapocenie, sprawdz ładowanie czy jest w normie i ogólnie to można by auto profilaktycznie pod kompa podpiąć, ale jak nic się z autem nie dzieje to nie wiem czy jest sens. Jak będzie wszystko ok to w drogę.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Spanulek Zobacz posta
    Nie mam, pytałam o kwestie mechaniczne.
    koniecznie stan przewodów hamulcowych i ich mocowań
    test na zawartość wody w płynie hamulcowym
    grubość tarcz, klocków i ich stan (czy nie są skorodowane)
    auto na SKP i sprawdzanie zawieszenia oraz ew. wycieków
    profilaktycznie bym sprawdził geometrię i zbieżność jeśli nie byla niedawno ustawiana
    ciśnienie w oponach sprawdzić czy ok, również w kole zapasowym.
    czy masz sprawny lewarek i klucz do odkręcania kół, jak masz dekielki na felgach to czy będziesz je miał jak zdjąć/odkręcić.

    kamizelek minimum 5 sztuk powinieneś posiadać bo np. na Słowacji jest taki wymóg (ilość kamizelek odpowiadająca ilości MOŻLIWEJ liczby pasażerów) - brak karany mandatem
    apteczka - nie wiem czy i gdzie jest wymagana ale warto jest mieć nawet dla siebie (głupi plaster lub bandaż może się przydać)
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Ogólnie musisz mieć tylko takie wyposażenie auta w dodatkowe "gadżety" jakie obowiązują w PL i poza Kamizelka nikt za brak lub nieważna apteczne nie powinien wystawić mandatu, ale jak to w życiu bywa można się nieźle zdziwić bo policjanci z innych krajów wiedzą że jak Ci wlepia Mandat np. 100€ za brak apteczki lub kamizelki to nie będziesz się później odwoływać i latać po sądach za te 100€ i im to zapłacisz. Pamiętaj że w zależności gdzie jedziesz to jak będziesz mijac 3 panstwa to mozesz się zdziwić 3 krotnie za brak tych rzeczy a w niektórych krajach za brak kamizelki zapłacisz w najgorszym wypadku z 600€.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  8. #7
    Zielony listek
    Imię
    Grzegorz
    Model
    2003 Kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 TDCI 130 Kombi 2003
    Od
    14 Jan 2012
    Mieszka w
    Góra Kalwaria
    Jak się bardzo kolega stresuje to może warto się zainteresować ofertą aso Ford http://www.autoplaza.com.pl/pl/program-4.html , sprawdzą auto i dostajesz assistance na terenie całej Europy

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Trochę przechodzi mnie dreszcz.......


    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Sprawdz stan opon czy nie są jakieś popekane, czy nie ma żadnych wyciakow z silnika lub podzespołów a jak są czy są jakieś groźne czy tylko zapocenie, sprawdz ładowanie
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    koniecznie stan przewodów hamulcowych i ich mocowań
    test na zawartość wody w płynie hamulcowym
    grubość tarcz, klocków i ich stan (czy nie są skorodowane)
    auto na SKP i sprawdzanie zawieszenia oraz ew. wycieków
    profilaktycznie bym sprawdził geometrię i zbieżność jeśli nie byla niedawno ustawiana
    ciśnienie w oponach sprawdzić czy ok, również w kole zapasowym.
    czy masz sprawny lewarek i klucz do odkręcania kół, jak masz dekielki na felgach to czy będziesz je miał jak zdjąć/odkręcić.
    Przecież raz w roku auto jest w SKP na badaniu......no chyba,że tylko właściciel z dowodem rejestracyjnym.
    Cytat Zamieszczone przez grigoriew1 Zobacz posta
    Jak się bardzo kolega stresuje to może warto się zainteresować ofertą aso Ford http://www.autoplaza.com.pl/pl/program-4.html , sprawdzą auto i dostajesz assistance na terenie całej Europy
    Koleżanka....
    Cytat Zamieszczone przez Spanulek Zobacz posta
    pytałam
    Ale to najlepsza rada.
    W kwestii wyposażenia dodatkowego warto poczytać o przepisach w krajach gdzie będzie się przebywać - docelowo i tranzytem.
    Również o przepisach ruchu i zwyczajach.....bo to nie zawsze jest zgodne.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Trochę przechodzi mnie dreszcz.......


    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Sprawdz stan opon czy nie są jakieś popekane, czy nie ma żadnych wyciakow z silnika lub podzespołów a jak są czy są jakieś groźne czy tylko zapocenie, sprawdz ładowanie
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    koniecznie stan przewodów hamulcowych i ich mocowań
    test na zawartość wody w płynie hamulcowym
    grubość tarcz, klocków i ich stan (czy nie są skorodowane)
    auto na SKP i sprawdzanie zawieszenia oraz ew. wycieków
    profilaktycznie bym sprawdził geometrię i zbieżność jeśli nie byla niedawno ustawiana
    ciśnienie w oponach sprawdzić czy ok, również w kole zapasowym.
    czy masz sprawny lewarek i klucz do odkręcania kół, jak masz dekielki na felgach to czy będziesz je miał jak zdjąć/odkręcić.
    Przecież raz w roku auto jest w SKP na badaniu......no chyba,że tylko właściciel z dowodem rejestracyjnym.
    Cytat Zamieszczone przez grigoriew1 Zobacz posta
    Jak się bardzo kolega stresuje to może warto się zainteresować ofertą aso Ford http://www.autoplaza.com.pl/pl/program-4.html , sprawdzą auto i dostajesz assistance na terenie całej Europy
    Koleżanka....
    Cytat Zamieszczone przez Spanulek Zobacz posta
    pytałam
    Ale to najlepsza rada.
    W kwestii wyposażenia dodatkowego warto poczytać o przepisach w krajach gdzie będzie się przebywać - docelowo i tranzytem.
    Również o przepisach ruchu i zwyczajach.....bo to nie zawsze jest zgodne.
    To że jest raz do roku na stacji nie znaczy że coś nie mogło się po drodze wydarzyć, poza tym na stacji wszystkiego nie sprawdzają lub właśnie auto jedzie na przegląd w formie dowodu. Nie patrząc na to czy auto było na przeglądzie czy nie kolega/koleżanka się pył/a (możesz się określić jak się do Ciebie zwracać?) co sprawdzić przed wyjazdem to dostaje odp. Każdy powinien powierzchownie sprawdzić stan auta przed długą trasą dla własnego spokoju. Oczywiście nie daje nam to 100% pewności że będzie wszystko ok i nic się nie wydarzy, ale jak auto nie sprawia problemów i zostaną sprawdzone podstawowe tematy to auto powinno pojechać i wrócić bez problemu.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  11. #10
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Każdy powinien powierzchownie sprawdzić stan auta przed długą trasą dla własnego spokoju
    No przecież......napisałem powyżej trochę z przekory.
    Uważam,że każdy kierowca powinien wiedzieć w jakim stanie ma auto - wiem.....jestem idealistą.
    Wielu nawet nie wie gdzie i jakim paliwem tankuje się auto.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  12. #11
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Feb 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Spanulek Zobacz posta
    Nie mam, pytałam o kwestie mechaniczne.
    koniecznie stan przewodów hamulcowych i ich mocowań
    test na zawartość wody w płynie hamulcowym
    grubość tarcz, klocków i ich stan (czy nie są skorodowane)
    auto na SKP i sprawdzanie zawieszenia oraz ew. wycieków
    profilaktycznie bym sprawdził geometrię i zbieżność jeśli nie byla niedawno ustawiana
    ciśnienie w oponach sprawdzić czy ok, również w kole zapasowym.
    czy masz sprawny lewarek i klucz do odkręcania kół, jak masz dekielki na felgach to czy będziesz je miał jak zdjąć/odkręcić.

    kamizelek minimum 5 sztuk powinieneś posiadać bo np. na Słowacji jest taki wymóg (ilość kamizelek odpowiadająca ilości MOŻLIWEJ liczby pasażerów) - brak karany mandatem
    apteczka - nie wiem czy i gdzie jest wymagana ale warto jest mieć nawet dla siebie (głupi plaster lub bandaż może się przydać)
    Z tą ilością kamizelek to potwierdzone? Jest gdzieś taki przepis czy tak tylko ci się wydaje?

    Wybieram się ponownie na wakacje a trasa będzie przez Słowację dlatego pytam. Zawsze mam jedną kamizelkę

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Ns Słowacji każdy pasażer musi mieć swoją kamizelkę i jest taki obowiązek, ale tylko jeżeli wysiada z auta na autostradzie lib drodze szybkiego ruchu. Jeżeli wysiadal będzie tylko kierowca to musi mieć 1 kamizelkę, ale rzadko wysiada tylko kierowca i dla własnego spokoju lepiej mieć tyle ile miejsc w aucie bo mandaty za to zaczynają się od 50€

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Podobne wątki

  1. Wyjazd na wakacje: co należy wiedzieć przed wyjazdem ?
    By rezulteo opony in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2014, 16:39
  2. [TDCi MKIII] Dolny wąż chłodnicy - przestroga przed dalszym wyjazdem.
    By kgorka in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-05-2014, 15:57
  3. Jak sprawdzić auto przed zakupem
    By Patriarcha in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 14:49
  4. [MkI] co sprawdzić przed zagazowaniem
    By sebkra in forum LPG
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-03-2006, 15:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów