+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Kamil
    Model
    Mordeo
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    12 Apr 2013
    Mieszka w
    Gdańsk

    Urwany uchwyt lampy przedniej

    Mam w swoim mk3 urwany jeden uchwyt od przedniej lampy lewej, ponieważ poprzedni właściciel auta miał jaką parkingową stłuczkę to niestety reflektor delikatnie ucierpiał. Lampa miała być dobrze zamocowana jednak jak dzisiaj patrzyłem to została jedynie przyklejona na sylikon, który odstał od urwanego uchwytu. Dokładnie chodzi o ten uchwyt bliżej błotnika. Czy jest jakiś dobry patent na zabezpieczenie lampy i jej stabilne w miarę zamontowanie?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar TeRRoRysTa
    Imię
    Grzegorz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDci
    Od
    07 Sep 2012
    Mieszka w
    Puszczykowo
    Możesz zawsze dosztukowac coś do tego

    Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Kamil
    Model
    Mordeo
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    12 Apr 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Ten dolny zaczep jest ścięty na gładko a górnego jest tylko ten środkowy bolczyk a'la ogranicznik.

  5. #4
    Kursant Awatar TeRRoRysTa
    Imię
    Grzegorz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDci
    Od
    07 Sep 2012
    Mieszka w
    Puszczykowo
    Czekaj przy wolnej chwili zrobię fote ja też walczyłem z tym

    Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja przykręciłem blachę (w którą wchodzą 2 plastikowe zaczepy lampy) do tyłu lampy. Lampę wyciągam wyjmując zawleczkę od strony chłodnicy a od strony błotnika odkręcam tę śrubę 8mm trzymającą blachę i wyjmuję lampę razem z nią. Mam już tak 7 lat.

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Kamil
    Model
    Mordeo
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    12 Apr 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    I to chyba najlepsze będzie rozwiązanie, przykręcić lampę do tej blachy. Tak zrobię

  8. #7
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Feb 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Ja przykręciłem blachę (w którą wchodzą 2 plastikowe zaczepy lampy) do tyłu lampy. Lampę wyciągam wyjmując zawleczkę od strony chłodnicy a od strony błotnika odkręcam tę śrubę 8mm trzymającą blachę i wyjmuję lampę razem z nią. Mam już tak 7 lat.
    Możesz zrobić foto

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    @Vernee, proszę foto:





  10. #9
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Feb 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Dzięki, zawsze to jakieś rozwiązanie. Tylko wystarczy przesunąć kilka mm i będzie już źle świecić?

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Kamil
    Model
    Mordeo
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    12 Apr 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Nie przesuniesz lampy ani w lewo ani w prawo ani w górę ani w dół bo tylko w jedno miejsce można lampę zamontować, ponieważ na tych plastikach przy lampie są blokady a'la ograniczniki(jeżeli nie urwały się wraz z plastikowym uchwytem), które wchodzą w otwory blachy.
    Ostatnio edytowane przez kamiloo ; 04-06-2017 o 21:11

  12. #11
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Feb 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Kolega zobacz najpierw jak to radkor zrobił i się zastanów czy napewno nie da się źle ustawić kąta lampy przy przykrecaniu uchwytu

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeśli skręci się to solidnie to nie będzie problemu. Nie wiem jak krzywo by musiała lampa siedzieć aby źle świeciła...
    Metalowy uchwyt przywiera do plastikowej obudowy lampy tak samo jak przy zastosowaniu zaczepów i zawleczki.
    Lampę z takim mocowaniem wyjmowałem już z milion razy. Za każdym razem gdy była sprawdzana wiązka lampy na SKP nie było najmniejszych problemów.
    Lampa siedzi mocno i solidnie. Co najwyżej może mieć minimalny luz w pionie przy błotniku ale to nie wpływa na jej świecenie.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 04-06-2017 o 21:25

  14. #13
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Feb 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Rozumiem że się mocno skręca ale od góry co właśnie jest śruba można ją przekręcić bardziej w stronę grodzi lub mniej np na połowie jak na zdjęciu lub całkiem na skraju. Wtedy będzie świecić inaczej, nie?
    Czy te kilka mm różnicy przy montażu nie ma znaczenia?

    ---------- Post added at 19:40 ---------- Previous post was at 19:39 ----------

    Przy zastosowaniu zawleczki i org mocowań do lampy nie odkręcasz tej blachy a ja można już różnie przekręcić

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Śruba jest "na połowie" dziury uchwytu ponieważ jest poluzowana, przy dokręcaniu lampy dopycham ją w stronę grodzi (tyle ile się da) i dokręcam. Wtedy nic nie ma luzu a lampa jest symetrycznie z błotnikiem, mmaską i zderzakiem. Lampa siedzi sztywno. Po bokach ma jeszcze plastikowe "uszy" dopychające ją we właściwe miejsce. Jak ma się coś ruszyć to jedynie metalowy uchwyt względem samej lampy.
    Ja zrobiłem tak i jest dobrze, trzyma lampę a świateł nie rozregulowuje. Bardziej rozregulowuje światła nieumiejętna zmiana żarówki lub wsadzenie jakiejś taniej chińszczyzny, która nie trzyma wymiarów żarnika.
    Jak ktoś chce to może tak zrobić, jak nie chce to niech wynajdzie lepszy sposób lub kupi nową lampę...
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 04-06-2017 o 22:25

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Kamil
    Model
    Mordeo
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    12 Apr 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Zgadza się ta metalowa blacha jest blokowana w plastikowym uchwycie i nie ma możliwości ustawić jej inaczej.

  17. #16
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Feb 2017
    Mieszka w
    Lublin
    A jak ja dopchniesz do końca to wtedy nie masz szpary pomiędzy lampa a zderzakiem? U mnie lampa jest org przynajmniej ja nie odkręcalem, tak na połowie, właśnie jak jest ma twoim foto co jest odkręcone. Jak próbowałem dopchnac so końca ta blachę to robi się szpara ma 1cm

  18. #17
    Kursant
    Imię
    Kamil
    Model
    Mordeo
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    12 Apr 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jak wyjmiesz lampę i spojrzysz na miejsce połączenia zderzaka z błotnikiem to wisi on na takim plastikowym ślizgu, często urywa się uchwyt zderzaka bo jest dość wąski i dlatego wydaje się że zderzak wisi i się nie trzyma.
    Ostatnio edytowane przez kamiloo ; 04-06-2017 o 23:03

  19. #18
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Feb 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Dwa ślizgi są na miejscu.

  20. #19
    Kursant
    Imię
    Kamil
    Model
    Mordeo
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    12 Apr 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Być może odkształciły się już ślizgi i dlatego przy reflektorze jest większa szpara niż przy błotniku. Jak zdejmiesz grill i lampy to pod nimi są jeszcze takie uchwyty plastikowe, które wchodzą w pas przedni może tam uda się jakoś unieść zderzak tak żeby nie wydawało się że dziwnie wisi.

  21. #20
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Feb 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Czytaj dokładnie co pisałem. Jeżeli mam tą blachę przykrecona tak jak było na foto, tak jak kupiłem auto 5 lat temu, obie strony są tak samo to nie ma szpary. Jak zrobiłem dla próby tak jak pisał wyżej RadkoR że blacha do końca to wtedy jest szpara bo lampa idzie do góry. Więc co ma do tego mój zderzak skoro jest dobrze zamontowany?

Podobne wątki

  1. [MkIII] urwany zaczep lampy
    By Mewa_lp in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2014, 08:37
  2. [MkIV] Urwany element lampy - jak to naprawić?
    By evil44 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-07-2013, 20:19
  3. [MkIII] Urwany uchwyt od schowka
    By Sven-T in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 16:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów