+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mk1/mk3
    Od
    27 Dec 2009
    Mieszka w
    zakopane/gdansk

    MK3 2.0 pb/lpg remont silnika pare pytań...szlif itp:)

    Historia jest taka że motor ma przelatane 244tysiące km.Sprawa wygląda tak że wracałem z urlopu i przy wyprzedzaniu (bez pałowania 120 km) auto zaczęło dziwnie się zachowywać i czułem pod butem że traci moc co jeszcze zaczęło kopcić mocno na niebiesko ( jak ze starego diesla ) wywaliło checka engine po zatrzymaniu się sprawdzam olej jest/płyn chłodniczy też podpinam obd2 wypadania zapłonu itp 1-3 gar mus był taki że musiałem się doczłapać do gdańska bo było po 22 i nie było opcji na holowanie więc dojechałem do gdańska bo zostało 80 km spalił 1l oleju ( od jakiegoś czasu brał potwornie olej na początku było to 1l na 600km później 1l na 100km) Po sprawdzeniu kompresji wyszło tak: 1.2.4 gar -14 3-0 ( na początku było od 11.9 do 12.5 ale zalałem cerami zer i najwidoczniej poprawiło to kompresje ale to osobny temat)Zapadła decyzja czy inny motor wstawiać czy remont.Używane motory cenowo od 1.600zł do 2.400 więc wybrałem opcje naprawy bo z używkami rożnie bywa) Po rozebraniu okazało się ze wypalił sie zawór wydechowy na 3 garku i pękł ( koszt naprawy głowicy 1.500zł " planowanie,mycie,sprawdzenie,obróbka gniazd zaworowych,wymiana uszczelniaczy i prowadnic oraz wymiana zaw.wydechowych sztuk 8.i regulacja zaworów)Z racji ze pół motoru rozebrane a olej łykał bo stały pierścienie zapadła decyzja o wymianie pierścieni na 4rech tłokach oraz wymiana panewek kpl.Moje obawy budzi stan cylindrów na 3cim garku które sa delikatnie porysowane (nie mocno,głęboko itp naprawdę minimalnie odczuwalne myślę ze papierem wodnym lekko szlifnąc i brak tematu żartuje) Myślałem o honowaniu ale mechanior mówi że bez sensu bo pierścienie nowe i bez szlifu.(Aaha przy okazji muszę wymienić 3ci tłok bo jest uszkodzony po resztkach zaworu-prv z ofertą bo kupie chętnie) Mam co do tego lekkie obawy czy oby mówił on prawdę?Czy przy każdej wymianie pierścieni trza robić honowanie co wiązało by się z wymianą na ciut większe pierścienie oraz tłoki bo zmieni się ich wymiar.Czy raczej mówi prawdę że będzie ok

    fotki poglądowe:

    https://zapodaj.net/5bc779566e7a9.jpg.html

    https://zapodaj.net/f5ea191972e33.jpg.html

    https://zapodaj.net/52afb7f9c49dd.jpg.html

    https://zapodaj.net/2d68f8ce9e6f6.jpg.html

    * te ryski zaznaczono na czerwono ale tak jak wspomniałem nie czuć ich pod paznokciem bo są naprawdę delikatne.Boje się ze nowe pierścienie mogą się zaraz pościerać na nich chyba że się mylę

    Za porady co dalej robić wielkie dzięki pozdrawiam

    ---------- Post added at 23:51 ---------- Previous post was at 23:49 ----------

    Dodam że zakupiłem już przy okazji remontu kolektor ssący razem z separatorem oleju z 2005 rocznika bo ponoć po lifice inny zaworek był stosowany i brak bulgotania na szrocie za kpl zapłaciłem 50zł a kolektor kpl.z czujnikami krokowcem i przepustnica klapki ofc wywalone już
    Ostatnio edytowane przez gienek ; 26-05-2017 o 00:58
    Mondeo mk3 2.0 16v pb 2002 rok

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar TomoGru
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    24 Nov 2015
    Mieszka w
    Rybnik
    Cytat Zamieszczone przez gienek Zobacz posta
    Myślałem o honowaniu
    - bardzo dobrze myślisz,jezeli dobrze widzę jest uszkodzony ślizg głowicy.Trochę robię przy uszczelnieniach,ślizgach(może nie takich ale zasada taka sama ) Wg.mnie pierścień będzie przepuszczał,jak nie teraz to za miesiąc . Niech mechanik wezmię średnicówkę i pomierzy otwory głowicy...
    Ostatnio edytowane przez TomoGru ; 27-05-2017 o 00:33

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM + LPG
    Od
    12 Oct 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    i jaki wyszedł Ci tego koszt?
    mam chyba to samo - brak kompresji na 4 cyl i diagnoza ze wypalone zawory/uszczelniacze (pali 1l oleju na 1000km), spalanie lpg 15l, szapie i klepie na 3 cylindry.
    Plan był żeby zrobić głowicę i wymienić zawory wydechowe (z powodu lpg) ale podczas demontażu zauważył że nie da się zdjąc samej głowicy bo jest niby skręcona z blokiem jakimś elementem (na moje oko jakby obudowa rozrządu) i miał obawy czy przy rozebraniu tego wszystkiego nie będzie trzeba ściągać całego motoru, ew planować bloku bo jest aluminiowy co przynajmniej podwoiłoby założony budżet (1500zl). Dostałem auto z powrotem i szukam silnika na podmianę, niby koszt niższy... ale chętnie bym czekał aż jakiś tir we mnie wjedzie z podporządkowanej

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mk1/mk3
    Od
    27 Dec 2009
    Mieszka w
    zakopane/gdansk
    koszta gdzieś chyba tam opisałem a co do demontażu to musisz zwalić wszystko kolektor ssący i wydechowy,pompę wspomagania,obudowę rozrządu a co za tym idzie rozrząd rozczepić itp trochę zabawy jest.Sam robisz czy mechanior?? Nie uda ci sie zwalić głowicy bo wałki rozrządu ci trzymają wiec musisz wszystko rozczepić
    Mondeo mk3 2.0 16v pb 2002 rok

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM + LPG
    Od
    12 Oct 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    no z tym ściągnieciem głowicy to mechanik, sam się tak nie zapędzam. podobno w tym alu bloku lubią zostawać śruby więc nie jest to zmiana klocków
    właśnie twierdził że w większości silników które robił głowicę odkręca się od bloku i już. a w tym ta osłona rozrządu jest tak skręcona z blokiem że trzeba cały silnik odkręcać od budy i podnosić co dodaje extra robotę (no i $)...
    kolejny warsztat (specjalizujacy sie w fordach wycenił mi to na ok 3000-3500 (bez zmiany rozrządu, max cena jakby byly problemy)
    Więc opcje mam dwie: sprzedać trupa za 2 kpln i kupic innego trupa, albo włożyć silnik-zagadkę za 3000 z robotą i przy okazji mam rozwiązany problem z braniem oleju (pewnie pierscienie). i wkurzać się przy kolejnej okazji wrzucania w niego kasy...
    ehhh...

  7. #6
    Zielony listek Awatar chudy206
    Opis
    MKIII 1.8 '02
    Od
    26 Feb 2013
    Mieszka w
    Andrychów, Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez bobi_ Zobacz posta
    a w tym ta osłona rozrządu jest tak skręcona z blokiem że trzeba cały silnik odkręcać od budy i podnosić co dodaje extra robotę (no i $)...
    zmien mechanika od razu
    taniej wyjdzie

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez bobi_ Zobacz posta
    podobno w tym alu bloku lubią zostawać śruby
    pierwszy raz słyszę żeby się śruby ukręcały.

    Cytat Zamieszczone przez bobi_ Zobacz posta
    a w tym ta osłona rozrządu jest tak skręcona z blokiem że trzeba cały silnik odkręcać od budy i podnosić co dodaje extra robotę (no i $)...
    Jak dla mnie norm ze trzeba obudowę rozrządu zdjąć choćby po te żeby napinacz zluzować. A żeby zdjąć obudowa trzeba odkręcić łapę z lewej strony.

    ---------- Post added at 09:45 ---------- Previous post was at 09:39 ----------

    Ponizej kilka fotek pogladowych

    Wysłane z mojego Nokia 3310 Edge+ przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Zetec] Remont silnika - kompletny - kilka pytań
    By grzechue in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 22:42
  2. [MkIII] MK3- Pare pytań
    By Metody in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 20:05
  3. opel omega . pare pytań
    By lukashek166 in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 10:17
  4. MK II, pare pytań
    By tomowolf in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 18:15
  5. [MkI] klimatyzacja Pare pytań
    By krmt76 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-07-2006, 22:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów