+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mk1/mk3
    Od
    27 Dec 2009
    Mieszka w
    zakopane/gdansk

    Docieranie pierścieni po remoncie 2.0 pb +lpg

    Witam tak jak w temacie.Auto przechodzi remont silnika góra(głowica kpl) oraz pierścienie z wymiana jednego tłoka.Ale do rzeczy po poskładaniu tego wszystkiego jak należy owym pojazdem się poruszać.Na mój rozum ja bym zrobił tak że:

    do około 1.500-2.000 km spokojnie w granicach rozsądku max 3-4 tysiące obrotów a po tym dystansie jeszcze 1.000 już troszkę mocniej lecz bez czerwonego pola wiadomo.Po 3.000 tysiącach wymiana oleju na świeży.I normalne używanie pojazdu.Oczywiście przed remontem olej był 10w40 valvoline maxlife ale po remoncie pójdzie też valvoline lecz 5w30 typowo fordowski.Teraz kilka pytań:

    1.Czy moje sugestie co do docierania pierścieni są ok?
    2.Czy zamiast wymieniać olej co 10kkm lepiej wymienić po 8-9kkm aby uniknąc zapieczenia pierścieni.
    3.Czy podczas wymian stosować płukanki silnika firmy valvoline *wcześniej stosowałem i nie rozszczelniło silnika a wymieniałem juz kilka razy olej*
    4.Czy przez czas docierania około 1.000 lepiej pojeździć na samym pb czy przez jakiś dystans i później lpg.
    5.Ewentualnie jaki inny olej byście polecali ?
    Mondeo mk3 2.0 16v pb 2002 rok

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Opis
    mondeo mk4
    Od
    28 Apr 2013
    Mieszka w
    koło
    Cytat Zamieszczone przez gienek Zobacz posta
    Witam tak jak w temacie.Auto przechodzi remont silnika góra(głowica kpl) oraz pierścienie z wymiana jednego tłoka.Ale do rzeczy po poskładaniu tego wszystkiego jak należy owym pojazdem się poruszać.Na mój rozum ja bym zrobił tak że:

    do około 1.500-2.000 km spokojnie w granicach rozsądku max 3-4 tysiące obrotów a po tym dystansie jeszcze 1.000 już troszkę mocniej lecz bez czerwonego pola wiadomo.Po 3.000 tysiącach wymiana oleju na świeży.I normalne używanie pojazdu.Oczywiście przed remontem olej był 10w40 valvoline maxlife ale po remoncie pójdzie też valvoline lecz 5w30 typowo fordowski.Teraz kilka pytań:

    1.Czy moje sugestie co do docierania pierścieni są ok?
    2.Czy zamiast wymieniać olej co 10kkm lepiej wymienić po 8-9kkm aby uniknąc zapieczenia pierścieni.
    3.Czy podczas wymian stosować płukanki silnika firmy valvoline *wcześniej stosowałem i nie rozszczelniło silnika a wymieniałem juz kilka razy olej*
    4.Czy przez czas docierania około 1.000 lepiej pojeździć na samym pb czy przez jakiś dystans i później lpg.
    5.Ewentualnie jaki inny olej byście polecali ?
    Też jestem po wymianie pierścieni i mój mechanik zalecił mi jazde tylko na Pb przez około 2500 do 3000 km. I oczywiście bez szaleństw czyli tak do ok max 4000 obrotów . olej kazał wymienić mi po ok 10 tys km.

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mk1/mk3
    Od
    27 Dec 2009
    Mieszka w
    zakopane/gdansk
    Cytat Zamieszczone przez koszka Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez gienek Zobacz posta
    Witam tak jak w temacie.Auto przechodzi remont silnika góra(głowica kpl) oraz pierścienie z wymiana jednego tłoka.Ale do rzeczy po poskładaniu tego wszystkiego jak należy owym pojazdem się poruszać.Na mój rozum ja bym zrobił tak że:

    do około 1.500-2.000 km spokojnie w granicach rozsądku max 3-4 tysiące obrotów a po tym dystansie jeszcze 1.000 już troszkę mocniej lecz bez czerwonego pola wiadomo.Po 3.000 tysiącach wymiana oleju na świeży.I normalne używanie pojazdu.Oczywiście przed remontem olej był 10w40 valvoline maxlife ale po remoncie pójdzie też valvoline lecz 5w30 typowo fordowski.Teraz kilka pytań:

    1.Czy moje sugestie co do docierania pierścieni są ok?
    2.Czy zamiast wymieniać olej co 10kkm lepiej wymienić po 8-9kkm aby uniknąc zapieczenia pierścieni.
    3.Czy podczas wymian stosować płukanki silnika firmy valvoline *wcześniej stosowałem i nie rozszczelniło silnika a wymieniałem juz kilka razy olej*
    4.Czy przez czas docierania około 1.000 lepiej pojeździć na samym pb czy przez jakiś dystans i później lpg.
    5.Ewentualnie jaki inny olej byście polecali ?
    Też jestem po wymianie pierścieni i mój mechanik zalecił mi jazde tylko na Pb przez około 2500 do 3000 km. I oczywiście bez szaleństw czyli tak do ok max 4000 obrotów . olej kazał wymienić mi po ok 10 tys km.
    wow aż tyle km na pb hehe nie wiem czy licznik przyjmie taką liczbę wskazówka od pb i pompa oszaleje A robiłeś honowanie?Jakim olejem zalałeś?Bierz ci olej?Długo po remoncie już śmigasz i ile cie wyszło jak można wiedzieć?
    Mondeo mk3 2.0 16v pb 2002 rok

  5. #4
    Zielony listek Awatar chudy206
    Opis
    MKIII 1.8 '02
    Od
    26 Feb 2013
    Mieszka w
    Andrychów, Bielsko
    w tamtym roku robilem kompletny remont bo wpadla klapka na pierwszy cylinder.
    nowe tloki pierscienie, pelny remont glowicy

    co do jazdy to od razu na lpg jezdzilem z tym ze jezdze na 5w40
    i pierwszy olej wlalem mineralny i po 500km wymienilem
    pierwsze 1.5km max 4000obr ( ja docieralem akurat na trasie poludnie-polnoc i powrot)
    co do pluykanki ja wlewam przy kazdej wymianie oleju i bez tego nie ruszam z praca.
    olej zmieniam co 15kkm max
    i przy wymianie spuszczam taki olej ze jakbym ci powiedzial o wymianie ze np robilem tydzien temu a nie po 15kkm to bys sie nie zorientowal

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mk1/mk3
    Od
    27 Dec 2009
    Mieszka w
    zakopane/gdansk
    A czemu po remoncie silnika powinno się jeździć na pb przez około 1.5kkm? A nie wystarczy po prostu wyjechać jeden bak a później normalnie na lpg?
    Mondeo mk3 2.0 16v pb 2002 rok

  7. #6
    Zielony listek Awatar chudy206
    Opis
    MKIII 1.8 '02
    Od
    26 Feb 2013
    Mieszka w
    Andrychów, Bielsko
    Tak jak pisalem ja nie widze najmniejszego sensu jazdy na pb. Dobrze kuchenke ustawic i wio

  8. #7
    Kursant
    Opis
    mondeo mk4
    Od
    28 Apr 2013
    Mieszka w
    koło
    Ale ma to swoje dobre strony , bo w końcu zebrałem cała mapę benzyny w sterowniku LPG.

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    16 Feb 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    jak tam Panowie sytuacja wyglada? ja jestem w trakcie remontu i ciekawi mnie jak to u was wyglada po

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mk1/mk3
    Od
    27 Dec 2009
    Mieszka w
    zakopane/gdansk
    Cytat Zamieszczone przez Shady-Wroclaw Zobacz posta
    jak tam Panowie sytuacja wyglada? ja jestem w trakcie remontu i ciekawi mnie jak to u was wyglada po

    a dobrze kolego różnica duża.Ja u siebie o dziwo po wymianie przejechałem już 700 km z czego 150 na lpg.I narazie dolałem gdzieś może z 200ml oleju stan bagnetu cały czas 3/4 się trzyma.To i tak lepiej niż poprzednio gdzie 1l na 100km . Dobije do tego 1.000 km i zmienię olej.Niby przy docieraniu pierścieni może troszkę pobrać oleju nim się pierścienie ułożą. Zobaczymy ale czarno/biało/niebieskiego dymu z ruru brak! Auto już troszkę bardziej przepiłowane bo jadąc a1 skusiłem sie na dystans prędkości w granicach 140-150 i naprawdę różnica w pracy silnika jest ogromna (ciszej chodzi,brak wycia itp) i co ważne pod OBD2 obciążenie silnika zmalało o 18% niż przed remontem.A jak u was pany?
    Mondeo mk3 2.0 16v pb 2002 rok

  11. #10
    Kursant
    Imię
    magtizVE
    Model
    MKIII
    Silnik
    magtiz
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Usa
    A tak z ciekawości to ile wam Panowie brał jak zdecydowaliście się na remont? Ja miałem zamiar też remontować ale jakiś dziwny ten silnik raz bierze mniej raz więcej. Jak go kupiłem to potrafił łyknąć 1 litr na 1000 mało silnika nie zatarłem a teraz potrafi brać 400 ml na 1400 km chociaż to też nie reguła.No i tak się zastanawiam robić czy nie?

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Mi brał 1 litr kręcąc się pod kominem a na trasie i drogach ekspresowych i autostradach to chyba ponad 1.6 litra. Siwego dymu za mną nie widzialem

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  13. #12
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    16 Feb 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Mi bral 4 litry oleju na 1000.

    No i mechanik oddal auto po MIESIACU (i to tylko dlatego ze bardzo nalegalem ze potrzebuje auta na weekend). Pierscienie zrobione, glowica, uszczelki, jeden tłok wymieniony i panewki. Powiedzial ze jednak w srode musze oddac mu spowrotem bo cos nietak 'prawdopodobnie z przeplywomierzem' (aczkolwiek komputer nic nie wyswietla) + zebym zrobil jakies 300km zeby sie tam wszystko 'dotarlo'. No i wlasnie.. jade autem i na luzie (biegu jalowym) równomiernie faluje/skacze na obrotach (po telefonie do niego mowil ze to wlasnie prawdopodbnie ten przeplywomierz), problem z odpalaniem + jak dam jakby za duzy bieg na predkosc np. 4ke przy 30km/h to klekot glosny z pod maski na tych mniejszych obrotach, jak juz przyspieszy odpowiednio do biegu to odglos znika ... Pomijajac juz moj zawód zwiazy z tym ze mechanik oddal mi niesprawne auto - tu chcialem zaznaczyc ze przed oddaniem silnik chodzil rowno cicho i nic z wyzej wymienonych objawow nie wystepowalo - pytanie do Was: Czy te wszystkie nowe bolączki moga byc wina przeplywomierza lub tego ze auto jest swiezo po remocnie? (przejechalem 300km i dalej to samo) Czy remont mogl zostac zle wykonany? Poradzcie! Dzieki

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    16 Apr 2016
    Mieszka w
    Pobiedziska
    jaki był koszt całej naprawy?

  15. #14
    Kursant Awatar adas1811@wp.pl
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    16 Jan 2016
    Mieszka w
    Wieruszów
    U mnie po regulacji luzów zaworowych i zmianie uszczelniaczy bierze olej aż sam nie wiem ile... leje i leje ale nie mogę dojść do stanu na bagnecie. Ile tak można jezdzic ze dolewać i dolewać ? Nie mogę narazie zrobić kompletnego remontu silnika

  16. #15
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Feb 2017
    Mieszka w
    Lublin
    A przed tym zabiegiem brał olej?

Podobne wątki

  1. [Duratec] docieranie silnika 2.0 145KM
    By japan200 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-01-2017, 19:42
  2. [ST220] Olej, docieranie, napinacz łańcucha rozrządu
    By Mifumi in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 11:59
  3. [All] Docieranie nowego kompletu hamulców. Jak?
    By camre in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2013, 21:24
  4. [All] docieranie tarcz
    By kobi in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 13:21
  5. [MkIII] Docieranie klocków
    By Marcin503 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 14:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów