+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków

    Maglownica - czy jest mo¿liwo¶æ regulacji

    Witam,
    czytam posty i nie znajdujê odpowiedzi, czy maglownica mo¿e byæ regulowana.
    Pisz±c regulowana mam tu na my¶li mo¿liwo¶æ likwidacji luzu pomiêdzy listw± a zêbnikiem np. ¶rub± (jak ma wiêkszo¶æ przek³adni kierowniczych).

    Czuæ stuki w kierownicy i z pocz±tku my¶la³em, ¿e to luzy na dolnym krzy¿aku kolumny kierownicy. Po dok³adnym oblukaniu okaza³o siê, ze te stuki s± wtedy, gdy silnik jest w³±czony (przy wy³±czonym stuków nie ma).

    By siê upewniæ, wlaz³em pod auto na kanale , zdj±³em z prawej strony fartuch dr±¿ka kierowniczego, by wybadaæ, czy nie ma luzów na dr±¿ku tj. na "jab³uszku". Kolega rusza³ kierownic± i okaza³o siê, ¿e jest luz wzd³u¿ny na listwie w maglownicy i st±d to stukanie (dr±¿ek nie ma luzów).

    Poza tym luzem, nie ma ¿adnych innych objawów zu¿ycia maglownicy, tj. brak wycieków p³ynu , brak luzów poprzecznych.
    Wydaje mi siê, ¿e mo¿na ten luz próbowaæ zlikwidowaæ, w tym celu w niektórych maglownicach dokrêca siê ¶rubê znajduj±c± siê po drugiej stronie wa³ka , którym kolumna kierownicza po³aczona jest z maglownic±.

    Ja znalaz³em w tym miejscu dziwn± nakrêtkê (?) z tworzywa sztucznego (na foto poni¿ej). Mam pytanie, czy jest mo¿liwo¶æ regulacji tej maglownicy, a jesli tak, jak siê do tego zabraæ?
    Za³±czone obrazki

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Nikt nic nie wie?
    Mo¿e kto¶ ma zrobione zdjêcie na wyjêtej maglownicy (np. ze szrotu) bez tej plastikowej nakrêtki (za¶lepki?).

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar wojtal84
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    A teraz JesT KopciucH
    Od
    14 Jan 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Ja mam w planach dzi¶ wymieniaæ magla, jak mi siê uda to postaram siê zobaczyæ co tam jest i do czego s³u¿y.

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Fajnie by by³o. By³bym wdziêczny.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    wojtal84 porobi³e¶ moze te zdjêcia ?

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar wojtal84
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    A teraz JesT KopciucH
    Od
    14 Jan 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Magiel ju¿ przerzucony, ale zesz³o mi wiêcej czasu ni¿ siê spodziewa³em. W ¶rodê wrzucê zdjêcia i rozbiorê ile siê da. Bo obecnie brak czasu na cokolwiek.

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    OK Dziêki. Bêdê czeka³ cierpliwie.

    Pozdrawiam

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar wojtal84
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    A teraz JesT KopciucH
    Od
    14 Jan 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    A wiêc zaczynamy
    https://drive.google.com/file/d/0BxE...ew?usp=sharing

    Pod t± nakrêtk± która jest krucha, bynajmniej przy u¿yciu m³otka i têpego majzla znajduje siê

    https://drive.google.com/file/d/0BxE...ew?usp=sharing

    nakrêtka na klucz 14. Krêc±c j± lekko zauwa¿y³em ruch trzpienia i dr±¿ków kierowniczych

    https://drive.google.com/file/d/0BxE...ew?usp=sharing

    Jak zakrêci³em na maxa w prawo i dr±¿ki stanê³y mog³em t± nakrêtkê jeszcze dokrêciæ. Po tym zabiegu magiel jakby chodzi³ p³ynniej ale mo¿liwe ¿e to by³o z³udzenie. Gdy obróci³em nakrêtkom na maxa w lewo ¿e dr±¿ki kierownicze by³y przeciwnie w skrajnym po³o¿eniu mia³em mo¿liwo¶æ odkrêcenia tej nakrêtki. Pukaj±c m³otkiem w element na który by³a przykrêcona nakrêtka wysuwa³ siê trzpieñ z fotki 3, ale tylko do pewnego momentu, s±dzê ze jakbym u¿y³ wiêcej si³y to bym go wybi³ razem z mechanizmem.

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Dziêki za zdjêcia.
    Z tego wnioskujê, ¿e ta nakrêtka na pocz±tku jest z jakiego¶ tworzywa sztucznego. Wyd³uba³e¶ j± , czy zdo³a³e¶ odkrêciæ przy pomocy tego m³otka i majzla? Gwint "normalny" czyli je¶li siê odkrêca siê to w przeciwn± stronê do wskazówek zegara ?

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar wojtal84
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    A teraz JesT KopciucH
    Od
    14 Jan 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Ta z tworzywa za¶lepka jest na normalny gwint, odkrêcasz w lewo. Da siê j± bez uszkodzeñ odkrêciæ, musia³ by¶ mieæ co¶ têpego i przekroju kwadratowego. Jak j± poluzujesz to da radê palcami odkrêciæ, ewentualnie mo¿esz pokombinowaæ jakim¶ kluczem do odkrêcania tarcz ze szlifierki. A ta pod spodem nakrêtka tak¿e jest standardowa, na szczê¶cie ford nie wprowadzi³ tu ¿adnych udziwnieñ

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Dziêki.
    Problem w tym, ze bêdê walczy³ z maglem zabudowanym na aucie. Doj¶cie jest fatalne, ale jak patrzy³em da radê. Odkrêci³em tyln± poduszkê skrzyni biegów z jednej strony (od strony skrzyni ) i wtedy jako tako jest doj¶cie do tej za¶lepki.
    Zastanawiam siê jeszcze, czy po odkrêceniu tej za¶lepki nie try¶nie p³yn wspomagania, (mam nadziejê , ¿e nie powinien). Jak s±dzisz (mia³e¶ to na wierzchu)? Czy po jej odkrêceniu by³ pod ni± p³yn ?

    Pozdrawiam

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar wojtal84
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    A teraz JesT KopciucH
    Od
    14 Jan 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    P³yn nie powinien wylecieæ bo z tego co widzia³em jest tam jeszcze uszczelniacz. U mnie po odkrêceniu tej za¶lepki by³y ¶ladowe ilo¶ci oleju ale to s±dzê ¿e przez to ¿e mój magiel by³ u kresu, b±d¼ przez to ¿e wszystko by³o w oleju.

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Dzieki za informacje.
    Pozdrawiam

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo III Ghia Automat
    Od
    13 Feb 2010
    Mieszka w
    CK
    Napisz info co zdzia³a³e¶.

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Jeszcze nic.
    Jak zrobiê na pewno siê pochwale, chod¼ nie wiem kiedy to bêdzie.

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar wojtal84
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    A teraz JesT KopciucH
    Od
    14 Jan 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Z do³u doj¶cie nie za ciekawe, ale mo¿liwe. Ja si³y do walki z maglem to zbiera³em z 2 miechy. Tym bardziej ¿e mam ptc, bez tego posz³o by o wiele szybciej ale nie chcia³em rozpinaæ uk³adu.

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków

    Question

    No wiêc trochê zacz±³em dzia³aæ.

    Jest doj¶cie od spodu do tej ¶ruby maglownicy.
    Najpierw trzeba okrêciæ ³apê tyln± skrzyni, luzujemy nieznacznie w tym celu najpierw ¶rubê 1 ³±cznika , a ¶rubê 2 odkrêcamy (klucz 15). W ten sposób tworzymy doj¶cie do schowanych dwóch ¶rub ³apy (trzecia jest na wierzchu) i odkrêcamy wszystkie trzy ¶ruby (klucz 13). Czas roboty to max. 10 minut.

    Nastêpnie trzpieniem szlifierskim (mo¿na bez problemów kupiæ za parê z³otych) w wiertarce na najwy¿szych obrotach obrabiamy trochê sanki w miejscu pod za¶lepk± maglownicy, by dostaæ siê do za¶lepki narzêdziem.
    K±tówk± siê nie dojdzie.

    Narzêdzie zrobi³em ze starej nasadki o ¶rednicy zewn. ok. 25 mm , któr± zeszlifowa³em tak, by utworzyæ wypustki o grubo¶ci ok. 5 mm. UWAGA: ja wykona³em dwie wypustki i to by³ b³±d, lepiej by by³y one cztery wykonane symetrycznie.
    Po zeszlifowaniu sanek (niewiele jakie¶ 3..4 mm) jest dosyæ dobre doj¶cie, by owe narzêdzie dok³adnie przylega³o do za¶lepki i próbowaæ j± odkrêciæ. Je¶li nie jest zapieczona, powinno siê udaæ. A wtedy piêkne doj¶cie do ¶ruby wewn±trz. A co potem, sam jestem ciekaw

    Ja niestety zrobi³em jeden b³±d: zanim zrobi³em sobie to narzêdzie , solidnie zmêczy³em za¶lepkê próbuj±c j± odkrêciæ cienkim przecinakiem i pobijaj±c m³otkiem. W efekcie czeka mnie targanie magla i zrobienie tego na wierzchu. Spróbujê jeszcze kupiæ kompletny magiel od anglika (sa po 10...20 z³) dla samej tej za¶lepki i wyd³ubaæ moj± za¶lepkê na "chama" na aucie . Mo¿e siê uda.
    Za³±czone obrazki
    Ostatnio edytowane przez sedek ; 24-06-2017 o 13:36

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar wojtal84
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    A teraz JesT KopciucH
    Od
    14 Jan 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Wy¶lij mi dane na priv to ci wy¶le za¶lepkê z mojego starego magla. Jest delikatnie uszkodzona na jednej wpusce, mo¿e ci siê przyda.

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    wojtal84 jeszcze jedna pro¶ba: je¶li masz mo¿liwo¶æ wrzucenia fotki maglownicy ale od strony tej ¶ruby z ty³u maglownicy, ponoæ ona dociska zêbnik do listwy. ¦ruba tak jest na klucz chyba 18 lub 19 i jest usytuowana prawie pod k±tem prostym w stosunku do wa³ka ³±cz±cego magiel z kolumn± kierownicz±. Mia³bym komplet wiadomo¶ci do regulacji.
    A tutaj masz ciekawy sposób regulacji tej ¶ruby (zrobi³ to forumowicz jogo):
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...mat-maglownicy
    Ostatnio edytowane przez sedek ; 25-06-2017 o 21:16

  21. #20
    Niedzielny kierowca Awatar wojtal84
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    A teraz JesT KopciucH
    Od
    14 Jan 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Probie fotki na tygodniu bo dzi¶ ju¿ by³em u te¶ciów po za¶lepkê, bo tam le¿y magiel a w±tek dopiero co przeczyta³em. ¯ona jutro wy¶le t± za¶lepkê do ciebie.

Podobne w±tki

  1. [MkI] reanimacja licznika, czy jest mo¿liwo¶æ.
    By mondziek94 in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 16:34
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-03-2012, 15:04
  3. [MkI] Czy jest mo¿liwo¶æ przerobienia 6000 CD na mp3?
    By mazurek01 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-12-2006, 20:04
  4. czy jest mo¿liwo¶æ zwiêkszenia mocy mondeo mkIII 1.8
    By tom100 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-07-2006, 22:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów