+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo MK3 1.8 ghia
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    11 Feb 2016
    Mieszka w
    Sosnowiec

    ubytek oleju /remont silnika

    Witam nie jestem jakimś stałym bywalcem na forum i z góry sorry za moje nie doświadczenie
    Kupiłem samochód w lutym 2016 roku swojego Mondka mk3 1.8 Ghia od samego poczatku wiedziałem ze pobiera mi olej jakies ok300 ml na 1kkm auto zagazowałem w lipcu 2016 r. na poczatku było ok wlałem w niego około 7 litrów oleju przez dystans 30k km nie licząc wymiany (formuła f 5w30 )lecz ostatnio w ciągu 2 tygodni miałem kilka wyjazdów w trasę gdzie obroty sięgały ok 5 tys non stop zrobiłem około 1.5 tys km i zjadł mi prawie 1,5 litra oleju i nie uzupełniłem stanu. Dziś go na postoju przygazowałem by sprawdzić czy kopci na niebiesko lecz nic nie dostrzegłem tylko tłusta plamę na chodniku przy wylocie spalin .
    czy warto zmieniać teraz olej na 10w40 castrol magnetic czy zrobić pierw jakis remont silnika. od czego zacząć szukania przyczyn co brać pod uwagę do remontu.
    czy pierw jakieś uszczelniacze na zaworach ,uszczelki, czy odrazu od pierścieni i generalka ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez xeons Zobacz posta
    czy pierw jakieś uszczelniacze na zaworach ,uszczelki, czy odrazu od pierścieni i generalka ?
    Zrób pomiar kompresji z próbą olejową, będzie wiadomo jaka kondycja silnika.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    W MKIII pomiar kompresji nic nie da. Pierścienie olejowe stoją w rowkach a uszczelniające pracują normalnie. Gwarantuję że pomiar wyjdzie wzorcowy. Nie ma co bawić się w półśrodki. Trzeba wymienić pierścionki.

    Wytaptane z telefonu
    wypisuję się z tego kraju...

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Opis
    mk1/mk3
    Od
    27 Dec 2009
    Mieszka w
    zakopane/gdansk
    Witam kolego ja u siebie jestem świeżo po remoncie silnika całkowity koszt wszystkiego 3.000tysiące tylko że u mnie zawór dostał w dusze i tłok Mi na początku brał olej 1l na 500km w zależności jak się przycisnęło.Przed samą agonią stan był krytyczny 1l na 120km w trasie oczywiście.Niebieski dym pokazywał się z rury jak przy gazowało się go do 5.5 tysi.. U mnie doszło do takiego stanu że z wydechu czuć było palony olej i pluł czarną sadzą.2.000 zapłaciłem u siebie za:

    Wymianę 16 zaworów,uszczelniaczy,prowadnic,poprawili mi gwinty świec,oczywiście (mycie sprawdzenie planowanie głowicy też) obrabianie gniazd zaworowych i regulacja zaworów itp)
    kupili tłok nowy, kpl.pierścieni na 4 tłoki z obróbką (oszlifowane tłoki wyczyszczone itp przed założeniem nowych pierścieni) oraz wymiana kpl.panewek głównych bo tamte już miał oznakę zużycia ) do tego wiadomo kpl uszczelkę ( pod głowice,k.wydechowy i k.ssący ) filtr + olej valvoline 5w30 do forda. płyn chłodzący odrazu nowe świeczki zakupiłem ( ja przy okazji wymieniłem i podmieniłem k.ssący [bez klapek ]wraz z separatorem oleju bo mój był uszkodzony.Wiadomo przy okazji poczyściłem przepustnice,korkowca czujnik map.+ robocizna. Narazie odpukać chodzi ładnie cichutko równo przy docieraniu jechałem 100 na 5 obroty w granicach 3k i nie było słychać silnika co mnie mega zdziwiło ;D albo to zasługa oleju albo remontu ;D.Nie robiłem honowania cylindrów bo obeszło się bez.

    Miałem mały dylematy czy naprawiać czy wymieniać ale patrząc po cenach na allegro silników wychodzi podobnie cenowo.(kupując używkę masz 50% na 50% że będzie ok albo kicha) a tak remontujesz i wiesz co masz.Teraz tylko zostaje mi blacharkę poprawić i auto ma dożywotnio mnie wozić ps.oczywiście mam lpg ale narazie na pb śmigach aby się dotarł silnik itp ahah co mi gość doradził od głowicy jak się jeździ na lpg i np dojeżdżasz do domu przed około 2km przełączyć na pb aby gniazda zaworowe trochę zwilżyć czy tam coś
    Mondeo mk3 2.0 16v pb 2002 rok

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    16 Feb 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez gienek Zobacz posta
    Witam kolego ja u siebie jestem świeżo po remoncie silnika całkowity koszt wszystkiego 3.000tysiące tylko że u mnie zawór dostał w dusze i tłok Mi na początku brał olej 1l na 500km w zależności jak się przycisnęło.Przed samą agonią stan był krytyczny 1l na 120km w trasie oczywiście.Niebieski dym pokazywał się z rury jak przy gazowało się go do 5.5 tysi.. U mnie doszło do takiego stanu że z wydechu czuć było palony olej i pluł czarną sadzą.2.000 zapłaciłem u siebie za:

    Wymianę 16 zaworów,uszczelniaczy,prowadnic,poprawili mi gwinty świec,oczywiście (mycie sprawdzenie planowanie głowicy też) obrabianie gniazd zaworowych i regulacja zaworów itp)
    kupili tłok nowy, kpl.pierścieni na 4 tłoki z obróbką (oszlifowane tłoki wyczyszczone itp przed założeniem nowych pierścieni) oraz wymiana kpl.panewek głównych bo tamte już miał oznakę zużycia ) do tego wiadomo kpl uszczelkę ( pod głowice,k.wydechowy i k.ssący ) filtr + olej valvoline 5w30 do forda. płyn chłodzący odrazu nowe świeczki zakupiłem ( ja przy okazji wymieniłem i podmieniłem k.ssący [bez klapek ]wraz z separatorem oleju bo mój był uszkodzony.Wiadomo przy okazji poczyściłem przepustnice,korkowca czujnik map.+ robocizna. Narazie odpukać chodzi ładnie cichutko równo przy docieraniu jechałem 100 na 5 obroty w granicach 3k i nie było słychać silnika co mnie mega zdziwiło ;D albo to zasługa oleju albo remontu ;D.Nie robiłem honowania cylindrów bo obeszło się bez.

    Miałem mały dylematy czy naprawiać czy wymieniać ale patrząc po cenach na allegro silników wychodzi podobnie cenowo.(kupując używkę masz 50% na 50% że będzie ok albo kicha) a tak remontujesz i wiesz co masz.Teraz tylko zostaje mi blacharkę poprawić i auto ma dożywotnio mnie wozić ps.oczywiście mam lpg ale narazie na pb śmigach aby się dotarł silnik itp ahah co mi gość doradził od głowicy jak się jeździ na lpg i np dojeżdżasz do domu przed około 2km przełączyć na pb aby gniazda zaworowe trochę zwilżyć czy tam coś

    TO kolego zazdroszcze Ci bo ja wlasnie zdecydowalem sie na maly remont silnika w moim mondeo 1.8 2002 rok i we Wroclawiu mechanik sobie za wymiane pierscieni, planowanie glowicy + robocizna i plyny - wszystko - 2500zł . Zaluje ze nie dalem Twojego mialbym zrobione duzo wiecej rzeczy za mniejsza cene. Ale az dziwne ze tak malo wzial bo dowiadywalem sie od roznych mechanikow z roznych lokalizacji ceny i byly raczej zblizone do mojej

Podobne wątki

  1. Ubytek oleju wspomagania
    By robbak in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-04-2015, 02:09
  2. [Duratec] Ubytek oleju, zapocenie
    By Cherman in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 11:15
  3. [TD MkII] spory ubytek oleju.
    By rajman in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-05-2010, 12:38
  4. Ubytek oleju
    By cichyp in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-12-2007, 19:57
  5. Ubytek oleju
    By Pietrow in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-01-2006, 09:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów