+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Zielony listek Awatar dzymek100
    Imię
    Rafał
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    1996r, HB, LPG,
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Wieprz

    Ściąga w prawo

    Witam. Znów mam problemik z mundkiem (ostatnio daje się we znaki) otóż zaczęło go ściągać w prawo, więc wziąłem się za zawieszenie, znalazłem luz na końcówce drążka, wymieniłem i bez zbieżności się nie obyło. Wyjechałem ze zbieżności i d..a to samo, więc powrót i mówię że coś nie halo mi ustawił, gość wziął go jeszcze raz na szarpaki i mówi że zawieszenie git. Wzięli go założyli jakieś urządzenia na koła, chodzili kręcili, z tyłu jakiś śrub nie mogli odkręcić ale podgrzali je jakimś palnikiem i spoko, no i gitarka, wyjeżdżam od nich jadę i idento to samo, pojechałem do domu założyłem zimówki, jadę, to samo. Pojechałem do nich na zimówkach, dla świętego spokoju sprawdzili mi geometrie na zimówkach, bo się uparłem, ale niestety nic. Wróciłem do nich jeszcze raz żeby sprawdzili amory, powiedział że można powiedzieć że są bardzo dobre, tył w sumie niedawno zmieniałem. W domu jeszcze zmieniałem koła tył na przód i w ogóle. Co zauważyłem to na letnich ściąganie jest trochę większe. Powiedzcie mi co mógłbym jeszcze sprawdzić? Aha w ostatnim czasie nie pocałowałem żadnej dziury ani nic co by mogło coś uszkodzić, zresztą na geometrii by pewnie wyszło. Wpadły mi jeszcze do głowy hamulce, zrobiłem 20 kilometrów ciągiem starając się jak najmniej hamować, po czym się zatrzymałem i żadne z kół nie było gorące, przednie miały ciut większą temp niż tył ale między sobą tył lewy i tył prawy miał mniej więcej taką samą temperaturę. Normalnie ostatnio mnie trafia z tym autem a 3 lata tak ładnie się sprawował
    Ostatnio edytowane przez dzymek100 ; 08-06-2017 o 23:27

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Michał
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    14 Aug 2016
    Mieszka w
    stronie
    A na zimowka jezdziles w wybita końcówka moze opony sa przyciente i dla tego jak zrobili zbieznosc rozbiezne czy na zero?jak konty wyprzedenia Koła?moze coś z przekladnia?moze cisnienie?jaki rozmiar kol?ciezki temat w mondku takiego problemu nie mialem ale w poprzednim autku mialem cos takiego i po naciskaniu na aso wyszlo że tylnia belka krzywa przy prawym tylnim kole po wymianie belki bylo okey ale przy okazji wyszedl czujnik konta skrentu i problem z wlektrycznym wspomaganiem więc poszlo wsspomaganie tylnia belka i auto zaczelo jezdzic prosto.A jak mialem szmelcwagena to podobny przyklad sciagania byl spowodowany zlym kontem nachylenia kola napisz cos wiecej o swoim mondku pomysle jak pomóc

    Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

  4. #3
    Zielony listek Awatar dzymek100
    Imię
    Rafał
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    1996r, HB, LPG,
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Wieprz
    Nie z wybitą jeździłem na letnich. Niestety nie wiem jak zrobili rozbieżnie czy na zero, nie przywiązywałem do tego uwagi, po prostu im zaufałem. W sumie zawsze tam jeżdżę na przeglądy coroczne i jak mam jakieś problemy bo tam głównie mają diagnostykę. Na pewno wyszły dziury na progach bo w tamtym roku gość mi z tym robił i powychodziły ciarachy i mówili mi że raczej dobrze to nie jest zrobione ale też powiedzieli że to tylko zewnętrzne poszycia i na sciąganie na pewno nie mają wpływu. Co jeszcze, napewno biją mi delikatnie tarcze przy hamowaniu ale to już odkąd go kupiłem, nie jest to mocno odczuwalne i o to też pytałem i mówili że nie możliwe żeby temu sciągało. Na pewno zaczęło się to nagle, popołudniu wróciłem do domu a rano jak jechałem to sciągało. Zauważyłem jeszcze jak pojechałem na nową drogę na której są studzienki (to wyszło w sumie przypadkiem) to jak ustawiłem kiere delikatnie na prosto to jechał prosto a jak przejechałem przez studzienkę to kiera się delikatnie przekrzywiła i w krzaki ciągneło. Moja połówka zauważyła że ta kierownica robi w tym miejscu takie szybkie ruchy w sensie jakby nie płynnie a tak jakby z przeskokiem ale na to nie ma reguły choć coś w tym jest. Jutro rano pojadę to będę dalej obserwował

    Aha rozmiar kół 195/60 r 15, letnie i zimówe maja ten sam rozmiar, tylko zima na stalowych a lato na alu
    Jeszcze jedno, pomyślałem o maglownicy ale sprawdzali, gość kiwał z 15 minut kierownica a drugi siedział w kanale i mówił że tu tez nie ma uszkodzeń, ale nie wiem czy w ten sposób mógł sprawdzic?

    Znalazłem na jakimś forum takie zdanie

    "Łożyska amortyzatora (te na górze, ułatwiające obracanie sie amortyzatora w gnieździe) nie wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo i tor jazdy.
    Padnięte łożyska dają o sobie znać poprzez niemożność kręcenia kierownicą (odczuwalne są przeskoki podczas kręcenia). Po wyjściu z zakrętu koła nie prostują się, lecz w wyniku zakleszczania sie łożyska zostają nadal skręcone. Niemozliwa jest jazda na wprost, gdyż łożyska ustawiają sie najczęściej w innym położeniu, nić na wprost."

    Jak sprawdzić sprawność tych łożysk?
    Ostatnio edytowane przez dzymek100 ; 08-06-2017 o 23:38

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    U mbie tez ściągał tylko, ze w lewo. Ale zaliczyłem dziure i skrzywilem wahacz wiec cale zawiszenie przód poszlo do wymiany + nowe alusy bo tamta jedna juz zlom i opiny (nowe/uzywane) i po pewnym czasie zaczęło sciagac, zbieżnośc ze 4 razy ustawiana, sprawdzane wszystkie możliwe luzy i nic jak sciągało tak ściągało. Zmienilem opony przód na jedne ze starego konoletu i jak ręką odjąć. Powodem byly opony a mianowicie różnica w bieżniku. Na lewym kole miałem cos okolo 3.3mm bieżnika a na prawym 3.8. Zmienilem tyl na przód i po sprawie. A i jeszcze w lewym kole cos uciekalo powietrze bo w prawym mialem 2.4 cisnienie a w lewym 1.9. Strzelilem wszystkie na 2.5 i niby spokój. Ale dalej ma tendencję do sciagania w lewo przy predkosciach 130+

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  6. #5
    Zielony listek Awatar dzymek100
    Imię
    Rafał
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    1996r, HB, LPG,
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Wieprz
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    U mbie tez ściągał tylko, ze w lewo. Ale zaliczyłem dziure i skrzywilem wahacz wiec cale zawiszenie przód poszlo do wymiany + nowe alusy bo tamta jedna juz zlom i opiny (nowe/uzywane) i po pewnym czasie zaczęło sciagac, zbieżnośc ze 4 razy ustawiana, sprawdzane wszystkie możliwe luzy i nic jak sciągało tak ściągało. Zmienilem opony przód na jedne ze starego konoletu i jak ręką odjąć. Powodem byly opony a mianowicie różnica w bieżniku. Na lewym kole miałem cos okolo 3.3mm bieżnika a na prawym 3.8. Zmienilem tyl na przód i po sprawie. A i jeszcze w lewym kole cos uciekalo powietrze bo w prawym mialem 2.4 cisnienie a w lewym 1.9. Strzelilem wszystkie na 2.5 i niby spokój. Ale dalej ma tendencję do sciagania w lewo przy predkosciach 130+
    Tylko że u mnie zmieniałem alumy przód na tył, zakładałem zimowe i również próbowałem przekładać przód z tyłem, opony mam przednie troche bardziej zużyte w obu kompletach ale zawsze patrze na to żeby je na os zakładać takim samym bieżnikiem. Z ciśnieniem próbowałem od 2.0 do 2.4 i cały czas to samo

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Moim zdaniem musi byc któryś dolny sworzeń wywalony jak nic a noze pękła sprężyna i tego nie widac. Oblukaj to i to

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez dzymek100 Zobacz posta
    zaczęło go ściągać w prawo, więc wziąłem się za zawieszenie, znalazłem luz na końcówce drążka, wymieniłem i bez zbieżności się nie obyło. Wyjechałem ze zbieżności i d..a to samo, więc powrót i mówię że coś nie halo mi ustawił, gość wziął go jeszcze raz na szarpaki i mówi że zawieszenie git.
    Cytat Zamieszczone przez michalmondeo Zobacz posta
    A na zimowka jezdziles w wybita końcówka moze opony sa przyciente i dla tego jak zrobili zbieznosc rozbiezne czy na zero?jak konty wyprzedenia Koła?
    i tutaj kolega michalmondeo zadal bardzo dobre pytanie @dzymek100 znasz wartości kąta wyprzedzenia sworznia? wziąłeś wydruk? jak nie to od następnego razu zacznij się domagać i brać
    kąt wyprzedzenia sworznia jest o tyle ważny, że może powodować ściaganie i choćby całe zawieszenie było w stanie perfekcyjnym i zbieżność idealna to gdy jedno koło wyprzedza drugie, auto będzie ściągać i tyle.
    Cytat Zamieszczone przez dzymek100 Zobacz posta
    "Łożyska amortyzatora (te na górze, ułatwiające obracanie sie amortyzatora w gnieździe) nie wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo i tor jazdy.
    Padnięte łożyska dają o sobie znać poprzez niemożność kręcenia kierownicą (odczuwalne są przeskoki podczas kręcenia). Po wyjściu z zakrętu koła nie prostują się, lecz w wyniku zakleszczania sie łożyska zostają nadal skręcone. Niemozliwa jest jazda na wprost, gdyż łożyska ustawiają sie najczęściej w innym położeniu, nić na wprost."

    Jak sprawdzić sprawność tych łożysk?
    łożyska będą dawać objaw podobny do pękniętych sprężyn, tzn głośne stuki przy kręceniu kierownicą
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  9. #8
    Zielony listek Awatar dzymek100
    Imię
    Rafał
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    1996r, HB, LPG,
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Wieprz
    Nie wziąłem żadnego wydruku, po prostu doszedłem do wniosku że jak to robią na co dzień to wiedzą co robią. Teraz dałeś mi do myślenia, chyba pod jadę jeszcze do kogo innego. A ten kąt wyprzedzenia w mdo da się ustawić bo z tego co czytałem to można tylko zbieżność ustawić, w sensie koła względem siebie.

    Dziś muszę sprawdzić jeszcze jedną rzecz bo z tyłu w prawym kole są słyszalne lekkie puknięcia ale nie zawsze, jak się wsłuchałem to np przez dwa kilometry coś pukało, a może bardziej strzelało tak delikatnie, potem przestało choć droga była równa jak stół, na wybojach jest cisza. Po prostu zaczyna pukać, popuka i przestaje.

    A w każdym takim punkcie dają wydruki? Bo co dostałem to jedynie paragon.

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Mowie. Posprawdzaj sprężyny. Ja tez myślałem, ze wszystko cacy a tu gora sprężyny se wisiała na reszcie.

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  11. #10
    Zielony listek Awatar dzymek100
    Imię
    Rafał
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    1996r, HB, LPG,
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Wieprz
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Mowie. Posprawdzaj sprężyny. Ja tez myślałem, ze wszystko cacy a tu gora sprężyny se wisiała na reszcie.
    Właśnie wychodzę żeby to zbadać

  12. #11
    Zielony listek Awatar dzymek100
    Imię
    Rafał
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    1996r, HB, LPG,
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Wieprz
    Sprężyny wsio są całe, poznaje bo na końcach mają takie przeszlifowanie z dwóch stron. Z prawej strony jak go podnoszę i opuszczam to coś tak jakby chrupie, to będzie normalne? Tylko w tym kole

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Ale z prawej z przodu? Jesli tak to jak chrupie to nie jest to nornalne

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  14. #13
    Zielony listek Awatar dzymek100
    Imię
    Rafał
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    1996r, HB, LPG,
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Wieprz
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Ale z prawej z przodu? Jesli tak to jak chrupie to nie jest to nornalne
    Nie wiem jak to opisać, jakby piach wsypać między amor a górne mocowanie, i tylko w pewnej pozycji opuszczania. U garażowca dowiedziałem się żeby posprawdzać zaciski hamulcowe, czy tłoczki dobrze chodzą, prowadnice przesmarować, tylko jakby to były hamulce to któreś koło by sie grzało. W drugiej firmie gdzie robią przeglądy równierz mi powiedziano że zawieszenie ok
    Ostatnio edytowane przez dzymek100 ; 09-06-2017 o 13:38

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Ale nie zaszkodzi tego zrobic. Możliwe, ze juz łożysko sie rypło i chrupie... jedynh sposób aby sie dowiedzieć to rozebrać i zobaczyć

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  16. #15
    Zielony listek Awatar dzymek100
    Imię
    Rafał
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    1996r, HB, LPG,
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Wieprz
    Jadę chyba po smar do zacisków i zrobie z tym, jak nie to to przynajmniej zaciski będą odświeżone noi dobiore się do tego amora

    Podniosłem cały przód na dwóch podnośnikach i prawe koło wyczuwalnie kręci się z większym oporem, lewe jak zakręcę to chwilę się kręci. To samo zrobiłem z tyłem ale tam co dziwne oba kręcą się z dużym oporem, więc doszedłem do wniosku że biorę się za hamulce i to tak na bank
    Ostatnio edytowane przez dzymek100 ; 09-06-2017 o 14:02

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    No hamulce ważna sprawa wez sobie szpreja i walnij od razu na jakis kolor

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez dzymek100 Zobacz posta
    A ten kąt wyprzedzenia w mdo da się ustawić bo z tego co czytałem to można tylko zbieżność ustawić, w sensie koła względem siebie.
    nie - wymienia się poduszki mocowania amortyzatorów.
    Cytat Zamieszczone przez dzymek100 Zobacz posta
    A w każdym takim punkcie dają wydruki? Bo co dostałem to jedynie paragon
    jak sie klient upomnie to w kazdej, chyba ze maszyny mają z zeszłego stulecia
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  19. #18
    Zielony listek Awatar dzymek100
    Imię
    Rafał
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    1996r, HB, LPG,
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Wieprz
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    No hamulce ważna sprawa wez sobie szpreja i walnij od razu na jakis kolor
    Malowanie to innym razem Na jutro auto potrzebne

    Jak hamulce nie pomogą, to wtedy biorę się za te poduszki, na razie jestem przy 3 kole i przyszedł czas na kawkę

    Sprawa rozwiązana, odświeżenie zacisków załatwiło sprawę, choć byłem nastawiony na to że to nic nie da, a jednak. Koła sprawdzając ręką niby wydawały się tak samo ciepłe a pomimo wszystko doprowadzały do ściągania. Teraz jak podniosę i zakręcę ręką to idą luźniutko a przedtem tylko lewe przednie szło lekko. Dziękuję wszystkim za pomoc Znów mogę się cieszyć fajnym prowadzeniem
    Ostatnio edytowane przez dzymek100 ; 10-06-2017 o 17:02

Podobne wątki

  1. [MkI] [MKI]Ściąga w prawo
    By marekgru in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-03-2011, 23:57
  2. [MkI] ściąga w prawo podczas jazdy
    By gundas in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-08-2010, 23:04
  3. [MkII] MK II ściąga w prawo
    By gronczes in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-10-2007, 15:16
  4. [MkI] Ściąga na prawo !!!!!!!
    By BoSko in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2007, 01:33
  5. [MkI] Ściąga w prawo ?? po zmianie opon
    By benekb in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-11-2006, 14:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów