+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    TDCI
    Od
    22 Jul 2014
    Mieszka w
    pleszew

    Kreski na wyświetlaczach i zero reakcji po przekręceniu kluczyka

    Witam!
    Mam mały problem z moim Mondeo (TDCI 130KM ROK 2002), opowiem od początku.

    3 miesiące temu probując zapalić auto po przekręceniu kluczyka na pozycję 2 liczniki się nie zapaliły, żadna kontrolka i żaden z wyświetlaczy tylko podświetlenie licznika, przekręcając na pozycje 3 zero reakcji. Działało tylko radio, szyby, centralny zamek a wycieraczki, światła, klima nie działały Zostawiłem kluczyk w pozycji 2 i po jakiś 10 minutach nagle wszystko wróciło do normy. Przez kolejne 1,5 miesiąca jeździłem bez problemu. Pewnego ranka wsiadam i odpalam auto, po 20 sek. wyłączyło się i to samo co 1,5 miesiąc wcześniej, znowu zostawiłem kluczyk w stacyjce na pozycji 2 i poszedłem do domu po 2 godzinach jak wróciłem zajrzeć to wróciło wszystko do normy. 2 tygodnie temu to samo się stało zapaliłem auto ząpiałem pasy włączam światła i samochód zgasł, znowu nic na zegarach i zero reakcji po przekręceniu kluczyka na pozycję 3.

    Sprawdziłem bezpieczniki jeden był przepalony (nie pamiętam dokładnie który) wsiadam do samochodu i zegary się zapaliły, ale pojawił się problem wyskoczyła mi lampka MIL na wyświetlaczu temperatury są kreski ---- a na przebiegu pojawia się przebieg na jakieś 30 sek. i później wyskakują kreski ----- Pali się tez ABS i lampki ostrzegawcze o temperaturze na zewnątrz CZERWONA I Pomarańczowa, ta od świec żarowych w ogóle się nie zapala a po przekręceniu kluczyka na pozycję 3 zero reakcji, na pozycji 3 odłącza tylko radio i liczniki od temperatury i przebiegu.

    Liczniki sprawdzone (podmieniłem i to samo) kostka stacyjki wymieniona na nową i to samo, dzisiaj przejrzałem napięcie na bezpiecznikach i na nie których nie ma a na niektórych jest 2,4V i po przekręceniu stacyjki na pozycję 2 spada do 0,5V wypisze wam jakie.



    Pod maską.
    2,4V i spada do 0,5V po przekręceniu kluczyka na pozycję 2
    F9-F10-F29-F30-F31-F32-F33
    0V
    F16-F18-F35-F36-F40-F42


    Wewnątrz samochodu.
    0V
    F63-F64-F84-F85-F86-F95-F96-F97-F98

    Na wszystkich innych bezpiecznikach jest normalne napięcie 12V

    Mam pytanie, czy napięcie na tych bezpiecznikach lub brak napięcia na pozostałych jest prawidłowe, czy nie?
    No i czy jest ktoś kto ma jakiś pomysł lub wie co jest grane i jest w stanie mi pomoc.

    P.S. Dodam, ze błąd DTC to d 262 brak komunikacji. Probowałem podpiąć się ELM 327 Viaken WiFi program to FORScan, za którymś razem zaczął się łączyć i sczytywać, ale przerwało a później wyskakiwał mi komunikat "nie można połączyć się z pojazdem, proszę się upewnić, ze zapłon jest włączony" Viaken jest działający bo probowałem się łączyć z Transitem i działa.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    TDCI
    Od
    22 Jul 2014
    Mieszka w
    pleszew
    Znalazłem przy skrzynce bezpieczników dwa kabelki luzem, czy może ktoś wie gdzie je podłączone albo od czego są?
    Fioletowy i brązowy.
    20170402_162538.jpg

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    TDCI
    Od
    22 Jul 2014
    Mieszka w
    pleszew
    Problem rozwiązany!
    Korozja na kablach od masy komputera, a za mały prąd na bezpiecznikach był odpowiedzialny kabel +co idzie od akumulatora, był poluzowany w skrzynce bezpieczników pod maską.
    Zostaje problem tych 2 kabelków jeśli ktoś się orientuje, od czego są to proszę o pomoc.
    Jutro porobię zdjęcia to zostanie na forum i jak ktoś będzie miał podobny problem to może mu pomoże.

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez lukasdlg Zobacz posta
    Zostaje problem tych 2 kabelków jeśli ktoś się orientuje, od czego są to proszę o pomoc.
    To już wie tylko osoba, która je dokładała. Sprawdź dokąd idzie drugi ich koniec.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    TDCI
    Od
    22 Jul 2014
    Mieszka w
    pleszew
    Udało się połączyć elm327 WiFi, przy okazji wyskoczyło mi parę błędów. Co do kabelków to zrobię tak jak piszesz, zobaczę dokąd biegną. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Brak reakcji po przekręceniu kluczyka.
    By Cinas in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-03-2017, 21:00
  2. [MkIII] Brak reakcji po przekręceniu kluczyka.
    By Dinedal in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-04-2016, 12:58
  3. [MkII] Brak reakcji rozrusznika po przekręceniu kluczyka.
    By cookie24pol in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 16:57
  4. [MkI] Nie odpala z kluczyka brak reakcji po przekręceniu
    By rafcioo23 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-06-2012, 15:30
  5. [MkIII] nie ma reakcji po przekręceniu kluczyka
    By wojtass86 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 01:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów