+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    Kursant
    Model
    MK3 FL 06
    Silnik
    3.0 204 KM
    Od
    24 Apr 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kryplos Zobacz posta
    axkid bardzo polecany jest, ale tez słyszałem, że nie do każdego auta pasuje idealnie.
    Byłem w osiemgwiazdek w Warszawie i mierzyłem fotelik Axkid Babyfix z bazą. Według sprzedawcy nawet pasuje Jednak nie mogę znaleźć nigdzie jego testów bezpieczeństwa. Na ADAC też nic nie ma.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant Awatar Kryplos
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Dec 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Bo z tego co mi wiadomo Babyfix nie był testowany w ADAC'u. Jest wykonany zgodnie ze starszą normą ECE044/04 (poprzednik I-Size), więc prawdopodobnie stąd jego dość okazyjna cena, bo 800 za nosidło + baza brzmi przyjemnie.

    Będąc w osiemgwiazdek we Wrocławiu również nam polecali Babyfix, ale wybraliśmy jednak Avionaut'a. W Twoim przypadku wygląda, że ten axkid spełniłby Twoje wymagania
    Pozdrawiam
    Grzesiek

  4. #23
    Zielony listek
    Imię
    Grzegorz
    Model
    2003 Kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 TDCI 130 Kombi 2003
    Od
    14 Jan 2012
    Mieszka w
    Góra Kalwaria
    Nie wiem czy już kupiłeś czy nie to polecam zainteresować się jeszcze nosidłem BeSafe Izi Go- ja zakupiłem używany fotelik z bazą isofix za 500 PLN- byłem go odebrać osobiście w komplecie paragon z zeszłego roku, fotelik jak nowy za mniej niż połowę ceny-kobieta od której kupiłem wzbudziła moje zaufanie i dlatego zdecydowałem się na używany. Fotelik ma możliwość zdjęcia całej materiałowej nakładki i jej uprania. Fotelik z bazą jest wygodny w użyciu i jak już ktoś wcześniej napisał pozwala na bardzo szybkie i łatwe zamontowanie jak i demontaż nosidła w aucie.

  5. #24
    Kursant
    Model
    MK3 FL 06
    Silnik
    3.0 204 KM
    Od
    24 Apr 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez grigoriew1 Zobacz posta
    Nie wiem czy już kupiłeś czy nie to polecam zainteresować się jeszcze nosidłem BeSafe Izi Go- ja zakupiłem używany fotelik z bazą isofix za 500 PLN- byłem go odebrać osobiście w komplecie paragon z zeszłego roku, fotelik jak nowy za mniej niż połowę ceny-kobieta od której kupiłem wzbudziła moje zaufanie i dlatego zdecydowałem się na używany. Fotelik ma możliwość zdjęcia całej materiałowej nakładki i jej uprania. Fotelik z bazą jest wygodny w użyciu i jak już ktoś wcześniej napisał pozwala na bardzo szybkie i łatwe zamontowanie jak i demontaż nosidła w aucie.
    Jeszcze nie, miałem ostatnio dużo na głowie i temat umarł na chwile. W BeSafe baza jest niestety tylko na isofix. U mnie nie ma isofixa dlatego pozostają tylko modele z montażem na pasy. Foteliki w rozsądnych cenach które biorę pod uwagę to MaxiCosi Cabriofix + baza easyfix lub Axkid Babyfix + baza. Jeśli nie będzie dużej różnicy w ułożeniu na fotelu to wybierzemy MaxiCosi bo sam fotelik jest lżejszy o ponad 2kg (co jest ważne dla żony), w porównaniu do Axkid .
    Ostatnio edytowane przez zgred ; 05-07-2017 o 09:26

  6. #25
    Kursant
    Model
    MK3 FL 06
    Silnik
    3.0 204 KM
    Od
    24 Apr 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Byłem ostatnio w dwóch sklepach i jak zaczęli mierzyć kąt ułożenia fotelika to wszystkie były za bardzo pionowo. Wygląda na to, że tylna kanapa jest jakoś nie standardowo pochylona i wszystkie nosidełka mają złe nachylenie. Sprawdzaliśmy MaxiCosi cabriofix(także z bazą)/citi/peeble, Cybexa aton 5 i powiem wam, że kiepsko to wygląda. Muszę jeszcze raz wrócić do wcześniejszego sklepu i zmierzyć Axkida z baza, ale ze sprawdzeniem kąta a nie tak jak wcześniej na oko.
    Czy ktoś z was miał taki problem i podkładał coś pod fotelik/bazę jak np. ręcznik? Właśnie znalazłem coś takiego na stronie osiemgwiazdek LINK

  7. #26
    Kursant Awatar Kryplos
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Dec 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Podkładki z tego co się orientuję stosuje się pod foteliki (nie bazy) zapinane na pasy, np w grupie 9-25 kg. Aczkolwiek czy pod bazę zapinaną na pasy można coś podłożyć warto spytać kogoś mądrego (przykładowo kogoś z 8*)
    Pozdrawiam
    Grzesiek

Podobne wątki

  1. [MkIII] Fotelik dla dziecka 9-18kg,
    By adiksik in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-03-2016, 21:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów