+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    Kursant
    Model
    MK3 FL 06
    Silnik
    3.0 204 KM
    Od
    24 Apr 2017
    Mieszka w
    Warszawa

    Fotelik 0-13 / 0-18kg

    Cześć wszystkim,

    Zbieram się do zakupu fotelika do Mondeo MK3 po FL. Szukałem podobnego tematu, ale nic nie znalazłem w temacie fotelików 0-13/18kg dlatego zakładam nowy. Może komuś oprócz mnie jeszcze się przyda.

    Sprawdziłem fotele w samochodzie i wychodzi na to, że nie ma tam uchwytów isofix, wszywek też nie widziałem więc to by się zgadzało. Czyli pozostaje montowanie na pasy, a słyszałem że z tym też bywają problemy bo pas za krótki albo fotelik nie mieści się na kanapie przy ustawieniu tyłem do kierunku jazy itd.

    Stąd pytanie do wszystkich bardziej doświadczonych jakie foteliki polecacie do tego modelu? Które macie i dobrze się sprawdzają, jakie widzicie plusy i minusy w ich użytkowaniu. Na co zwrócić uwagę przy wizycie w sklepie albo przy kupowaniu używanego fotelika z odbiorem osobistym.

    Myślę, że każda rada i informacja będzie bardzo przydatna.


    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    0-18 kg? Są takie?

    Woziłem w Mk3 HB nosidełko Maxi-Cosi Cabrio Fix i pas bez problemu wystarczał do montażu Z kolei gdy montowałem to nosidełko na bazie, to wchodziło ono bez problemu i nie musiałem przesuwać fotela - był jeszcze luz. Mam 180 cm wzrostu.

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  4. #3
    Kursant Awatar Kryplos
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Dec 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Ja od siebie mogę polecić Avionaut Ultralite. Co prawda używam go z bazą isofix, natomiast też można go zapiąć na pasy. Wykonany w zgodnie z nową normą i-size, bardzo lekki (2,5 kg bez wkładki ).
    Pozdrawiam
    Grzesiek

  5. #4
    Kursant
    Model
    MK3 FL 06
    Silnik
    3.0 204 KM
    Od
    24 Apr 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    0-18 kg? Są takie?
    Sa nawet 0-25kg http://www.babyland.pl/pl/product/45...otelik-0-25-kg
    CabrioFix juz ktoś mi polecal to musze mu sie przyjrzec dokładniej

  6. #5
    Kursant Awatar Kryplos
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Dec 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Mając za sobą ostatni maraton w poszukiwaniu fotelika 0-13 upierałbym się jednak przy tej normie i-size. Gdy wejdzie ona jako obowiązkowa takie foteliki jak właśnie CabrioFix najprawdopodobniej znikną z rynku

    Tak btw, to jaki budżet na fotelik? To też ważne
    Pozdrawiam
    Grzesiek

  7. #6
    Kursant
    Model
    MK3 FL 06
    Silnik
    3.0 204 KM
    Od
    24 Apr 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    i-Size to europejska norma dotycząca bezpieczeństwa fotelików samochodowych dla dzieci poniżej 15 miesiąca życia. Weszła ona w życie w lipcu 2013 roku i gwarantuje dodatkową ochronę głównie dzięki wprowadzeniu obowiązku przewożenia dzieci tyłem di kierunku jazdy do 15 miesiąca życia, zamiast 9-12 miesiąca życia, jak to było to ujęte w poprzedniej regulacji Unii Europejskiej.
    Czyli jeśli dobrze rozumiem, zgodnie z tą regulacją ten fotelik ma wystarczyć do 15 miesiąca życia? Czy i-Size tylko wprowadza taka regulację, że dziecko ma byc przewożone tyłem do kierunku jazdy do 15 miesiąca?

    Cytat Zamieszczone przez Kryplos Zobacz posta
    Mając za sobą ostatni maraton w poszukiwaniu fotelika 0-13 upierałbym się jednak przy tej normie i-size. Gdy wejdzie ona jako obowiązkowa takie foteliki jak właśnie CabrioFix najprawdopodobniej znikną z rynku

    Tak btw, to jaki budżet na fotelik? To też ważne
    Na początku planowałem nie więcej niż 500, teraz jestem na etapie 700-800zł

    A tak ogólnie co myślicie o używaniu bazy? Isofixa niestety nie mam w aucie, ale z tego co widzę są też na rynku bazy montowane na pasy https://www.ceneo.pl/12684238 z montażem wygląda to tak https://www.youtube.com/watch?v=d3cNcGLyIK8

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Ja używałem bazy montowanej na pasy i uważam, że baza to świetny wynalazek. Przydaje się zwłaszcza w momencie niepogody, kiedy wynosisz z mieszkania dziecko w nosidełku, pada deszcz i wieje wiatr. "Wklikujesz" nosidełko w bazę i gotowe, nie musisz przeciągać pasa przez prowadnice i tym samym drzwi masz otwarte krócej. Nie żałuję ani złotówki wydanej na bazę

  9. #8
    Kursant Awatar Kryplos
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Dec 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez zgred Zobacz posta
    i-Size to europejska norma dotycząca bezpieczeństwa fotelików samochodowych dla dzieci poniżej 15 miesiąca życia. Weszła ona w życie w lipcu 2013 roku i gwarantuje dodatkową ochronę głównie dzięki wprowadzeniu obowiązku przewożenia dzieci tyłem di kierunku jazdy do 15 miesiąca życia, zamiast 9-12 miesiąca życia, jak to było to ujęte w poprzedniej regulacji Unii Europejskiej.
    Czyli jeśli dobrze rozumiem, zgodnie z tą regulacją ten fotelik ma wystarczyć do 15 miesiąca życia? Czy i-Size tylko wprowadza taka regulację, że dziecko ma byc przewożone tyłem do kierunku jazdy do 15 miesiąca?
    no nie do końca. Weź pod uwagę, że foteliki samochodowe są produkowane w jakimś zakresie wagowym, np 0-13 kg. A, że każde dziecko jest inne, więc istnieje prawdopodobieństwo, że przed osiągnięciem 15 miesiąca Twoje dziecko będzie ważyć więcej niż 13 kg (taki przykład tylko) - to raz. A dwa, z tego co słyszałem każdy fotelik jest również do jakiegoś wzrostu.

    PODSTAWOWE ZASADY REGULACJI I-SIZE:

    - Zmniejszone ryzyko niewłaściwego zastosowania dzięki ISOFIX (powszechna aprobata z podpórką lub pasem mocującym Top Tether).
    - i-Size wymaga fotelików samochodowych montowanych tyłem do kierunku jazdy do czasu aż dziecko osiągnie wiek 15 miesięcy.
    - Prosta klasyfikacja według wzrostu, a nie wagi dziecka
    - Obejmuje nowe testy dot. uderzenia bocznego
    - Lepsza kompatybilność: foteliki samochodowe i-Size pasują do każdej pozycji siedzącej i-size w samochodzie. Specjalna etykieta wskazuje kompatybilność z każdym fotelikiem w każdym z certyfikowanych pojazdów

    Odnosząc się do samego ewentualnego montażu. Fotelik na pasy też trzeba umieć dobrze zapiąć, więc w tym wypadku baza ISOFIX jest dużo wygodniejsza. Nie wiem jak się to odnosi do samej bazy zapinanej na pasy, ponieważ z tego rozwiązania nie korzystałem. Natomiast z tego co poszukałem to takie rozwiązanie ma chyba tylko pokazany przez Ciebie Cybex z modelem Aton (aczkolwiek @bartekk wspomina, że korzystał z podobnego rozwiązania), ale o samym foteliku nic nie słyszałem.
    Ostatnio edytowane przez Kryplos ; 13-06-2017 o 16:54
    Pozdrawiam
    Grzesiek

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    15 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Z uzywanymi fotelikami trzeba uwazac, osobiscie bym nie kupił. Nigdy nie wiadomo czy taki fotelik nie brał udzialu w wypadku drogowym. Na zewnatrz bedzie wygladał ok.

  11. #10
    Kursant Awatar Kryplos
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Dec 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Marcinus_1 Zobacz posta
    Z uzywanymi fotelikami trzeba uwazac, osobiscie bym nie kupił. Nigdy nie wiadomo czy taki fotelik nie brał udzialu w wypadku drogowym. Na zewnatrz bedzie wygladał ok.
    Nikt nie mówił o kupnie używanego fotelika, ale masz zdecydowaną rację. Pomijając kwestię wypadkowości używanego fotelika, ale producenci też mają określają maksymalny czas przechowywania fotelika.
    Pozdrawiam
    Grzesiek

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    15 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Pierwszy post na samym koncu.

  13. #12
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Wiesz ja też stałem przy tym wyborze albo 1 albo 2 wybrałem 9-36 ale tylko dlatego że mój szkrab (dziewczynka) jest wysoko i już po 5-9 mcu (wcześniej bałem się jej wozić) te do 18 po prostu były maleńkie (wage odpuszczasz - patrzysz na wzrost) ja mam zwykle pasy bez iso fixów (od 2008) ja wybrałem ten co to PIMOT testował. Dziś wybrał bym taki który jest odwrotny do kierunku jazdy ale bez iso fixów masz tylko kilka modeli a cena to pół wartości większości aut i wybór masz tylko do 18kg tylko że moja mając 9mcy już by się nie zmieściła ... jest bardzo wysoka i to nie wybór tylko brak wyboru.


    Cały czas do przodu

  14. #13
    Kursant Awatar Kryplos
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Dec 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Marcinus_1 Zobacz posta
    Pierwszy post na samym koncu.
    Fakt, zwracam honor, nie dopatrzyłem

    Cytat Zamieszczone przez sokoleokoo2 Zobacz posta
    Wiesz ja też stałem przy tym wyborze albo 1 albo 2 wybrałem 9-36 ale tylko dlatego że mój szkrab (dziewczynka) jest wysoko i już po 5-9 mcu (wcześniej bałem się jej wozić) te do 18 po prostu były maleńkie (wage odpuszczasz - patrzysz na wzrost) ja mam zwykle pasy bez iso fixów (od 2008) ja wybrałem ten co to PIMOT testował. Dziś wybrał bym taki który jest odwrotny do kierunku jazdy ale bez iso fixów masz tylko kilka modeli a cena to pół wartości większości aut i wybór masz tylko do 18kg tylko że moja mając 9mcy już by się nie zmieściła ... jest bardzo wysoka i to nie wybór tylko brak wyboru.
    Fotelików następnych już po nosidełku jest nieco większy wybór (w zakresie 9-25). Pomijając fakt, że wtedy isofix nie gra już takiej roli, jeśli nie przemontowujesz codziennie fotelika. Np Axkid MiniKid, albo Axkid Wolmax, Joie Stages. Lub z takich bardziej "uniwersalnych" fotelików polecają podobno Joie Every Stages (0-36, ale dla dzieci co już siadają).

    Warto jednak podjechać do jakiegoś ogarniętego sklepu, w którym sam pomacasz, zbadasz organoleptycznie i ktoś mądry Ci dobierze fotelik pod samochód.
    Pozdrawiam
    Grzesiek

  15. #14
    Kursant
    Model
    MK3 FL 06
    Silnik
    3.0 204 KM
    Od
    24 Apr 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kryplos Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez zgred Zobacz posta
    i-Size to europejska norma dotycząca bezpieczeństwa fotelików samochodowych dla dzieci poniżej 15 miesiąca życia. Weszła ona w życie w lipcu 2013 roku i gwarantuje dodatkową ochronę głównie dzięki wprowadzeniu obowiązku przewożenia dzieci tyłem di kierunku jazdy do 15 miesiąca życia, zamiast 9-12 miesiąca życia, jak to było to ujęte w poprzedniej regulacji Unii Europejskiej.
    Czyli jeśli dobrze rozumiem, zgodnie z tą regulacją ten fotelik ma wystarczyć do 15 miesiąca życia? Czy i-Size tylko wprowadza taka regulację, że dziecko ma byc przewożone tyłem do kierunku jazdy do 15 miesiąca?
    no nie do końca. Weź pod uwagę, że foteliki samochodowe są produkowane w jakimś zakresie wagowym, np 0-13 kg. A, że każde dziecko jest inne, więc istnieje prawdopodobieństwo, że przed osiągnięciem 15 miesiąca Twoje dziecko będzie ważyć więcej niż 13 kg (taki przykład tylko) - to raz. A dwa, z tego co słyszałem każdy fotelik jest również do jakiegoś wzrostu.

    PODSTAWOWE ZASADY REGULACJI I-SIZE:

    - Zmniejszone ryzyko niewłaściwego zastosowania dzięki ISOFIX (powszechna aprobata z podpórką lub pasem mocującym Top Tether).
    - i-Size wymaga fotelików samochodowych montowanych tyłem do kierunku jazdy do czasu aż dziecko osiągnie wiek 15 miesięcy.
    - Prosta klasyfikacja według wzrostu, a nie wagi dziecka
    - Obejmuje nowe testy dot. uderzenia bocznego
    - Lepsza kompatybilność: foteliki samochodowe i-Size pasują do każdej pozycji siedzącej i-size w samochodzie. Specjalna etykieta wskazuje kompatybilność z każdym fotelikiem w każdym z certyfikowanych pojazdów
    Ok rozumiem, czyli później po prostu się kupuje kolejny fotelik z pozycją już bardziej na siedząco jednak nadal z kierunkiem jazdy do tyłu.

    Cytat Zamieszczone przez Kryplos Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Marcinus_1 Zobacz posta
    Z uzywanymi fotelikami trzeba uwazac, osobiscie bym nie kupił. Nigdy nie wiadomo czy taki fotelik nie brał udzialu w wypadku drogowym. Na zewnatrz bedzie wygladał ok.
    Nikt nie mówił o kupnie używanego fotelika, ale masz zdecydowaną rację. Pomijając kwestię wypadkowości używanego fotelika, ale producenci też mają określają maksymalny czas przechowywania fotelika.
    Tak, podobno nie powinien być starszy niż 4 lata

    Byłem wczoraj w jednym ze sklepów na Ursynowie. Proponowano mi Cybex Aton M oraz MaxiCosi Cabriofix. Po ogólnej przymiarce w aucie okazało się, że dla Cybexa jest za krótki pas do przeciągnięcia za fotelikiem. Wymaga to zbyt dużego podniesienia fotelika, żeby udało się go przełożyć. Z MaxiCosi poszło już lepiej. Później próbowaliśmy jeszcze MaxiCosi z baza EasyFix zapinaną na pasy, tutaj też poszło sprawnie. Jednak w jednym jak i w drugim przypadku fotelik leżał niby ok, choć zdaniem sprzedawcy nie wystarczająco płasko. W takiej sytuacji polecono podkładać coś pod fotelik, jeżeli nie ma czegoś takiego w zestawie to może to być zwinięty ręcznik. Też stosujecie coś takiego?

    Zbaczając trochę z tematu fotelika. Sprzedawca rozpoczął rozmowę od wózka bo według niego najpierw wybiera się wózek, a dopiero później dopasowuje się do niego fotelik. Jak to u was wygląda z wózkami, co wybraliście? Lepsze pompowane kółka czy piankowe itd?

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    15 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jezeli dobrze pamietam to maxicosi nie jest płaski na dole , poza tym u mnie ten fotelik lezał idealnie. A co do wozka to my mielismy Phil&teds z przekładka do ktorej wpinał sie fotelik, bardzo wygodna sprawa bo nie trzeba przekładac dziecka.
    Ostatnio edytowane przez Marcinus_1 ; 14-06-2017 o 07:39

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Ja nigdy nic nie podkładałem pod fotelik (nosidełko) ani pod bazę. U mnie, tak jak u Marcina, MaxiCosi leżał idealnie. Nie jest płaski na dole, jest lekko "wyoblony" - postawiony na podłodze lekko się buja (co z resztą się czasami przydaje).

    Co do wózka, mamy Baby Design Dotty. Ma pompowane kółka. Mogę z czystym sumieniem polecić taki wózek, bo nasz ma całkiem spory przebieg, a usterek czy śladów zużycia brak. Można do niego dokupić adaptery umożliwiające wpinanie CabroFix, tak jak Marcin pisze, nie dość, że nie musisz przekładać dziecka, wyciągać z nosidełka do wózka czy odwrotnie, to jeszcze na krótszy wypad wystarczy zabrać sam dół wózka. Trzeba tylko pamiętać, że dziecko nie powinno leżeć w nosidełku zbyt długo bez przerwy (o ile mnie pamięć nie myli zalecana jest przerwa co 1,5h).
    Ostatnio edytowane przez bartekk ; 14-06-2017 o 07:49

  18. #17
    Kursant Awatar Kryplos
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Dec 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez zgred Zobacz posta
    roponowano mi Cybex Aton M
    a do tych Cybexów nie ma tej bazy na pasy?

    Cytat Zamieszczone przez zgred Zobacz posta
    ednak w jednym jak i w drugim przypadku fotelik leżał niby ok, choć zdaniem sprzedawcy nie wystarczająco płasko.
    Ja mam Roan Bass Soft i z Avionaut Ultralite po zastosowaniu adapterów MaxiCosi działa to bardzo fajnie. Pompowane kółka

    Może sprzedawca miał rację, ponieważ jeśli nie było zbyt płasko może opadać główka.


    Cytat Zamieszczone przez zgred Zobacz posta
    W takiej sytuacji polecono podkładać coś pod fotelik, jeżeli nie ma czegoś takiego w zestawie to może to być zwinięty ręcznik.
    nie wiem ile w tym prawdy, ale gdzieś słyszałem, że pod bazę isofix nie można nic podkładać. Być może w przypadku samego fotelika zapinanego na pasy to się sprawdzi



    Cytat Zamieszczone przez zgred Zobacz posta
    Jak to u was wygląda z wózkami, co wybraliście? Lepsze pompowane kółka czy piankowe itd?
    Ja mam Roan Bass Soft (kółka pompowane) i po zastosowaniu adapterów na MaxiCosi fotelik Avionaut Ultralite wpina się bardzo fajnie i pozycja fotelika względem podłoża jest bardzo fajna (tj pozioma)
    Ostatnio edytowane przez Kryplos ; 14-06-2017 o 08:45
    Pozdrawiam
    Grzesiek

  19. #18
    Kursant
    Model
    MK3 FL 06
    Silnik
    3.0 204 KM
    Od
    24 Apr 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kryplos Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez zgred Zobacz posta
    roponowano mi Cybex Aton M
    a do tych Cybexów nie ma tej bazy na pasy?
    Właśnie mają bazę na pasy bo ją jako pierwszą znalazłem, ale akurat w sklepie jej nie mieli


    Cytat Zamieszczone przez Kryplos Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez zgred Zobacz posta
    W takiej sytuacji polecono podkładać coś pod fotelik, jeżeli nie ma czegoś takiego w zestawie to może to być zwinięty ręcznik.
    nie wiem ile w tym prawdy, ale gdzieś słyszałem, że pod bazę isofix nie można nic podkładać. Być może w przypadku samego fotelika zapinanego na pasy to się sprawdzi
    Muszę jeszcze o to dopytać w innych sklepach. A przede wszystkim zmierzyć jeszcze inne.

    Korzyskał ktoś może z firmy Axkid albo ma ten fotelik Axkid babyfix? Bo widzę, że też mają bazę która pozwala montować na pasy: http://osiemgwiazdek.pl/axkid-babyfix-baza-isofix.html
    Ostatnio edytowane przez zgred ; 14-06-2017 o 11:36

  20. #19
    Kursant Awatar Kryplos
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Dec 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    axkid bardzo polecany jest, ale tez słyszałem, że nie do każdego auta pasuje idealnie.

    Co do Babyfix, prawie go kupiłem, ale do wózka, który kupiłem już wcześniej trzeba było mocno kombinować z adapterami (wózek > adapter > adapter > nosidełko). Ogolnie fotelik na plus.

    Ps. Z fotelikami firmy axkid (nie wiem czy wszystkie) dostajesz dodatkowo w cenie rok ubezpieczenia fotelika (i dziecka chyba tez) w ubezpieczalni Gothaer. Polecam sprawdzić na stronie ubezpieczyciela
    Ostatnio edytowane przez Kryplos ; 14-06-2017 o 13:03
    Pozdrawiam
    Grzesiek

  21. #20
    Kursant
    Model
    MK3 FL 06
    Silnik
    3.0 204 KM
    Od
    24 Apr 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kryplos Zobacz posta
    axkid bardzo polecany jest, ale tez słyszałem, że nie do każdego auta pasuje idealnie.

    Co do Babyfix, prawie go kupiłem, ale do wózka, który kupiłem już wcześniej trzeba było mocno kombinować z adapterami (wózek > adapter > adapter > nosidełko). Ogolnie fotelik na plus.

    Ps. Z fotelikami firmy axkid (nie wiem czy wszystkie) dostajesz dodatkowo w cenie rok ubezpieczenia fotelika (i dziecka chyba tez) w ubezpieczalni Gothaer. Polecam sprawdzić na stronie ubezpieczyciela
    Jak będę w 8 gwiazdek to na pewno przymierzę do auta.

    Rzeczywiście jest jakieś ubezpieczenie w przypadku zakupu axkid. NNW 10k na dziecko i fotelik. Jakby kogoś interesowało to tu jest LINK

Podobne wątki

  1. [MkIII] Fotelik dla dziecka 9-18kg,
    By adiksik in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-03-2016, 20:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów