+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    12 Jun 2017
    Mieszka w
    Złotoryja

    IMRC - problem z elektryką

    Witam!
    Posiadam Forda Mondeo MK3 z 2001 r. z silnikiem 2.5 V6. Auto kupione z uszkodzonym silnikiem, nowy silnik - 2006 r i 80 tys. przebiegu bez osprzętu.
    Mój problem polega na niedziałającym IMRC ale nie jest to związane z tranzystorkiem (mam dwie płytki i obie zachowują się tak samo). Komputer pokazuje (nie pamiętam dokładnych kodów) błędy IMRC - zacięcie się w pozycji otwartej, i błąd odnośnie komunikacji z ECU. Auto nie chce jechać na autostradzie w okolicach 140-150 km/h, pali za dużo jak na swoje możliwości, oraz dostaje w "tyłek" od starego Opla z 1.8l silnikiem podczas przyśpieszania.

    Gdy IMRC jest podpięte, podczas włączenia zapłonu lub odpaleniu silnika, silniczek naciągający linkę cały czas się obraca. Dolot cały czas jest otwierany a silniczek na jednej z płytek jest już przez to bardzo mocno zużyty i wydaje z siebie dziwne dźwięki. Cały czas jeżdżę z odpiętym IMRC. Nie świeci się check. Przegazówka nic nie daje. Gdzieś jest błąd w komunikacji pomiędzy IMRC a ECU (na wtyczkach, przerwane przewody, zwarcie itp.). Niestety nie mam dobrych narzędzi, żeby ściągnąć kolektor oraz boję się, że coś urwę podczas rozbiórki (samochód ma instalację gazową i "milion" gumowych wężyków).

    Obdzwoniłem różnych elektryków samochodowych i Ci lepsi nie mają czasu a do warsztatu marki warsztat nie będę odstawiał samochodu bo może to przynieść więcej strat niż korzyści. Znajomy, który pomaga mi przy moim samochodzie niedługo wraca z wyjazdu służbowego i będziemy mogli tam zajrzeć a do tego czasu, chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej o połączeniu ECU z IMRC. Jakieś schematy, jakie ewentualnie przewody kupić na wymianę, porady. Wszystkie informacje mile widziane. Lub może znajdzie się chętna osoba z Dolnego Śląska, która miała podobny problem lub wie gdzie tkwi błąd i mogłaby pomóc (oczywiście nie za darmo).

    Edit: Jeśli okaże się, że przewody są dobre ale komputer sterujący jest uszkodzony to jest możliwość podmienienia go na inny z tego samego modelu bez jakiś większych problemów?

    Liczę na Waszą pomoc.
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Fred DZL ; 13-06-2017 o 09:49

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z elektryką
    By michallolek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-03-2013, 15:58
  2. [TD MkII] Problem z elektryką
    By grubyvw1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 20:38
  3. [MkII] mk2 problem z elektryką
    By lukasz2244 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 12:34
  4. [MkII] Problem z elektryką
    By s3bu in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 14:38
  5. [TD MkI] Problem z elektryką
    By szymwyd in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-05-2010, 01:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów