+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    Mk 3 Kombixon 2.5
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Inowrocław

    [B]3.200 obrotów dziura/szarpnięcie/przejscie[/B]

    Panowie i ew. Panie problem który irytuje mnie od dłuższego czasu to dziura, luka, szarpnięcie auta na obrotach wysokości 3.200. W tym momencie autko szarpnie (czasem lekko, a czasami tak że idzie żeby o kierownice wybić) i idzie dalej już normalnie.

    Auto posiada LPG i co najlepsze, że w gazie nie jest aż tak bardzo to odczuwalne ale widać na liczniku w tym momencie, że jest ten etap przeskoku/przejścia.
    Gaz ma więcej oktan niż PB więc postanowiłem zalać Shella VP100 ale to nic nie zmieniło.

    Wymiany: Filtr paliwa, powietrza ; Kable i świeczki NGK ; Krokowiec oryginał za 400 zł bo stary sie zawieszał ; TPS czyli czujnik położenia przepustnicy

    Dodam jeszcze że przed wymianą tego wszystkiego autko też miało to przejście/szarpnięcie na 3.200obr

    Hilfe!! Bo już nie daje rady z tym bydlokim...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Cytat Zamieszczone przez Adixon89 Zobacz posta
    Panowie i ew. Panie problem który irytuje mnie od dłuższego czasu to dziura, luka, szarpnięcie auta na obrotach wysokości 3.200. W tym momencie autko szarpnie (czasem lekko, a czasami tak że idzie żeby o kierownice wybić) i idzie dalej już normalnie.

    Auto posiada LPG i co najlepsze, że w gazie nie jest aż tak bardzo to odczuwalne ale widać na liczniku w tym momencie, że jest ten etap przeskoku/przejścia.
    Gaz ma więcej oktan niż PB więc postanowiłem zalać Shella VP100 ale to nic nie zmieniło.

    Wymiany: Filtr paliwa, powietrza ; Kable i świeczki NGK ; Krokowiec oryginał za 400 zł bo stary sie zawieszał ; TPS czyli czujnik położenia przepustnicy

    Dodam jeszcze że przed wymianą tego wszystkiego autko też miało to przejście/szarpnięcie na 3.200obr

    Hilfe!! Bo już nie daje rady z tym bydlokim...
    Stawiam na IMRC bądź coś z klapkami lub w ich okolicy. Odepnij kostkę od imrc i sprawdź czy też tak się dzieje.
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  4. #3
    Pieszy
    Opis
    Mk 3 Kombixon 2.5
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Inowrocław
    Po odłączeniu kostki nic się nie zmienia. Byłem na szrocie podpytać co z czym i po przedstawieniu problemu pracownikowi od Fordów to na 99% jest to IMRC gdyż wszystkie v6 które tam przychodzą od razu mają to wyciągane bo "chodliwy towar"

    Podjechałem dzisiaj do elektryka (jeden z najlepszych w Inowrocławiu) odnośnie jakieś informacji o module IMRC to mi powiedział że może zrobić, polutować... ale jak się dowiedział, że instalacja gazowa jest firmy BRC to stwierdził, że tego nie robi bo trzeba i jedno i drugie jakoś coś tam do kupy (tłumaczył mi to po swojemu i tak to mniej więcej zrozumiałem) Jakby bez gazowni był to spoko. Z innym gazem też ok ale nie z BRC...

    Pytanie czy teraz pozostaje mi tylko nowy/używka moduł IMRC i czy ew. używka bedzie się zgrywać z komputerem bez większy problemów/adaptacji i innego hakowania systemu?

  5. #4
    Pieszy
    Opis
    Mk 3 Kombixon 2.5
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Inowrocław
    Wymieniony moduł IMRC na "naprawiony" ale znowu nie chodzi tak jak trzeba. Teraz nie dość, że dziura na 3.200 obrotów to jeszcze szarpie do 4.500. o przekroczeniu 4.500 wciska w fotel aż do 5.500 po czym dalej już nie idzie...

    Rozmawiałem z pewnym chłopakiem, który twierdził, że zdobył mistrzostwo Polski w mechanice i pracował z Hołowczycem. Stwierdził, że IMRC to wredna sucz i że na pierwszy rzut oka (nowy lub przelutowany) chodzi dobrze i wygląda tak samo ale zmiana ścieżki lub tranzystorek o innym oznaczeniu i będzie wołowa...

    Ręce opadają... Przy okazji dowiedziałem się też jak serwis sobie z tym radzi ;p Ponoć wywalają dolny kolektor i zakładają nowy już bez klap. Delikatna modyfikacja w kompie i można jeździć bez IMRC

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Weź wsadź w paczkę te imrc, wyślij do kogoś albo dogadaj się z kimś z okolicy na podmiankę celem sprawdzenia. Jak chcesz wyślij mi to to sprawdzę albo dawaj na zlot do Zielenica to się temat ogarnie.

    ---------- Post added at 20:08 ---------- Previous post was at 20:07 ----------

    Dość dziwne te teorie z tym lpg itd. Ja kilka razy robiłem imrc i zawsze działało. Obecne zrobiło ponad 50 000 i ma się dobrze w ST ;-)
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Cytat Zamieszczone przez Adixon89 Zobacz posta
    Przy okazji dowiedziałem się też jak serwis sobie z tym radzi ;p Ponoć wywalają dolny kolektor i zakładają nowy już bez klap. Delikatna modyfikacja w kompie i można jeździć bez IMRC
    Bym też tak chciał bo już mam dosyć jazdy i zastanawiania się czy jaśnie IMRC będzie działało na trasie czy nie.
    Ostatnio moje nowe zablokowało się w pozycji otwartej i jeździłem tak z tydzień - zrobiłem adaptację. W sumie nie jest tak źle jak ludzie gadali, a na autostradzie zawsze jest pewność, że moc będzie, bo klapy są otwarte i silnik nie będzie się dusił.

    Zatem jak wygląda modyfikacja w kompie aby pozbyć się tego?
    na hamerykańskim forum niektórzy po prostu blokowali imrc mechanicznie w pozycji otwartej
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 10-09-2017 o 19:05

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-06-2015, 15:42
  2. [MkIII] Szarpnięcie przy 2tyś obrotów, EGR?
    By flipers in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 14:40
  3. [MkII] sony przejscie z orginalu
    By krzysiekbyd in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 19:43
  4. [MkI] Przejscie z kabiny do komory silnika - gdzie są kanały
    By nieska in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-11-2006, 21:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów