+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    Kursant Awatar topgear
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    2010 rok
    Od
    14 Jun 2017
    Mieszka w
    Gocław

    Question Sprawdzone LPG do Mondeo MK IV

    Hej! Jestem wielkim fanem Mondeo i jeżdżę nim na okrągło To moje jeżdżenie odbija się trochę na portfelu. Mimo, że spalanie przy tym silniku (2.0) nie jest gigantyczne, to chciałbym troszeczkę pieniędzy zostawić w kieszeni. Dlatego pomyślałem o założeniu LPG. Gdyby nie to, że generalnie dużo jeżdżę, to pewnie bym nie chciał zakładać, ale jest odwrotnie. Co polecicie do tego auta? A może ma ktoś montaż za sobą?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3 / MK4
    Silnik
    1.8 125KM / 2.0 145KM
    Od
    06 Jan 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    @topgear
    ale masz Durateca to 2.0? bo w opisie, to masz diesla. chyba nie to 2.0 zamierzasz zagazować?
    ja właśnie instalowałem i mam komputer Optima Nano (dawny programista Staga), wtryskiwacze Barracudy (zdecydowanie zalecane do Durateca) i reduktor KME Tur, butla 50l.

  5. #4
    Kursant Awatar topgear
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    2010 rok
    Od
    14 Jun 2017
    Mieszka w
    Gocław
    Cytat Zamieszczone przez gildor Zobacz posta
    @topgear
    ale masz Durateca to 2.0? bo w opisie, to masz diesla. chyba nie to 2.0 zamierzasz zagazować?
    ja właśnie instalowałem i mam komputer Optima Nano (dawny programista Staga), wtryskiwacze Barracudy (zdecydowanie zalecane do Durateca) i reduktor KME Tur, butla 50l.
    Nie, to benzyna, zwykła bez ecoboost Ford Mondeo 2.0 145 KM, 2010 rok. A do tego coś polecisz?
    Faktycznie mało sprecyzowałem do jakiego samochodu szukam instalacji

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3 / MK4
    Silnik
    1.8 125KM / 2.0 145KM
    Od
    06 Jan 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    no to jest właśnie silnik, który mam ja. napisałem co mi wsadzono i generalnie jak czytałem, to elektronika czy to będzie stag, optima czy co innego, to mniej istotne jest, tylko co do wtryskiwaczy gazownicy nie chcą dyskutować Barracuda i koniec tematu nie pamiętam jedynie jaka konkretnie ta barracuda... i żadnego placebo w postaci lubryfikacji

  7. #6
    Kursant Awatar topgear
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    2010 rok
    Od
    14 Jun 2017
    Mieszka w
    Gocław
    Cytat Zamieszczone przez gildor Zobacz posta
    no to jest właśnie silnik, który mam ja. napisałem co mi wsadzono i generalnie jak czytałem, to elektronika czy to będzie stag, optima czy co innego, to mniej istotne jest, tylko co do wtryskiwaczy gazownicy nie chcą dyskutować Barracuda i koniec tematu nie pamiętam jedynie jaka konkretnie ta barracuda... i żadnego placebo w postaci lubryfikacji
    czemu mniej istotne? sterownik jest mózgiem całego działania, co nie? jeśli chodzio wtriskiwacze, to barracudu chyba cieszy się najlepszą opini, bo nie ważne gzie bym zaglądam tam wszyscy barracuda, barracuda, barracuda.
    co do lubryfikacji, to ubiegłeś moje pytanie... na ile placebo, a na ile faktycznie pomaga? opinie są chyba podzelone 50/50

  8. #7
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.3 160 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK4 Kombi 2.3 Benzyna
    Od
    12 Sep 2013
    Mieszka w
    Włocławek
    Witam fakt mam silnik 2.3 i w styczniu montowałem gaz najważniejsze przy montażu to dobry i sprawdzony gazownik.
    Ja u siebie zamontowane mam następujące graty
    Sterownik Tech 224
    Wtryskiwacze Yeti
    Reduktor Magic III
    I wszystko śmiga żadnych błędów także polecam
    " Żyje się tylko raz...! Ale jeżeli żyje się dobrze ten jeden raz wystarczy...! "

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3 / MK4
    Silnik
    1.8 125KM / 2.0 145KM
    Od
    06 Jan 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez topgear Zobacz posta
    czemu mniej istotne? sterownik jest mózgiem całego działania, co nie?
    bo to zależy od gazownika, jakiego najlepiej i najdokładniej nauczył się konfigurować dla danego zestawu gratów. ja mam optimę. działa generalnie ok, ale wkurza mnie centralka. zupełnie nie da się prawidłowo w niej ustawić poziomu gazu, oraz innych opcji, które posiada oprogramowanie, a nie działa. firma zaś odpowiada mi: "przecież wszyscy patrzą tylko na licznik monitorując zużycie". ja mam inną filozofię. jak jest, to ma robić to, do czego jest. nie robi. resztą pracuje dobrze, ale spala 12-13l lpg/100km. nie wiem, ale nie mało.

    Cytat Zamieszczone przez topgear Zobacz posta
    co do lubryfikacji, to ubiegłeś moje pytanie... na ile placebo, a na ile faktycznie pomaga? opinie są chyba podzelone 50/50
    ja jestem w tym 50%, które monitoruje luzy zaworowe, zamiast nie monitorować luzów, myśląc, że lubra jest to nic się nie stanie.

  10. #9
    Kursant Awatar topgear
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    2010 rok
    Od
    14 Jun 2017
    Mieszka w
    Gocław
    Cytat Zamieszczone przez nicram-85 Zobacz posta
    Witam fakt mam silnik 2.3 i w styczniu montowałem gaz najważniejsze przy montażu to dobry i sprawdzony gazownik.
    Ja u siebie zamontowane mam następujące graty
    Sterownik Tech 224
    Wtryskiwacze Yeti
    Reduktor Magic III
    I wszystko śmiga żadnych błędów także polecam
    Jaki masz poziom spalania pb i lpg? jaki zbiornik i ile na nim przejedziesz?

    ---------- Post added at 09:40 ---------- Previous post was at 09:37 ----------

    Cytat Zamieszczone przez gildor Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez topgear Zobacz posta
    czemu mniej istotne? sterownik jest mózgiem całego działania, co nie?
    bo to zależy od gazownika, jakiego najlepiej i najdokładniej nauczył się konfigurować dla danego zestawu gratów. ja mam optimę. działa generalnie ok, ale wkurza mnie centralka. zupełnie nie da się prawidłowo w niej ustawić poziomu gazu, oraz innych opcji, które posiada oprogramowanie, a nie działa. firma zaś odpowiada mi: "przecież wszyscy patrzą tylko na licznik monitorując zużycie". ja mam inną filozofię. jak jest, to ma robić to, do czego jest. nie robi. resztą pracuje dobrze, ale spala 12-13l lpg/100km. nie wiem, ale nie mało.

    Cytat Zamieszczone przez topgear Zobacz posta
    co do lubryfikacji, to ubiegłeś moje pytanie... na ile placebo, a na ile faktycznie pomaga? opinie są chyba podzelone 50/50
    ja jestem w tym 50%, które monitoruje luzy zaworowe, zamiast nie monitorować luzów, myśląc, że lubra jest to nic się nie stanie.
    A która firma Ci tak odpowiada? Z Optimy ktoś czy Twój gazownik? I też jestem tego zdania, że jeśli coś jest, to ma spełniać swoją funkcję. W końcu za to zapłaciłeś... ile kosztowała Cię ta instalka?
    No z tą lubryfikacją to cięzko cokowlwiek powiedzieć, kiedyś próbowałem się zagłębić, ale podział zdań jest tak wielki, że głowa mała.

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3 / MK4
    Silnik
    1.8 125KM / 2.0 145KM
    Od
    06 Jan 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez topgear Zobacz posta
    A która firma Ci tak odpowiada? Z Optimy ktoś czy Twój gazownik? I też jestem tego zdania, że jeśli coś jest, to ma spełniać swoją funkcję. W końcu za to zapłaciłeś... ile kosztowała Cię ta instalka?
    Dyskutowałem z Optimą. Bez problemu odpowiadają na pytania ale mam wrażenie, że nie rozumieją mojego problemu
    Instalacja mnie kosztowała 3kpln, głównie ze względu na zakład, któremu oddałem auto. W sensie, być może trochę drożej, ale porządnie. Przynajmniej chce tak myśleć

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez gildor Zobacz posta
    myśląc, że lubra jest to nic się nie stanie.
    No nic się nie stanie, lubra nie ma wpływu na (samo)regulację zaworów, natomiast bezbłędnie zanieczyszcza kolektor dolotowy i podnosi koszt eksploatacji.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez topgear Zobacz posta
    No z tą lubryfikacją to cięzko cokowlwiek powiedzieć, kiedyś próbowałem się zagłębić, ale podział zdań jest tak wielki, że głowa mała.
    1. nawet nie myśl o takich wynalazkach
    2. popatrz na wątki dotyczące mk3 - en sam silnik a więcej lata zagazowanych.
    3. to prosty silnik - nie wczuwaj się za mocno.

  14. #13
    Kursant Awatar topgear
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    2010 rok
    Od
    14 Jun 2017
    Mieszka w
    Gocław
    Cytat Zamieszczone przez gildor Zobacz posta
    Dyskutowałem z Optimą. Bez problemu odpowiadają na pytania ale mam wrażenie, że nie rozumieją mojego problemu
    Instalacja mnie kosztowała 3kpln, głównie ze względu na zakład, któremu oddałem auto. W sensie, być może trochę drożej, ale porządnie. Przynajmniej chce tak myśleć
    3tys, to chyba nie jakoś mega dużo (nie wiem), tak mi się wydaje. Gdzie robiłeś montaż?

    ---------- Post added at 12:13 ---------- Previous post was at 12:12 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    No nic się nie stanie, lubra nie ma wpływu na (samo)regulację zaworów, natomiast bezbłędnie zanieczyszcza kolektor dolotowy i podnosi koszt eksploatacji.
    Sam miałeś takie doświadczenie, czy u kogoś tak się zadziało?

    ---------- Post added at 12:14 ---------- Previous post was at 12:13 ----------

    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    1. nawet nie myśl o takich wynalazkach
    2. popatrz na wątki dotyczące mk3 - en sam silnik a więcej lata zagazowanych.
    3. to prosty silnik - nie wczuwaj się za mocno.
    tak, prosty, ale wiesz. człowiek chce zeby było jak najlepiej.

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3 / MK4
    Silnik
    1.8 125KM / 2.0 145KM
    Od
    06 Jan 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez topgear Zobacz posta
    3tys, to chyba nie jakoś mega dużo (nie wiem), tak mi się wydaje. Gdzie robiłeś montaż?
    Klinika LPG, w Warszawie
    http://www.klinikalpg.pl/
    https://www.facebook.com/KlinikaLPG/

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez topgear Zobacz posta
    Sam miałeś takie doświadczenie, czy u kogoś tak się zadziało?
    W naszym nie zakładałem tego wynalazku widząc wcześniej jak ludzie mają zakitowany dolot po lubrze.
    Zresztą i tu na forum jest kilka fotek jak doloty wyglądały po używaniu lubry.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Kursant Awatar topgear
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    2010 rok
    Od
    14 Jun 2017
    Mieszka w
    Gocław
    Cytat Zamieszczone przez gildor Zobacz posta
    Przeglądałem wstępnie gazowników z Wawy i rozważam EGP, Klinikę-LPG i Delta

    ---------- Post added at 10:30 ---------- Previous post was at 10:28 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    W naszym nie zakładałem tego wynalazku widząc wcześniej jak ludzie mają zakitowany dolot po lubrze.
    Zresztą i tu na forum jest kilka fotek jak doloty wyglądały po używaniu lubry.
    To może jednak się wstrzymam z lubrą

  18. #17
    Pieszy Awatar Gambor
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Nov 2014
    Mieszka w
    warszawa
    co do warsztatu, to szukaj takiego, który mam poparcie w czym kolwiek, nie tylko w opiniach, bo z nimi jest roóżnie. egp np robi dużo filmów na yt, to może duzo znaczyć. mówię o nich, bo akurat tam robiłem montaż. szukaj, i dzwoń do warsztatów byle pogadać z kimś i się czegoś dowiedzieć, rozmowa telefoniczna to nie to samo
    Ostatnio edytowane przez Gambor ; 27-06-2017 o 10:50

  19. #18
    Kursant Awatar topgear
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    2010 rok
    Od
    14 Jun 2017
    Mieszka w
    Gocław
    no póki co dość mocno mnie przekonują, bo przeglądałem te montaże na yt o których mówisz, przejrzałem też fejsa i szukałem opinii klientów. póki co chcę skontaktować się ze wszystkimi warsztatami, które wymieniłem wcześniej i zobaczyć co mogą mi zaproponwać

  20. #19
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    to jedź tam
    najważniejsze że masz blisko - każda regulacja, wymiana filtra i nie musisz przez całe miasto jechać


    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    to prosty silnik - nie wczuwaj się za mocno.
    powtarzam - stary prosty silnik

  21. #20
    Kursant Awatar topgear
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    2010 rok
    Od
    14 Jun 2017
    Mieszka w
    Gocław
    Jestem umówiony na montaż w warsztacie, który polecił @Gambor. Opinie dobre, czekam na efekt montażu. Za kilka dni wjeżdżam na warsztat
    Ostatnio edytowane przez topgear ; 30-06-2017 o 10:23

Podobne wątki

  1. [Duratec] Mondeo mk3 - Klekocze jak diesel - Klapki sprawdzone!!
    By megamas in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-03-2014, 09:54
  2. [MkIII] Problem z ABSem - sprawdzone wszystko?
    By Upgreydd in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 22:21
  3. migajaca sprezynka - wtryski sprawdzone przelew ok
    By krzysm in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-07-2007, 09:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów