+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar mizerka
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK4 TitaniumS
    Od
    21 Jul 2009
    Mieszka w
    Złotoryja

    Kopci na zimnym 2.0 tdci

    Witam , wiem że to forum mondeo ale mam problem z focusm mk2 a nigdzie nie mogę znalesć info.
    Mam nadzieje że koledzy pomogą.
    Kupiłem jako drugie auto focusa mk2 z silnikiem 2.0 tdci 136km z fapem, po odpaleniu silnika na zimnym strasznie kopci i nierowno chodzi.Po chwili przestaje kopcic i silnik chodzi rowno wiec wsiadam do auta i ruszam , po ruszeniu auto jak by przerywalo i kopci i to bardzo. Po nagrzniu silnika wszystko wraca do normy silnik nie kopci,ładnie się zbiera i nie przerywa.Byłem na diagnostyce i takie błedy pokazał,bez tych dwoch ostatnich:





    Ktoś cos wie na temat tego silnika, co może być przyczyną tego kopcenia???
    Ostatnio edytowane przez mizerka ; 15-06-2017 o 14:59

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    07 Feb 2017
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Oleju nie bierze autko ?
    DPF na zimnym się nie wypala, więc albo bierze olej, po rozgrzaniu pierścienie się uszczelniają lub wtryski/pompa
    A jest kolega pewny że ma DPF ?, Diesle na zimnym silniku mocno kopca gdy nie posiadają DPF, zwłaszcza przy dodaniu gazu.

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar mizerka
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK4 TitaniumS
    Od
    21 Jul 2009
    Mieszka w
    Złotoryja
    Auto ladnie odpala na zimnym ,nie musze go dlugo krecic. Oleju nie widze zeby ubywalo a dpfa ma na 100% i to pokrego w dodatku. Jak by byla wina wtryskow lub pompy to by lal czaly cza...???. A to tylko na zimnym.

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Cytat Zamieszczone przez scorpion_1982 Zobacz posta
    Diesle na zimnym silniku mocno kopca gdy nie posiadają DPF, zwłaszcza przy dodaniu gazu.
    Nie mam DPF i na zimnym nie kopci a po dodaniu gazu ( do 3000 obr. ) lekko czarny dymek i tak ma być .

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    07 Feb 2017
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Cody_21 ciekawy diesel i po co DPF wymyślali a tak poważnie taka przypadłość mają diesle nie że na wolnych obrotach kopca a przy chwilowym obciążeniu silnika poobserwuj wszystkie autka bez DPF mają taką przypadłość diesel musi mieć odpowiednią temperaturę by mieszanka spalała się w większości.
    Wracając do tematu sprawdziłeś błędy ?, Może dawkowanie masz nie właściwe paliwa. Zaczął bym od:
    1. odczytania błędów
    2. Sprawdź układ dolotowy
    3. Sprawdź EGR

    wtedy może uda się coś podpowiedziec.

    Ciekawa sprawa jest taka że DPF ma wyłapać czarny dym i co najwyżej wcześniej padnie.
    Tu nie powinno być dymienia na czarno DPF wyłapuje cały czarny dym i sadza osadza się w nim.
    Skoro DPF jest to sprawdził bym czy wypala się i czy nie skończył sie całkowicie.

    Gdy wtryski leja dość szybko taki DPF wyzionie ducha jeśli nie jest regularnie wypalany.
    Gdy wytniesz DPF to czarny dym czasem może się pokazać ale nie cały czas na zimnym silniku w przypadku auta z DPF nie powinno być ani odrobiny
    Czarnego dymu.
    Chyba że czegoś nie wiem a mylić się rzecz ludzka

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez scorpion_1982 ; 16-06-2017 o 14:23

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Cytat Zamieszczone przez scorpion_1982 Zobacz posta
    Cody_21 ciekawy diesel i po co DPF wymyślali a tak poważnie taka przypadłość mają diesle nie że na wolnych obrotach kopca a przy chwilowym obciążeniu silnika poobserwuj wszystkie autka bez DPF mają taką przypadłość diesel musi mieć odpowiednią temperaturę by mieszanka spalała się w większości.
    Zależy co kto rozumie przez "kopcenie" . Całkowite spalenie mieszanki to - właściwe jej rozpylenie . Kopciuchów diesel nie brakuje ale większość to zaniedbane silniki . Szlak mnie mnie trafia jak widzę np. rusza bus ( te nowsze ) na zielonym a z rury jak z lokomotywy albo dojeżdża takie audi do świateł , pyrka sobie ten silnik a z rury czarny dym - takiemu właścicielowi dałbym 30 dni na naprawę z zakazem poruszania się autem a jeśli nie naprawi to auto do prasy i na żyletki a diagnostę na trawę .

    mizerka - ja umyłbym w spirytusie : czujnik przepływomierza i czujnik za intercoolerem ( ten w metalowej rurce ) - tylko moczenie , żadnego dotykania czymkolwiek . Sprawdź czujnik temperatury zewnętrznej ( jeśli jest ) .
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 17-06-2017 o 15:26

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    07 Feb 2017
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Cody_21 bez błędów z kompa to na ślepo można co najwyżej z przepływką bym uważał by zaraz nie polepszyło się całkiem.
    Ciężko wróżyć fajnie by było mieć minimum podstawowych danych bo bez tego to jedynie warsztat ratuje.
    Nie brał bym się za czujniki jak nie wiadomo czy w ogóle czy to przepływką. Jeśli jest coś z dawkowaniem w błędach będzie na pewno.

    I odpuść spirytus bo pozostawia świństwo zwłaszcza salicylowy. Za parę groszy kupisz IZOPROPANOL alkohol izopropylowy IPA 1L AG 1000ml - lub mniejszy nie pozostawia plam. Ale ostatecznie spirytus nie powinien zaszkodzic

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez scorpion_1982 ; 17-06-2017 o 15:44

Podobne wątki

  1. [Zetec] Kopci na zimnym ;(((
    By championcot in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-04-2017, 16:21
  2. [TDCi MKIII] Kopci na niebiesko na zimnym - filmik
    By grasband in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-01-2017, 13:23
  3. [TDCi MKIII] kopci na zimnym
    By vpepev in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-06-2012, 19:03
  4. [TDCi MKIII] 2.2 TDCI Mondeo MK3 , nierówno chodzi , szarpie, kopci na zimnym silniku
    By dziku20 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 12:55
  5. Na zimnym silniku kopci
    By Kolor in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-03-2008, 20:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów