+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    15 Jun 2017
    Mieszka w
    Częstochowa

    Silnik głośno pracuje

    Witajcie !

    Może zacznę od początku, mondeo mk3 2.0 tdci 130km 2006 rok, kupiony został w 2011 roku przez mojego ojca ( przebieg sprawdzany pod komputerem w serwisie okazało się że cofnięty o 20 tysięcy) wtedy miał bodajże 80k czyli w rzeczywistości około 100 000, na ten moment jest 170 000. Od początku miałem wrażenie że "klekotał" głośniej niż podobne samochody z dislem, ale sam nim nie jeździłem więc olałem temat.

    W zeszłym roku tj 2016 samochód przejąłem ja, przez okres 5 lat nie było w nim za wiele robione, ogólnie każdy mechanik chwalił kondycje samego auta, rzeczy raczej standardowe, turniba, wtryski, dwumasa - nie była ruszana.

    Przechodząc do meritum sprawy - mam wrażenie że ostatnio silnik baardzo głośno "klekocze" porównywałem z innyum fordem z takim samym silnikiem, dymi na ciemno szaro - czarny kolor, błędy "sprężynki" nie wyskakują, najgorzej jest przy ruszaniu, wydaje odgłosy jakby ruszał stary czołg.
    Jeżeli chodzi o moc, to czuć że ją ma nei ma spadków mocy, obroty na luzie czasem chociaż rzadko się chwieją.
    Pali dobrze bo w trasie przy 120-140km/h można zejść spokojnie do 5.0-5.2 L/100 , po mieście około 8 litrów.
    Byłem u kilku mechaników i żaden z nich nie dał mi konkretnej przyczyny, wszystko jednak wzkazuje na wtryskiwacze (chociaż wg komputera trzymają ciśnienie w normie), żaden z nich jednak nie wykręcił ich fizycznie by sprawdzić to dokładniej. Jeden z nich stwierdził że wystarczy wgrać nową mapę. teraz pytanie co dalej ?

    Silnik na postoju pracuje na prawdę bardzo głośno, lecz z drugiej strony odpala na zimnym jak i rozgrzanym silniku tak samo dobrze, pali też ok i nie wiem gdzie szukać problemu. Jak przycisnę gazu to i przykopci konkretnie ale błędy jako takie nie wyskakują ani na desce rozdzielczej ani na komputerze po podłączeniu do auta.

    Może polecicie dobrego fachowca w okolicach Częstochowy lub Skierniewic, który zrobi trochę więcej niż podłączenie do komputera i posłuchanie silnika ? Wydaje mi się że należy iść w kierunku sprawdzenia wtryskiwaczy ..

    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Wstaw filmik z pracy silnika,

    Cytat Zamieszczone przez rarytas22 Zobacz posta
    najgorzej jest przy ruszaniu, wydaje odgłosy jakby ruszał stary czołg.
    może być dwumas, koło pasowe wału,napinacz,rolki,przelewające wtryski...

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    21 Aug 2016
    Mieszka w
    Toruń
    sprawdź jeszcze czy coś nie haczy o obudowę rozrządu-mogą to być zużyte rolki, może to być coś poważniejszego. jakiś czas temu miałem bardzo podobny problem, wymiana rolek+paska od altka+ coś tam jeszcze rozwiązała sprawę.

  5. #4
    Zielony listek
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    15 Jun 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    W poniedziałek wstawie Wam filmik jak to wygląda i brzmi pod maską, może coś poradzicie.

    Dwumasa hmm w niedalekiej przyszłości będzie do wymiany ale jako tako nie ma jeszcze przyczyn jej zużycia, czasem przy odpaleniu buda się zatrzęsie ale nic więcej.

    Ostatnio po poradzie jednego z mechaników wlałem ten olej do czyszczenia układu wtryskiwaczy no i póki co nie kopci.
    Głównie mi chodzi o zlokalizowanie co może być przyczyną tak głośnej pracy silnika (w pon nagram film jak on chodzi), bo jak już ruszę to jest ok ale przy samym ruszaniu i na postoju to chodzi jak czołg (ale buda się nie trzęsie) .
    Kazdy z mechaników coś od siebie dodał ale żaden nie posilił się o ich wykręcenie i sprawdzenie dokładniej ...

    Szukam bardziej jakiegoś fanatyka fordów który za dobrą flaszke w garażu lepiej to sprawdzi niż nie jeden "janusz" od wszystkiego.

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    Osprzęt paska alternatora, klimy, jak wspominał kolega wyżej i podepnij się do np. forscan'a aby sprawdzić dawki paliwa, korekty wtrysków i wszystko będzie jasne.

  7. #6
    Kursant Awatar zbigmaz1
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCi 130 kucy kombi
    Od
    22 Jun 2010
    Mieszka w
    Ziębice
    Może podepnę się pod ten wątek jeżeli nie macie nic przeciwko, jeżeli źle to poproszę o przeniesienie we właściwe miejsce.
    Od dwóch lat już nie powożę tym autem a moja córka. Auto w posiadaniu od 12 lat czyli 10 ja a od dwóch powozi moja córka. Przez 10 lat nie miałem z nim kłopotów jednak teraz mnie drażni praca sinika. Dźwięk dochodzi (chyba) od strony zasilania w powietrze czyli najbardziej go słychać jak podniosę pokrywę filtra powietrza, idzie po rurze.
    Filtry paliwa, powietrza wymienione, paski wymienione, olej wymieniony. Kopci w miarę jak to auto na taki rocznik, nic na mocy nie stracił, spalanie w normie sprawdzane zawsze przy tankowaniu do pełna, przelot to 270Tkm, wtryski regenerowane przy przelocie 190 Tkm po zatankowaniu (przez córkę) na prywatnej stacji kiepskiego paliwa. Od tamtego czasu zawsze tankowane na markowych (Or.en, Sh.ll). Pali na dotyk.
    Starałem się nagra dźwięk nagrywając telefonem, chodzi jak stary capek.
    https://youtu.be/dTXBDaqs9xc


    Jakieś podpowiedzi gdzie szukać przyczyny?
    Ostatnio edytowane przez zbigmaz1 ; 12-07-2017 o 19:19

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Według mnie to DMZ sie rozsypalo i daje taki efekt, a jak z rozrusznikiem masz jakieś problemy z rozruchem?

  9. #8
    Kursant Awatar zbigmaz1
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCi 130 kucy kombi
    Od
    22 Jun 2010
    Mieszka w
    Ziębice
    Dwumasa zamieniona 6 lat temu na stałe i tak jak piszesz sypało wtedy opiłkami na rozrusznik. Po trzecim czyszczeniu rozrusznika była wymiana.

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Na moje ucho to złe spalanie , mój silnik pracował podobnie ( głośno ) , wtryski zdemontowano , sprawdzono i przeszły test .Mimo to było źle do chwili gdy wymieniłem końcówki i zaworki .

  11. #10
    Kursant Awatar zbigmaz1
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCi 130 kucy kombi
    Od
    22 Jun 2010
    Mieszka w
    Ziębice
    Też tak myślę że to któryś wtrysk tak klepie. Osłuchałem silnik na około i nie mam innego pomysłu jak wtryski. Zbieram kasę i wymiana.
    Może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły mniej kosztowe

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    03 Mar 2016
    Mieszka w
    Siedlce
    Mój też tak klepał jakby zawory waliły.
    Przedstawię Wam sposób mojego mechanika
    Polał wodą (akurat konewka była pod ręką) po pasku od alternatora - ucichło.
    W miarę jak wysychało to klepanie wracało.
    Wymieniłem rolki , pasek i koło pasowe wału. Silniczek cyka aż miło.

  13. #12
    Kursant Awatar zbigmaz1
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCi 130 kucy kombi
    Od
    22 Jun 2010
    Mieszka w
    Ziębice
    Paski i koła wymienione tydzień przed napisaniem pytania czyli to nie to.

Podobne wątki

  1. [Duratec] MK4 Duratec 1.6 110km głośny silnik, głośno w środku, czy to normalne?
    By Michal_NDZ1 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2017, 18:24
  2. [Zetec] Coś bardzo głośno stuknęło przy ruszaniu i silnik zgasł
    By xKrisu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-12-2015, 11:32
  3. [TDCi MKIII] Silnik ciężko pracuje
    By yodam in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-09-2014, 14:24
  4. [Zetec] Silnik pracuje nie równo
    By tatakuby in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 20:42
  5. [Zetec]skrzynia biegów głośno pracuje
    By karek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-03-2011, 22:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów