+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    pakiet ST200
    Od
    23 Jul 2006
    Mieszka w
    Koluszki

    Pompa wspomagania HBD-EA/HBD-EB - czy "wnêtrzno¶ci" s± takie same?

    Witam,
    mam Zetec'a 1.8 backtop i ma zamontowan± pompê HBD-EB. Pompa lekko siê poci, ale poza tym nie ma wycieków i nie ha³asuje. Jest to oryginalna pompa od tego silnika wiêc ma ju¿ przejechane prawie 570.000km i wydaje mi siê, ¿e wydajno¶æ bardzo spad³a. Olej wspomagania wymienia³em ju¿ ze 3 razy.
    Nie chcê regenerowaæ tylko przez wymianê uszczelnieñ, bo dla mnie nie ma to sensu. Pyta³em w dwóch miejscach, gdzie regeneruj± przek³adnie i pompy o kompleksow± regeneracjê. Niestety powiedzieli, ¿e nie podejm± siê poniewa¿ czê¶ci s± ju¿ trudno dostêpne (nie chodzi o same uszczelki i ³ozyska, bo tego jest pe³no). Z tego co zrozumia³em, to przy kompleksowej regeneracji w zasadzie tylko obudowa zostaje ta sama i te¿ jest poddana szlifowaniu.

    Kiedy¶ kupi³em prawie za darmo (90PLN) oryginaln± now± pompê HBD-EA. Ale ona ma mocowanie tak jak w silvertopie, czyli ¶ruby równolegle do osi wa³ka pompy. HBD-EB ma ¶ruby prostopadle do wa³ka skierowane gwintem do bloku silnika. Poza tym zewnêtrznie wydaj± siê byæ takie same.

    1. Czy "wnêtrzno¶ci" obu pomp s± takie same i da siê prze³o¿yæ je z HBD-EA do EB?
    2. Czy pompa od mk3 4 cylindrowego pasuje do mk2 (bo taki opisy znalaz³em dla zamienników)?
    MKII 1.8 kombi '98 pakiet ST200
    MKII ST200 kombi '99

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

Podobne w±tki

  1. [Zetec] 1.8 16v dziwny d¼wiêk podczas ruszania przy obci±¿onym silniku "takie pierdzenie"
    By Marcino25 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 22:38
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 11:44
  3. [All] MkI-III - bebechy skrzynek "4" takie same?
    By SteelRat in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 12:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów