+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    02 Sep 2016
    Mieszka w
    Poznań

    Nierówna praca silnika /szarpanie 2.0 TDCi 130 km 2006

    Witam wszystkich forumowiczów. Temat pewnie jest wałkowany ale nie mogłem doszukać konkretu co w danej sytuacji robić żeby eliminować wadliwe części ( naprawa).

    Jakiś czas temu oddałem auto do mechanika - fordek puszczał dymek po rozruchu i silnik mi falował . Padła diagnoza na wtryskiwacze. Zostały one poddane regeneracji ( komplet ) i ponownie zamontowane do auta. Czuć różnicę jednak nadal po odpaleniu auta występują problemy :

    * auto po rozruchu wykazuje nierówną pracę silnika ( bez ruchu wskazówki na obrotomierzu ) przez pierwsze 1,5 minuty
    * przy jezdzie parkingowej przy niewielkim wciskaniu pedału gazu przy 2 tys obrotów na pierwszy drugim i delikatnie na 3 biegu auto delikatnie szarpie. Po dodaniu gazu objaw znika
    * przy ruszaniu po rozruchu słychać mocny klekot ( duże obicążenie silnika)
    * jak ruszam z jedynki ciężko idzie jakby ciągnął przyczepkę

    Po podłączeniu kompa wyskakuje błąd p2288 ( ciśnienie na wtrysku zbyt wysokie )

    Czy ktoś już u siebie z czymś takim się spotkał ? /co zrobić żeby było już dobrze.. nie mam nerów ( JAK KAŻDY POSIADACZ MONDEO HEHE ) . Dodam że w układzie przy regeneracji wtrysków nie stwierdzono żadnych opiłków z pompy . Auto idzie dobrze/ rwie asfalt. Nie ma problemów z odpalaniem. Mam nadzieje ze ktos z was się borykał z takim problemem i coś podpowie..


    Pozdrawiam was wszystkich !

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy
    Model
    Golf IV
    Silnik
    Diesel
    Opis
    Turbo moim życiem
    Od
    06 Feb 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Witam,

    poszperałem trochę i w sumie ciekawy przypadek. Stawiałbym na uszkodzony zawór regulacji ciśnienia paliwa. Ewentualnie sam czujnik, ale jak znam życie to właśnie zawór. Sprawdziłem na www.wtryskiwacz.com - tam się zajmują takimi problemami i w sumie moja diagnoza się zgadza

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Krystian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    było mondeo I ghia 2,5l V6
    Od
    12 Aug 2011
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    ja miałem wymienione wszystko - wtryskiwacze ze 3 razy (za każdym razem regeneracja bo za każdym razem moje problemy mechanicy łaczyli ze złą regeneracją przez poprzedników. Miałem wymienioną pompę, listwę, czujnik ciśnienia, mam zaślepiony EGR (wcześniej go też odślepiłem i wyczyściłem, ale nic to nie zmieniło).
    Mam szarpanie w moim 2.0 TDCI w automacie - zawsze przy ok 2000 obr. Jak docisnęza mocno (przy około 170-180 km/h) to sprężynka a błąd to zbyt niskie ciśnienie na listwie
    Myślę teraz o wymianie czujnika położenia wału.. bo gdzieś tam pisali o tych szarych i czarnych, ale nie wiem czy to w oóle jest jakoś powiązane.
    Ktoś ma jakiś pomysł?

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez chip01 Zobacz posta
    ja miałem wymienione wszystko - wtryskiwacze ze 3 razy (za każdym razem regeneracja bo za każdym razem moje problemy mechanicy łaczyli ze złą regeneracją przez poprzedników. Miałem wymienioną pompę, listwę, czujnik ciśnienia, mam zaślepiony EGR (wcześniej go też odślepiłem i wyczyściłem, ale nic to nie zmieniło).
    Mam szarpanie w moim 2.0 TDCI w automacie - zawsze przy ok 2000 obr. Jak docisnęza mocno (przy około 170-180 km/h) to sprężynka a błąd to zbyt niskie ciśnienie na listwie
    Myślę teraz o wymianie czujnika położenia wału.. bo gdzieś tam pisali o tych szarych i czarnych, ale nie wiem czy to w oóle jest jakoś powiązane.
    Ktoś ma jakiś pomysł?
    Jeżeli masz błąd P0251 to masz problem z wydajnością pompy. Do wymiany sekcja wysokiego ciśnienia w pompie CR. Robię to na codzień.

    ---------- Post added at 10:14 ---------- Previous post was at 10:12 ----------

    Cytat Zamieszczone przez SzakMaru Zobacz posta
    Witam wszystkich forumowiczów. Temat pewnie jest wałkowany ale nie mogłem doszukać konkretu co w danej sytuacji robić żeby eliminować wadliwe części ( naprawa).

    Jakiś czas temu oddałem auto do mechanika - fordek puszczał dymek po rozruchu i silnik mi falował . Padła diagnoza na wtryskiwacze. Zostały one poddane regeneracji ( komplet ) i ponownie zamontowane do auta. Czuć różnicę jednak nadal po odpaleniu auta występują problemy :

    * auto po rozruchu wykazuje nierówną pracę silnika ( bez ruchu wskazówki na obrotomierzu ) przez pierwsze 1,5 minuty
    * przy jezdzie parkingowej przy niewielkim wciskaniu pedału gazu przy 2 tys obrotów na pierwszy drugim i delikatnie na 3 biegu auto delikatnie szarpie. Po dodaniu gazu objaw znika
    * przy ruszaniu po rozruchu słychać mocny klekot ( duże obicążenie silnika)
    * jak ruszam z jedynki ciężko idzie jakby ciągnął przyczepkę

    Po podłączeniu kompa wyskakuje błąd p2288 ( ciśnienie na wtrysku zbyt wysokie )

    Czy ktoś już u siebie z czymś takim się spotkał ? /co zrobić żeby było już dobrze.. nie mam nerów ( JAK KAŻDY POSIADACZ MONDEO HEHE ) . Dodam że w układzie przy regeneracji wtrysków nie stwierdzono żadnych opiłków z pompy . Auto idzie dobrze/ rwie asfalt. Nie ma problemów z odpalaniem. Mam nadzieje ze ktos z was się borykał z takim problemem i coś podpowie..


    Pozdrawiam was wszystkich !
    Kolego mechanik który Ci to robił to niezły krętacz. Robię te układy paliwowe mnóstwo czasu i po pierwsze wtryski padają od pompy, opiłków nie widać gołym okiem i napewno masz uszkodzone łopatki wewnątrz pompy CR i to opiłki uszkodziły twoje wtryski. Mogę postawić 2 tys na stół i sie założyć oraz udowodnić to mniej więcej w godzinę wyciągając pompę i ja rozbierając znajdę w niej opiłki na milion procent.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    02 Sep 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Zbysiu ma rację. Właśnie jestem na prostej .. przynajmniej mam taką nadzieję . Przy objawach które wymieniłeś to na pewno pompa. Pieniądze , które wysłałeś na regenerację wtryskow za jakiś czas będziesz mógł wywalić w błoto ponieważ pompa, która opiłkuje zniszczy ponownie wtryski! tak samo mnie jakis mechanik pokierowal. Gdyby nie dociekliwosc to bym wyrzucił pieniądze w błoto. Bez zalewania zajmij się pompa . Po zregenereowaniu pompy wymienione objawy jak ręką odjął- silnik nie faluje a ciśnienie na listwie jest w normie .

Podobne wątki

  1. [Zetec] FAQ: Brak mocy, szarpanie, nierówna praca silnika - przeczytaj zanim założysz temat
    By splitu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-10-2017, 01:00
  2. [TDCi MKIII] dymienie i nierówna praca zimnego silnika 2,0 tdci
    By sikor435 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 04-04-2016, 21:53
  3. [TDCi MKIII] MK3 - nierówna praca i lekkie szarpanie 1800-2000rpm
    By cichyp in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 21-06-2015, 22:27
  4. [Duratec][Duratec]woda i szarpanie/nierówna praca silnika
    By boro in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 10:45
  5. nierówna praca, szarpanie, kopcenie
    By pireq in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-08-2007, 10:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów