+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Kursant Awatar rapnyt
    Imię
    Marek
    Model
    ST 200
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Od
    26 Nov 2013
    Mieszka w
    Wrocław

    Unhappy Kochany IMRC i problemy z nim zwiazane

    Czesc.

    Wiem, ze IMRC był tematem wałkowany, ale mam i tak parę pytań. W moim st200 zauważyłem znaczny spadek mocy. Vmax 170, przyspieszenie do 100 - 14s. Błąd wyskoczył, że secondaries nie mogą się otworzyć (pozycja zamknięta)/ Wymieniłem na tranzystor zalecany. Nałożyłem pastę termiczna do procesora kompa (akurat taka miałem) i niestety źle spasowałem dziurkę od niego i nie moglem wkrecic plastikowej srubki w miejsce. Wszystko dzialalo akurat.

    Teraz sytuacja wyglada nastepujaco. Kod bledu mam 1518 - stuck open i przyspieszenie spadło do około 9s. Rozkręciłem IMRC i okazało się ze silniczek pracuje prawidłowo. Co teraz robić?
    1. Spróbować przylutować nowy tranzystor?
    2. Zmienić miejsce modułu IMRC? Jeśli tak to gdzie?
    3. Czy można tez przedłużyć gdzieś złączkę od IMRC, żeby przemescic moduł?
    4. Jak najlepiej sprawdzić czy linka się nie poluzowała, lub urwała? Nie mogłem znaleźć tego zaworu i nie wiem gdzie dokładnie patrzeć. Czy od dołu czy od góry, i w którym miejscu silnika.

    I najważniejsze pytanie. Czy nie wywalić całego modułu, przyspawać wlot i przemapować silnik na niskich obrotach?


    Z góry dzięki za pomoc

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    LPG Stag 300
    Od
    16 Aug 2016
    Mieszka w
    Bytom
    Witam miałem podobny problem sypał błędem imrc niby pracowało . Wymieniłem całe imrce na nowe a problem dalej był ten sam . Okazało się że umnie pomogło wyczyszczenie połączeń na trzech kostkach które idą po silniki od strony paska klinowego .

  4. #3
    Kursant Awatar rapnyt
    Imię
    Marek
    Model
    ST 200
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Od
    26 Nov 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    post-14221-1251793959.jpg

    Chodzi o te 3 złączki? M.in. od przepływomierza?

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    LPG Stag 300
    Od
    16 Aug 2016
    Mieszka w
    Bytom
    Nie po przeciwnej stronie silnika tam gdzie masz łapę i pasek klinowy . Kabelki wychodzą z pod górnego kolektora i idą po pokrywie zaworów tej od strony grodzi , tam są trzy kostki one są wpięte na klips do takiej blaszki niestety ciasno tam .

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    LPG Stag 300
    Od
    16 Aug 2016
    Mieszka w
    Bytom
    Tu masz na zdjęciu zaznaczone o które kostki mi chodzi IMG_20170620_144148.jpg

  7. #6
    Kursant Awatar rapnyt
    Imię
    Marek
    Model
    ST 200
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Od
    26 Nov 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Chyba już wiem o co chodzi, ale potrzebuję potwierdzenia. Pod przepustnicą, gdzie jest wlot powietrza znalazłem dyndający drucik, który powinien być chyba do takiej wajchy dalej przyczepiony. Czy o to chodzi? Niżej załączam zdjęcia.
    DSC_0474.jpgDSC_0475.jpg

    Bo jeśli to to, to zdejmę dolot i zawiesze drucik we właściwe miejsce. Tylko co zrobić, żeby już tam został?

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    kupić 2 tulejki od IMRC po 20 zł sztuka w ASO.
    Roboty na 2 godziny z wymianą.

  9. #8
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Ten "drucik" to jest cięgło łączące dwa rzędy klapek w dwóch dolotach. Od strony podszybia dochodzi linka z IMRC i tam jest jeden rząd klapek, a do dźwigni napędzanej linką jest wpięte to właśnie cięgło, które przenosi ruch na przedni rząd klapek. Jak cięgło wypadnie, przedni rząd będzie prawdopodobnie stale otwarty (stąd zapewne poprawa osiągów). Problem jest taki, że cięgło jest mocowane w dźwigniach na plastikowe klipsy, które są ciężkie do zdobycia a kosztują jakby były złote Musiałbyś więc coś pokombinować z mocowaniem. Najlepiej dobierz się do tego, obejrzyj i zobacz co się da zrobić.

    Co do samego IMRC, to błąd "stale otwarte" jest zwykle skutkiem urwania bądź rozciągnięcia linki, ewentualnie jakichś problemów z jej mocowaniem przy dolotach albo zablokowania dźwigni dolotów (nie wraca gdzie powinna). Możliwe jest też uszkodzenie styku kontrolnego.

    Na koniec: otwarcie dolotów na stałe co prawda uleczy "górę", ale wyraźnie osłabi "dół". Jak auto ma być do wyczynu to może nie ma to znaczenia, jednak w codziennej jeździe "dół" przydaje się zdecydowanie bardziej niż "góra"...
    Ostatnio edytowane przez lyssy ; 20-06-2017 o 23:52
    Dobra, zmiana!

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    IMG_20160617_173938.jpg
    Tutaj widać, że jej brakuje tulejka jest okrągła ale zaczepia się w kwadrat - na 4 ścianki.
    W zeszlym roku szukalem ich i w Aso były.

    Numer cześci: 3831141 w zeszłym roku płąciłem 22,96zł za sztukę.

    Poszukaj tematu o tulejkach IMRC to wszystko zrozumiesz
    Najwięszy problem to ich przeplatanie gdyż jedną musisz założyć od strony silnika a drugą od strony boku samochodu.
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 21-06-2017 o 00:02

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar nikolaus87
    Imię
    Mikołaj
    Model
    Kuga eMkaDwa
    Silnik
    kle-kle-kle-klekot
    Od
    03 Mar 2012
    Mieszka w
    SMI
    Cytat Zamieszczone przez lyssy Zobacz posta
    klipsy, które są ciężkie do zdobycia a kosztują jakby były złote
    nie do końca, kupowałem kiedyś do zwykłej fałki w sklepie motoryzacyjnym obok domu takie klipsy przeznaczone co prawda do czego innego ale po lekkich modyfikacjach znalazły nowe zastosowanie, no i koszt, 50gr szt.

    Załącznik 7687

    element pochodzi z cięgien w drzwiach, kwestia doboru średnicy, wielkości...

  12. #11
    Kursant Awatar rapnyt
    Imię
    Marek
    Model
    ST 200
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Od
    26 Nov 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Dzięki wielkie za tyle informacji! Rozbiorę wlot powietrza dzisiaj i zobaczę co dokładnie tam jest i jak coś zamieszczę zdjęcia

    ---------- Post added at 14:46 ---------- Previous post was at 14:22 ----------

    Jeszcze tylko jedna prośba. Ktoś mógłby mi pokazać gdzie jest tutaj końcówka linki od IMRC?

    http://www.super7thheaven.co.uk/25l-main/

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    IMG_20160617_173938.jpg
    Niebieskie miejsce spinki
    Czerwone linka... której nie ma.

    Jednego dnia zrobił mi się podwójny defekt.
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 21-06-2017 o 18:35

  14. #13
    Kursant Awatar rapnyt
    Imię
    Marek
    Model
    ST 200
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Od
    26 Nov 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Czy to wchodzi w miejsce spinki? I idzie do góry?DSC_0477.jpgDSC_0479.jpg



    Patrzyłem w szczególności przy rozruchu. Linkę ma całą. Przy rozruchu jest ciągnięta, ale nie powraca w pierwotne miejsce. Dopiero po wyłączeniu silnika. Za to znalazłem to na tej "mini przepustnicy" od IMRC gdzie kończy się linka. To białe to są te klipsy właśnie?

    Edit: i przy dodawaniu obrotów pozostaje cały czas w tym samym miejscu.
    Ostatnio edytowane przez rapnyt ; 21-06-2017 o 18:50

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar nikolaus87
    Imię
    Mikołaj
    Model
    Kuga eMkaDwa
    Silnik
    kle-kle-kle-klekot
    Od
    03 Mar 2012
    Mieszka w
    SMI
    Cytat Zamieszczone przez rapnyt Zobacz posta
    ale nie powraca w pierwotne miejsce.
    po założeniu, w drugą stronę będzie ją ciągnąć sprężyna.

  16. #15
    Kursant Awatar rapnyt
    Imię
    Marek
    Model
    ST 200
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Od
    26 Nov 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    DSC_0480.jpg

    Czyli kupic dwie te tulejki, zaczepic na to srebrne cięgno i podpiąć tutaj (gdzie jest obrazek) oraz w to pierwsze miejsce. Pytanie z ciekawości, to srebrne cięgno ma dobry kształt? Czy też lepiej je dokupić?

    Tak jak na zamieszczonym schemacie 11111111111.jpg
    Ostatnio edytowane przez rapnyt ; 21-06-2017 o 19:12

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Twoje foto pokazuje mocowanie - od strony chłodnicy (jest ciągnięta/domykana drutem z tulejkami).
    Moje foto było przy rzędzie od grodzi i mocowaniu linki.

    Masz ładny schemat i najwięcej roboty jest z dopięciem tej tulejki od strony podszybia.
    ja użyłem sznurka z pękiem trochę czasu się zeszło.

    I na przyszłość polecam szukać informacji o częsiach na allegro

    Tutaj dobrze widać:

    http://allegro.pl/ford-mondeo-mk3-2-...070141982.html
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 21-06-2017 o 19:58

  18. #17
    Kursant Awatar rapnyt
    Imię
    Marek
    Model
    ST 200
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Od
    26 Nov 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Dziękuję i przepraszam, jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o motoryzację...

  19. #18
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Też kiedyś byłem i nadal większości rzeczy nie umiem ale trzeba sobie pomagać.
    Spłacam dług wdzięczności takim ludziona jak lyssy, który wielu osobom w tym i mi wiele razy pomógł.

  20. #19
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Cytat Zamieszczone przez rapnyt Zobacz posta
    Patrzyłem w szczególności przy rozruchu. Linkę ma całą. Przy rozruchu jest ciągnięta, ale nie powraca w pierwotne miejsce.
    Jak bardzo przy rozruchu? Natychmiast po przekręceniu kluczyka w "zapłon" czy dopiero po odpaleniu silnika? Bo jeśli to pierwsze, to możesz mieć problem z izolacją tranzystora od obudowy (lub ew. ze sterowaniem IMRC) - jeśli tej izolacji nie ma, silniczek IMRC pracuje cały czas (i z pełną Mocą!) a to nie wróży dobrze jego trwałości Natomiast jak IMRC ciągnie linkę dopiero po odpaleniu, to "wszystko w porządku", bo będzie tak robił gdy "widzi" doloty otwarte bez zasterowania, gdy linka jest za długa/odpięta - generalnie nie ściągnięta do położenia spoczynkowego.

    Jeszcze uwaga: dopuszczanie do zadziałania IMRC z odpiętą linką jest ryzykowne - może doprowadzić do urwania główki linki i/lub zmielenia jej wewnątrz modułu! Zatem lepiej tego unikać, a na pewno po wyłączeniu wyciągnąć linkę ręcznie.
    Dobra, zmiana!

  21. #20
    Kursant Awatar rapnyt
    Imię
    Marek
    Model
    ST 200
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Od
    26 Nov 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez lyssy Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez rapnyt Zobacz posta
    Patrzyłem w szczególności przy rozruchu. Linkę ma całą. Przy rozruchu jest ciągnięta, ale nie powraca w pierwotne miejsce.
    Jak bardzo przy rozruchu? Natychmiast po przekręceniu kluczyka w "zapłon" czy dopiero po odpaleniu silnika? Bo jeśli to pierwsze, to możesz mieć problem z izolacją tranzystora od obudowy (lub ew. ze sterowaniem IMRC) - jeśli tej izolacji nie ma, silniczek IMRC pracuje cały czas (i z pełną Mocą!) a to nie wróży dobrze jego trwałości Natomiast jak IMRC ciągnie linkę dopiero po odpaleniu, to "wszystko w porządku", bo będzie tak robił gdy "widzi" doloty otwarte bez zasterowania, gdy linka jest za długa/odpięta - generalnie nie ściągnięta do położenia spoczynkowego.

    Jeszcze uwaga: dopuszczanie do zadziałania IMRC z odpiętą linką jest ryzykowne - może doprowadzić do urwania główki linki i/lub zmielenia jej wewnątrz modułu! Zatem lepiej tego unikać, a na pewno po wyłączeniu wyciągnąć linkę ręcznie.
    Po zapłonie Już zamówiłem tulejki. Będą na jutro. Odbiorę w sobotę i od razu założę. Dobrze że tego cięgna nie wywaliłem bo okazało się, że jest to integralna część dolnego kolektora dolotowego i całość w ASO kosztuje 4600zł

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problemy zwiazane ze szkoda oc wycena auta itp
    By Bielas in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 06:16
  2. [Duratec] Czy ktoś przenosił imrc? Problemy z imrc po rozgrzaniu silnika
    By WojtasS in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 21:52
  3. Spostrzeżenia zwiazane z wymianą termostatu
    By lewyy86 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-01-2008, 16:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów