+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    20 Jun 2017
    Mieszka w
    Szczecin

    Przednie ¿arówki + ¿arówki stopu: potrzebna pomoc

    cze¶æ. jako, ¿e jestem nowy przepraszam z góry za tre¶æ posta je¿eli bêdzie ona niew³a¶ciwa oraz ³ami±ca regulamin.


    chcia³bym siê zwróciæ z kilkoma pytaniami do specjalistów, jako ¿e nie jeden z Was traktuje zamieszczane tutaj tematy na powa¿nie. jestem w³a¶cicielem Forda Mondeo MK4 z 2009 roku. 2.0 TDCI 140KM. póki co wymieniony zosta³ rozrz±d i olej, bo dwumas nie wymaga inwestycji.

    ostatnio zauwa¿y³em, ¿e na komputerze pojawia mi siê awaria ¶wiat³a STOPu. faktycznie taka usterka jest, ale mam wra¿enie, ¿e raz ten stop dzia³a prawid³owo, a raz nie ¶wieci lewa strona. na szybie oraz prawej stronie jest w 100% sprawna, a wiêc niepokoi mnie psucie siê ¶wiat³a stopu w ró¿nych momentach, niezale¿nych tak naprawdê od niczego. czy to gnicie, rdzewienie przewodów? a mo¿e turbulencje? nie znam siê na tym kompletnie, gdy¿ jestem stosunkowo ¶wie¿ym kierowc±, a w dodatku nigdy motoryzacj± siê nie interesowa³em. teraz trochê siê zmieni³o po zakupie auta i chcia³bym byæ jak najbardziej poinformowany w kwestii posiadanego pojazdu.

    kolejn± usterk± jest niedzia³aj±ca lewa przednia lampa, a konkretnie ¶wiat³a mijania. poza tym zauwa¿y³em, ¿e pozycyjne równie¿ ¶wiec± bardzo s³abo. jednocze¶nie siê chcia³em dowiedzieæ jakie ¿arówki wybraæ na przód, bo barwa któr± posiadam (ciep³a ¿ó³ta) strasznie mi nie pasuje i chcia³bym zmieniæ j± na barwê nieco ch³odniejsz±, mo¿e i nawet niebiesk±. nie wiem czy takie co¶ przejdzie, czy nie bêdzie zwaræ, czy to wszystko wytrzyma zmianê - st±d mój temat.


    proszê wszystkich czytaj±cych o wyrozumia³o¶æ, gdy¿ jestem naprawdê amatorem i my¶lê, ¿e z biegiem czasu banalnych pytañ z mojej strony bêdzie coraz mniej. pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bajkowy Zobacz posta
    niepokoi mnie psucie siê ¶wiat³a stopu w ró¿nych momentach, niezale¿nych tak naprawdê
    W takich przypadkach zaczyna siê od wyjêcia ¿arówek i oczyszczenia gniazd + odpiêcie wtyczki zasilaj±cej lampê i równie¿ oczy¶ciæ.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant Awatar conrado1988
    Imiê
    Konrad
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 100 KM
    Od
    25 Feb 2017
    Mieszka w
    Kraków
    A ja Ci powiem tak ze ¶wiat³em stopu: u mnie nagminnie przepala³a siê ¿arówka z ty³u od strony pasa¿era i te¿ ju¿ my¶la³em, ¿e co¶ siê dzieje dziwnego. Jednak zauwa¿y³em, ¿e ¿arówka od stopu by³a zawsze mocno przykopcona i czasami nawet popêka³a. Po d³u¿szej inwestygacji okaza³o siê, ¿e wszystko by³o w porz±dku, tyle ¿e podczas wymiany ¿arówek nie wciska³em do koñca gniazd ¿arówek i nie zaskakiwa³ zatrzask, przez co ca³a obudowa by³a lekko lu¼na. A to wystarczy³o, ¿eby ¿aróweczka gdzie¶ o co¶ uderza³a i szlag j± jasny trafia³. A¿ w koñcu wlaz³em do baga¿nika z latark±, porz±dnie to osadzi³em i ju¿ mam spokój

Podobne w±tki

  1. [MkII] ¯arówki led do 3-go stopu w kombi
    By albercik in forum Tuning
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-01-2016, 20:20
  2. [MkIV] wymiana ¿arówki trzeciego stopu
    By wrx in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-12-2013, 14:55
  3. [MkIII] wymiana ¿arówki stopu
    By Marcin503 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-08-2010, 12:42
  4. [MkIV]Czy mondeo ma jakie¶ specjalne ¿arówki stopu?
    By bryczkowozy in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-06-2010, 23:49
  5. [MkIII] ¯arówki przednie ja¶niejsze od fabrycznych - jakie?
    By Yarcioo in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 19-07-2007, 11:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów