+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1
    Kursant
    Opis
    MK2 kombi 1,8 + LPG
    Od
    29 May 2005
    Mieszka w
    Kraków (a właściwie okolice)

    jaka instalacja gazowa ???

    Witam, będę zakładał instalację ale nie mogę się zdecydować, czytałem że DIEGO KME jest niezła ale jeden z monterów straszy że mają nienajlepsze wtryskiwacze.
    POMOCY
    MkII 1,8 GHIA srebrne kombi 02.1998 + LPG KME Diego+Matrix

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar HEVA
    Model
    Był MKIV 2012 Titanium jest Mazda CX5 Sport
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Apr 2005
    Mieszka w
    UK
    No właśnie. Temat się przewija i powtarza. Napiszcie prosze jakie macie instalacje i jak to wygląda w praktyce w motorach 1.6 1.8 i 2.0 ZETEC

    Też być może założę sobie instalkę, bo 11-12 litrów wachy na setkę to trochę dużo, a gazik mamy tani.

    Tylko czy nie ma problemów przy zwykłej instalacji (nie sekwencja), bo przecież mamy kolektory z plastiku itd...

  4. #3
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    miałem scorpio 2.0 dohc z 98 roku. Też plastikowy kolektor ssący. Miałem instalkę II generacji z komputerem, emulatorem wtrysków etc. Parownik byl z firmy tomasetti, mogę z czystym sumieniem polecić, bo nic się nie działo.
    wypisuję się z tego kraju...

  5. #4
    Kursant
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Nowy Sacz
    witam
    to zalezxy do jakeigo modelu chcesz montowac do tych przed 98 rokiem mozna spokojnie 2 generacje ja mam nlodszy to nie ryzykowalem i zalozylem wtrysk gazu firma brc model sequent 24,pali kolo 10 litrow w miescie i 8,5 na trasie srednie spaanie mam na poziomie 9,3 litra,do tego trzeba dodac ze tez troche benzyny bo zanim sie przelaczy na gaz to ja cos tam spala
    Ford Cougar 2.5 V6

  6. #5

    Re: jaka instalacja gazowa ???

    Cytat Zamieszczone przez dorian
    Witam, będę zakładał instalację ale nie mogę się zdecydować, czytałem że DIEGO KME jest niezła ale jeden z monterów straszy że mają nienajlepsze wtryskiwacze.
    POMOCY
    Ja mam sekwencyjny wtrysk gazu ZAVOLI, mam dużo kłopotów z gazem, może to nie wina instalacji. W każdym razie miełam wymienione już 3 wtryskiwacze, które podobno się nie psują (firma gdzie zakładałem wymieniła w całej swojej karierze 4 sztuki, w tym 3 u mnie, wiec to naprawde dziewne). Miałem też wymieniony komputer gazowy. Kilka razy mieniony software i przeprogramowywany. Teraz jest w miare ok, jak było chłodniej, to miałem kłopoty przy zmianie z benzyny na gaz (strasznie się dławił przez kilka sekund), teraz sie polepszyło więc nie moge reklamować
    --
    Grzegorz Sawicki
    Mondeo MkII '98 2.0 kombi + LPG

  7. #6
    Nie odwazylem sie na II generacje i mam wtrysk gazu. Jezdzi super, zadnego spadku mocy, spala ok. 10l wiec wszystko jest w porzadku. Polecam zwlaszcza ze mozna z cena zblizyc sie juz do 3tys.

    D.
    MKII 1.8 97' LPG Sequent24 BRC

  8. #7
    Kursant
    Opis
    MK2 kombi 1,8 + LPG
    Od
    29 May 2005
    Mieszka w
    Kraków (a właściwie okolice)
    Jak długo już jeździcie na gazie jednym samochodem? (bez skojarzeń proszę ) i jak to się odbija na silniku?
    MkII 1,8 GHIA srebrne kombi 02.1998 + LPG KME Diego+Matrix

  9. #8
    Cytat Zamieszczone przez dorian
    Jak długo już jeździcie na gazie jednym samochodem? (bez skojarzeń proszę ) i jak to się odbija na silniku?
    Ja jeżdże dokładnie rok, przejechałem przez ostatni rok ponad 30tysiecy, przebieg mam 230tyś, mam wyciek oleju na łaczeniu silnika i skrzyni biegów, więc nie moge się wypowiadać czy bierze olej, jak naprawie w tym tygodniu (o ile moja żona nie zacznie rodzić i mi planów że tak powiem nie pokrzyżuje), to przy za 10 tyś kilometrów bede wiedział. Moc i dynamika bardzo dobra (sekwencyjny wtrysk gazu), max predkość 210 .
    --
    Grzegorz Sawicki
    Mondeo MkII '98 2.0 kombi + LPG

  10. #9
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    służbowe :)
    Od
    15 Mar 2005
    Mieszka w
    Żyrardów/Łódź
    ja swoim jeżdżę ponad rok, zrobiłem ok 40 kkm i nic złego się nie dzieje, dynamika bez zastrzeżeń, a instalka to sekwencja LandiRenzo
    w poszukiwaniu ...

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adam
    Opis
    MK II 2.5 V6
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Lublin, Warszawa
    Ja również dobijam roku na instalacji założonej w mondeo (wcześniej miałem diesla, a jeszcze wcześniej poloneza 1.5 którym na gazie zrobiłem 90 tys.- ciekawostka bo kiedy go chciałem sprzedać to rozebrałem silnik w celu ewentulanego pszeszlifowania-siado ciśnienie na 4 i 2 garze, a okazało się że ciśninie nie trzymało przez zużyte pierścienie które wymieniłem na fabryczne i wszystko było ok.). Obecnie mam założoną instalację II generację i przebieg na niej jakieś 15.000 Spalanie średnie waha się od 9.5l/ 100km do 12.0l/ 100km (cykl naprawdę mieszany, a w dodatku mam automat) a zależy oczywiście od stylu jazy i ustawienia przełącznika E/S w skrzyni biegów. Oczywiście jeżeli prowadzi moja żona to do powyższych wartości należy dodać +15%. Generalnie bardzo polecam bo koszt niewielki, ekonomika eksploatacji spora a przy silniku 2.5V6 przy odpowiedniej jeździe spadku dynamiki nie widać.
    LUBLIN, WARSZAWA Silver MKII 2.5V6 GHIA Auto 1998 Estate(Mod.6)/ Gaz

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mkii
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Łódź
    od niedawna mam jak Graluu Landiego i tez mi sie podoba bo mam spalanie na poziomie benzynki, i nie mam ubytku mocy chyba ze doloze do tego jeszcze klime dzialajaca na maxa)
    ogolnie b ladnie zrobiona instalka bez oszczednosci na dobrych podzespolach, estetyczna bez niepotrzebnych dziur otworow kabli przewodow przewodzikow. gdybym mial jeszcze raz zakladac nawet sec bym sie nie wahal!!!LandiRenzo jest ok
    --==SILVERRADO==--
    1,8 benzin 16V MKII 96r. + gaz LandiRenzo

  13. #12
    Cytat Zamieszczone przez HEVA
    No właśnie. Temat się przewija i powtarza. Napiszcie prosze jakie macie instalacje i jak to wygląda w praktyce w motorach 1.6 1.8 i 2.0 ZETEC

    Też być może założę sobie instalkę, bo 11-12 litrów wachy na setkę to trochę dużo, a gazik mamy tani.

    Tylko czy nie ma problemów przy zwykłej instalacji (nie sekwencja), bo przecież mamy kolektory z plastiku itd...
    LPg mamy jeszcze tanie ,ale rzad myśli jak to zniwelowac

  14. #13
    Od trzech miesięcy jeżdżę na gazie.Mam właśnie Diego.Mam trochę problemów jak silnik nie jest dobrze rozgrzany (gaśnie skubany zaraz po przełączeniu na gaz jak wcisnę sprzęgło )Ale jak już się rozgrzeje to jest ok.Spadek mocy minimalny, spalanie ok 11,5 w mieście, trasa-7,5.Myślę że jak już wszystko się dostroi to będzie super. Jak na razie jestem zadowolony.
    Pozdrawiam
    Mondeo kombi 2,0Ghia MkII '98 LPG

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar Tomi
    Imię
    Tomek
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI Titanium X Aut.
    Od
    20 Jan 2005
    Mieszka w
    ELW - Koluszki
    Jak na razie to na gazie zrobiłem coś około 100kkm. Wszystko jest good. Olej od wymiany do wymiany. Instalka BRC II gen. Dbam o swiece i przewody (motorcrafty- są I klasa) :metal
    MkI Hb 1.8 16V --> MkII Kombi Ghia --> MkIII V6 Stardust Silver Ghia --> MkIV TDCI Thunder Titanium X

  16. #15
    Witam,
    instalacja 3 gen tartarini etagas. mondeo kombi 1,8 '93. założona w 09.2004, przejechane już 23000 (obecny przebieg: 197000). Chodzi świetnie, osiągi podobne do benzyny.
    Spalanie na trasie przy 110-120 - 9,5 l lpg/100; szybciej po trasie - 10,5; miasto - 10,5 - 11,5.
    Sporo kosztowala - 4200 zł, ale od początku działa idealnie więc jestem zadowolony z wyboru.

  17. #16
    Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby
    Druga generacja, włoszczyzna jakaś z polską elektroniką, 47 l w koło zapasowe, przejechane 10 kkm, praktycznie żadnych problemów, jedna regulacja wolnych obrotów do tej pory w ramach gwarancji oczywiście, bo za mocno spadały, teraz już ok. Pali równo 20 % więcej, spadek mocy zauważalny, ale nie drastyczny.
    Suzuki Vitara Long 2,0 V6 LPG 1997
    Peugeot 307 2,0 HDI (błeee)
    Kaszuby

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Od
    18 Apr 2005
    Mieszka w
    CB-Bydgoszcz
    Elpigaz Stella (IV gen.) założona 09.2004. Od tego czasu przejechane 15kkm.
    W zeszłym tygodniu byłem na przeglądzie w ramach gwarancji.
    Wymiana filtru gazu i czujnika temperatury (bo padł i przechodził na gaz prawie od razu). Wymieniłem przewody i świece, bo trochę szarpał przy przyspieszaniu i jest ok. Praktycznie bez różnicy w osiągach.
    Robię trasy raczej mieszane (codziennie do pracy 16 km w jedną stronę za miasto i trochę po mieście). W zbiornik wchodzi około 40 l gazu i robię na tym około 380 km, zimą 320 km.
    Reasumując - jestem zadowolony.
    Black Panther Kombi + ramki

  19. #18
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Ile zapłaciłeś za ta instalkę???
    wypisuję się z tego kraju...

  20. #19
    Mistrz pobocza Awatar HEVA
    Model
    Był MKIV 2012 Titanium jest Mazda CX5 Sport
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Apr 2005
    Mieszka w
    UK
    Cytat Zamieszczone przez rydzadam
    Druga generacja, włoszczyzna jakaś z polską elektroniką, 47 l w koło zapasowe, przejechane 10 kkm, praktycznie żadnych problemów, jedna regulacja wolnych obrotów do tej pory w ramach gwarancji oczywiście, bo za mocno spadały, teraz już ok. Pali równo 20 % więcej, spadek mocy zauważalny, ale nie drastyczny.
    Gdzie zakładałeś?

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby
    Instalkę zakładałem na Czerwonego Krzyża. Polecony warsztat przez znajomych. Ja też polecam.
    Suzuki Vitara Long 2,0 V6 LPG 1997
    Peugeot 307 2,0 HDI (błeee)
    Kaszuby

Podobne wątki

  1. [All] Jaka Instalacja gazowa jest najlepsza
    By Abram_2006 in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 17:35
  2. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-07-2005, 22:52
  3. Jaka instalacja gazowa?
    By jarekch in forum LPG
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-03-2005, 13:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów