+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    25 Jun 2017
    Mieszka w
    Płock

    Mondeo mk3 2.0 TDCI gaśnie i kopci na czarno

    Witam. Od około 2 miesięcy jestem posiadaczem forda mondeo mk3 2005r. 2.0 TDCI. 240 tys przebiegu. Po zakupie były wymienione filtry, paski, oleje, napinacz i koło zamachowe, wyczyszczony egr. 2 tygodnie temu byłem na sprawdzeniu wtrysków i wyszło, że są w bardzo dobrym stanie. Tydzień temu zaczęły się problemy, auto gaśnie przy wysprzęgleniu i hamowaniu, zdarza się to kilka razy dziennie, ponadto przy dodawaniu gazu zostawia ogromną czarną chmurę, a średnie spalane z 7l/100km wzrosło do 9l/100km. Przeczytałem wiele tematów na forum, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi. Na desce rozdzielczej nie ma żadnego błędu. Jaka może być przyczyna, gdzie szukać problemu?
    Ostatnio edytowane przez Virrass ; 25-06-2017 o 17:52

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    W pierwszej kolejności komputer i sprawdzenie błędów.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    25 Jun 2017
    Mieszka w
    Płock
    Na desce nie ma żadnego błędu, pod komputer podpinany był 2 tygodnie temu i wszystko było dobrze.

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    03 Mar 2016
    Mieszka w
    Siedlce
    [/COLOR]
    Cytat Zamieszczone przez Virrass Zobacz posta
    Tydzień temu zaczęły się problemy

    Cytat Zamieszczone przez Virrass Zobacz posta
    pod komputer podpinany był 2 tygodnie temu
    Sam napisałeś co napisałeś , podłącz jeszcze raz i zapisz błędy.
    Ostatnio edytowane przez Oliva ; 25-06-2017 o 23:20

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Virrass Zobacz posta
    . 2 tygodnie temu byłem na sprawdzeniu wtrysków i wyszło, że są w bardzo dobrym stanie. Tydzień temu zaczęły się problemy,
    ale problem pojawił się później tak?proponuję jednak podpiąć jeszcze raz pod kompa,może jakiś czujnik się wysypał..

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    25 Jun 2017
    Mieszka w
    Płock
    Byłem dziś na komputerze, mechanik powiedział, że cały egr do wymiany a reszta jest dobrze. Mechanik odpiął egr, ale samochód dalej gaśnie i falują obroty. Czy to trafna diagnoza?

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    A jakie kody błędów pokazał komputer? Spróbuj podmienić EGR od innego Mondeo jeżeli masz taką możliwość,z mechanikami to różnie bywa, mnie na dzień dobry chcieli wtryski regenerować za jedyne 4tys złotych,a już przejechałem na nich jakieś 40 tyś km nie chcą się zepsuć

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    25 Jun 2017
    Mieszka w
    Płock
    Powiedział, że błędów nie ma a jak gaśnie i zaraz odpala to musi być wina egr. Kupiłem zamiennik do zamontowania, ale jest inny, bez wejścia do podłączenia czujnika.

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Jak już kupiłeś to teraz wymień na ten z czujnikiem bo ten się nie nadaje.

  11. #10
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    25 Jun 2017
    Mieszka w
    Płock
    Egr był na próbę zaślepiony i na zaślepionym dokładnie te same objawy. Jakieś rady co dalej?

  12. #11
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    25 Jun 2017
    Mieszka w
    Płock
    Dzisiaj byłem znów na komputerze. Mechanik powiedział, że nie trzyma ciśnienia paliwa po wciśnięciu sprzęgła. Dał do zamontowania na próbę swój zawór regulacji ciśnienia paliwa. Po założeniu, samochodem nie da się w ogóle jeździć, mruga sprężynka i po kilku sekundach samochód gaśnie, wyskoczył jakiś błąd.

  13. #12
    Kursant Awatar Thorumbus
    Imię
    Radosław
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2007
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Virrass Zobacz posta
    Dzisiaj byłem znów na komputerze. Mechanik powiedział, że nie trzyma ciśnienia paliwa po wciśnięciu sprzęgła. Dał do zamontowania na próbę swój zawór regulacji ciśnienia paliwa. Po założeniu, samochodem nie da się w ogóle jeździć, mruga sprężynka i po kilku sekundach samochód gaśnie, wyskoczył jakiś błąd.
    Kolego,
    Podstawa to zapisywanie każdego błędu, który wyskoczył podczas diagnozy. Bez tego ani rusz. Poza tym jest coś takiego jak podglądanie na bieżąco wymaganego ciśnienia paliwa podawanego przez pompę a faktycznym ciśnieniem. Jeżeli to jest to co mówił mechanik jest prawdą to będziesz miał spore różnice we wskazaniach. (Program ForScan)

    Jeżeli objawy nie ustąpiły po próbnym zaślepieniu EGRa to na 100% to nie EGR

    Ja skłoniłbym się jeszcze do sprawdzenia szczelności układu dolotowego oraz sprawdzeniu czujnika masowego przepływu powietrza.
    Moje drogowe szczały
    Mondeo MKI 1.8 B+G 1996r. --> Mondeo MKII 1.8TD 2000r. --> Mondeo MKIII 2.2TDCI 2007r. --> Mondeo MK5 2.0 TDCI 2015r.

  14. #13
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    25 Jun 2017
    Mieszka w
    Płock
    Dzisiaj mechanik wymienił zawór regulacji ciśnienia paliwa na pompie, obroty przestały falować, ale nadal gaśnie jak wcześniej.

    ---------- Post added at 13:52 ---------- Previous post was at 12:38 ----------

    Byłem u innego mechanika. Powiedział, że pompa i pompowtryskiwacze do regeneracji plus czyszczenie układu i że u niego to będzie kosztowało 4500 zł. Nie mam kodów błędów, żaden mechanik nie podał. Nie wiem co dalej z nim zrobic.

    ---------- Post added at 13:53 ---------- Previous post was at 13:52 ----------

    Za to poprzedni mechanik mówi, że wtryski i pompa są bardzo dobre i nie ma się co do nich dotykać.

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Virrass Zobacz posta
    Dzisiaj mechanik wymienił zawór regulacji ciśnienia paliwa na pompie, obroty przestały falować, ale nadal gaśnie jak wcześniej.

    ---------- Post added at 13:52 ---------- Previous post was at 12:38 ----------

    Byłem u innego mechanika. Powiedział, że pompa i pompowtryskiwacze do regeneracji plus czyszczenie układu i że u niego to będzie kosztowało 4500 zł. Nie mam kodów błędów, żaden mechanik nie podał. Nie wiem co dalej z nim zrobic.




    ---------- Post added at 13:53 ---------- Previous post was at 13:52 ----------

    Za to poprzedni mechanik mówi, że wtryski i pompa są bardzo dobre i nie ma się co do nich dotykać.
    Virrass kup sobie kabelek diagnostyczny,na początek wystarczy taki za 30-40zł Elm327,jest naprawdę bardzo pomocny w ,,czytaniu Mondka,,Sam sprawdzisz czy występują jakieś błędy, zrób próbę przelewów wtryskiwaczy w celu sprawdzenia stanu zaworków czy aby nadmiernie nie leją.
    Ostatnio edytowane przez Sebollo69 ; 01-07-2017 o 19:48

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Mondeo 2.0 tdci kopci na czarno dziwne objawy
    By somasek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-04-2012, 10:49
  2. [TD MkII] kopci na czarno
    By zloty in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 13:25
  3. [TD MkII] ...kopci na czarno mondeo td 1.8 mk2
    By adammaz73 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 20:55
  4. [TD MkII] Strasznie kopci na czarno!!!!
    By sebeszczyn in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-08-2009, 23:10
  5. Strasznie kopci na czarno
    By Kamil902 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-02-2008, 21:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów