+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Pieszy
    Model
    St 220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    29 Jun 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec

    Radio nawigacja denso mk3

    Witam wszystkich.Mam pytanie odnośnie radia-nawigacji mk3 st 2004 r.Otóż niedawno stałem się posiadaczem tego autka z zepsutym dotykiem w radiu kupiłem nowe (używane) podpiolem i na sekundę wyskakuje tablica do wpisania kodu i znika pojawia się komunikat ze jest nie kontaktybilne,nawiewy Klima wszystko działa.Byłem u speców aby przeprogramowac vin i zaadoptowac radio w Nowym samochodzie nie ogarneli tego.Starego nie mogę włączyć bo dotyk nie działa i jestem bez muzyki itp.Pytanie czy muszę kupić radio które w końcu zatrybi czy da się jakoś dane przezucic z radia do radia.Nikt tego nie umie wylumaczyc i mało informacji na ten temat.W Aso usłyszałem że może się nie udać Ale mimo tego 200/300 zł. Będę musiał zostawić? Proszę o pomoc

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Zawsze możesz przełożyć sam ekran z nowego do starego.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    St 220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    29 Jun 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Dzięki za odp.temat rozwiązany znalazłem gościa w Gliwicach jest mistrzem Heh w prosty sposób darmowym programem można to zrobic.A było u trzech macherow+ ASO

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    06 Jul 2017
    Mieszka w
    Legionowo

    Denso problem po włączeniu świateł

    Witam wszystkich

    Może ktoś będzie w stanie mi pomóc.
    Pół roku temu kupiłem Forda Mondeo MK3 z radiem/nawigacją Denso. Od początku radio wariowało. Aktualnie objaw jest taki że gdy wszystko w samochodzie jeszcze jest "zimne" i podpinam kostkę do radia i wpisuję pin radio hula na wyłączonych jak i włączonych światłach. Gdy minie trochę czasu radio na włączonych światłach przestaje grać i wyświetla się ekran wprowadzenia pinu. Na włączonych światłach wprowadzenie pinu nie jest możliwe. Gdy światła się wyłączy problem znika, można wprowadzić pin na radiu i radio gra. Następnie po włączeniu świateł znów wyskakuje monit o wprowadzenie pinu z tym samym objawem. Dodatkowo gdy kluczyk znajduje się w pozycji 0 i 1 radio jakby się wzbudza, słychać silniczek od płyty. Po przełączeniu kluczyka do pozycji 2 kiedy załącza się cała elektryka w samochodzie a radio jest wyłączone widać pojawiający się i po chwili gasnący monit volume który cały czas reaguje tak samo. Z boku znajduje się radiator który jest strasznie gorący gdy zaczynają się pokazywać wymienione objawy. Kostkę od radia muszę niestety odłączać w obawie o możliwe rozładowanie akumulatora. Dodam że auto było już u elektryka samochodowego który przejrzał instalację w samochodzie i poprawił co trzeba. Początkowo zacząłem podejrzewać że może być to problem z ładowaniem, jednak to wszystko już teraz jest w porządku a radio jak miało problem, tak problem ma nadal. Niżej zamieszczam linka do filmiku pokazującego całą sytuację.

    https://youtu.be/RCqVvHcguiQ

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kerysteq Zobacz posta
    Początkowo zacząłem podejrzewać że może być to problem z ładowaniem, jednak to wszystko już teraz jest w porządku a radio jak miało problem, tak problem ma nadal
    jeśli wcześniej był problem z ładowaniem to może wtedy zdarzyła się awaria radyjka z powodu np. zbyt dużego napięcia. problem z ładowaniem usunąłeś a z radiem pozostał bo jest fizycznie uszkodzone i wymaga naprawy

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    06 Jul 2017
    Mieszka w
    Legionowo

    Senso problem po włączeniu świateł

    Kontynuując wątek. Ktoś orientuje się czy denso jest jakiś zintegrowane ze światłami pozycyjnymi? Wczoraj radio oddałem do naprawy, dziś rano okazało się że nie mam świateł pozycyjnych.

  8. #7
    Kursant Awatar Niron
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    GHIA PB+LPG
    Od
    13 Oct 2013
    Mieszka w
    Siemień/Lublin
    odgrzeje trochę kotleta, pytanie mam bo jestem świeżym posiadaczem mk3 z denso, moje radio nie ma zmieniarki bo w bagażniku jest kieszeń na trójkąt i jakieś pierdoły, mam tylko gniazdo aux, ale tam chyba nie będzie działał pendrive? I jeszcze pytanie jak nie mam zmieniarki, to będę miał w radiu wejście na taką opcję? bo bym sobie kupił tą zmieniarkę yatour żeby móc sobie swojej muzyki słuchać.

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Przecież jak masz wejście AUX to wpinasz tam kabel a jego drugą końcówkę w telefon albo MP3 i masz swoją muzyczke

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  10. #9
    Kursant Awatar Niron
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    GHIA PB+LPG
    Od
    13 Oct 2013
    Mieszka w
    Siemień/Lublin
    Ale ja nie chcę muzyki z telefonu ani MP3, tylko z pendrive'a i sterować wszystkim z radia a nie innego urządzenia, jak bym chciał z telefonu czy MP3 to bym nie zadawał pytania.

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Zadając pytanie, czy z auxem bezie działać pendrive to w ogóle mogłeś tego pytania nie zadawać. To tak wsadzić kasetę VHS do odtwarzarki CD

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Niron Zobacz posta
    bo bym sobie kupił tą zmieniarkę yatour
    kupuj tylko pamiętaj, że nie będzie wyświetlało w radiu tytułów i wykonawców. Wszystkiego będziesz musiał nauczyć się na pamięć.

  13. #12
    Kursant Awatar Niron
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    GHIA PB+LPG
    Od
    13 Oct 2013
    Mieszka w
    Siemień/Lublin
    Mondek00r
    nie znam się więc pytam, czy jest taka możliwość, a wydaje mi się że gdzieś widziałem taką przejściówkę
    Jendrekmak
    czyli w radiu gdzieś jest wyjście na zmieniarkę? mimo tego że fabrycznie jej nie było?

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie pisałem o tym czy da się podąłczyć tylko jak to wygląda jeśli się da. Co do Denso to nie wiem czy jest wyjście na zmieniarkę

  15. #14
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Żaden z dostępnych emulatorów zmieniarki nie będzie współpracował z DENSO. Jedyna opcja to montaż zmieniarki oryginalnej na płyty ale tu też jest rzeźba w instalacji. Ja natomiast przymierzam się do wywalenia DENSO i montaż chińczyka z navi na 2 din. Tam nie ma problemu z navi, pendrivem czy kamerą cofania.

  16. #15
    Kursant Awatar Niron
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    GHIA PB+LPG
    Od
    13 Oct 2013
    Mieszka w
    Siemień/Lublin
    Miałem takiego chinola w poprzednim aucie, szybko to sprzedałem i kupiłem normalne radio. Dotyk przestał działać tam gdzie był potrzebny i pilot też żył własnym życiem, ogólnie dno. Ale kupiłem już auto z tym czymś to nawet nie było szkoda wyrzucić , ale nie pocieszyles mnie z tą zmieniarką, bo podoba mi się wystrój z denso i teraz mam dylemat co z tym fantem dalej robić
    Ostatnio edytowane przez Niron ; 23-05-2018 o 22:59

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Cytat Zamieszczone przez zippy Zobacz posta
    Jedyna opcja to montaż zmieniarki oryginalnej na płyty ale tu też jest rzeźba w instalacji
    Denso miały na wyposażeniu opcjonalnym zmieniarki cd, jak kupi dobry zestaw to żadnej rzeźby nie będzie. Tu jest fotorelacja z montażu zestawu denso ze zmieniarką:
    http://www.fordwiki.co.uk/index.php?..._Retro_Fitting
    Ostatnio edytowane przez Mischel ; 24-05-2018 o 08:34

  18. #17
    Moderator MKP Awatar jarek33
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII i MKIV + Focus 1,6
    Silnik
    2.0 TDDI i1.6 ecobost 1,6
    Od
    04 Mar 2006
    Mieszka w
    Świdnica
    Cytat Zamieszczone przez Niron Zobacz posta
    Miałem takiego chinola w poprzednim aucie, szybko to sprzedałem
    Stare radia tego typu to fakt badziewie
    ale lata lecą kraina ryżu też idzie z technologia do przodu i dzisiejsze radia a antkiem (już rzadko spotkać z Windą) są o niebo lepsze jakościowo

  19. #18
    Kursant Awatar Niron
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    GHIA PB+LPG
    Od
    13 Oct 2013
    Mieszka w
    Siemień/Lublin
    Te radio co tam było, to było kupione w lata temu, więc nie wiem, patrzyłem je to takie kosztuje koło 800zł na alliexspers.

  20. #19
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Denso miały na wyposażeniu opcjonalnym zmieniarki cd, jak kupi dobry zestaw to żadnej rzeźby nie będzie.
    Wszystko się zgadza, z tym że DENSO, które fabrycznie takiej zmieniarki nie posiadało ma inną wiązkę pomiędzy panelem, a DVD w bagażniku. Trzeba dorabiać część wiązki.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Zamiana radia 6000CD na radio Denso z nawigacja
    By Krolik102 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:59
  2. radio denso z nawigacja duzy ekran
    By kanayo in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 30-10-2015, 18:41
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-10-2015, 08:05
  4. [MkIII] Radio/nawigacja Denso - wpięcie konwertera RCA
    By Pogodny in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 19:10
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 21:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów