+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MkIII, MkIV, Xf
    Silnik
    2.0 pb, 4.2 V8
    Opis
    2006 + 2004 + 2008 + 2010
    Od
    20 Aug 2014
    Mieszka w
    Krk

    Unhappy Brak hamulcow po wymianie zaciskow tylnych mimo odpowietrzania.

    Witam. Jak w temacie. Dziś w końcu wymieniłem w jednym mondeo zaciski z tylu.
    Zacisnąłem sobie lewy wężyk odkręciłem, zakręciłem...potem to samo z prawym.
    Odpowietrzyłem tylne zaciski... A tu nic... Hamulec wpada i nie hamuje.
    Zgaszony silnik i pedal wpycham prawie do końca. Jak odpalę to trochę lżej ale tak samo leci do końca i bardzo powoli odbija. Hamulca prawie zero bez względu na to ile razy go wcisne...no może przy jakimś 15-20 razie troszkę lepiej ale nie na tyle żeby wychamowac. ABS nie działa. Stwierdziłem ok odpowietrzam jeszcze raz... Tym razem na krzyż jak gdzieś na forum polecaja. Zero poprawy. Płynu nie ubywa. Wszystko szczelne, nic nie kapie, nie przecieka, ręczny trochę lepiej hamuje niż "nożny".
    I zaczęło mi syczeć przy pompowaniu hamulcem, tak jakby pod autem... Ktoś ma jakiś pomysł?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Nie szczelność na tloczkach?

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  4. #3
    Zielony listek
    Model
    MkIII, MkIV, Xf
    Silnik
    2.0 pb, 4.2 V8
    Opis
    2006 + 2004 + 2008 + 2010
    Od
    20 Aug 2014
    Mieszka w
    Krk
    Tzn? Jak tloczek moze przepuszczac? Byłoby widać płyn? Wewnętrzny przeciek? Ale chyba cokolwiek by hamowało chociaż na przodzie... Bardziej myślałem o serwie pompie abs albo pomoce na serwie. Syczenie dochodzi spod auta i spod maski ale w środku tez słychać. Na pewno nie z zaciskow.

    Odpowietrzalem 7-8 razy i niby nic się nie zapowietrza...

    Z reszta tloczek może puszczać tylko na zewnątrz bo tu nie ma obiegu płynu tylko dochodzi jednym przewodem...
    Ostatnio edytowane przez Peteypee ; 01-07-2017 o 00:46

  5. #4
    Pieszy
    Imię
    Szymon
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    19 Jul 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Dokładnie wczoraj przerabiałem ten sam temat - odpowietrzenie po regeneracji zacisku tylnego, te same objawy. Po prostu gdzieś w układzie jest bąbel powietrza. Ja rozwiązałem temat tak: zalałem zbiorniczek do pełna płynem i (tu potrzebne jest proste acz sprytne urządzenie na bazie opryskiwacza do roślin) nabiłem do układu od strony zbiorniczka ciśnienie ok 1 bar z ciągłym uzupełnianiem ubytku płynu. I rozpocząłem odpowietrzanie wg standardowej procedury: od najdalszego do najbliższego- ważny jest wężyk aby obserwować kolor płynu na przelewie i bąbelki powietrza - będziesz zdziwiony co tam jeszcze siedzi. Po przepompowaniu ok 0,75l płynu zrzuciłem ciśnienie z układu, odessałem 50ml pynu ze zbiorniczka i jest gitara.
    Proste i działa. Polecam.

  6. #5
    Zielony listek
    Model
    MkIII, MkIV, Xf
    Silnik
    2.0 pb, 4.2 V8
    Opis
    2006 + 2004 + 2008 + 2010
    Od
    20 Aug 2014
    Mieszka w
    Krk
    Przyznam ze się poddaje. Nie jest to pierwsze auto w którym odpowietrzalem hamulce ale pierwsze przy którym poleglem. Przejechałem 50 km bez hamulców to jeszcze 5 przejadę do mechesa.
    4 misiace temu w st wymieniałem przewody pod autem i cały układ został bez płynu ale tam nie było problemu a robiłem tak samo teraz jak wtedy....

    Zastanawia mnie bardziej czy pompy szlag nie trafił bo pedal miękki bez względu czy odpalone auto czy nie. Do tego nie da się nawet napompować hamulcem. A z lewej z tylu jak odkręcam odpowietrznik to nawet hamulec nie schodzi w dół mimo ze płyn leci..

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Zepsuć nie zepsułeś, tez ze swoim walczyłem tez po wymianie z tyłu dopiero po 2h walczenia zaczęło coś się dziać najpierw przód później tył u mnie układ był suchy dosłownie 0000, trochę na odpalonym ale jak już pójdzie to na wył. odp. do końca pedał musi brać od samej góry.


    Cały czas do przodu

  8. #7
    Zielony listek
    Model
    MkIII, MkIV, Xf
    Silnik
    2.0 pb, 4.2 V8
    Opis
    2006 + 2004 + 2008 + 2010
    Od
    20 Aug 2014
    Mieszka w
    Krk
    Ja już teraz robię przy 4 mondeo i piątym bravo choć to jest najbardziej wdzięczne
    Auto u mechesa od rana sobie rady nie mogli dać jutro podmiana pompki bo zapowietrzenia podobno zero a pedal jak był miękki cały czas tak jest i nie da się podpompowac...podejrzewam ze pompka była już na wykończeniu może i odpowietrzanie ja dobiło...zobaczymy co jutro powie...

    W piątek męczyłem się pol dnia na odpalonym na zgaszonym na zaplonie....

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Kamlos
    Imię
    Kamil
    Model
    Bravo
    Silnik
    1.4 T-jet 150 KM
    Opis
    LPG
    Od
    17 Mar 2007
    Mieszka w
    Świdnik
    Wystarczyło poluzować przewody na pompce i odpowietrzyć ją, a dalej płyn by już poszedł.

    Kupię fotoradar, może być używany

  10. #9
    Zielony listek
    Model
    MkIII, MkIV, Xf
    Silnik
    2.0 pb, 4.2 V8
    Opis
    2006 + 2004 + 2008 + 2010
    Od
    20 Aug 2014
    Mieszka w
    Krk
    Diagnoza stety niestety pompka. Fakt koszt nie wielki bo zestaw naprawczy 20zł ale jednak coś był nie tak że padła.

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Na pewno padła a nie zapowietrzyła się po prostu? Może trochę syfu zassała?

  12. #11
    Zielony listek
    Model
    MkIII, MkIV, Xf
    Silnik
    2.0 pb, 4.2 V8
    Opis
    2006 + 2004 + 2008 + 2010
    Od
    20 Aug 2014
    Mieszka w
    Krk
    Niestety poszedł płyn do serwa. Raczej syfu nie było bo około 1,5 roku temu wymieniałem przewody bo mi na przeglądzie strzeliły więc był w miarę świeży a jak sam odpowietrzałem to przelałem w sumie ponad litr (płynu hamulcowego też) i tez czyściutki był (choć wystarczy jedna drobinka co też mogło mieć miejsce) więc obstawiam że stare gumki nie wytrzymały ciśnienia przy pompowaniu. Zepsutą będę miał jutro w rekach więc obejrzę.

    Teraz na spokojnie jak przeanalizuje....gdyby było zapowietrzone to w końcu pedał by się zrobił trochę twardszy przy pompowaniu a ten na zgaszonym silniku wchodził do podłogi jak w głębokie rzadkie błoto i można było pompować do us...ej śmierci. Na początku owszem stawiał opór ale w pewnym momencie zaczęło syczeć i wszystko sflaczało. Myślałem na początku że może jednak nie dopilnowałem poziomu w zbiorniczku i zassało powietrza. Po 60 km drogi dalej było to samo a jak juz dałem do mechesa to się domyśliłem co jest nie tak.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 12:20
  2. [MkIII] Hamulce, po wymianie klocków brak tylnych.
    By Markowka in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-07-2011, 01:29
  3. [MkII] Po wymianie tylnych amorków słaby wynik.
    By Marcinsik in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-04-2007, 13:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów