+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    06 Dec 2015
    Mieszka w
    Łódź

    Unhappy Jatco 2.5 V6 nie zmienia biegów na zimnym

    Witajcie,
    Szukałem dużo, i nie znalazłem odpowiedzi na dziwne zachowanie mojej skrzyni w MK III 2.5 V6 2004r skrzynia JATCO 5biegów.
    Wczoraj, wsiadłem do auta, odpaliłem wrzuciłem D, i moim oczom na wyświetlaczu nie ukazało się D tylko " 1 manual", tak jak bym przełączył na tiptronic, jednak po ruszeniu nie zmieniał biegu(nie ciągnąłem do czerwonego pola)... Kilka razy powachlowałem wajchą ale nic nie dało, stałem tak kilka minut na odpalonym silniku na P, silnik się rozgrzał, spróbowałem wrzucić na D i wszystko działa, auto jedzie i zmienia biegi, moc jest. Jednak po włączeniu tiptronica na światłach, nie mogę manualnie wrzucić dwójki, cały czas jest jedynka, po przełączeniu spowrotem na D na wyświetlaczu jest ciągle jedynka, muszę wrzucić P, i dopiero D i jazda... Dziś rano zszedłem do samochodu, i ponownie ta sama sytuacja, więc nauczony historią z wczoraj poczekałem aż silnik osiągnie odpowiednią temperaturę, i dopiero jest D i można jechać... Czy ktoś się z czymś takim może już spotkał? Gdzie szukać przyczyny? Oczywiście zamierzam zaprowadzić do serwisu ASB auto, ale nie chciałbym aby mnie nie oskubali.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz ; 01-07-2017 o 21:45

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Może coś nie styka , może zabrudzone przełączniki - ja zdemontowałbym osłonę i popatrzył , poruszał przewodami itp.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar bumblebee
    Imię
    Janusz
    Model
    MKIII look ST
    Silnik
    2,0 TDCi 146 KM
    Od
    02 Oct 2014
    Mieszka w
    Owczary/Oława
    Mozesz mieć zaśniedziałe styki na kostkach przy skrzyni (3 szt pd akumulatorem). U mnie nie zapinał 4 i 5 biegu

    Na stanie VCMII Rotunda 507219220

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    06 Dec 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Dobra, ten problem minął sam z dnia na dzień... Jednak od tego czasu teraz czasami wariuje prędkościomierz, oraz wyświetlacze LCD pokazują kreski, a skrzynia nie wie jak ma zmieniać biegi/redukować i wtedy przeciąga, szarpie.... Na ogół po chwili albo po zgaszeniu i odpaleniu samo to mija i auto jedzie normalnie, liczniki wszystko pokazują normalnie... Na przejechanych 160km problem pojawił sie raz, po czym wszystko się uspokoiło, i narazie cisza...
    Ostatnio edytowane przez Dzanger ; 07-07-2017 o 13:00

  6. #5
    Zielony listek Awatar hydros
    Imię
    Sylwek
    Model
    MKIII Sprzedany
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    automat Jatco z 2005
    Od
    27 Sep 2015
    Mieszka w
    Poznań
    To chyba masz problem z elektryką, może gdzies gubi sie masa, posprawdzaj styki.

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    06 Dec 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Mój problem dokładnie opisał forumowicz w tym temacie: http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...em-ze-skrzynią napisałem do niego PW jednak wątpię aby odpisał, a w tym temacie nie ma podanego rozwiązania...

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Cytat Zamieszczone przez Dzanger Zobacz posta
    Dobra, ten problem minął sam z dnia na dzień... Jednak od tego czasu teraz czasami wariuje prędkościomierz, oraz wyświetlacze LCD pokazują kreski, a skrzynia nie wie jak ma zmieniać biegi/redukować i wtedy przeciąga, szarpie.... Na ogół po chwili albo po zgaszeniu i odpaleniu samo to mija i auto jedzie normalnie, liczniki wszystko pokazują normalnie... Na przejechanych 160km problem pojawił sie raz, po czym wszystko się uspokoiło, i narazie cisza...
    Jak u mnie pojawiały się kreski na wyświetlaczach to winny był akumulator i wymiana załatwiła sprawę . Sprawdź akumulator i ładowanie . Ładowanie ma być 14,4 V ( gorsze mierniki wskażą 14,5 V ale po przestawieniu miernika na większy zakres wskazuje właśnie 14,4 V ) Akumulator w spoczynku musi mieć więcej niż 12 V ( chyba 12,6 V ) , wskazania poniżej 12 V oznaczają problem z akumulatorem . Podjedź do sklepu z akumulatorami , powinni mieć sprzęt do sprawdzania akumulatorów ( w spoczynku i pod obciążeniem ) Kiedy ładowałeś akumulator prostownikiem ? Odkręcałeś korki w celu sprawdzenia poziomu elektrolitu ?
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 09-07-2017 o 15:18

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    06 Dec 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Sprawdzałem akumulator miernikiem takim najprostszym, to przy obciążeniu pokazywał około 13,7, w spoczynku pokazywał coś trochę ponad 12 ale nie dużo. Odkręcałem korki, uzupełniłem poziom elektrolitu, przy okazji obczyściłem klemy, trochę mase pod akumulatorem(piszę, że trochę gdyż nie szło odkręcić śruby). Aktualnie musiałem udać się w trasę-400km i żadnego incydentu po drodzę...Jednak mam inny problem, a mianowicie jak wybierak jest na P, to na liczniku jest puste pole z napisem "auto", jak wciskam hamulec, i przycisk to pojawia się R, przełącze na R-wyświetla poprawnie, przełącze na N-też poprawnie, na D-też poprawnie, tak samo tip-tronic pokazuje wszystko dobrze. Ale wrócę na P i znów nic nie mam na wyświetlaczu poza "auto", ale jak po po powrocie na P klikam przycisk na wybieraku to już pokazuje N a nie R jak za pierwszym razem... Skrzynia wie, że jest wrzucony parking, bo trzyma auto normalnie, ale komputer tego nie widzi bo niema w tym momencie odcięcia około tych 4,5tyś obrotów tak jak być powinno. Ale czasami pokaże normalnie P, i wtedy też jest odcięcie. Nie wiem czy to ma związek z tym wyświetlaniem czy tylko zbieg okoliczności ale jak poruszam czujnikiem podciśnienia(chyba to jest to) przy przepustnicy, to wtedy się pojawia P... Może to mieć coś wspólnego?

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Jaka jest wartość ładowania ? 13,7 V to przy rozruchu silnika ?

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    06 Dec 2015
    Mieszka w
    Łódź
    13,7 jest jak silnik odpalony, włączone światła, klimatyzacja, grzanie szyb, radio. W momencie rozruchu około 10-11.

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    To masz odpowiedź - alternator ale podjedź dla pewności do elektryka , włączyłem nawet szyby i miernik wskazał spadek o 0,10 V z 14,4 V - światła, radio, . Możliwe , że regulator napięcia lub szczotki w najgorszej opcji cały alternator. U mnie szczotki zniszczyły komutator - wytoczyły w nim rowki + uszkodzone łożysko ( niby nie rozbieralne ale Polak potrafi ) u mnie skończyło się na wymianie alternatora bo łożysko uszkodziło ośkę itd. Nie kupuj alternatora zamiennika bo też są problemy z ładowaniem itd. - przerabiałem to , teraz mam ori po regeneracji .

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    06 Dec 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Cholera, alternator był wymieniany w marcu tego roku, ponieważ stary padł, i ponoć nie dało się go zregenerować już... teraz nie pamiętam co tam dokładnie było powodem nie możliwości regeneracji... Aktualnie mam wsadzony altek firmy AS, o dokładnie taki:https://as-pl.com/p/A9011 Jednak, rzeczywiście to może być gdzieś wina w prądzie, bo teraz znów miałem trasę 400km i ani razu nic się nie stało, a trasa wymagająca bo góry... A może akumulator sam w sobie jest padnięty? Podjadę może jutro do jakiegoś sklepu z akumulatorami-oni tam mają specjalistyczne przyrządy do pomiarów..

Podobne wątki

  1. [MkIII] Dźwignia zmiany biegów Tiptronic MKIII skrzynia Jatco- poszukuje. I inny problem tez.
    By Piter_Zacisze in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-11-2012, 13:52
  2. [MkII] Automat nie zmienia biegów z 1go na 2gi
    By pedronx in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2012, 17:00
  3. [MkIII] Stuki przy zmienia biegów
    By PiotrLublin in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 19:51
  4. Co ile sie zmienia pasek
    By rafek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-06-2007, 02:45
  5. [MkI] [automat] automat nie zmienia biegów
    By mondio in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2005, 21:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów