+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 16v
    Od
    24 Aug 2009
    Mieszka w
    racibórz

    Nierówna praca silnika i d³awienie siê, falowanie obrotów.

    Witam!
    Próbuje naprawiæ Mondeo i ju¿ nie mam pomys³ów co zrobiæ. Objawy s± takie, ¿e auto pracuje bardzo nierówno na wolnych obrotach (czasami znowu wydaje siê, ze nagle obroty wolne s± OK). podczas przyspieszania s± gwa³towne przyhamowania i szarpniêcia. Przy w miarê p³ynnym przyspieszaniu mo¿na objawy zniwelowaæ, ale czuæ, ¿e szarpie czasami.
    I teraz co zrobi³em:
    Wymiana ¶wiec (NGK), cewki (NGK) oraz w miarê ¶wie¿e kable (tesla - 2 miesi±ce). Oko³o miesi±c temu mia³em awariê na LPG - la³o siê z wtryskiwacza. Po naprawie auto je¼dzi³o przez krótki czas prawie, ze idealnie (zarówno na benzynie i LPG).
    Podczas przyspieszania mam wra¿enie, ¿e s³ychaæ czasami strza³y. Napewno raz jak grzeba³em pod mask± i gwa³townie doda³em gazu to solidnie strzeli³o. Auto ma regenerowan± g³owicê pod k±tem zaworów. Nie mierzy³em co prawda luzów, ale ogólnie je¿eli chodzi o wypalone zawory ju¿ to przechodzi³em dawniej i kompletnie nie wi±¿ê tej usterki z zaworami. I teraz jeszcze co zauwa¿y³em to na komputerze ¶rednie spalanie spad³o mi do 8.1-8.5 - zawsze mia³em minimum 11-12 przy szybkiej autostradowej je¼dzie. Ma³o tego autem w³a¶nie przejecha³em 1000km i spalanie mam na poziomie oko³o 10-11litrów LPG - wcze¶niej kiedy by³o OK spalanie oko³o 12.5 przy je¼dzie 160km/h. Co jeszcze zauwa¿y³em - byæ mo¿e nie ma to zwi±zku, ale przy gwa³townym przyspieszaniu przeskakuje mi na BENZYNÊ pomimo pe³niutkiej butli... Autem da siê rozpêdziæ do max. 170km/h - przed usterk± pod 200km/h...

    Pozdrawiam
    LEEYO

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar splitu
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez leeyo Zobacz posta
    Co jeszcze zauwa¿y³em - byæ mo¿e nie ma to zwi±zku, ale przy gwa³townym przyspieszaniu przeskakuje mi na BENZYNÊ pomimo pe³niutkiej butli...
    pewnie parownik nie daje cisnienia odpowiedniego przy bucie i roz³±cza na benzyne.
    jak sie ktos podepnie pod kompa lpg to zdiagnozuje na 100%
    by³: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. s³u¿y³ wiernie
    by³: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. s³u¿y³ wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  4. #3
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 16v
    Od
    24 Aug 2009
    Mieszka w
    racibórz
    Problem dotyczy pracy na benzynie i LPG. Dodatkowo przy ostatniej naprawie wtrysków LPG kupi³em reperaturkê do parownika i by³o wszystko wymienione na nowe. Tak jak wspomina³em silnik po tamtej naprawie pracowa³ OK i po czasie (ok. miesi±c) zaczê³y sie kolejne problemy...
    A jeszcze jedno: pod³±czy³em siê do kompa gazowego. Ci¶nienie mam oko³o 1.20 Przy gwa³townym bucie spada do 0.8-0.9. Raczej my¶lê, ¿e nie jest to problem gazu, a w³a¶ciwie wiem to napewno gdy¿ silnik na PB robi to samo...

    czyta³em kiedy¶ w jakich¶ w±tkach o klapach w kolektorze dolotowym... mo¿e tutaj co¶??? Czekam na kogo¶ kto cos doradzi. Mam ELM327 i autobossa do dyspozycji jakby cos trzeba by³o sprawdziæ...

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez leeyo ; 02-07-2017 o 15:35

  5. #4
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 16v
    Od
    24 Aug 2009
    Mieszka w
    racibórz
    Znalaz³em na razie od³±czony przewód podci¶nieniowy, z sterowania klap w kolektorze dolotowym. Jest kolosalna poprawa, ale szarpaæ szarpie dalej jesnak ju¿ delikatniej. S± jednak szarpniêcia - szczególnie przy gwa³townym przyspieszaniu na gazie...

    Pozdrawiam

  6. #5
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 16v
    Od
    24 Aug 2009
    Mieszka w
    racibórz
    Dziasiaj mierzy³em kompresjê - 1.2 na ka¿dym cylindrze wiêc chyba OK... Co my¶licie o ew. uszkodzeniu czujnika po³o¿enia wa³u?

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    16 Apr 2016
    Mieszka w
    Pobiedziska
    a luzy zaworowe sprawdza³e¶?

Podobne w±tki

  1. [Duratec] Nierówna praca silnika
    By jarowoo in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-12-2014, 21:48
  2. [TDCi MKIII] Nierówna praca silnika oraz dr¿enie silnika na niskich obrotach.
    By Rafau in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-05-2013, 17:39
  3. [MkIII] [MKIII] D³awienie silnika i skoki obrotów
    By trevi in forum LPG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-10-2008, 23:15
  4. Nierówna Praca Silnika
    By Grzegorzxx in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-03-2007, 23:23
  5. Nierówna praca silnika...
    By mar-ian in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-11-2005, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów