+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Pieszy
    Model
    zetec
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 Jul 2017
    Mieszka w
    Strzegom

    Problem ze wskaźnikiem temperatury MK4 2.0

    Witam użytkowników Mondeo.
    Zakupiłem wczoraj MK4 z silnikiem 2.0 benzyna. Silnik chodzi pięknie, auto jak nowe, ale jest jeden myk. Po odpaleniu auta, temperatura w ciągu 30s powoli idzie do 90' i tak zostaje. W ukrytym menu temperatura rośnie normalnie, od 0 i trzyma podczas jazdy ok 80'. Co byście na to poradzili, bo boje się jeździć, żeby nie zagotować auta przez błędne wartości?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    No ale 90-95 stopni to jest przecież temperatura eksploatacyjna.
    80 to ciut mało, silnik może przez to ciut więcej palić i mieszanka nie jest optymalnie dopalana.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    zetec
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 Jul 2017
    Mieszka w
    Strzegom
    Tak, tak. Wiem, że temperatura jest za niska, ale nie wiem czy ten wskaźnik w ukrytym menu też nie kłamie, bo pewnie jest tylko jeden czujnik temperatury i on podaje wartości do komputera. Jak po wymianie czujnika zacznie pokazywać prawidłowo na liczniku i będzie ok 70-80 to będę szukał dalej, może termostat otwarty.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maciek1234 Zobacz posta
    bo pewnie jest tylko jeden czujnik temperatury
    Tu to trza się na 100% upewnić czy jest jeden wspólny na wszystko, czy jest oddzielny na zegar i się rozkalibrował.
    Wstrzymaj się z zakupami do póki ktoś zorientowany nie podpowie jak z tymi czujnikami jest w MKIV
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    zetec
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 Jul 2017
    Mieszka w
    Strzegom
    Właśnie trochę mi się pali pod du**, bo muszę za 2 dni zrobić trasę 200km w jedną i spowrotem, a mechaników w rejonie nie mam wcale (mieszkam w UK i mechanicy wymieniają olej tydzień, przy czym zepsują więcej niż naprawią). Czujnik dużo nie kosztuje, więc warto go podmienić, ale tylko na zamówienie był i przywiozą go dopiero jutro na sklep. Przy wypięciu go wskazówka od temperatury idzie odrazu na 0, więc to na 100% ten daje na deske, ale zaraz spróbuję tę samą operację przy pomiarze w menu.

    ---------- Post added at 13:54 ---------- Previous post was at 13:00 ----------

    Czujnik jest jeden. Po odpieciu obydwa wskazniki nie pokazuja nic. Nie rozumie, dlaczego jeden pokazuje 90, a drugi inna wartosc.

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maciek1234 Zobacz posta
    Nie rozumie, dlaczego jeden pokazuje 90, a drugi inna wartosc.
    Bardziej wiarygodne jest to co PCM widzi, ten na desce może się rozjechał.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Pieszy
    Model
    zetec
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 Jul 2017
    Mieszka w
    Strzegom
    No i padaka. Wymieniłem dzisiaj czujnik i bez zmian. Na wskaźniki prawie 90, a w komputerze rośnie. Co jeszcze odpowiada za to?
    Ostatnio edytowane przez maciek1234 ; 05-07-2017 o 15:09

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maciek1234 Zobacz posta
    Na wskaźniki prawie 90, a w komputerze rośnie. Co jeszcze odpowiada za to?
    A do ilu w tym komputerze rośnie?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Pieszy
    Model
    zetec
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 Jul 2017
    Mieszka w
    Strzegom
    Do +/- 70. Zaprowadziłem go do jakiegoś mechanika, jak nic nie wymyśli to oddaje z wadą ukrytą...

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie wiem jak w MKIV ale w MkII czy MKIII sam wskaźnik jak jest niby na 90 stopniach to nie oznacza że temperatura w silniku jest 90stopni, bo może być i 70 w silniku a wskaźnik będzie pokazywał 90.
    To jest tylko poglądowe, i ma pokazywać kiedy do czerwonego pola dojdzie, a skoro nie dochodzi no to znaczy że silnik się nie przegrzewa, więc o żadnej wadzie ukrytej nie ma mowy.
    Tym bardziej że wskaźnik jest pionowo w dół, więc możliwe że po prostu sam wskaźnik się rozklekotał i dlatego po 30 sekundach leci na te 90.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 05-07-2017 o 17:20
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    22 Dec 2016
    Mieszka w
    bełchatów
    Witam u mnie też temperatura na wskaźniku bardzo szybko dochodzi do 90 stopni a w menu serwisowy powoli. Jest kilka wzmianek na ten temat w sieci, generalnie ten typ tak ma i nie ma co się przejmować. Też wymieniłem czujnik temperatury (co prawda z innego powodu) lecz praca wskaźnika jest taka sama jak przed wymianą
    tu jest nawet filmik
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...ry-silnika-mk4
    Ostatnio edytowane przez przemek410 ; 05-07-2017 o 19:36

  13. #12
    Pieszy
    Model
    zetec
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 Jul 2017
    Mieszka w
    Strzegom
    Witam. Przepraszam, że nie napisałem, ale byłem w delegacji. Znalazłem też inny filmik z MK3, gdzie dokładnie jest to samo co u mnie https://www.youtube.com/watch?v=MfGMfBk-VuA . Zamówiłem oryginalny czujnik w fordzie, wymieniłem i bez zmian. Miałem ostatnio prawie 30stopni na dworze i nagrzałem silnik według temperatury z menu do temperatury 99 stopni i schłodził go wentylator. Martwi mnie to, że wtedy też wskazówka nawet nie drgnęła. Nie mam pewności, czy wskazówka zareaguje w sytuacji, gdy zacznie mi się przegrzewać silnik...

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maciek1234 Zobacz posta
    Nie mam pewności, czy wskazówka zareaguje w sytuacji, gdy zacznie mi się przegrzewać silnik...
    Odepnij wtyczkę od wentylatora, czy wyjmij bezpiecznik, nagrzej silnik powyżej 100 stopni i będziesz widział czy wskazówka ruszy wyżej.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    ale w MkII czy MKIII sam wskaźnik jak jest niby na 90 stopniach to nie oznacza że temperatura w silniku jest 90stopni, bo może być i 70 w silniku a wskaźnik będzie pokazywał 90.
    mało w temacie ale sprostowanko:
    w mk2 przy 70-80*C wskazówka ma daleko do pionu
    cyrki zaczynają się gdy zaczyna się przegrzewać.
    tego na zegarach się nie zobaczy, do 115*C raz mi doszło, płyn zaczęło wyrzucać a wskazówka twardo w pionie stała.
    sama wskazowka oki bo po zwarciu czujnika wskazówka poleciała od razu na czerwone pole.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    tego na zegarach się nie zobaczy, do 115*C raz mi doszło, płyn zaczęło wyrzucać a wskazówka twardo w pionie stała.
    To u nas jak się załączał pierwszy bieg wentyli przy 102? stopnie, to wskazówka odchylała się na prawo od pionu (w okolicach M), jak drugi bieg się uruchamiał 105? 108? to wskazówka była przy L
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Miales zegary z napisem normal. Ja mam z C i H.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 12:56
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-05-2011, 00:09
  3. [MkIII] Ciągły problem ze wskaźnikiem temperatury. Falowanie
    By dujek in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-01-2010, 12:45
  4. [TD MkII] Problem ze wskaźnikiem paliwa.
    By kyjgel in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-11-2009, 19:54
  5. Problem ze wskaźnikiem temperatury w MkI
    By wienio in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-06-2005, 13:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów