+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Kombi
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ghia X
    Od
    10 Apr 2017
    Mieszka w
    Łódź

    Silnik grzeje się i stygnie MKIII 2.0 benzyna z lpg

    Witam, otóż jednym z problemów które mnie dręczą w samochodzie to świeża usterka. Mianowicie, po usprawnieniu klimatyzacji (po nabiciu i usunięciu jakiegoś zwarcia) oraz demontażu klapek z kolektora, samochód się zagrzał. Ale do rzeczy. Po odebraniu od mechanika w czwartek wieczorem, zrobiłem jakieś 15-20km i wszystko ok. W piątek rano 8km i wszystko ok. Po południu w piątek (temp. powietrza 26 C) po przejechaniu około 4km temperatura po chwili postoju na czerwonym świetle wskoczyła na czerwone pole. Po ruszeniu i rozpędzeniu się max do 50km/h po kilku sekundach spadła na wskazanie pionowe. Po 600m znowu się zaczęła podnosić jak stanąłem na kolejnym świetle, ale tylko na 3/4 i po ruszeniu znowu zaczęła spadać. Dojechałem jakieś 2km pod dom i odstawiłem samochód na jakieś półtorej godziny. Po tym czasie przejechałem z 5-6km i temperatura zaczęła dochodzić do połowy między pionem a 3/4 na postoju. Pod domem odkręcony korek zbiorniczka no i wyrzygało z pół litra płynu dołem. Rano uzupełniłem. Dzisiaj zrobiłem po południu około 12km i się podniosła jak tylko wykonałem manewr zawracania, za chwilę spadła, potem znowu na światłach wzrosła, spadła, podjechałem 4km pod dom, stanąłem zgasiłem silnik, odpaliłem i przez 15minut na postoju z włączoną klimą temperatura się nie ruszała, po czym znowu o kawałek w górę do połowy między pionem a 3/4. O co może chodzić?

    Ogólnie płynu nie ubywa, węże nie napuchnięte, wcześniej jedynie na początku czerwca miałem akcję, że się zagrzał 2 razy przy mocniejszej jeździe z włączonym zimnym nawiewem bez klimatyzacji, za drugim razem zniknął płyn ze zbiorniczka (wszędzie było sucho) po wymianie płynu aż do wczoraj był spokój.
    Z dodatkowych usterek które może mogą mieć znaczenie: wentylator załącza się tylko na drugim biegu, przy zawiasie maski przerwany kabelek.
    Ogólnie auto z 2001r. przebieg 437k, automatyczna skrzynia, którą we wtorek wymieniam bo kiepsko z nią, samochód był u kilku mechaników, sprawdzane wszystkie czujniki i osprzęt silnika,mierzona kompresja (według jednego mechanika 2 x12 i 2 x14, według drugiego wskazania od 14 do 15.5) cewka, świece, przewody nowe.

    Przepraszam za chaos, ale po prostu już nie mam nerwów do tego auta... jak w nim jestem zakochany tak mnie wqr... a za tydzień w sobotę wyjazd na wakacje...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Stawiam na uszkodzony termostat, tzn. nie otwiera się w pełni.
    Cytat Zamieszczone przez Wacjech90 Zobacz posta
    po usprawnieniu klimatyzacji
    Czyli klima działa, a tym samym jej skraplacz pracuje (grzeje się) jednocześnie "podgrzewając" chłodnicę wody, przed która jest zamontowany.

    Sprawdź termostat. Na 99% masz niestety ten droższy (z grzałką) a więc i wymiana będzie droższa.
    Cytat Zamieszczone przez Wacjech90 Zobacz posta
    wentylator załącza się tylko na drugim biegu, przy zawiasie maski przerwany kabelek.
    I jeszcze tego nie naprawiłeś?
    Na działającej klimie wentylator powinien działać praktycznie cały czas na pierwszym biegu. Gdy nie działa to skraplacz się mocno nagrzewa tym samym dogrzewając chłodnicę wody. Odczujesz to najmocniej na postoju gdy pęd powietrza nie schładza chłodnic.

    Napraw ten pierwszy bieg jak najszybciej a później przyjrzyj się termostatowi. Bagatelizując problem ryzykujesz przegrzanie silnika - w najlepszym wypadku padnie UPG, w najgorszym pęknie blok.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 15-07-2017 o 21:05

  4. #3
    Pieszy
    Model
    Kombi
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ghia X
    Od
    10 Apr 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Jest jakaś możliwość sprawdzenia tego żeby mieć 100% pewności przed kupieniem i wymianą termostatu?
    We wtorek wstawiam auto na wymianę skrzyni to i o tym chłopakom powiem żeby zrobili, dziwi mnie że poprzedni co robił klimę tego nie ogarnął...
    Ostatnio edytowane przez Wacjech90 ; 15-07-2017 o 21:04

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Wacjech90 Zobacz posta
    Jest jakaś możliwość sprawdzenia tego
    Tego, tzn. czego? Sprawdzenie termostatu?

    Powiem tak, jeśli od nowości nie był wymieniany to najprawdopodobniej ma już ułamane plastikowe "łapki" trzymające wkład, które go blokują.
    Pewność będzie po jego wymontowaniu i sprawdzeniu wizualnym.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 15-07-2017 o 21:09

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Wacjech90 Zobacz posta
    100% pewności przed kupieniem i wymianą termostatu?
    Najpierw to zrób ten pierwszy bieg wentylatora, dopiero jak przy sprawnym biegu będzie dalej problem z temperaturą to dopiero wtedy wziąć się za termostat, bo nawet przy sprawnym termostacie ale jak nie ma pierwszego biegu wentyli wskazówka będzie właziła na czerwone pole.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Silnik z mazdy 6 2,0 benzyna do mondeo mk3 2,0 benzyna.
    By tomek_ludew in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-07-2017, 17:07
  2. [Zetec] [MK1] Silnik nie grzeje się
    By Crea in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-07-2011, 23:39
  3. [Zetec]Czy silnik 18. benzyna z MKIII wejdzie do MKI ?
    By Markosan in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 11:00
  4. 2.5 V6 Silnik się grzeje
    By Oktan in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-07-2007, 00:34
  5. Silnik się grzeje
    By wiezowiec in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-07-2006, 20:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów