+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: AC LP5,5bar

  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    29 Jul 2016
    Mieszka w
    Kraków

    AC LP5,5bar

    Dzień dobry.
    Mam problem.
    LP 5,5bar HP13bar
    Zrobiłem vacum i czynnik, nabiłem co do grama, także układ nie jest "przebity"
    Sprężarka sprawna, jak był uwalony rezystor niskiego biegu wentylatora to dobijała do 22bar i dopiero presostat HP włączał wysoki bieg
    Po naprawie niskiego biegu wentylatora ciśnienie skraplania podczas postoju jest już ok. Pozostało jeszcze ciśnienie parowania.
    Normalnie zajmuję się agregatami wody lodowej i z klimatyzacją samochodową nie mam wiele styczności.
    Czy w tym układzie jest EXValve, czy jakaś dysza/kapilara? Osuszacz też pewnie jest.
    Proszę o informację gdzie tego szukać pod maską?
    Dziękuję.

    Mondeo MK3 1,8 Duratec 2003

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez laykonik Zobacz posta
    Czy w tym układzie jest EXValve, czy jakaś dysza/kapilara?
    Jest, przy podszybiu od strony komory silnika, zwane jest to cudo dyszą rozprężną. Fotki gdzieś były ale nie mogę trafić

    Osuszacz tutaj widać
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...=1#post3199080
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Dysza w MK3 jest (patrząc od przodu) między ścianą grodziową a lewym kielichem zawieszenia. Trzeba odkręcić czarną rozpórkę od kielicha.

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    29 Jul 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Dziekuje za odpowiedzi.
    Pomiary o których pisalem LP5.5bar, HP13bar zrobilem na biegu jalowym. Bląd ze nie zwiekszylem obrotow.
    Teraz jechalem po tym upale ( Krakow 16godz 36degC) i zauwazylem ze gdy silnik chodzi na 2000 lub wyzej to nawet chlodzi. Wniosek - LP musi maleć przy wyzszych obrotach sprężarki. W poniedziałek zmierze jeszcze raz cisnienia przy wyższych obrotach, ale... Ale coś mi mówi że sprężarka się kończy, i nie ma wydajności na niskich obrotach. Pewnie dostla po d... jak był brak niskiego biegu wentylatora skraplacza/chłodnicy i dobijala do 22bar.
    Ma ktos jakis namiar na warsztat w Krakowie gdzie maja na skladze regenerowane sprezaki, i do tego zajma sie wymianą? Mnie nie chce sie z tym robić.
    Brak polskich znakow, sory pisalem z telefonu.

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja bym jeszcze dla testu spróbował odpiąć wentylator coby nie było pierwszego biegu i sprawdzić czy ciśnienie sprężarka zrobi.
    Inna sprawa, przy napełnianiu czynnikiem trza dodać oleju ~50ml


    Cytat Zamieszczone przez laykonik Zobacz posta
    zauwazylem ze gdy silnik chodzi na 2000 lub wyzej to nawet chlodzi.
    U nas w MKII przy tych objawach wyszła zakitowana dysza rozprężna, temperatura z kratek dmuchała 10-12stopni
    z tym że nie było robiony pomiar ciśnienia
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Inna sprawa, przy napełnianiu czynnikiem trza dodać oleju ~50ml
    nie daje się tak dużo oleju bez sprawdzenia jego ilości w układzie. normalnie ściąga ok 10-15 gramów i daje się wtedy przy napełnianiu ok. 10 g, jeśli jest więcej ściągnięte to może oznaczać nadmiar oleju w układzie.

    ilość oleju w układzie podaje się w gramach nie w ml. bo robi się to wagą (zarówno olej jak i czynnik)

    Cytat Zamieszczone przez laykonik Zobacz posta
    LP 5,5bar HP13bar
    taniej będzie wymienić na początek zawór rozprężny niż od razu wymieniać kompresor. spróbuj. nawet jaś tanią używkę bo one rzadko padają co nie oznacza, że nigdy

    druga sprawa to jeśli na manometrach te ciśnienia były stabilne (zwłaszcza wysokie - brak drżenia wskazówki) to raczej nie będzie to kompresor. a 13 barów HP to jest naprawdę wystarczające a wręcz książkowe ciśnienie, żeby po drugiej stronie za zaworem rozprężnym zrobiło się wymagane 2,1-2,3 bara na LP
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 21-07-2017 o 15:03

  8. #7
    Zielony listek Awatar bartekrz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Duratec - HE
    Od
    19 Sep 2016
    Mieszka w
    Rzeszów / Łańcut
    Ja bym jeszcze dla testu spróbował odpiąć wentylator coby nie było pierwszego biegu i sprawdzić czy ciśnienie sprężarka zrobi......


    Ja tak miałem. Ciśnienie dobijał do 25 i włączał wentylator. Po tygodniu szlag trafił kompresor.....

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    nie w ml. bo robi się to wag
    Zgadza się, pomieszałem jednostki. Z tym że czy się doda 50ml czy 50g to dla pracy układu totalnie bez różnicy.

    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    nie daje się tak dużo oleju bez sprawdzenia jego ilości w układzie. normalnie ściąga ok 10-15 gramów i daje się wtedy przy napełnianiu ok. 10 g,
    Teorie są dwie
    I ja się trzymam tej, że olej jest wymieszany z czynnikiem, co prawda w czasie spoczynku sprężarki oddziela się, ale podczas odsysania jest odciągany razem z czynnikiem, a nawet jak coś go zostanie czy czynnika to próżnia robi swoje.
    I jeszcze inna sprawa, że ilość odzyskanego oleju jest mocno zależna od sprawności separatora danej maszynki.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 21-07-2017 o 16:47
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    owszem ale jeśli na tej samej maszynie z jednego auta odciągasz 90g a z innego 10g to raczej separator jest dobry tylko układ przepełniony olejem. poza tym na wszystkich szkoleniach wkładali mi do głowy, że jak wszystko jest ok i niczego się nie wymieniało to 10g oleju wystarcza. jeśli chce się naprawdę sprawdzić ilość oleju to trzeba zdemontować kompresor i zmierzyć ilość oleju w nim zawartą a potem przeliczyć na cały układ i sprawdzić z tabelami wynik - innej metody nie znam.
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 22-07-2017 o 18:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów