+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    15 Jun 2017
    Mieszka w
    Częstochowa

    Problem z wtryskami

    Witam, jakiś czas temu pisałem na forum że mam problem z głośną pracą silnika, jeździłem od mechanika do mechanika każdy dodał od siebie swoje 3 grosze, w końcu pojechałem do takiego który zebrał się żeby wyjąć wtryski i sprawdzić je na profesjonalnej maszynie (byłem w autoryzowanym serwisie bosha), tam powiedzieli mi że wszystkie 4 mam do roboty, ale że tragedii jeszcze nie ma bo ciśnienie sprężania jest ok. Za samo sprawdzenie i wymianę świecy żarowej już na starcie policzyli mnie na prawie 600zł, razem z regeneracją pompo wtryskiwaczy i czyszczeniem układu paliwowego + ew naprawa pompy to byłby koszt około 5000zł (akurat w tym warsztacie)

    Wstawiam dlatego zdjęcia z diagnostyki tych wtrysków, sam osobiście nie wiem jak je zinterpretować, nie sądziłem że będzie tak źle że wszystkie 4 trzeba robić, prócz głośnej pracy silnika przy samym ruszaniu i kopceniu (nie wielkim) przy niskich obrotach (czyli wtedy gdy wtryski są najbardziej obciążone ) nie widzę innych problemów.
    W trasie pali 5-6 litrów, przyspieszenie jest ok, na czystej drodze sprawdzałem 220km/h leci bez większego problemu, odpala bez problemu, błędy żadne nie wyskakują..
    Zastanawiam się co robić bo koszty naprawy jednak wyglądają na spore, ewentualnie może podrzucicie jakiś warsztat gdzie trochę taniej ale solidnie regenerują wtryski DELPHI, w tym warsztacie wyceniają 550zł od sztuki + 60zł za demontaż i montaż też od sztuki.


    @ zapomniałem dodać - Ford Mondeo mk3 2006rok 2.0 TDCI 130km
    Załączone obrazki

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar bumblebee
    Imię
    Janusz
    Model
    MKIII look ST
    Silnik
    2,0 TDCi 146 KM
    Od
    02 Oct 2014
    Mieszka w
    Owczary/Oława
    Cytat Zamieszczone przez rarytas22 Zobacz posta
    że tragedii jeszcze nie ma bo ciśnienie sprężania jest ok.
    Padnieta pompa prawie do końca daje ciśnienie.
    Cytat Zamieszczone przez rarytas22 Zobacz posta
    + ew naprawa pompy
    Wtryski ogarniają dzięki maszynie ale na budowie CR Delphi to rzaczej kiepsko.Najpierew przyczyna uszkodzenia zaworków przelewowych wtryskiwaczy(99% to kończąca żywot pompa wstępna w pompie CR) a potem wtryski.

    Na stanie VCMII Rotunda 507219220

  4. #3
    Zielony listek
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    15 Jun 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Wciąż nurtuje mnie sprawa że wszystkie 4 są do roboty skoro na prawdę nigdy nie wyskakiwał żaden błąd "sprężynki" moc jest nadal, odpala od strzała za każdym razem, kopci ale nie tragicznie (częściej na czarno co raczej będzię winą EGR bo w tym roku jeszcze nie był czyszczony)
    Chodzi o to że te foty z diagnostyki komputerowej nic mi nie mowią a nie mam szczęścia do mechaników, zawsze próbują mi wcisnąć rzeczy których nie trzeba robić, także i w tym wypadku szukam porady.
    Naprawy będą kosztowne i zastanawiam się co robić dalej, trochę szkoda mi by go było sprzedawać bo w 2010 roku został kupiony jako 3 letni i ciągle jest w rodzinie także mam pewność czym jeżdżę i najechane ma tylko 170.000

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    08 Oct 2014
    Mieszka w
    Łódź
    W/g wykresów wtryskiwacze są tragedia. Problem w tym że sprawdzanie wtryskiwaczy DELPHI na EPS-ie (tak jak u Ciebie) jest delikatnie mówiąc mało wiarygodne gdyż EPS po prostu ma złe dane do delphi. W/g 4 wykresów wynika że :
    Wtryskiwacz nr 1: nr 2535.... ma jedynie dobrą dawkę przedwtrysk (VE) powinna mieć 2,4 a ma 2,33 czyli wzorowo. Dawka VL (czyli pełen gaz) dużo za duża 53,5 a ma 67,5. Tragedia natomiast jest w biegu jałowym czyli wolne obroty (LL) jak widać dawka jest równa 0 (zero) Inna sprawa to przelew (dawka powrotna, wartośc zadana to ta co być powinna a wartośc rzeczywista to ta co jest naprawdę) jak widać tragedia 29 do 166,33.

    Wtryskiwacz nr 2: nr 1578... tu jest ciekawie bo praktycznie test przerwany na dzień dobry pierwsze badanie Leak test to test w którym bada się głownie szczelność wtryskiwacza. Jak widać przelew jest powyżej górnej granicy, więc albo ten co obsługiwał maszynę sobie odpuścił dalszy test albo jest gdzieś wyciek na zewnątrz (nakrętka albo rozpylacz).


    Wtryskiwacz nr 3: nr 1334... w sumie najlepszy. VL za duże trochę a LL za małe trochę, przelew duży.

    Wtryskiwacz nr 4: nr 1339... identycznie jak nr 2.

    Moja rada... wlej do baku mixol albo daj wtryskiwacze jeszcze do kogoś innego.

  6. #5
    Zielony listek
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    15 Jun 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Wlewałem z 2 miesiące przed tymi testami jakiś płyn do czyszczenia układu wtryskiwaczy niestety nie pamiętam nazwy, w motoryzacyjnym kupiłem za ok 30-40zł


    na jołowym biegu głośno właśnie klekocze silnik ale podczas samej jazdy nie czuje jako tako utraty mocy..
    Jak już w takim słabym stanie są te wtryski to nie dziwne że na desce nie wyskakują żadne błędy ?
    Kolejne pytanie, do czego mogłoby doprowadzić dalsza jazda na tych "tragicznych" wtryskach ? Pytanie może głupie ale pierwszy raz mam diesla, wcześniej zawsze benzyniak. Powoli już się zbieram za szukanie odpowiedniego warsztatu i chce do końca sierpnia to zrobić.

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Niestety parę złotych będzie cie to kosztować, dopilnuj tylko żeby był to warsztat który naprawdę potrafi to zrobić na odpowiednim sprzęcie .

  8. #7
    Zielony listek
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    15 Jun 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    a co ten Mixol ma mi niby pomóc ?
    Swoja drogą powtórzę pytanie, czy ryzykuje awarią kolejnych części jeżeli jeżdżę póki co z tymi "tragicznymi" wtryskami ?

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Do TDCi nie dolewa się Mixol !!!

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Można dolewać olej 2T ale nie mixol.

  11. #10
    Zielony listek
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    15 Jun 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    a odpowiedzie co to może pomóc w moim przypadku ?
    i będę wdzięczny za odpowiedz na drugie pytanie które zadałem wyżej

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    08 Oct 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Oczywiście że można dolewać mixol "nawet" do TDCi. 100-150ml na zbiornik jeszcze nie słyszałem żeby taka ilość mixolu komukolwiek zaszkodziła, w najgorszym przypadku po prostu nie pomoże.
    Co się może stać? Najpierw problemy przy wyprzedzaniu (tryb awaryjny), potem problemy z zapalaniem. W ekstremalnym przypadku naprawa silnika (ale to jest naprawdę ekstremalny przypadek bo wcześniej nie wytrzymasz nerwowo od usterek tych pierwszych).

  13. #12
    Zielony listek
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    15 Jun 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    A nie wydaje się Wam to dziwne, że skoro wszystkie wtryski są już do niczego to mimo to nie wyskakują błędy, ani tryb awaryjny że o wyprzedzaniu nie wspomnę, odpala też bez problemowo..
    Chyba sprawdzę je jeszcze gdzie indziej, chociaż w wypadku tego warsztatu za samą diagnostykę + wymiana jednej świecy żarowej zapłaciłem prawie 600zł

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    16 Mar 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Może po prostu zrób test przelewowy, który jest dość prosty. Jak sam nie ogarniesz tego to wiele warsztatów to może zrobić. Ja za taki test zapłaciłem 50zł w zwykłym warsztacie.

  15. #14
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    Kamazzo dobrze mówi, test przelewowy i cała prawda wyjdzie na jaw. Możesz też znaleźć w okolicy kogoś z forscanem i tym również sprawdzisz kondycję układu.

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    nie wiem jak z tą głośnością, ale mondeo zanim się rozgrzeje jest raczej głośne. pompowtryskiwacze??? jeśli decydujesz się na regeneracje to może poszukaj nowych http://allegro.pl/wtryskiwacz-e-1307...901842690.html link to nie reklama z mojej strony. jeśli go usuną to na alledrogo wpis 504z i wyfiltruj nowe.

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    08 Oct 2014
    Mieszka w
    Łódź
    REMAN oznacza regenerowane fabrycznie czyli nie takie nowe.

  18. #17
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez gorilla Zobacz posta
    pompowtryskiwacze???
    wtryskiwacze - bo jest pompa oddzielnie

  19. #18
    Zielony listek
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    15 Jun 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    dzięki bardzo za odpowiedzi, w tym tygodniu pojadę zrobić gdzieś tą próbę przelewową

    w pracy drogi robimy i miałem dzisiaj okazję przejechać na pustym odcinku i do 100km/h rozpędzał się nie całe 11 sekund, i zdążyłem się spokojnie rozpędzić do 210, dałoby rade jeszcze z 10 na pewno ale brakłoby mi drogi :P
    To wszystko powoduję że ciężko mi uwierzyć że padły wszystkie wtryski ;s
    Tak jak pisałem wcześniej pierwszy raz użytkuje disla ale w między czasie jeździłem mondeo mk IV z 2014 roku, 2.0 130km, pewnie przez dużo większą mase ale był mniej żwawy niż mój mk3..
    Firmowy transporter z 2017 z tym samym 2.0 130km tak samo (tu co prawda masa robi swoje mimo wszystko prosto z salonu)

  20. #19
    Kursant
    Model
    Było MKII TD jest MKIII TDCI 130 Kucy
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mondi MKIII Trend X
    Od
    10 Dec 2010
    Mieszka w
    Łódź że miasto takie...
    Zobacz , czy nie przybywa oleju na bagnecie. Jeśli kopci to może nie pokazywać jeszcze błędów a chodzić będzie, bo paliwa nad to dostaje. Jeśli przybywa oleju to total leje i ścieka do miski. Po napełnieniu silnika przepluje odmą do turbo i rozbiega motor. Sam 2 silniki tak załatwiłem, więc wiem co mówię......

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Problem z wtryskami
    By EPNY in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-06-2017, 18:41
  2. [TDDi MKIII] TDCI mk3 polift problem z wtryskami pompą etc
    By zrazik in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-12-2013, 13:23
  3. [TDCi MKIII] Podkładki pod wtryskami.
    By wolly1987 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 21:42
  4. [Zetec] Mondeo MK2 Problem z wtryskami - komputer?
    By marcin073 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 21:04
  5. [TDCi MKIII] Problem z wtryskami
    By micho_m in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-01-2011, 18:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów