+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    15 Apr 2016
    Mieszka w
    Łódź

    Przyduszanie przy ruszaniu

    Cześć, w moim Modku pojawił się problem przy ruszaniu. Energiczne ruszanie powoduje, że się bardzo dusi, nie gaśnie ale obroty spadają ponizej 600 i taki zamulony próbuje jechać. Po chwili coś jakby się "odblokowywało" i potem auto wyrywa. Na wyższych obrotach nie ma problemu z osiągami. Dzieje się tak na gazie i benzynie, problem jest mniejszy na zimnym / chłodnym silniku. Na liczniku jest nabite 220tys km, ile jest naprawde to nikt nie wie. Zauważyłem też, że czasami przy ok 3 tys obotów, gdy gaz jest w podłodze to potrafi jednorazowo szarpnąć. Nie wiem czy to ma jakiś związek ze sobą. Korekcje mieszanki +- 15 więc w normie. Nie wiem dzie szukać przyczyny? Może rorząd? zaczałęm słyszeć lekkie szuranie na obrotach wolniejszych niż wolne.

    Czy ktoś ma może jakiś pomysł?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    świece? przewody? kiedy byly wymieniane? czyszczenie MAF? warto przeczyścić.
    olej? kiedy? zrobić płukankę może napinacz zasyfiały jest i przydałoby sie przeczyścic układ.
    polecam odczytać błędy i zresetować komputer + zrobić adaptację. później bedziemy radzić.

  4. #3
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    15 Apr 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Świece, przewody + cewka ok 3 miesiące temu, olej 4. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Mechanika mam dopiero za 2 tygodnie bo lekko kapie olej spod pokrywy rozrządu. Jest jeszcze jeden objaw - powiedzmy, że mam 3 tys obrotów, puszczam gaz, obroty spadają do ok 600 I stabilizuja się na 800. Wydaje mi się też, że silnik drży na wolnych obrotach.

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    to reset i adaptacja na dobry poczatek

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Samoadaptacja.jpg
    dobrze zaczac od czegos prostego

  7. #6
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    15 Apr 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Reset i adaptacja była wykonana ale problem powrócił po kilkunastu/kilkudziesięciu km niestety

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Trzęsienie na wolnych to raczej poduszka skrzyni.
    Przeczyść MAF- przepływomierz oraz polecam przeczyścić spreyem typu contact wszystkie kostki przy silniku.
    Szarpnięcie przy 3000 raczej dziwne, że akurat tutaj. Jesteś pewien, że nie jest to załączająca się sprężarka od klimy?

    To blokowanie przy ruszaniu jeszcze tak mi przychodzi na myśl krokowy, który jest być może brudny i gdy wciskasz gaz przyblokowuje się i mieszanka chwilowo jest zbyt uboga do ilości powietrza?
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 25-07-2017 o 22:30

  9. #8
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    15 Apr 2016
    Mieszka w
    Łódź
    W weekend przeczyszcze przeczyszcze MAF.
    Szarpnięcie jest ale bardzo delikatne i nie zawsze, pasażerowie pewnie nie czuja tego nawet, ale poobserwuje to dokładnie. Trochę też przesadziłem z obrotami, dzieje sie to raczej bliżej 2-2,5tyd.
    Co do poduszki to zmieniana była jakieś 9 mies temu. Może poduchy pod silnikiem?

    No i to duszenie, dzieje się to nawet na luzie, gdy bardzo szybko wcisne gaz, silnik zaczyna się trząść, I dopiero po chwili reaguje I obroty szybują w górę. W czasie rzeczywistym (przed chwilą) sprawdzałem nastawy przez OBD i nie wiem jakbym się starał to nie przekraczają +-5 na obydwóch rzędach.
    Krokowiec wydaje się słuszną ideą ponieważ zdarza mi się, że obroty falują na luzie no i to spadanie obortów przy rozsprzęgleniu. Mam jakąś opcję aby sprawdzić krokowca?
    Ostatnio edytowane przez jabol333 ; 26-07-2017 o 00:24

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    podmienić na nowy lub wyczyścić bo brudzi go egr.

  11. #10
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    15 Apr 2016
    Mieszka w
    Łódź
    OK, więc w weekend przeczyszcze krokowca i MAF, zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Jeśli ktoś ma jeszcze jakies sugestie to chętnie posłucham

  12. #11
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    15 Apr 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Nie mogłem wyczyścić silniczka krokowego bo nie mam ze sobą płaskich kluczy do odkrecenia. Odkreciłem natomiast MAF i był czysty, nawet nie udało mi się zabrudzić nim rąk. Podejrzewam więc, że problemu trzeba szukać w innym miejscu

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    15 Feb 2017
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki
    Możesz całkowicie ominąć krokowca aby wyeliminować go z podejrzanych. Ja jeżdżę bez krokowca już jakiś czas. Dodałem gazu linką i gdy krokowiec teoretycznie powinien być zamknięty wyjąłem wtyczkę. Musiałem delikatnie otworzyć przepustnice na "zderzaku" bo gasł. Ewentualnie częściowo zaciśnij ten przewód powietrza co idzie do krokowca. Tak wiem, druciarstwo ale chociaż będziesz wiedział czy to krokowiec. Ja obstawiam układ zapłonowy lub jakiś magiczny czujnik np położenia wału. Sprawdzałeś błędy?

  14. #13
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    15 Apr 2016
    Mieszka w
    Łódź
    tak, sprawdzałem błedy. Nic nie wyświetla się w komputerze

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jabol333 Zobacz posta
    Reset i adaptacja była wykonana ale problem powrócił po kilkunastu/kilkudziesięciu km niestety
    A te kilkadziesiąt kilosów na benie jechałeś? czy już na LPG?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #15
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    15 Apr 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Po resecie na benzynie jeździłem, dopiero po ok 100km pozwalałem pracować na gazie.
    Dopiero na jutro jestem umówiony do mechanika a teraz pojawiło się głośniejsze dzwonienie, wydaje mi się, że spod pokrywy rozrządu. Dodatkowo przerywanie które opisywałem wcześniej się nasila

    Na innej stronie znalazłem coś takiego:
    "Odłącz kostkę od tego czujnika i zapal auto i dodaj gwałtownie gazu. Powinien mieć lekkie zawahanie , jakby turbo-dziura. Sprawdz na założonej kostce i zobacz czy jest różnica. Jeżeli nie będzie różnicy czujnik do wymiany. Koszt około 60-80 zł. Wymienisz sam. Czynność sprawdzenia wykonaj na postoju."
    Mowa tutaj o czujniku położenia wałka rozrządu. Czy uważacie, że ta teoria ma sens?

    Edit2:
    Sprawdziłem kąt wyprzedzenia zapłonu (który wg. mnie jest połączony z czujnikiem położenia wałka rozrządu) i ewidentnie widać chwilowy spadek przy nagłym dodaniu gazu. Przy dodaniu gazu na wolnych obrotach też spada na ok sekundę i zaraz zaczyna rosnąć. I teraz moje pytanie jest następujące - co komputer bierze pod uwagę aby obliczyć ten kąt? Na pewno coś oprócz wspomnianego wcześniej czujnika i chciałbym też sprawdzić tamte wartości
    Ostatnio edytowane przez jabol333 ; 08-08-2017 o 20:47

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    W forscanie jest opcja sprawdzenia pracy czujnika położenia przepustnicy- TPS. podana jest wartość procentowa w zależności jak mocno wciśniesz gaz.

  18. #17
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    15 Apr 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Dzięki za sugestię ale mam możliwość skorzystania z LM327 BT + Torque teraz. Jutro auto idzie do mechanika ale obawiam się sytuacji "hehe no jeździ, wszystko z nim OK".

Podobne wątki

  1. [MkIII] przy ruszaniu z piskiem opon coś tłucze przy prawym
    By JOHNYY in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 15:15
  2. [MkII] stuki przy ruszaniu szarpanie kierownica przy przyśpie
    By cyc in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 11:44
  3. [MkII] stuk przy ruszaniu
    By marswiec in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-12-2009, 11:56
  4. [MkI] Skakanka przy ruszaniu
    By Raz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 10:10
  5. kangur przy ruszaniu
    By Wolv in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-11-2006, 13:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów