+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Nowe Malowanie

  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    27 Jan 2017
    Mieszka w
    UK

    Nowe Malowanie

    Witam
    zastanawiam się nad pomalowaniem na nowo moje mk3, tyle że ma już przejechane 290km, niezawodne, nic się nie dzieje jak narazie, drobne naprawy zawieszenia. czy warto zainwestować w nowy lakier przy 290km tyś?? 2.0 tdci 2003rok
    naprawdę podoba mi się to autko i chciałbym nadać duszy..........a do tego potrzebny jest nowy lakier.......jak uważacie?????
    myślę że rok półtora będę nim jeszcze jeździł, może dłużej nie wiadomo.
    ewentualnie może polerka?? czy polerka odnowi czarny lakier???
    Ostatnio edytowane przez dansta ; 02-08-2017 o 15:58

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Vomito
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM Sedan
    Opis
    Seria 20, 2003-03-31
    Od
    21 Feb 2014
    Mieszka w
    Ostrów (Bździszewo)
    polerka + mokry wosk i będzie cieszyć oko chyba, że są odpryski, głębokie zarysowania itd. to zależy od zasobności portfela.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    27 Jan 2017
    Mieszka w
    UK
    Lakier jest po prostu zmatiowały, jak podjeżdżam np w nocy pod cpn to zwykle są tam mocne białe ledy i to już bardziej przypomina ciemny granat albo po prostu szara czerń
    W nocy bez oswietlenia prezentuje się naprawdę zacnie, a tak to myśle ze stan lakieru jest wciąż w porządku
    Samochód już ma 14lat i nigdy nie była robiona polerka

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    15 Feb 2017
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki
    Zaczął bym od polerki. Kiedyś robiłem takie rzeczy zawodowo. Możesz zrobić to samemu, nawet ręcznie kupując zwykłą pastę w motoryzacyjnym(4 tubki) i kilka szmatek z mikrofibry. Wydasz max 50 zł i będzie cię czekało dużo pracy. Na yt jest sporo filmów jak to robić. Na końcu wosk i będzie lśnił. Jak jak lakier jest bardzo zmatowiony i porysowany to machanie ręką da efekt na krótko nawet jak zabezpieczysz woskiem. Możesz sobie wypróbować na masce. Najlepszym rozwiązaniem będzie polerowanie maszynowe. Spece od tego biorą od 400 do 1000 zł w zależności od stanu lakieru no i samego speca. Możesz też zrobić to samemu ale to już nie jest takie proste. Najtańsza polerka czyli taka kątówka z regulacją obrotów to około 140 zł plus przyjemniej dwa rodzaje past. Podstawowa i finiszujaca po 30 zł ewentualnie jakieś dodatkowe nakładki. W 250 powinno się zamknąć. Roboty na cały dzień. Jak wspominałem nie jest to proste i można popsuć lakier więc warto wcześniej poczytać i obejrzeć kilka filmów na yt. Nigdy nie polerujemy w słońcu i najlepiej w pomieszczeniach wolnych od piasku i innych pyłów. Oczywiście możesz te zrobić na dworze ale lepiej w bezwietrzny dzień.

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Przemyj trochę auto, nawet płynem do naczyń, i wrzuć jakieś fotki. Spróbuj zrobic z bliska z flaszem. Na brak blasku pomaga polerka. Malowanie ma sens jak masz poważne uszkodzenia.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Wygłuszenie drzwi + nowe głośniki + nowe radio
    By kamilesp in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23-10-2015, 11:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów