+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Damian
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    02 Jan 2015
    Mieszka w
    Bydgoszcz

    Wibracje/telepanie silnika po odpaleniu ST220

    Witam,
    mam w swoim ST220 od jakiegoś czasu problem z wibracjami silnika po odpaleniu (najczęściej po dłuższym postoju, chociaż też nie ma reguły). Telepie aż całą budą - czuć w środku jak się siedzi. Sporadycznie pojawia się błąd P0301 - wypadanie zapłonu na 1 cylindrze. Jakiś czas już z tym jeżdżę ale problem się pogłębia. Wibracje silnika po odpaleniu są coraz dłuższe - na początku ok. 10 sek, teraz 20,30,40sek różnie.
    Wymieniłem już:
    - przewody WN (NGK) - zrobiłem na poprzednim zestawie ok 50 tys i żadnych problemów
    - cewkę zapłonową - chociaż stara (motorcraft) wydawała się być ok, obecnie założyłem magnetti marelli,
    - świece zapłonowe wcześniej bosch platynowe (dedykowane do gazu) - również na takim zestawie zrobiłem 50 tys i żadnych problemów, obecnie dedykowane motorcraft
    - mam założoną instalację gazową ale ją wyeliminowałem ponieważ po całkowitym jej rozpięciu problem nadal występuje,
    - sądziłem, że może być uszkodzony wtryskiwacz benzynowy (nie domyka się i zalewa przy odpaleniu), ale zamieniłem miejscami z innym cylindrem i nadal to samo
    - sprawdzałem testerem ze specjalnym płynem obecność spalin w zbiorniczku układu chłodzenia (na wykluczenie uszczelki pod głowicą) ale nic nie wykazał,
    - jeszcze jakiś czas temu auto miało moc, jeździło bez problemu, a obecnie coraz częściej czuję ze od 5tys obr. nie ma mocy, tak jakby właśnie nie do końca palił na jeden cylinder (chociaż mimo to od tygodnia nie wyskakuje błąd P0301).
    I bądź tu mądry.

    Obawiam się że zostało już tylko sprawdzenie kompresji na cylindrach, akurat pechowo 1 cylinder jest pod kolektorem. I teraz pytanie - kolektor ssący nie musi być założony aby sprawdzić kompresję na cylindrach 1-3 bezpośrednio pod nim?
    A może macie jeszcze jakieś inne pomysły?
    Wg TIS'u uszkodzony może być jeszcze sterownik silnika ale czy jest to prawdopodobne?
    Obecny przebieg (sądzę, że realny) około 230 tys.

    Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Tymek_88
    Imię
    Tymoteusz
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    24 Oct 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Według mnie to ewidentnie wina zapłonu. Wszyscy wiemy ze ford musi mieć kable świece cewkę ori.
    Spora część ludzi eksperymentuje z ngk ale jak dla mnie magneti to do kosza od razu.
    Szczerze polecam tobie zakup nie drogich a używanych kabli cewki motorcrafta i nowe świece tej marki.
    Jak byś nie miał kompresji to silnik słabnie. Ale jak telepie to ewidentnie zapłon. Taka jest moja opinia.
    Mam nadzieję że mogłem pomoc pozdrawiam.
    MK2 1.8lpg (kombi)--> MK3 ST220 (kombi)-->MK2 ST200 (sedan) --> MK2 ST200 (habeta)--> MK3 ST220 (kombi)--> MK4 (kombi)

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez damiano.120 Zobacz posta
    Obawiam się że zostało już tylko sprawdzenie kompresji na cylindrach
    Jak już wykluczyłeś układ WN i wtryskiwacze to trza zmierzyć tę komprechę, może się np zawór upalił.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Damian
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    02 Jan 2015
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Chciałbym samodzielnie przeprowadzić próbę kompresji na cylindrach. Czy w tym celu muszę:
    - zdjąć kolektor dolotowy (próbę przeprowadzam na ściągniętym kolektorze)
    - wykręcam wszystkie świece
    - wyciągam bezpiecznik od pompy paliwa aby nie tłoczyła
    - wkręcam manometr po kolei do każdego cylindra i kręcę rozrusznikiem tak długo aż ciśnienie przestanie rosnąć
    Jeśli mówię źle to proszę mnie poprawić.
    I najważniejsza kwestia czy przeprowadzam próbę na zimnym czy gorącym silniku? Informacje w necie nie są spójne, ale jakoś nie wyobrażam sobie najpierw nagrzać silnika do temperatury pracy i ściągać kolektor na gorącym, a tym bardziej wykręcać świece na gorącym silniku (wolałbym, żeby gwint w aluminiowym bloku jeszcze trochę posłużył).
    Ostatnio edytowane przez damiano.120 ; 04-08-2017 o 19:06

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez damiano.120 Zobacz posta
    muszę:
    - zdjąć kolektor dolotowy
    Jak nie ma dojścia z manometrem no to trza ten kolektor zrzucić, jak jest dojście bez zrzucania kolektora to podczas kręcenia rozrusznikiem pedał gazu w podłogę żeby przepustnica na maxa była otwarta.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Damian
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    02 Jan 2015
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Witam,
    kontynuując temat po długiej przerwie związanej z brakiem czasu opiszę co nastąpiło:
    wymieniłem po raz kolejny cały zestaw przewody + świece (tym razem w takiej konfiguracji jakiej jeździłem wcześniej długo bezproblemowo czyli przewody NGK + świece bosch platynowo-irydowe do gazu). Po wymianie nastąpiła znaczna poprawa. Nie przerywa podczas przyspieszania, ale niestety czasami telepie silnikiem podczas schodzenia obrotów w zakresie 1500-1000 obr tak jakby w tym momencie wyłączał jeden cylinder lub dwa. Ciężki przypadek.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-05-2017, 19:24
  2. [TDCi MKIV] Wibracje silnika 163 hp
    By mario70 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-04-2015, 17:19
  3. [Zetec] Lekkie wibracje na pedale gazu jak by wibracje od silnika
    By Mondek00r in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 18:07
  4. [ST220] delikatne wibracje silnika-ST220
    By miki_st220 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 01-09-2014, 19:00
  5. [Zetec]Telepanie silnika,uboga mieszanka-Po remoncie głowicy
    By Paker in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-01-2010, 22:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów