+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    W³oc³awek

    Pêkniêta ¶ruba zwrotnicy

    Chodzi o prawy przód.
    Psika³em j± obficie WD 40 i na zmianê trochê odkrêca³em i przykrêca³em i coraz bardziej da³o j± sie wykrêciæ. Niestety zacz±³em sobie w pewnym momencie pomagaæ nog± podczas odkrêcania i nagle posz³a,czyli pêk³a...
    Jest tak,¿e urwa³a siê blisko g³ówki i praktycznie ca³e pozosta³o¶ci nadal s± na swoim miejscu (wykrêci³a siê w sumie na jakie¶ 2-3 mm).

    Amortyzator nadal siedzi sztywno w zwrotnicy,ale wiadomo,¿e pewnie ju¿ nie tak do koñca sztywno jak powinno byæ.

    1.Mogê tak trochê z tym poje¼dziæ?
    2.Rozwierciæ trzeba star± ¶rubê? Pewnie inaczej i tak nie da rady
    3.Po rozwierceniu da siê uratowaæ gwint w zwrotnicy,by wkrêciæ now± ¶rubê,czy trzeba od razu daæ inn± d³u¿sz± na wylot i zabezpieczyæ j± nakrêtk±?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    1.Mogê tak trochê z tym poje¼dziæ?
    W ¿adnym wypadku, ona nie jest po ca³o¶ci gwintowana, g³ówka trzyma ca³y ¶cisk, niech Ci na jakim¶ wyboju siê obruszy i ...

    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    3.Po rozwierceniu da siê uratowaæ gwint w zwrotnicy,by wkrêciæ now± ¶rubê,czy trzeba od razu daæ inn± d³u¿sz± na wylot i zabezpieczyæ j± nakrêtk±?
    Od razu zakup nowe, tylko maj± byæ walcowane i nie pamiêtam czy to 9.2, 9.6 czy 10.2 (chodzi o twardo¶æ)
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    9.2, 9.6 czy 10.2
    W sumie chyba im twardsze tym lepsze?

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Takie jeszcze g³upawe pytanie.
    Z racji,¿e ¶ruba trochê wysz³a i pojawi³o siê trochê widocznego gwintu "od ty³u",to jest sens wkrêcenia tam innej ¶ruby i próby wypchania tej urwanej? W sensie zakleszczy³a by siê ta nowa na pozosta³o¶ciach starej i jakim¶ cudem zaczê³a krêciæ t± urwan±? Pewnie absolutnie to nic nie da,ale zapytaæ warto Szczególnie,¿e sam absolutnie nie mam mo¿liwo¶ci rozwiercenia starej,a jutro ¿adnego fachowca nie dorwê.

  6. #5
    Poch³aniacz prostych Awatar splitu
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Zamieszczone przez MaciejCWL
    3.Po rozwierceniu da siê uratowaæ gwint w zwrotnicy,by wkrêciæ now± ¶rubê,czy trzeba od razu daæ inn± d³u¿sz± na wylot i zabezpieczyæ j± nakrêtk±?
    Od razu zakup nowe, tylko maj± byæ walcowane i nie pamiêtam czy to 9.2, 9.6 czy 10.2 (chodzi o twardo¶æ)
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    Zamieszczone przez Netoper
    9.2, 9.6 czy 10.2
    W sumie chyba im twardsze tym lepsze?
    to zale¿y.
    bardziej twarda ¶ruba=bardziej krucha.
    takie naj³atwiej pêkaj±
    ale ¿eby je wygi±æ to trzeba nie lada narzêdzi.
    prêdzej pêkn±

    ---------- Post added at 23:10 ---------- Previous post was at 23:08 ----------

    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    Z racji,¿e ¶ruba trochê wysz³a i pojawi³o siê trochê widocznego gwintu "od ty³u",to jest sens wkrêcenia tam innej ¶ruby i próby wypchania tej urwanej? W sensie zakleszczy³a by siê ta nowa na pozosta³o¶ciach starej i jakim¶ cudem zaczê³a krêciæ t± urwan±? Pewnie absolutnie to nic nie da,ale zapytaæ warto Szczególnie,¿e sam absolutnie nie mam mo¿liwo¶ci rozwiercenia starej,a jutro ¿adnego fachowca nie dorwê.
    po co w ogóle to robi³e¶?
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    Szczególnie,¿e sam absolutnie nie mam mo¿liwo¶ci rozwiercenia starej,a jutro ¿adnego fachowca nie dorwê.
    kupiæ kilka wierte³ i po¿yczyæ wiertarkê od s±siada to chyba jest w zasiêgu Twoich mo¿liwo¶ci?
    by³: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. s³u¿y³ wiernie
    by³: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. s³u¿y³ wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    po co w ogóle to robi³e¶?
    Po co robi³em co?

    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    kupiæ kilka wierte³ i po¿yczyæ wiertarkê od s±siada to chyba jest w zasiêgu Twoich mo¿liwo¶ci?
    Niestety nie,gdy¿ nie mam sk±d pr±du sobie poci±gn±æ do tej wiertarki.

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    W sumie chyba im twardsze tym lepsze?
    Tak nie do koñca, bo zbyt twarde to mog± pêkaæ, z g³owy uciek³o jakie oznaczenia maj± ¶ruby ( @Paolo parê lat temu poda³ konkretne warto¶ci) . Ale na pewno ma byæ walcowana a nie gwintowana.


    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    ,to jest sens wkrêcenia tam innej ¶ruby i próby wypchania tej urwanej?
    Nie wypchniesz, ani nie wzmocnisz je¶li g³ówka urwana
    ¦ruba ma taki wygl±d ( to przyk³adowe, nie patrz na imbusa tylko na konstrukcjê, brak g³ówki = brak trzymania)
    https://media.castorama.pl/media/cat...004-126040.jpg
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar Racuch
    Imiê
    Grzesiek
    Opis
    ST200
    Od
    24 Aug 2011
    Mieszka w
    Mazowsze
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    Niestety nie,gdy¿ nie mam sk±d pr±du sobie poci±gn±æ do tej wiertarki.
    To pozostaje demonta¿ ca³ego Mcpersona ze zwrotnic± i robota na stole. Swoj± drog± to na te parszywe ¶ruby dobrze dzia³a szok termiczny - podgrzanie palnikiem, sch³odzenie zimn± wod±, znów podgrzanie itd ze 2-3 razy, do tego parê strza³ów m³otka na zachêtê i idzie

  10. #9
    Pogromca zakrêtów Awatar Tomasz
    Imiê
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Jak siê ma trochê wprawy to da siê rozwierciæ tak, ¿eby gwint odzyskaæ. Na 4 urwane ¶ruby z trzema mi siê uda³o, przy czwartej ju¿ nie by³o idealnie i przewierci³em na przelot, da³em d³u¿sz± ¶rubê. Jedyne co trzeba wtedy zrobiæ to w zwrotnicy lekko podebraæ frezem miejsce gdzie przyjdzie nakrêtka. Inaczej nie dolega ona na ca³ej powierzchni i mo¿e siê to ¼le skoñczyæ.
    Zgubi³e¶ siê w drodze na spota, cb kana³: 29
    Jak ju¿ musisz to dzwoñ: 664 974 051

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    ¦ruba ma taki wygl±d
    Wiem wiem jaki ma,gdy¿ wczoraj po przeciwnej stronie uda³o mi siê j± wykrêciæ i wkrêciæ z powrotem,tak¿e mia³em j± w rêku. Tylko ¿e z t± pierwsz± bawi³em siê równe 2 godziny wykrêcaj±c j± i wkrêcaj±c a¿ wyjdzie ca³kowicie. Niestety drug± chcia³em w 30 minut odkrêciæ...

    Cytat Zamieszczone przez uro2 Zobacz posta
    Jak siê ma trochê wprawy to da siê rozwierciæ tak, ¿eby gwint odzyskaæ.
    Pewnie na aucie tego siê nie da zrobiæ i trzeba ca³o¶æ wywalaæ i jak Racuch napisa³ na stole robiæ,nie?

    Ogólnie,to nie do¶æ,¿e w tygodniu czasu nie mam na takie zabawy,to jak ju¿ mam czas w weekendy,to nie mam doj¶cia do porz±dnych narzêdzi i chyba skoñczy siê na tym,¿e oddam auto do warsztatu i niech to rozwiercaj±...a szkoda,bo dzi¶ bym jeszcze co¶ móg³ porobiæ,ale w³a¶nie brak narzêdzi i jakiego¶ porz±dnego sto³u do zabawy z tym

    ---------- Post added at 08:28 ---------- Previous post was at 08:02 ----------

    Pytanie jeszcze mam. Jakbym sobie za³atwi³ inn± zwrotnicê,to mechanik da³by radê prze³o¿yæ piastê z ³o¿yskiem z mojej zwrotnicy tak by nie niszczyæ ³o¿yska? Pytam,gdy¿ mam stosunkowo nowe ³o¿ysko,a w innej zwrotnicy cholera wie co i jak d³ugo siedzi.

  12. #11
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    Jakbym sobie za³atwi³ inn± zwrotnicê,to mechanik da³by radê prze³o¿yæ piastê z ³o¿yskiem z mojej zwrotnicy tak by nie niszczyæ ³o¿yska?
    Nie ma takiej opcji.Raz za³o¿onego ³o¿yska nie da siê ju¿ wypchn±æ bez jego uszkodzenia-rozpada siê na dwie czê¶ci.



  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Nie ma takiej opcji.Raz za³o¿onego ³o¿yska nie da siê ju¿ wypchn±æ bez jego uszkodzenia-rozpada siê na dwie czê¶ci.
    Tak my¶la³em. A sam± piastê da³oby radê prze³o¿yæ? Oczywi¶cie wtedy z ca³kiem nowym ³o¿yskiem. Mo¿e mam mo¿liwo¶æ kupna zwrotnicy,ale ma poharatan± piastê poprzez wybijanie szpilki czy co¶ innego.
    Od razu pytanie. Zwrotnice s± wszystkie takie same w MK I i MK II? Chyba tylko w ST 200 by³y inne?

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Jeszcze nie otrzyma³em odpowiedzi na poprzednie pytanie,a ju¿ mam kolejne Sorry za zamieszanie,ale bardzo mi na czasie zale¿y
    Biorê pod uwagê oddanie ca³o¶ci do fachowca,który spróbuje mi rozwierciæ ¶rubê ratuj±c przy tym gwint. Musia³bym w tym celu mu zawie¶æ sam± czê¶æ,a nie ca³y samochód.

    Wiêc tak:
    1. Jak siê odkrêca ¶rubê na samym ¶rodku piasty? Jest ona na pewno jako¶ zabezpieczona przed samoczynnym odkrêcaniem siê.
    2. Jak ju¿ odkrêcê,to na co zwracaæ uwagê? W sensie ¿eby pó³osi nie uszkodziæ itp. itd.
    Wiem,¿e to w sumie pod sam koniec bêdê wykrêca³,bo najpierw trza zacisk zdj±æ,odkrêciæ koñcówkê dr±¿ka kierowniczego,mocowanie sworznia wahacza i tu kolejne pytanie:
    3. Stawia ta ¶ruba du¿y opór (z regu³y) ?
    4. Wahacz trza potem jako¶ wygi±æ w dó³,by sworzeñ wyszed³? W sensie jak wy¿ej,du¿y opór stawia?

    Co do reszty,to wszystko wiem.

  15. #14
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    A sam± piastê da³oby radê prze³o¿yæ? Oczywi¶cie wtedy z ca³kiem nowym ³o¿yskiem.
    Jak najbardziej.

    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    Zwrotnice s± wszystkie takie same w MK I i MK II?
    Tak.Ale w ramieniu zwrotnicy z Mk1 jest inny sto¿ek koñcówki kierowniczej.Wtedy koñcówkê kierownicz± te¿ trzeba wymieniæ na tak± z Mk1.

    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    1. Jak siê odkrêca ¶rubê na samym ¶rodku piasty? Jest ona na pewno jako¶ zabezpieczona przed samoczynnym odkrêcaniem siê.
    Zale¿y czy nakrêtka jest fabryczna samohamowna (sk³adaj±ca siê z kilku blaszek-t± odkrêca siê po prostu kluczem nasadowym) czy zamiennik-mo¿e byæ zagniatana lub (rzadziej) z zawleczk±.Wtedy trzeba zabezpieczenie usun±æ.Zagniatan± mo¿na odkrêciæ przyk³adaj±c nieco wiêcej si³y.Odkrêcaæ jak ko³o stoi na pod³o¿u,dopiero potem podnie¶æ auto.

    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    2. Jak ju¿ odkrêcê,to na co zwracaæ uwagê? W sensie ¿eby pó³osi nie uszkodziæ itp. itd.
    Skrêciæ ko³o na maxa w lewo (prawa zwrotnica?) i wypychaæ albo wybijaæ (przez podk³adkê !!) czop do wewn±trz-powinno wyj¶æ bez wiêkszych trudno¶ci.

    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    3. Stawia ta ¶ruba du¿y opór (z regu³y) ?
    Zale¿y kto dokrêca³ i jak dawno temu.Ale powinno daæ siê odkrêciæ koniecznie kluczem nasadowym (najlepiej udarem).Mo¿e i¶æ ciê¿ko.

    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    Wahacz trza potem jako¶ wygi±æ w dó³,by sworzeñ wyszed³? W sensie jak wy¿ej,du¿y opór stawia?
    Sworzeñ najlepiej wybijaæ po zdjêciu ko³a ale opuszczaj±c auto i podk³adaj±c pod tarczê drewniany klocek tak aby mcpherson by³ ¶ci¶niêty..Wtedy po wykrêceniu ¶ruby poprzecznej sworznia naciskaæ wahacz w dó³ breszk± czy rurk± ew. popukaæ m³otkiem.Czasem wychodzi ³atwo,czasem stawia opór.Mo¿na sobie pomóc wbijaj±c klin zrobiony z blaszki w naciêcie pionowe gniazda sworznia.Bez wyg³upów-zwrotnica to odlew staliwny i przy brutalnym traktowaniu mo¿e pêkn±æ.



  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Zale¿y czy nakrêtka jest fabryczna samohamowna (sk³adaj±ca siê z kilku blaszek-t± odkrêca siê po prostu kluczem nasadowym) czy zamiennik-mo¿e byæ zagniatana lub (rzadziej) z zawleczk±.Wtedy trzeba zabezpieczenie usun±æ.Zagniatan± mo¿na odkrêciæ przyk³adaj±c nieco wiêcej si³y.Odkrêcaæ jak ko³o stoi na pod³o¿u,dopiero potem podnie¶æ auto.
    Mam tak± z zestawu SKF http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Lozys...ougar-SKF/2549
    Zawleczki na bank nie mam,wiêc pewnie jest zagniatana. Jak jest zagniatana i j± usunê,to mogê j± pó¼niej u¿yæ jeszcze raz,czy lepiej kupiæ now±?

    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    (prawa zwrotnica?)
    Tak prawa,ta od strony pasa¿era.

  17. #16
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    lepiej kupiæ now±?
    Powinno siê daæ now±,chocia¿ znam takich co wkrêcaj± z powodzeniem star±-zagniotka z regu³y wypada w innym miejscu.



  18. #17
    Poch³aniacz prostych Awatar splitu
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    Zamieszczone przez splitu
    po co w ogóle to robi³e¶?
    Po co robi³em co?
    odkrêca³e¶ ¶rubê?
    chcesz wymieniæ amortyzator czy co?
    Cytat Zamieszczone przez Racuch Zobacz posta
    Swoj± drog± to na te parszywe ¶ruby dobrze dzia³a szok termiczny - podgrzanie palnikiem, sch³odzenie zimn± wod±, znów podgrzanie itd ze 2-3 razy,
    nie polecam podgrzewania amortyzatora bo mo¿e siê to skoñczyæ tragicznie.
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    Biorê pod uwagê oddanie ca³o¶ci do fachowca,który spróbuje mi rozwierciæ ¶rubê ratuj±c przy tym gwint. Musia³bym w tym celu mu zawie¶æ sam± czê¶æ,a nie ca³y samochód.
    maj±c braki narzêdziowe i niewielk± wiedzê lepiej zawie¼ ca³e auto do mechanika.
    by³: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. s³u¿y³ wiernie
    by³: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. s³u¿y³ wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Ogólnie sprawa wygl±da tak. Brak do¶wiadczenia i strach przed nieznanym spowodowa³o,¿e odkrêca³em najbardziej upierdliw± ¶rubê (tê,która mi w³a¶nie pêk³a) a by³o to ca³kowicie niepotrzebne,gdy¿ chcia³em wymieniæ (uwaga) poduchê amora wraz z ³o¿yskiem. Tak wiem,niepotrzebnie sobie problemów narobi³em Dzi¶ ca³kowicie na spokojnie wytarga³em ca³± kolumnê odkrêcaj±c zwyczajnie (dla mnie do dzi¶ nie zwyczajnie) wahacz,koñcówkê dr±¿ka,zacisk itd....
    Wiem ju¿ dzi¶,¿e ka¿dy ogarniêty w temacie cz³owiek odkrêca te przeze mnie odkrêcan± ¶rubê,tylko po to,by wymieniæ amorka. Wiem wiem... Ale dziêki Wam,szczególnie dziêkujê tu Stasiowi za szczegó³owy opis,wiem ¿e o wiele pro¶ciej jest roz³±czyæ ca³± resztê i na spokojnie zmieniaæ se poduchê.
    Wiem Pany,ale ze mnie laik jest,który zwyczajnie siê uczy

    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Powinno siê daæ now±,chocia¿ znam takich co wkrêcaj± z powodzeniem star±-zagniotka z regu³y wypada w innym miejscu.
    Wiesz co,ta posz³a z oporem na pocz±tku i zaraz potem lekko sz³a. Nie zauwa¿y³em w ogóle ¿adnych zabezpieczeñ. Nie wiem czy tak ma byæ?
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    odkrêca³e¶ ¶rubê?
    chcesz wymieniæ amortyzator czy co?
    Odpowiedzia³em wy¿ej

    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    maj±c braki narzêdziowe i niewielk± wiedzê lepiej zawie¼ ca³e auto do mechanika.
    Mam teraz tylko i wy³±cznie amora ze zwrotnic± i szukam kogo¶ ogarniêtego,kto bêdzie mia³ na tyle wiedzy i mo¿liwo¶ci,by mi star± ¶rubê usun±æ w taki sposób,by nie uszkodziæ gwintu w zwrotnicy.

  20. #19
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    Wiesz co,ta posz³a z oporem na pocz±tku i zaraz potem lekko sz³a.
    To dobrze.

    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    Nie zauwa¿y³em w ogóle ¿adnych zabezpieczeñ. Nie wiem czy tak ma byæ?
    Prawdopodobnie zagniotka by³a wykonana w serwisie przy pomocy specjalnych kleszczy-wtedy zagniotka jest s³abo widoczna.Mo¿liwe jest te¿ ¿e poprzednik wymieniaj±c nakrêtkê (jest na bank niefabryczna) nie zabezpieczy³ jej wcale lub u¿y³ kleju do gwintów.
    Fabryczna samohamowna wygl±da tak:



  21. #20
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Prawdopodobnie zagniotka by³a wykonana w serwisie przy pomocy specjalnych kleszczy-wtedy zagniotka jest s³abo widoczna.Mo¿liwe jest te¿ ¿e poprzednik wymieniaj±c nakrêtkê (jest na bank niefabryczna) nie zabezpieczy³ jej wcale lub u¿y³ kleju do gwintów.
    Mia³em identiko tak± jak± poda³em wcze¶niej tu http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Lozys...ougar-SKF/2549

    ---------- Post added at 21:17 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

    No i jak wspomina³em,SKF by³o wk³adane ³o¿ysko dos³ownie z tego sklepu.

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Luz na zwrotnicy
    By kryszak in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-09-2013, 11:30
  2. [MkII] Pêkniêta ¶ruba/mocowanie amortyzatora w "stopie"
    By qran in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 17:21
  3. [MkI] Wymiana zwrotnicy
    By oogarek in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-10-2012, 10:34
  4. [MkI] Wymiana zwrotnicy
    By djxander in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-12-2011, 18:36
  5. [MkI] ¦ruba zacisku amortyzatora w zwrotnicy przedniej
    By jimi74 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2007, 09:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów