+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: problem max 140

  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    maciek
    Opis
    mondeo st220
    Od
    07 Nov 2006
    Mieszka w
    dęblin

    problem max 140

    witam własnie wróciłem z wakacji w stronę morza było super 700 km bez zająknięcia z powrotem po przejechaniu 200km zatankowałem sie pod korek i dalej i po jakiś 150 km nie mogłem jechać szybciej niz 140 150 tak ja by była odcinka juz wiec zrobiłem przerwe jakieś 20 minut i w drogę i znów po 30 km to samo tylko juz 120km max no wiec mówi jakieś lipne paliwo trafiłem na nast. stacji dolełem na full 40l 95 bp i bylo ok jakies 150 i znow 120 i odcina mnie nawe z pod światem specjalnie go kręciłem to max 4 tyś obrotów spróbowałem go zgasić i odpalic od nowa to zaczął pięknie jechać( jakis reset sie zrobił) czyli tak jakby po jakimś czasie coś się złego dzieje cale szczecie ze dojechałem i zastanawia sie co to może być? a

    pompa paliwa
    katalizator przypchany
    przewody swiece ale auto rózno pracuje chyab nie

    jakis czujnik regulator od czego zaczać koledzy dzieki za wskazówki

    pozdrawiamia

    ps i tak jestem dumny ze nie staną tylko jechał ale wolno
    taka sobie

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    Mondeo 2005r
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Mam tak samo.
    Po dłuższych dystansach bez gaszenia silnika (20km) pojawiał sie problem z wkręceniem sie na obroty- powiedzmy przyspieszam na 2 biegu, dochodzę do 4tys obr i silnik zaczyna przerywać, brak możliwości przekroczenia 4,5tys obr (niezależnie od biegu). W miarę powiększania dystansu zakres prędkości obrotowej malał. Dochodziło do tego, że nie mogłem przekroczyć 40kmh. Chwilowo (5-10min)pomagało zgaszenie silnika, podpompowanie na zapłonie i ponowne odpalenie. Wniosek- pada pompa paliwa. Jestem obecnie po wymianie, no i jest nadal podobny problem. Z tym, że teraz jest to dystans ~60km. Objawy te same. Po zgaszeniu silnika i po odpaleniu (nie pompując na zapłonie) wszystko wraca do normy (znowu na dystans jakiś 40km).
    Nie mierzyłem ciśnienia paliwa, ale szczerze mówiąc nie wydaje mi się, żeby to była kwestia pompy. Jakieś inne pomysły/sugestie? Błędów brak- check sie nie swieci, elm tez nie wykazuje błędów.

  4. #3
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    na 99% pompa paliwa

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  5. #4
    Kursant
    Model
    Mondeo 2005r
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja pier... tak to jest kupować używki... a ewentualnie jakieś inne sugestie?
    Wpienie się jak np kupie nową, wydam prawie 2tys zł a dalej bedzie to samo...

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Mihau Zobacz posta
    Ja pier... tak to jest kupować używki... a ewentualnie jakieś inne sugestie?
    Wpienie się jak np kupie nową, wydam prawie 2tys zł a dalej bedzie to samo...
    Cytat Zamieszczone przez Mihau Zobacz posta
    Nie mierzyłem ciśnienia paliwa, ale szczerze mówiąc nie wydaje mi się, żeby to była kwestia pompy. Jakieś inne pomysły/sugestie? Błędów brak- check sie nie swieci, elm tez nie wykazuje błędów.
    to zmierz ciśnienie i się nie 'wpieniaj'. w porównaniu do nowej pompy pomiar kosztuje grosze.
    objawy pasują do pompy paliwa i dopóki nie sprawdzisz ciśnień nie możesz być pewien niczego.
    tym bardziej że pompa używana.
    przede wszystkim argumentem nie jest
    Cytat Zamieszczone przez Mihau Zobacz posta
    szczerze mówiąc nie wydaje mi się, żeby to była kwestia pompy.
    bo to subiektywne to raz, a dwa strzelam ze nie jesteś ani nie byłeś mechanikiem i to co Ci się wydaje może być mylne.
    wprawny mechanik zauważy, czy pompa jest wydajna czy nie, lub czy może padł np. regulator ciśnienia (pewien nie jestem czy jest w st220)
    po za tym niemożność przekroczenia pewnej granicy obrotów może być spowodowane zatkanym katalizatorem - rozepnij wydech przed nim i przejedź się w jakimś ustronnym miejscu (uwaga na ) - da Ci to jakiś pogląd na sytuację.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  7. #6
    Kursant
    Model
    Mondeo 2005r
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Mihau Zobacz posta
    Ja pier... tak to jest kupować używki... a ewentualnie jakieś inne sugestie?
    Wpienie się jak np kupie nową, wydam prawie 2tys zł a dalej bedzie to samo...
    Cytat Zamieszczone przez Mihau Zobacz posta
    Nie mierzyłem ciśnienia paliwa, ale szczerze mówiąc nie wydaje mi się, żeby to była kwestia pompy. Jakieś inne pomysły/sugestie? Błędów brak- check sie nie swieci, elm tez nie wykazuje błędów.
    to zmierz ciśnienie i się nie 'wpieniaj'. w porównaniu do nowej pompy pomiar kosztuje grosze.
    objawy pasują do pompy paliwa i dopóki nie sprawdzisz ciśnień nie możesz być pewien niczego.
    tym bardziej że pompa używana.
    przede wszystkim argumentem nie jest
    Cytat Zamieszczone przez Mihau Zobacz posta
    szczerze mówiąc nie wydaje mi się, żeby to była kwestia pompy.
    bo to subiektywne to raz, a dwa strzelam ze nie jesteś ani nie byłeś mechanikiem i to co Ci się wydaje może być mylne.
    wprawny mechanik zauważy, czy pompa jest wydajna czy nie, lub czy może padł np. regulator ciśnienia (pewien nie jestem czy jest w st220)
    po za tym niemożność przekroczenia pewnej granicy obrotów może być spowodowane zatkanym katalizatorem - rozepnij wydech przed nim i przejedź się w jakimś ustronnym miejscu (uwaga na ) - da Ci to jakiś pogląd na sytuację.
    Taki jest plan, żeby zmierzyć ciśnienie.
    Mechanikiem nie jestem, aczkolwiek poprzedni samochód sam serwisowałem, więc jakieś pojęcie mam.
    Katy bym wykluczył z tego względu, że jakby były zapchane, to samochód by mulił niezależnie od stopnia nagrzania/przejechanego dystansu. Dodatkowo ponowne uruchomienie silnika „po muleniu” nie poprawiłoby sytuacji.
    Dzięki za wskazówki
    Pozdr

  8. #7
    Kursant
    Model
    Mondeo 2005r
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Odkopuję temat- problem rozwiązany.
    Zakupiłem tę http://www.pompa-paliwa.pl/mobile/pl...-paliwowa/6137 pompę. Jestem po wymianie tydzień czasu i wszelkie wcześniejsze objawy ustąpiły.
    Na sklepie internetowym jest napisane, że trzeba przerabiać „cos tam” w koszu- u mnie jedynie „+” z „-„ był zamieniony, reszta pasowała bez przeróbek.
    Pozdrawiam

  9. #8
    Kursant
    Model
    Mondeo 2005r
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Pytanie mam. Wczoraj wypiął mi sie podczas jazdy wężyk zaznaczony na zdjęciu. Sporo paliwa straciłem. Czy tam powinien byc jakiś zatrzask? Czy to jest zwyczajnie wciskane? https://zapodaj.net/1927da30d48b6.jpg.html

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 115Km
    Od
    15 Oct 2017
    Mieszka w
    GdyniA

    Problem

    Witam mam problem z moim mondeo mk3 2.0 tddi 115km, mianowicie chodzi o to ze samochód odpala i po dodaniu gazu gaśnie i wskazówka obrotów zostaje w miejscu a pompa paliwa ta przy zbiorniku dalej pracuje. Nie wiem co to może być. Stało się to pierwszy raz jak dojechałem na stacje i na komputerze pokazywało 0 km do przejechania. Myślałem Żr to przez to wiec wymieniłem filtr paliwa bo myślałem ze może zaciągnął jakiś syf z baku niestety nie pomogło. Wiec stwierdziłem ze może to pompka już ma dość wiec ja wymieniłem. Niestety dalej to samo. Dodam jeszcze ze kilka razy udało się nim normalnie jeździć ale po kilku postojach problem wraca na nowo. Z góry dziękuje za odpowiedzi i liczę na moc tego forum i wiedzę użytkowników.

Podobne wątki

  1. [ST220] st220 problem z dopasowaniem skrzyni 6 biegowej i problem z misa olejowa
    By andrzej6891 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-08-2017, 18:11
  2. [MkIII] Problem z ładowaniem , altek wymieniony,problem dalej tkwi!
    By wiciopmi12 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 21:56
  3. [Duratec] Problem z zapaleniem > problem z ciśnieniem paliwa
    By dav18 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 11:52
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 21:07
  5. [MkII] Problem z hamulcem, duzy problem. Miękki pedał
    By szczota in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 17:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów