+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Pieszy
    Model
    mondeo kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    09 Jul 2017
    Mieszka w
    Szczecinek

    Post Migająca sprężynka!

    Witam. Posiadam ford mondeo mk3, rok 2002, nadwozie kombi, skrzynia automatyczna. Silnik 2.0 Tdci, 130 koni. Problem polega na tym, gdyż podczas przyspieszania w zakresie obrotów powyżej 2 tys, zapal się pomarańczowa sprężynka i mryga do czasu przyspieszenia 120 km/h lub samoczynnego zgaszenia silnika. Problem występuje również przy niższych prędkościach, lecz przy wyższych zakresach obrotowych (bardziej agresywna jazda). Diagnostyka komputerowa nie wykazała żadnych błędów. W tamtym roku został wymieniony wtrysk. Proszę o szybką pomoc.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Aleksandra Zobacz posta
    Diagnostyka komputerowa nie wykazała żadnych błędów.
    Jeśli świeciła się sprężynka to błąd został odnotowany, tylko trza odpowiedni sprzet aprzedewszystkim odpowiedniego człowieka który ten sprzęt obsługuje.

    Bez odczytu błędu to nikt Ci nie wskaże czy to np zakitowany filtr paliwa, czy koniec wtrysku albo pompy wtryskowej, czy kilkadziesiąt innych przyczyn.
    Zaczyna się od wymiany filtra skoro to się przy przyśpieszeniu dzieje, a potem się modli żeby to nie była pompa paliwa, bo skoro już poleciał jeden wtrysk to całkiem możliwe że pompka się kończy i opiłkami sypie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    mondeo kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    09 Jul 2017
    Mieszka w
    Szczecinek
    Byłam u dwóch diagnostów. Jednen błąd p007f. Nic więcej.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    To jednak jakieś błędy zostały odczytane
    wpisz tutaj
    http://mondeoklubpolska.pl/search.php?search_type=1
    ten nr błędu i trochę porad znajdziesz.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    MAP do wymiany lub do oczyszczenia styków

  7. #6
    Kursant Awatar jabson
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2016
    Mieszka w
    Przedecz
    To ja się podepnę. Moje Mondeo ma podobne objawy z tym, że częstotliwość jest większa przy wyższych temperaturach zewnętrznych. Jestem przygotowany na wymianę pompy paliwa, ale może ktoś miał podobny przypadek? Może to ten czujnik temperatury paliwa na pompie? Diagnoza komputerowa wskazała na czujnik ciśnienia na pompie.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

  8. #7
    Pieszy
    Model
    TDDI
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    01 Jul 2017
    Mieszka w
    Kielce
    Przerabiałem padakę TDCI całą...na pompie kolego jest zawór IMV bodajże, albo 350 albo 400zł dla mnie ogólnie 1.8 TDCI 2.0 w tych motorach to na żyletki wszystkie padła ;]

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Zrobisz zawór siądzie pompa potem wtryski i tak wkoło a tysiaki lecą, niestety to nie trafiony motor jesli ma przebieg od 180k km

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez garbojad Zobacz posta
    niestety to nie trafiony motor jesli ma przebieg od 180k km
    jak się kupuje stare auta to tak jest. poza tym nie ma diesla, który przejedzie bezawaryjnie więcej niż 250tkm więc nie przesadzajcie z awaryjnością tdci w mk3. jeśli ktoś jeździł vw z pompowtryskiwaczami albo fiatami w dieslu też miał problemy i to dużo wczesniej niż przy 200tkm. takie czasy.

    przejechałem focusem i mondeo tdci w sumie 700tkm i tylko raz w każdym z nich robiłem układ paliwowy (skutecznie i na długo) i z tego co wiem auta te dalej jeżdżą bezproblemowo. złego słowa nie mogę powiedzieć o tych autach poza korozją nadwozia
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 12-07-2017 o 12:04

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    16 Mar 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez garbojad Zobacz posta
    niestety to nie trafiony motor jesli ma przebieg od 180k km
    jak się kupuje stare auta to tak jest. poza tym nie ma diesla, który przejedzie bezawaryjnie więcej niż 250tkm więc nie przesadzajcie z awaryjnością tdci w mk3. jeśli ktoś jeździł vw z pompowtryskiwaczami albo fiatami w dieslu też miał problemy i to dużo wczesniej niż przy 200tkm. takie czasy.

    przejechałem focusem i mondeo tdci w sumie 700tkm i tylko raz w każdym z nich robiłem układ paliwowy (skutecznie i na długo) i z tego co wiem auta te dalej jeżdżą bezproblemowo. złego słowa nie mogę powiedzieć o tych autach poza korozją nadwozia
    Warto dodać też, że często inne marki z lepszą nazwijmy to opinią, a w podobnej specyfikacji i roczniku (10-12 letnie) potrafią kosztować 5-10tys. drożej. Więc nawet jak się zrobi typowe usterki czyli układ paliwowy i np. dwumasę to i tak wyjdzie podobnie. A przynajmniej wie się, że jak dobrze zrobione to będzie hulać. Ale nie da się ukryć, ze jest to frustrujące. Kupując TDCi z 200k na liczniku za kilka tysięcy trzeba po prostu być przygotowanym na te wydatki. Ja przynajmniej tak się do tego nastawiłem.

  12. #11
    Kursant Awatar jabson
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2016
    Mieszka w
    Przedecz
    Dzięki za info i to wnoszące coś do tematu i te mniej. Zaworek mam nadzieję uda mi się wyciągnąć i podłożyć ze sprawnej pompy. Jak nie będzie różnicy to się będę rozglądał za całą pompą. Co do padak to jak kto dba tak ma. Dwumas wymieniłem zaraz po zakupie plus wysprzęglik. Sprzęgło dobre jeszcze, ale poszedł komplet żeby już zapomnieć o temacie. Z wadami układu paliwowego się liczyłem, ale jakoś mnie to nie odstrasza. Samemu motorowi za wiele zarzucić nie można tylko osprzętowi. Wspomniane silniki VW też przy 250tkm lubią podziękować pompowtryskiwaczom i dwumasie i nikt się jakoś nie krzywi na to.
    Ostatnio edytowane przez jabson ; 12-07-2017 o 15:23

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jabson Zobacz posta
    jak się okazało to tylko on był do wymiany plus wysprzęglik. Sprzęgło dobre jeszcze
    zwykle właśnie tak to wygląda ale wymienia się komplet

    zawsze po zakupie używanego auta robiłem dosłownie wszystko co było do zrobienia żeby mieć pewność poprawnego działania auta i zminimalizowania ewentualnych usterek (czasy kiedy assistance jeszcze było w powijakach nawet dla 3-5 letnich aut).

    ---------- Post added at 14:30 ---------- Previous post was at 14:27 ----------

    wracając do twojego problemu to raczej nie będzie czujnik. możesz próbować ale nie liczył bym na znaczną poprawę. próba przelewowa na początek

    generalnie jaki rocznik auta? bo to ma bardzo duże znaczenie przy poradach w sytuacji trybu awaryjnego w mk3

  14. #13
    Kursant Awatar jabson
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2016
    Mieszka w
    Przedecz
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    [/COLOR]wracając do twojego problemu to raczej nie będzie czujnik. możesz próbować ale nie liczył bym na znaczną poprawę. próba przelewowa na początek

    generalnie jaki rocznik auta? bo to ma bardzo duże znaczenie przy poradach w sytuacji trybu awaryjnego w mk3
    2002, kwiecień. Żeby nie było to tematów o sprężynkach już naście przeczytałem jestem świadom wszystkich możliwości tylko ta częstotliwość błędu w związku ze zmianą temperatury otoczenia mnie zastanawia

    Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez jabson ; 12-07-2017 o 17:31

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    może masz coś z wiązkami ale wtedy wilgotność miała by większe znaczenie niż temperatura. jeśli masz tylko błąd P0251 to na początek obejrzyj sterownik wtrysku chyba w lewym przednim nadkolu pod kątem uszkodzenia/korozji instalacji, złącza i samego sterownika bo często w tym miejscu są problemy w przedliftach. co do czujnika temperatury na pompie WC to nigdy się z czymś takim nie spotkałem więc się nie wypowiadam. kup używkę i będziesz wiedział a majątku nie stracisz

    natomiast jeśli masz przebieg powyżej 200tkm to niestety skłaniał bym się już w stronę całego układu wtryskowego. ja całość robiłem sam wymieniając pompę plus końcówki i zaworki we wtryskiwaczach. komplet Delphi zaworek+końcówka na 4 wtryskiwacze to obecnie ok. 1500zł plus robota pompy, do której dużo części jest obecnie dostępnych. tak, że przy odrobinie własnej pracy można to spokojnie porządnie zrobić w granicach 2000-2500pl za całość i spokojnie dalej latać minimum 100tkm
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 13-07-2017 o 13:02

  16. #15
    Kursant Awatar jabson
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2016
    Mieszka w
    Przedecz
    Dzięki. Pompę już zdobyłem na podmianę bo czasu na regenerację i czekanie nie mam. Wóz musi być do dyspozycji non stop. W tygodniu zrobimy we firmowym warsztacie próbę przelewową dla pewności i trzeba się będzie pochylić nad tematem.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

  17. #16
    Pieszy
    Model
    mondeo kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    09 Jul 2017
    Mieszka w
    Szczecinek
    Witam. Błąd poo7f usunięty. Dalej auto wchodzi w tryb awaryjny kolejna wizyta u speca tym razem od Fordów. Pokazało 3 blędy
    P1211, P0251, P0251 U2200. Teraz pytanie o czego zacząć?? Niby pompa,wtryskiwacze jakieś czujniki mogą być. Cena naprawy jest taka jak cena auta Więc nie wiem czy jest jakiś interes to robić możę jest to jakaś drobnostka... Nie chcę pchać sie w koszty nie mając pewności że auto bedzię sprawne po naprawie wynoszącej 3,5tys. Proszę o rady. Pozdrawiam

  18. #17
    Kursant Awatar jabson
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2016
    Mieszka w
    Przedecz
    U mnie udało się podmienić pompę. Jest lepiej, mogę kręcić silnik wyżej na obrotach, ale i tak wyskakuje sprężynka i ograniczenie mocy. Teraz chociaż nie gaśnie za każdym razem. Co zauważyłem to bardzo nierówną pracę silnika. Diesel swoje drgania ma, ale coś kuleje wjego pracy i to widać i słychać. Możliwe żeby wypadło kodowanie któregoś wtrysku?

    Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

  19. #18
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cała litania od układu wtryskowego. Na początek wymiana filtra paliwa. Jak to nie pomoże to czyszczenie zbiornika, regeneracja pompy i na końcu regeneracja wtryskiwaczy. Dobrze zrobiony układ to koszt Ok 4 tys zł z gwarancją na ori częściach. U dobrego mechanika czas naprawy max. 3-4 dni. U mnie to trwa 5-8 godzin.
    Ostatnio edytowane przez Zbysiu ; 11-08-2017 o 22:15

  20. #19
    Kursant Awatar jabson
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2016
    Mieszka w
    Przedecz
    Zbysiu umiesz czytać? Pompę wymieniłem na inną sprawną. Zamiast pisać swoją stałą gadkę o regeneracji układu może odniesiesz się do tematu kodowania wtrysków? Działasz w temacie to może coś wiesz więcej

    Edit

    Podpięty komputer pokazał, że uszkodzony jest elektrozawór ciśnienia pompy. Dodatkowo sprawdziliśmy wtryski ja dawkują i raz pokazało, że leją 3 i 4 a za drugim razem 1 i 2. Miał ktoś taki przypadek?
    Ostatnio edytowane przez jabson ; 23-08-2017 o 18:22

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Migająca sprężynka
    By 789987 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-07-2016, 18:04
  2. [TDDi MKIII] Migająca sprężynka - objawy
    By SphunaR in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2015, 16:47
  3. [TDCi MKIII] Powracająca migająca sprężynka
    By koval123 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 11:25
  4. [TDCi MKIII] Migająca sprężynka w MK III
    By Johnny in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 21:10
  5. [TDDi MKIII] Migająca sprężynka!!!
    By krzysztofix in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2009, 22:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów