+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Wątek: Szarpie auta

  1. #1
    Kursant
    Imię
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Duże i wygodne 2002 r lpg
    Od
    12 Aug 2017
    Mieszka w
    Radomsko

    Szarpie auta

    Witam jestem tutaj nowy lecz obserwuje forum od dwóch miesięcy tzn. Od kiedy kupiłem mondeo
    Dokładniej rzecz ujmując jest to mondeo mk3 2.0 benzyna z gazem gaz wynika z dokumentacji dwu letni przebieg 190tyś. I tutaj wiem że ten temat powtarzał się już milion razy Ale przeczytałem chyba już wszystkie posty i możliwe tematy i nie znalazłem odpowiedzi na to co się dzieje z moim mondkiem....
    A mianowicie chodzi o to ze miesiąc temu zaczęło szarpać z początku na gazie z czasem na benzynę też ciężko się jeździło a ostatnimi czasy była tragedia na komputerze pokazało wypadanie zapłonu na drugim więc jedynym sensownym wyjściem była wymiana cewki świec i kabli więc uczyniłem następujące rzeczy wymieniłem świece motocraft cewka beru kable beru podobno najbardziej polecany zestaw PoZa tym beru leci na pierwszy montaż więc się skusiłem przy okazji olej i komplet filtrów na wszelki wypadek mimo iż to robił poprzedni właściciel 4tyś temu potwierdzone fakturami.
    I teraz zaczyna się moje pytanie ponieważ jest ogromna różnica w pracy auta ale dalej szarpie;( na benzynie jest powiedzmy że dobrze mogło by być lepiej za to na gazie jest jeszcze nie wystarczająco tzn najgorzej jest tak do 1,5tyś obrotów potem jest w miarę co Jeszce można poprawić naprawić ewentualnie wymienić żeby było dobrze??? A tak na marginesie dodam jeszcze że irytuje mnie jeszcze jedna rzecz jak wiśnie szybko na pedal gazu to tak jakby nie mógł przypalić mieszanki i się zaczyna lekko dlawic lecz po ułamku sekundy ciągnie jak należy tyle że to też jest dość uciążliwe podczas ruszania ze skrzyżowania czy też ze świateł będę ogromnie wdzięczny za każdą możliwą pomoc i oczywiście za chęć pomocy.
    Wiem że ciężko opisać w formie tekstu objawy ewentualne przyczyny itd jestem z Radomska jeżeli ktoś by miał możliwość chęć pomoc zobaczyć samochód wiadomo w realu lepiej określić co jest nie tak niż po opisie laika... bez problemu pojadę ewentualnie to mój numer do kontaktu 796728795 z góry dziękuję i przepraszam że ponownie otwieram kolejny z kolei niemalże identyczny temat jakich pełno...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Duże i wygodne 2002 r lpg
    Od
    12 Aug 2017
    Mieszka w
    Radomsko
    Jest w stanie ktoś pomóc?? Nie wiem czy wyczyścić przepustnice czy krokowy wymienić przez cały czas szukam chociaż pasującego tematu lecz niczego konkretnego nie mogę znaleźć...

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Kolego Patryk. Na początek reset kompa i przez jakiś czas jazda na samej benzynie. To każdy poleca. Wyczyszczenie przepustnicy nie zaszkodzi a jak najbardziej poprawi. Najlepiej to gdybyś podjechał do kogoś z komputerem i sprawdził błędy. To raczej nie będzie droga operacja. Tylko porządny program, bo pojawiały się tu głosy że nie każdy wyczyta wszystkie błędy.

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Duże i wygodne 2002 r lpg
    Od
    12 Aug 2017
    Mieszka w
    Radomsko
    Więc co następuje na benzynę jeździłem niemalże cały miesiąc bo na gazie się nie za bardzo dało i do pełnego baku profilaktycznie wlewam czyscik do wtryskowych raz na jakiś czas ale mogę jeźdZić dalej
    Kolejne komputer byłem na trzech różnych u trzech różnych osób i wszędzie było to samo bez problemów się łączyli robili i diagnostykę i testy i tylko wypadanie zapłonu było pokazane chyba że podjechać do aso i tam zrobić może będzie coś jeszcze o czym nie wiem...
    A reset kompa masz na myśli dołączenie aku itd...??

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    W ASO na pewno będą mieli najbardziej wiarygodny komputerek. Ale nie wiem ile u nich przyjemność podłączenia będzie kosztowała. A co do resetu to dokładnie o to mi chodziło.

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Duże i wygodne 2002 r lpg
    Od
    12 Aug 2017
    Mieszka w
    Radomsko
    Dzięki dzisiaj niestety jestem w pracy ale jutro rano zrobię tego reseta a w środę pojadę do aso może mnie nie zabija ceną

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Zgodnie z podpowiedziami z innych wątków, po resecie niech pracuje na samej benzynie. Trzymam kciuki. I mam nadzieję że chłopaki Ci tu jeszcze pomogą.

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Duże i wygodne 2002 r lpg
    Od
    12 Aug 2017
    Mieszka w
    Radomsko
    A jeszcze tylko zapytam jak jest z pc od lpg nie rozrogramuje się?? Bo w innych wątkach też nie znalazłem na to odpowiedzi orientujesz się może?

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Z tym niestety nie podpowiem. Nigdy nie używałem podtlenku w aucie. Ale jeżeli komputer nie wykaże błędów na diagnostyce i tak czeka Cię wizyta u gazownika.

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez patrryk5 Zobacz posta
    jak jest z pc od lpg nie rozrogramuje się??
    Nie rozprogramuje się. Chyba że jakiś stary I czy II gen.
    Inna sprawa że powinno się do gazmena podjechać żeby zestroił kuchenkę.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Duże i wygodne 2002 r lpg
    Od
    12 Aug 2017
    Mieszka w
    Radomsko
    Byłem dwa tygodnie temu tyle że to było przed wymiana układu wn. Tylko jeżeli objawy były by tylko na gazie to nikomu czasu bym nie marnował tylko od razu bym pojechał do gaziarza a niestety w moim przypadku czuć to i na pb i na lpg

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Proponował bym Ci zapomnieć na chwilę o gazie i doprowadzić do ładu sytuacje z "paliwem właściwym", czytaj benzyną. Wyczyść przepustnicę tak jak mówiłeś. Jeżeli nie była czyszczona to od razu odczujesz różnicę.

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A sprawdzane były luzy zaworów? wykluczone lewe powietrze? dla testu warto też EGR-a zaślepić.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Duże i wygodne 2002 r lpg
    Od
    12 Aug 2017
    Mieszka w
    Radomsko
    Zaworów nie ruszyłem bynajmniej nie widzę sensu nie słychać ich w ogóle autko na biegu jalowym stoi bardzo stabilnie dopiero przy ruszania i dalszej jeździe czuć to i jak stoi na luzie i da się gazu tak jakby go dławiło albo za duża mieszanka stąd też pytałem o przepustnice albo tak jak napisałeś dostaje lewe powietrze tylko jak to sprawdzić?? Naprawdę jestem niedoświadczonych w tego typu naprawach...

  16. #15
    Moderator MKP Awatar jarek33
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII i MKIV + Focus 1,6
    Silnik
    2.0 TDDI i1.6 ecobost 1,6
    Od
    04 Mar 2006
    Mieszka w
    Świdnica
    Cytat Zamieszczone przez Basquenz Zobacz posta
    Ale nie wiem ile u nich przyjemność podłączenia będzie kosztowała
    samo podpięcie pod kompa 150pln
    za diagnozę ??? to zależy od serwisu ale wołają od 150 do 300 PLN


  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Matkum boskum. Poważnie tak sobie liczą? Podpięcie i diagnoza osobno liczona? To ja myślałem że 150 to będą wszystkie pieniądze już na gotowo.

  18. #17
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez patrryk5 Zobacz posta
    nie widzę sensu nie słychać ich w ogóle
    Jak są na podparciu to nie będzie słychać...

    Cytat Zamieszczone przez patrryk5 Zobacz posta
    ostaje lewe powietrze tylko jak to sprawdzić??
    Plak albo Autostart i psikać na pracującym silniku przy kolektorze ssącym przy podciśnieniach, jak gdzieś zassa plaka czy autostarta to silnik zmieni pracę.

    ---------- Post added at 18:42 ---------- Previous post was at 18:41 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Basquenz Zobacz posta
    Poważnie tak sobie liczą?
    ASO to sobie w ogóle odpuść bo tam diagnosty nie ma, są tylko obsługiwacze instrukcji.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #18
    Kursant
    Imię
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Duże i wygodne 2002 r lpg
    Od
    12 Aug 2017
    Mieszka w
    Radomsko
    Dobra jutro rano biorę się do roboty i sprawdzę czy nie bierze lewego powietrza następnie wyczyszcze przepustnice i zrobię reset jak tylko odnajde w papierologi kod do radia jeżeli w ogóle tam jest...
    Luzów sam raczej nie sprawdzę więc zostaje mechanik...
    A co do Aso jeszcze te 150 byłbym w stanie dac Ale więcej odpada żona by mi żyć nie dała;D
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 17-08-2017 o 17:51

  20. #19
    Kursant
    Imię
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Duże i wygodne 2002 r lpg
    Od
    12 Aug 2017
    Mieszka w
    Radomsko
    Jeszcze zauważyłem jedna sprawę kable były wymieniane dwa tygodnie temu a świece i cewka niecały tydzień temu a dzisiaj jak pojechałem pod dom otworzyłem maskę i jak dotykalem kabli to leciały iskry z nich na moje palce a kabel co był obok wtryskiwaczy gazu to bił w nie na całej długości czy kable mogą niemalże nowe kable mogą bycbyć wadliwe czy po prostu tak ma być?
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 17-08-2017 o 17:52

  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie ma prawa nic z kabli przebijać, jak iskra ucieka przez izolację to na świeczkach jest wtedy do bani.
    Tylko teraz pytanie czy to iskra z przewodów ucieka, czy z cewki po kablach wali.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [Duratec] mk3 1.8 16v szarpie
    By wisnianol in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-06-2015, 19:16
  2. [MkI] szarpie na pb i lpg
    By motke in forum LPG
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2008, 19:52
  3. szarpie
    By patria in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2006, 08:43
  4. szarpie
    By zero in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-10-2006, 08:27
  5. Szarpie skrzynia (juz nie szarpie:)
    By piatek77 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-09-2005, 12:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów