+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Model
    Szukam
    Silnik
    Szukam
    Od
    12 Aug 2017
    Mieszka w
    Warszawa

    Mondeo MK3 2003 2.5 170KM od krakowska183

    Cześć,

    Czy ktoś może widział już tę ofertę https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...-ID6yZtul.html

    Po zdjęciach w Facebooka widać, że sprowadzony w maju, więc coś im nie idzie.

    p.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2

    Model
    Szukam
    Silnik
    Szukam
    Od
    12 Aug 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    No to może sam sobie odpowiem, bo byłem w okolicach i zajrzałem. WF0WXXGBBW3M32918 a numer rejestracyjny w Szwecji to UNZ452
    Szwedzki urząd komunikacji i dekoder VIN twierdzą, że auto powinno być czarne, a jest złote. Nie wiem czy takie dekodowanie VIN ma rację bytu, ale do tej pory się nie zawiodłem. Do momentu wyjechania ze Szwecji 5 właścicieli.
    Do tego jest w urzędzie wpis: Körförbudsorsak - Utebliven kontrollbesiktning, co można przetłumaczyć jako "kontrolna awaria", więc może nie przeszedł przeglądu? Tego nie wiem. W kazdym razie stoi sobie na placu od maja.
    Ostatnio edytowane przez maczuga ; 14-08-2017 o 15:27

  4. #3
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    Cytat Zamieszczone przez maczuga Zobacz posta
    dekoder VIN twierdzą, że auto powinno być czarne, a jest złote
    wpisałem VIN i wyskakuje Platinum Metallic, a to jest kolor L3, czyli złotawo-srebrno jasno nijaki
    przeglądając pobieżnie to się zgadza ETIS vs oferta.
    a tłumaczenie to tak +- jako zakaz jazdy, ale co to u Szwedów jest to pewnie coś z przeglądem, oni wszak mają trochę trudniejsze.
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  5. #4

    Model
    Szukam
    Silnik
    Szukam
    Od
    12 Aug 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Zbadałem to auto konkretnie i w ramach ostrzeżenia dla kupujących zamieszczam listę wniosków:
    • Po sprawdzeniu grubości powłoki lakierniczej można stwierdzić, że praktycznie wszystkie elementy pojazdu były powtórnie lakierowane. Wszystkie elementy nie były lakierowane w całości tylko w wybranych miejscach. Drzwi z prawej i lewej strony były lakierowane w dolnej części, pod listwą. Prawy przedni błotnik był lakierowany w okolicy nadkola, a przednia maska była naprawiana w okolicy przedniego grilla.
    • Przednia szyba wymieniona w 2014 r. - oczywiście to o niczym nie świadczy.
    • Opony zimowe praktycznie zużyte
    • Ślady odkręcania na masce
    • Olej w zasadzie czarny
    • Wycieki oleju spod dekla zaworów
    • Jedno z elektrycznych lusterek nie składa się do końca
    • Z tyłu nie działa grzanie kanapy
    • Tylny spryskiwacz i wycieraczka nie działają
    • Jeden z przednich spryskiwaczy, jak już zadziała, to pryska na dach
    • Nie da się otworzyć bagażnika z przycisku na klapie
    • Zużyte przednie tarcze - ledwo hamuje.
    • Stuka tylne zawieszenie
    • Ściąga w lewo
    • Wydech głośno pracuje
    • Wyciek z lewego amortyzatora z tyłu
    • Luzy na wahaczach z tyłu
    • Luz na łączniku stabilizatora
    • Wyciek z maglownicy
    • Częściowo skorodowane przewody hamulcowe
    • Książka wygląda dobrze, wnętrze zachowane w stanie OK, adekwatnym do deklarowanego przebiegu

    Dodamy tylko, że autem wg sprzedającego miało być:
    • brak potrzeby inwestowania, bo oni wszystko doprowadzają do porządku
    • rejestracja w Polsce - domyślałem się, że nie, bo ma szwedzkie blachy, niemniej w ogłoszeniu jest informacja, ze jest zarejestrowany. Niestety, opłacenie akcyzy i zrobienie papierów, przeglądu to nie to samo.
    • bezwypadkowa przeszłość
    Także ostrzegam, bo lipa po całości.

  6. #5
    Kursant
    Opis
    mondeo 2.2 tdci 2004
    Od
    22 Feb 2013
    Mieszka w
    ok.Białej Podlaskiej
    Musiałem tu napisac.Sorki.Nie znam się ...Auto ma swoje lata.A gdzie tu lipa?W większości do wymiany materiały eksploatacyjne.A,że malowyny dół?Może ruda była robiona?Ale najważniejsze,że książka wygląda dobrze...Ale kolega chciał wydac 11 koła i przez 5 lat nic nie włożyc w auto?Powodzenia.Przepraszam jeśli uraziłem...

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar jamax
    Imię
    Jarosław
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Opis
    TITANIUM
    Od
    15 Sep 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez ROBERTJ Zobacz posta
    Ale najważniejsze,że książka wygląda dobrze..
    Jasne ,papier jest ważny .czy stan auta "zgodny z opisem "?

    Cytat Zamieszczone przez maczuga Zobacz posta
    Stuka tylne zawieszenie
    Ściąga w lewo
    Cytat Zamieszczone przez maczuga Zobacz posta
    Luzy na wahaczach z tyłu
    Luz na łączniku stabilizatora
    Z ogłoszenia - " Technicznie wszystko sprawne. Zawieszenie sztywne, nic nie puka."
    Właśnie w tym problem, ktoś powie- drobiazgi .A jeżeli tych drobiazgów wyjdzie na kolejne 5 tyś ?
    Brawo @maczuga

  8. #7
    Kursant
    Opis
    mondeo 2.2 tdci 2004
    Od
    22 Feb 2013
    Mieszka w
    ok.Białej Podlaskiej
    Akurat z książką to był sarkazm.Ale kolega kupuje auto od handlarzy i to są tego uroki.Więc co się dziwic?A ich opisy czytamy z przymrużeniem oka.Pozdrawiam.

  9. #8

    Model
    Szukam
    Silnik
    Szukam
    Od
    12 Aug 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Spoko, bez urazy. Ja się nie spodziewam cudów w samochodzie za 11 tys., ale mam problem z tym, że komis oszukuje. Sorry, ale kłamstwo to kłamstwo, bez względu na to ile kasy jest na stole. Doprowadzenie tego samochodu do stanu jakie jest w opisie to jakieś 5 tys. Choć oczywiście można dyskutować ile kosztuje zwieszenie, maglownica, hamulce i doprowadzenie silnika do ładu. Niemniej jednak z 11800 robi sie 17-18 tyś.

    Poza tym denerwuje mnie takie Januszowanie tej ekipy z komisu. Przecież dobrze wiedzą, że auto nie jest w takim stanie, jak w opisie i mimo to trzymają je tak od maja. Zamiast opuścić trochę i sprzedać uczciwie i przynajmniej kasę odzyskać i miejsce na placu. A zamiast tego liczą na to, że w koncu trafi sie jakiś jeleń, który nie zwróci uwagi na wycieki, wyjechane hamulce, nietrzymanie toru jazdy i wybite zawieszenie na tyle.

    ---------- Post added at 17:17 ---------- Previous post was at 17:16 ----------

    No więc właśnie. Z tego co widzę po ich ogłoszeniach, to te opisy o stanie idealnym są robione metodą kopiuj/wklej, a sprowadzają to, co akurat sie trafi.

  10. #9
    Komisarz Awatar logos11
    Imię
    Adam
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    mondeo zombi MKIII 3.0 V6 2004 FL
    Od
    25 Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Maczuga, ja tak szukałem pół roku i ciągle same kwiatki. Oczywiście na minus. Zmęczyłem się i pojechałem kupić gdzie indziej....
    A opis niech zostanie dla tych co szukają takiego złomu i uważają że wszystko jest OK.
    Ostatnio edytowane przez logos11 ; 23-08-2017 o 21:41
    Pierwsze MKI 1.8TD 90KM (1996) zombi, drugie MKIII 2.0TDCi 115KM (2004) zombi, trzecie MKIII 2.0HE+LPG 145km (2003 FL) Mondeo zombi.....Jest czwarte........... Mondeo (2005) MKIII 3.0 V6 zombi....

Podobne wątki

  1. [Duratec] MONDEO MK2 Przekładka silnika z 2.5 v6 170KM na 2.5 v6 ST200/ST220
    By GhandiV6 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-07-2015, 09:37
  2. Mondeo mk1 GHiA 2.5 24v 170km + LPG '96
    By arturas124 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 21:21
  3. Mondeo 2.5 V6 170KM GHIA
    By muscato in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 22:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów