+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    15 Aug 2017
    Mieszka w
    Lublin

    Nierówne obroty na zimnym silniku, syczenie, zapach benzyny

    Witam, na wstępie chciałbym od razu powiedzieć, że przeglądałem tematy podobne do mojego, jednak w żadnym z nich nie znalazłem identycznych objawów jak u siebie i dodatkowo mam parę pytań. Jako, że jestem niedoświadczony i jest to mój pierwszy niedawno zakupiony samochód (Mondeo MK3 benzyna 1.8 125 KM), to postanowiłem zapytać się lepszych ode mnie . Pierwszym problemem, który zauważyłem są nierówne obroty na biegu jałowym i zimnym silniku - skaczą do max 1250 [1]. Potrafią falować nieznacznie, przy czym problem ustępuje po paru kilometrach jazdy. Dodatkowo zauważyłem, że światła w środku samochodu czasami migają - akumulator wymieniany był rok/dwa lata temu. Kolejną rzeczą jest taki dźwięk [2] - nie jestem autorem tego filmu, w moim przypadku dźwięk ten jest słychać dosyć rzadko - z komentarzy wyczytałem, że jest to napinacz, który nadaje się powoli do wymiany. Dwa ostatnie problemy to syczenie i zapach benzyny po odpaleniu przy silniku. Słychać je na tych dwóch filmach [3] [4], w szczególności na tym drugim. Po odpięciu wężyka widocznego na filmie (czy jest to wężyk od podciśnienia kolektora?) ustaje. Chciałbym zapytać się, co może mniej więcej powodować poszczególne objawy, czy możliwe jest że tylko nieszczelny wężyk odpowiada za większość tych usterek? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Exlden ; 15-08-2017 o 02:34

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Exlden Zobacz posta
    [4], w szczególności na tym drugim.
    Odepnij wężyk z tego grzybka którego widać w 16 sekundzie na godzinie 13 i zobacz czy z króćca grzybka (regulator ciśnienia paliwa) nie sączy się paliwo.
    Co do napinacza, to zdejmij pasek i bez paska odpal auto i zobacz czy ucichło, jak ucichło ręką posprawdzaj rolki, altka sprężarkę klimy.

    ---------- Post added at 09:51 ---------- Previous post was at 09:50 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Odepnij wężyk
    I zatkaj go palcem żeby silnik nie sysał lewego powietrza
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    15 Aug 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Po odcięciu wężyka nie zauważyłem sączenia się paliwa. Czy samemu dam radę zdjąć pasek kierując się poradnikami? Dzisiaj żeby go uruchomić, silnik trochę dłużej kręcił - raz już mi się to jakiś czas temu zdążyło i wtedy zgasł. Być może przesadzam z niektórymi objawami.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Exlden Zobacz posta
    Czy samemu dam radę zdjąć pasek kierując się poradnikami?
    Zdjąć to nie problem, nie wiem jak z założeniem w rzędówce, w naszej fałce Dotti kijkiem od szczotki napinacz naginała i wtedy ręką bez problemu pasek założyłem. Samemu nie dałbym rady i napinacza nagiąć i pasek jednocześnie zakładać.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 15-08-2017 o 17:37
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    15 Aug 2017
    Mieszka w
    Lublin
    W takim razie z paskiem się jeszcze wstrzymam. Dzisiaj wracając do domu, po odpaleniu obroty tym razem skoczyły na około 500, przy czym działo się to przy poruszaniu kierownicą. Może ta informacja pomoże w znalezieniu przyczyny?
    Ostatnio edytowane przez Exlden ; 15-08-2017 o 19:09

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Exlden Zobacz posta
    po odpaleniu obroty tym razem skoczyły na około 500,
    Znaczy się skoczyły z zera na 500? czy z 1200 spadły na 500? Czy po prostu po odpaleniu ustabilizowały się na 500?
    Za wolne obroty odpowiada zawór bocznikowy, jeśli jest brudny albo uszkodzony to jest problem ze stabilizacją wolnych obrotów.
    Podniesione wolne obroty to albo szwankujący zawór bocznikowy, albo jakiś podsys lewego powietrza.
    Jest jeszcze czujnik ciśnienia wspomagania (na metalowej rurce idącej obok pokrywy rozrządu), on ma za zadanie kompensować spadki obrotów silnika w momencie jak się kierownicą kręci, ale on jedynie podbija obroty o około 50.
    Na pracującym silniku odpenij z niego wtyczkę (nawet kilka razy odepnij, zapnij) żeby wyczuć czy jest delikatna zmiana w pracy silnika.

    Natomiast zapach paliwa to albo niedopalona mieszanka, bo np świeczki, cewka ,przewodyWN szwankują, albo się gdzieś paliwo przesącza.
    Z tym grzybkiem od regulacji ciśnienia to są przypadki żemembrana w nim pęknie i wtedy dokróćca wpłwa paliwo i jest zasysane do kolektora ssącego, wtedy śmierdzieć potrafi paliwem i jest problem z obrotami.
    Jak gdzieś jest lewe powietrze to PCM próbuje skompensować ubogą mieszankę i podlewa beny. Nie kojarzę co zasila ten wężyk z kolektora który jak zdejmujesz to syczenie znika, może gdzieś tam jest nieszczelność albo sam wężyk sobie pękł.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    15 Aug 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Dziękuję za zainteresowanie tematem nie zwróciłem uwagi, ale wydaje mi się ze początkowo standardowo było 1200 obrotów. Odpiszę po sprawdzeniu wszystkiego i postaram się zobaczyć jak to dokładnie wygląda z tymi obrotami.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Problemy z obrotami na wyłacznie zimnym silniku
    By suarez in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-08-2016, 23:07
  2. [Duratec] Problem z nierównymi obrotami, błąd IMRC.
    By muody1 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2013, 21:46
  3. [Duratec] Problem z obrotami na zimnym silniku!
    By kruszynka in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-08-2012, 17:16
  4. [Zetec] Problem z jazdą na zimnym silniku i wysokimi obrotami mk1 1.6 16v
    By sharp in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 11:26
  5. [Zetec] Problem z wolnymi obrotami na zimnym silniku
    By rysjan in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23-03-2010, 21:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów