+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Zielony listek Awatar Raschey
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI Titanium X / MKIII 2.0 Pb/LPG Ghia
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    £ód¼

    Wy³±czaj±ca siê sprê¿arka klimatyzacji

    Odpalam auto, 34 st., klima cyk, temp z kratek spada do ok. 12 st. i po ok. 1 minucie od odpalenia auta sprê¿arka siê wy³±cza, przestaje ch³odziæ. Mogê w³±czaæ, wy³±czaæ klimê z panelu ale bez efektu. Wy³±czê samochód, w³±czê i procedura siê powtarza. Klima dzia³a ok. 1 minuty. Obroty silnika nie maj± znaczenia, to samo jest na wolnych i na wiêkszych obrotach.
    Na krótko spinaj±c zamiast przeka¼nika te¿ jest cyk i klima zaczyna ch³odziæ. Cyk wiêc sprzêgie³ko ok.
    Czynnika nabite wczoraj 590g zgodnie z instrukcj±. By³o 300.
    Modu³ wentylatora ok, fioletowy ok, wtyczka nie za¶niedzia³a, wentylator siê krêci-szczotki wymienione.
    Wtyczka przy sprê¿arce klimatyzacji wygl±da ok.
    Wtyczka na czujniku ci¶nienia na przewodzie z czynnikiem te¿ wygl±da ok., styki od¶wie¿one.
    Test klimatronika ok., filtr kabinowy nowy (swoj± drog± to umiejscowienie tego filtra wo³a o pomstê do nieba), ch³odnica czy¶ciutka.
    Forscan nie pokazuje ¿adnych b³êdów.
    Nie wiem czy to ma znaczenie ale wcze¶niej mia³em taki efekt, ¿e klima s³abiej ch³odzi³a wraz ze wzrostem prêdko¶ci, ale nie by³o to zale¿ne od obrotów bo nawet przy 3k na postoju ch³odzi³a normalnie.
    Mo¿e co¶ z tym czujnikiem ci¶nienia ? Ale wtedy wyskakiwa³by by chyba b³±d na kompie w Forscanie.
    Umiera sprê¿arka ? Ale wtedy by startowa³a ?
    Przewali³em ju¿ wszystkie fora, wszystkie tematy o klimatyzacji. Nie wiem o co kaman.
    Szybka pomoc mile widziana. W pi±tek jadê do Chorwacji ...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar mondeou
    Imiê
    KRZYSZTOF
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    BARDZO CZARNE MK3 2.0 TDCi
    Od
    05 Apr 2011
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/OHIO
    U mnie efekt podobny tylko klima chodzi z 5 min :/

    Wys³ane z mojego SM-T520 przy u¿yciu Tapatalka

    MONDKI DWA FROM OHIO /T-G/

  4. #3
    Zielony listek Awatar Raschey
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI Titanium X / MKIII 2.0 Pb/LPG Ghia
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    £ód¼
    Podjadê na serwis niech zobacz± specjali¶ci. Go¶æ z polecanego w £odzi serwisu klimatyzacji, powiedzia³ mi, ¿e po objawach to sprzêg³o jest uszkodzone. Podobno to czêsta usterka w tych autach.
    Robota 250-300 zeta i 4 godziny.

  5. #4
    Zielony listek Awatar Raschey
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI Titanium X / MKIII 2.0 Pb/LPG Ghia
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    £ód¼
    Jest diagnoza.
    Dzwoni³ go¶æ, ¿e pu¶ci³y uszczelnienia na sprê¿arce, czynnika zosta³o po³owê.
    550 zeta za wymianê uszczelniaczy z ponownym nabiciem i gwarancj±.
    Auto bêdê mia³ na jutro na 13, wieczorem albo w nocy jadê na Chorwacjê wiêc kaza³em robiæ bo nie bardzo mam wyj¶cie. Ale i tak mi mo¿ecie napisaæ czy to jest uczciwa cena za tak± robotê.
    Drug± opcj± by³a u¿ywana sprê¿arka.
    Najbli¿ej mnie w Rawie, wo³aj± 270, 100 wymiana, czynnik 70, paliwo 50 wiêc i tak mam w tej opcji 490 bez gwarancji, ¿e bêdzie chodziæ bo u¿ywka. I jeszcze kto¶ po to by musia³ jechaæ do tej Rawy.
    W ka¿dym razie jak kto¶ bêdzie mia³ podobne objawy to mo¿e siê spodziewaæ tego samego.

Podobne w±tki

  1. [MkIII] sprê¿arka klimatyzacji v6
    By skamil89 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 23:41
  2. [MkIII] sprê¿arka klimatyzacji
    By Grzybek in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 15:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów