+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    03 Jul 2015
    Mieszka w
    Katowice

    2.0, padnięty EGR?

    Czołem,

    Niedawno w moim Mk4 zaświeciła się kontrolka check engine. Szybka wizyta w serwisie i powiedziano mi, że błąd wskazuje na problemy z zaworem EGR. Błąd wykasowali, przez około 500 km był spokój, po czym check znów się zaświecił.
    Do tej pory nie zaobserwowałem żadnych problemów z dynamiką, brakiem mocy, dymieniem itp. Auto ma 50kkm przebiegu.

    Zastanawiam się teraz, jak podejść do tematu. Czy mogę wykonać jakiś test samodzielnie, żeby ustalić czy to zabrudzenie, problem mechaniczny czy elektryka/elektronika? Grzebałem sporo na forach, ale okazuje się, że EGR w benzynie nie jest częstą usterką. W jednym wątku dot. Mk3 koledzy pisali, że ciężko się to ustrojstwo wykręca samemu.

    Dzięki za wszystkie sugestie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar grubasq
    Opis
    FORD Mondeo MKIII 2.0 KOMBI Pb+ LPG
    Od
    30 Mar 2008
    Mieszka w
    Płock,Starachowice
    Wyjąć, oczyścić , i sprawdzić jak nie będzie cheka to sukces a jak będzie to masz kilka wyjść . Zaślepienie ,kupno sprawnej używki, lub fufki nówki. Wybór należy do ciebie p.s. możesz jeszcze kupić elm i sam kasować te błędy kasa zostaje z ręku

    Wysłane z mojego LG-H736 przy użyciu Tapatalka

    skype:grubasq

    >Grupa Płocka<

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    27 Jul 2017
    Mieszka w
    Bieszczady
    Jako, że miałem z nim do czynienia to pozwolę się wypowiedzieć. Co prawda Mk3, ale filozofia ta sama, ponieważ w mk4 ta sama przypadłość (robiłem znajomemu). Głównym problem EGR, jest jego niedrożność. Co do demontażu z MK3, to sprawa jest nieco skomplikowana, ponieważ jest utrudniony dostęp narzędziami - do odkręcenia zaledwie 2 śruby, ale dostęp to katastrofa. W moim przypadku było tak, że kasowałem błąd i średnio za 300-700 km pojawiał się znowu. Nie wpływało to w żaden sposób na osiągi i parametry pracy samochodu. Błąd kasowałem, do momentu zmiany silnika, a że silnik miałem wyciągnięty postanowiłem wyczyścić EGR, wykręcenie nie należało też do najłatwiejszych, ale się udało. Czyszczenie nitro + b. ekstrakcyjną, ponowny montaż i 0 błędów. Oprócz niedrożności układu, za błędy może również odpowiadać uszczelka pod zaworem. W każdym bądź razie, jeździć można spokojnie, nic to nie popsuje (zaślepianie w tym przypadku mija się z celem, więc jeśli jakieś konkretniejsze ingerencje, to postawiłbym na wymianę) Reasumując:
    - Jeśli uda Ci się wymontować wyczyść zawór i zmień uszczelkę, sprawdź stan śrub i skasuj błąd.
    - Jeśli nie wymontujesz, to pozostaje Ci się przyzwyczajenie do kontrolki na desce, regularne kasowanie błędu np elm-em lub serwis

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    03 Jul 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Cześć,

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Dostałem już interfejs viakena, z którym będę eksperymentował w weekend. Na razie wykasuję błąd, a potem zobaczymy.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Padnięty akumulator czy coś innego
    By tomekto in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-07-2016, 21:16
  2. [Zetec] Padnięty przepływomierz?
    By AdamPLSieradz in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 18:09
  3. [TDDi MKIII] Padnięty termostat??Czy co innego...
    By Buli in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 00:32
  4. [MkI] MkI Padnięty przewód hamulcowy
    By ZbyszekG in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-01-2006, 16:50
  5. Padnięty wtrysk w MKIII 2.0 TDCI...
    By mcpc in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-09-2005, 15:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów