+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    06 Jun 2017
    Mieszka w
    Myślibórz

    Pisk podczas przyśpieszania. Turbina do regeneracji ?

    Witam. Od jakiegoś czasu podczas przyśpieszania sporadycznie piszczy przy obrotach około 1800 RPM. Chyba od tych obrotów załącza się turbina. Nie zależnie od temperatury. Nie umiem namierzyć tego pisku, ale wydaje mi się żę to coś w okolicy turbo i jeszcze te obroty które wskazują na załączanie się turbiny. Nie wiem jak opisać ten pisk bo nigdy wcześniej się z takim nie spotkałem. Dodam że przebieg w aucie mam 215000. Auto z 2011 roku i na 100% nie był kręcony. Nie jestem pewnien, ale myślę że turbo nie było jeszcze regenerowane bo nie zauważyłem śladów odkręcania, demontowania. Jedno spostrzeżenie to takie, że czasami odczuwam spadek mocy i to mi się nie wydaje. Czy turbina zaczyna się kończyć ?
    Ostatnio edytowane przez Artysta1 ; 21-08-2017 o 19:57

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar MaroX
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 175 KM / 380 Nm
    Opis
    mONdeo TITANIUM
    Od
    02 May 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Turbina kręci się cały czas od włączenia silnika, ale od 1800 zaczyna pompować ciśnienie i wirnik zaczyna pracować pod maksymalnym obciążeniem.
    Piszczy przy lekkim - mocnym przyciskaniu gazu, czy zawsze? To bardziej odgłos wiertarki czy świst powietrza? Jak zaczywa wyć to kopci?

    Generalna zasada

    Jak turbina zawsze zaczyna gwizdać pod obciążeniem przy mocnym przyspieszaniu (odgłos podobny jak np. karetka na sygnałąch lub wiertarka) ale nie kopci - to wtedy kończy się turbina - łożysko wirnika się zużywa, wirnik zaczyna obcieraż o obudowę i gwiźdze - turbo jest do kompletnej regeneracji. . Z czasem turbina może zacząć brać olej. I później to już tylko kwestia czasu aż wirnik się rozpadnie.

    A jak bardziej świszcze przy mocnym przyspieszaniu i przy tym kopci - to najprawdopodobniej nieszczelność w dolocie, np. pęknięty wąż, zsunieta opaska.

    Spadek mocy występuje w obu powyższych przypadkach. Przebieg ponad 200 tkm więc turbo może byc do regeneracji.
    Ostatnio edytowane przez MaroX ; 22-08-2017 o 15:44

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    06 Jun 2017
    Mieszka w
    Myślibórz
    Jak już pisałem dzieje się to sporadycznie. Pisk jest w momencie mocnego depnięcia. Według mnie to nie świst powietrza tylko bardziej pod metaliczne obcieranie. Dzisiaj wracając z pracy na zimnym silniku pisk utrzymał się w przedziale obrotów 1800-2300 a gdy się nagrzał silnik pisk już nie występował. Ja uważam że wirnik ma jakieś delikatne luzy i czasami obciera o korpus. Narazie jeszcze oleju nie bierze, ale pewnie to kwestia czasu. Niedawno dokręcałem węże od turbiny i raczej są okej. Kopcenia nie zauważyłem, ale może ma to związek z filtrem dpf.

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    06 Jun 2017
    Mieszka w
    Myślibórz
    Witam ponownie. Odświeżę trochę temat bo do tej pory go nie rozwiązałem. Od momentu ostatniego wpisu przejechałem bezproblemowo 10.000 K i gdyby była to turbina, podejrzewam że by się rozpadła. Szukając problemu na innym forum wyczytałem że najprawdopodobniej nieszczelność w dolocie lub dziura w przewodzie (rurce) EGR. Tu pytanie czy wiecie jak w silniku 2.0 tdci 163 ps idzie rura egr ?? Chodzi mi od wydechu do zaworu, bo od egr widzę jak idzie w kolektor. Druga kwestia to po zdemontowaniu całego dolotu zauważyłem dość spory ubytek kawałka rury gumowej od przetarcia, ale nic z tym nie zrobilem bo stwierdziłem że nie ma prześwitu. Może błąd bo po dodaniu gazu robi się w niej ciśnienie i wtedy może się pojawiać dziura. Co o tym sądzicie ?

    Dodaję dwa linki z yt w których to słychać :
    https://www.youtube.com/watch?v=dgDHzojop64 akurat to jest z audi ale mam bardzo podobnie.
    https://www.youtube.com/watch?v=Y58fCK7ym-k
    Ostatnio edytowane przez Artysta1 ; 25-03-2018 o 23:00

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    14 Feb 2013
    Mieszka w
    ZGIERZ
    I jak rozwiązałeś problem? Mam to samo i nie wiem gdzie szukać. Turbo było wyciągane i sprawdzone i nie ma z nim problemów a dźwięk nadal występuje.

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0TDCI -146KM~410Nm
    Od
    29 May 2012
    Mieszka w
    Kartuzy
    Profilaktycznie zapytam... Osprzęt silnika sprawdzony ? Rolki paski itp ?

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    29 Apr 2018
    Mieszka w
    Rzeszów
    właśnie, mi to brzmi jak chwilowy pisk paska, może jakoś się pośliznąć ?

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    15 Oct 2016
    Mieszka w
    Kielce
    A na kolektorze wydechowym nie ma przedmuchów? U siebie też długo szukałem, nawet wymieniłem rdzeń turbo - dźwięk był bardzo podobny do zacierających się elementów wirujących, a na koniec okazało się, że był przedmuch pod uszczelką. Obejżyj dokładnie czy nie jest gdzieś przykopcone w okolicach połaczenia kolektora z głowicą.
    Ostatnio edytowane przez przemekc ; 29-05-2018 o 09:30

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pawcur Zobacz posta
    mi to brzmi jak chwilowy pisk paska, może jakoś się pośliznąć ?
    Jak najbardziej, pasek może być tak rozciągnięty że napinacz już nie wybiera, albo wyślizgany i też będzie popiskiwał przy obciążeniu.

    Jak optycznie nie idzie ustalić czy to ślizgający się pasek, to go zdejmij i zobacz czy ucichło.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Przerwa podczas przyśpieszania
    By Buzdy in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 00:00
  2. [MkII] Terkotanie podczas przyśpieszania 2.5 v6
    By tomascor in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 01:26
  3. [TDDi MKIII] Szarpie podczas przyśpieszania.
    By Ddariusz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 11:44
  4. [Zetec] Dławi się podczas przyśpieszania
    By ArkadyNachyla in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-07-2012, 09:02
  5. [TDCi MKIII] Gwizdanie - turbina po regeneracji
    By AnThRaX in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 18:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów