+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    24 Aug 2017
    Mieszka w
    słupsk

    2.0 Ecoboost brak ciśnienia oleju

    Hej panowie mam takie pytanie w samochodzie mojego kolegi fordzie mondeo fusion 2015r przebieg ok 50 tyś ze stanów w czasie jazdy zapaliła się kontrolka oleju silnika.
    Gdy to zobaczył zgasił od razu silnik poczekał 30 minut i znowu odpalił kontrolka nie zgasła więc poprosił mnie o pomoc w naprawie.
    Podpiłoem mu manometr ciśnienia pokazał 0 bez odpalania tzn na samym rozruszniku i po odpaleniu nic pewnie pompa walnięta bo olej miał, sam sprawdzałem.
    Silnik na podwieszenie miska w dół stara pompa wek na stół niby pomuję przelewa olej ale dla świętego spokoju kupił nową zresztą jego kasa nie moja.
    Całość poskładaliśmy manometr podłączony do silnika i znowu to samo brak ciśnienia manometr mam oczywiście sprawny i teraz pytanie za 100 punktów ecoboost ma 2 pompy czy jedną wymieniliśmy tą co jest napędzana łańcuszkiem od głównego wałka ale widziałem że jest tam także takie cudo
    http://allegro.pl/pompa-oleju-ford-s...077659454.html
    czy to też odpowiada za pompowanie oleju?.
    Wiem że samochód można oddać do aso do mechanika kowala do znawcy etc ale chcę pomóc koledze a zawsze to człowiek dowie się czegoś nowego.
    Z góry dzięki za pomoc w temacie

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Link do allegro nie działa.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  4. #3
    Pieszy
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    24 Aug 2017
    Mieszka w
    słupsk
    http://allegro.pl/pompa-oleju-s-max-...775096282.html
    Coś mi się wydaję że to nie pompa tylko wałki wyrównujące drgania i ktoś to źle podpisał

    Reasumując posprawdzaliśmy wszystko jeszcze raz zaryzykowaliśmy odpalenie i dodawanie gazu i wychodzi na to że przy 2 tyś kontrolka gaśnie czyli ciśnienie jest ale małe coś czuję że panewki sa do wymiany ale żeby to tak od razu a może gdzieś ten silnik zasysa lewe powietrze i dlatego tak się dzieje pompa ma plastikowego ssaka jedynie z gumowym oringiem może gdzięś tam się zapowietrza podłączę za chwilę jeszcze raz manometr to zobacze jakie ma wartości przy 2 tyś i więcej i napiszę
    Ostatnio edytowane przez Ferolo ; 24-08-2017 o 20:47

  5. #4
    Pieszy
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    24 Aug 2017
    Mieszka w
    słupsk
    Cytat Zamieszczone przez Ferolo Zobacz posta
    http://allegro.pl/pompa-oleju-s-max-...775096282.html
    Coś mi się wydaję że to nie pompa tylko wałki wyrównujące drgania i ktoś to źle podpisał

    Reasumując posprawdzaliśmy wszystko jeszcze raz zaryzykowaliśmy odpalenie i dodawanie gazu i wychodzi na to że przy 2 tyś kontrolka gaśnie czyli ciśnienie jest ale małe coś czuję że panewki sa do wymiany ale żeby to tak od razu a może gdzieś ten silnik zasysa lewe powietrze i dlatego tak się dzieje pompa ma plastikowego ssaka jedynie z gumowym oringiem może gdzięś tam się zapowietrza podłączę za chwilę jeszcze raz manometr to zobacze jakie ma wartości przy 2 tyś i więcej i napiszę
    Taką pierwsza myśl miałem że może panewki ale po podłączeniu manometru i tak wyszło że jest dpa i 0 dziwny ten przypadek jutro zrzucę jeszcze raz michę obejrzę ssaka czy gdzieś dziad nie ma mikro pęknięć olej nigdzie nie cieknie wszystko szczelne. Kurdę chyba pierwszy raz boryka się z takim przypadkiem

Podobne wątki

  1. [Duratec] Brak ciśnienia oleju po mroźnej nocy
    By piotr130872 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 19:13
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 19:40
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-01-2010, 22:49
  4. [MkII] Wskaźnik ciśnienia oleju
    By STraits in forum Tuning
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-04-2007, 10:08
  5. [MkII] Czujnik ciśnienia oleju ?
    By remos in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-04-2006, 21:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów